60 yaşında uzaya çıktı!

Kategori: Anti-aging - 3.588Yorum Yazın
60 yaşında uzaya çıktı!

60 yaş erkek psikolojisi açısından bakıldığında ihtiyarlığın gençliği haline geliyor. Önceleri bu tabir kırklı yaşlar için kullanılıyordu. Artık 60 yaş pastası kesenler için tercih ediliyor. 60 yaş erkek psikolojisi uzaya gitmeye bile imkân tanıyabilir. Bu konuda geçtiğimiz günlerde BBC’de yer alan bir haber ilgimizi çekti.

60 yaş erkek psikolojisi konusunda iyi bir fikir veren habere göre Kazakistan’daki Baykonur üssünden dün Soyuz uzay aracıyla Uluslararası Uzay İstasyonu’na yollanan astronotlardan İtalyan Paolo Nespoli, uzun süreli görev için uzaya giden en yaşlı insan oldu.

60 yaşındaki İtalyan astronot Paolo Nespoli, yaklaşık 5 ay boyunca uzayda kalacak. Nespoli, “Vita” (Hayat) isimli misyonda, uzay koşullarının insan vücudu üzerindeki etkilerini incelemek için çalışacak.

Bugüne kadar uzaya giden en yaşlı kişi, 1998’de 77 yaşındayken Discovery uzay mekiğiyle Dünya dışına çıkan ABD’li John Glenn olsa da Glenn’in bu görevi yaklaşık 9 gün sürmüştü.

 

60 yaş erkek psikolojisi

60 yaş erkek psikolojisi değerlendirilirken televizyonların evlilik programlarına çıkan 50 60 yaş arası evlenmek isteyen bayanlar ile konuşan erkeklerden bahsetmiyoruz. Çünkü o sanal bir dünya. Gerçek dünyada 50, 60 yaş arası evlenmek isteyen bayanlar zaten 60 yaş erkek psikolojisi konusunda bilgi sahibi oluyorlar.

60 yaş doğum günü mesajları arasında yeni işinizi tebrik ederiz gibi mesajların olması gerekiyor.

Daha iyi bir 60 yaş psikolojisi için yapabilecekleriniz

50-60 yaş arası evlenmek isteyen bayanların aradığı, psikolojisi düzgün bir erkek birey olabilmek için bazı konulara dikkat etmeniz yeterli olabilir. İşte psikolojinizi düzeltecek, sizi hayata bağlayacak öneriler.

 • Cildinizi koruyun! Cilt bakımı yalnız kadınlar için değil erkekler için de önemlidir. Cildinizi daha genç ve sağlıklı olarak 60’lı yaşlara taşırsanız emin olun kendinizi çok iyi hissedeceksiniz. Erkek cilt bakımı konusunda sitemizde makaleler bulabilirsiniz.
 • 60’lı yıllarınızda, yanak, burun, çene ve bacaklarda genişleyen yüzeyel kan damarları (telenjiektaziler) gelişebilir, ancak endişelenmeyin: Doktorlar onları cildin altındaki kan damarlarını yok eden bir lazer ile vurabilirler – herhangi bir yara izi yoktur. Cildin daha genç görünmesine yardımcı olmak için bir başka seçenek : dış epidermise zarar vermeden kollajeni kontratıp cildi sıkıştırmak için ısı kullanan bir radyo frekansı yayan cihaz.
 • Kemik sağlığınızı koruyun! D vitamini ve kalsiyum takviyeleri hakkında doktorunuzla konuşun. 60’lı yaşlardaki insanlar için önerilen D vitamini dozu günde 600 IU’dur; 70’li yaşlarında insanlar günde 800 IU’dur. Ve 60’lı yaşlarındaki kadınların günde 1,200 mg kalsiyuma ihtiyacı var.

60 yaş erkek psikolojini korumak

 • Kalbinizi koruyun! Kalp hastalığı, 65-74 yaş arasındaki erkekler ve kadınlar arasındaki ölümlerin yüzde 20’sinden fazlasını oluşturuyor. Fakat bu hastalığın tedavisindeki ilerlemeler sayesinde kalp hastalığından ölüm oranı 1997’den yüzde 27,8 geriledi Amerikan Kalp Birliğine göre 2007’den 2007’ye. Oranı arttırmanın bir yolu var mı? Devam et. Haftalık 150 dakika boyunca ılımlı derecede yoğun aktivite, fiziksel olarak aktif olmayan insanlara kıyasla koroner arter hastalığı geliştirme şansınızı yüzde 14 düşürür.
 • Cinsel hayatınızı koruyun! Cinsiyete bağlı hormonlar – kadınlarda östrojen ve progesteron, erkeklerdeki testosteron – düşüş ve vajinal kuruluk daha belirginleşebilir, ancak tezgah üstü yağlayıcılar reçeteli kremler ve tabletler gibi etkilidir.
  Erektil disfonksiyon (ED) oranları yaşla birlikte artar; ED’li erkeklerin bir çalışmasında, yüzde 40’ı ilk olarak 60’lı yıllarda belirtilere rastladı. Araştırmalar sigara içmemek ve antioksidan bakımından zengin bir diyet yemenin yardımcı olabileceğini gösteriyor.
 • Beyninizi koruyun! Yeni beyin hücrelerinin büyümesi, nörogenez olarak adlandırılır, 60’lı yıllarınızda da devam eder. New York’taki Montefiore Tıp Merkezi’nde geriatrik psikiyatri bölümünde psikiyatri ve davranış bilim profesörü olan Gary J. Kennedy, yeni şeyler öğrenme kapasitesinin güçlü olduğunu söylüyor. Gerçek bilişsel gerileme, 70’li ve 80’li yaşlarda özellikle geçerlidir; 85 yaş üstü Amerikalıların yaklaşık yarısı Alzheimer hastalarına sahiptir . En iyi önleme planınız: düzenli egzersiz , entelektüel teşvik ve aileniz ve arkadaşlarınızla sosyal etkileşim.

60 yaş emeklilik      

60 yaş emeklilik yaşı değildir. Bize göre hayatın en güzel yıllarının başlangıcıdır. Kendinize zaman ayırabileceğiniz, bazı sivri taraflarınızın törpülendiği ve tabiri caizse ‘kaymak gibi’ olunan yaştır. 60 yaş abiye giymek için en güzel zamandır. Daha önce giyemediğiniz içinizde kalan kıyafetler için 60 yaş abiye koleksiyonları sizleri bekliyor.

 

Yetişkinlikte Pozitif Psikoloji

İnternette yayın yapan http://general-psychology.weebly.com/what-happens-in-old-age.html sitesinde yer alan bir makalede aşağıdaki bilgiler çok ilgimizi çekti. Sizlerle paylaşmak istedik.

60 yaş sendromu

Yaşlılık, görünüşte kaçınılmaz olarak sağlıkta düşüş yaşanması nedeniyle birçok kişiye korku getirse de, yaşlanmanın sınırlamalarını ve basmakalıp tiplerine meydan okuyan birçok kışkırtıcı kişi vardır. Bunlardan biri Sadie Halperin. 11 aylık ağırlık kaldırma ve sabit bisikletle Sadie, hipertansiyondan kurtulmayı başardı ve bir tekerlekli sandalyeye sıkıştığından sağlığını geliştirdi, dışarı çıkıp kendi başına alışveriş edebildi. 60 yaş tansiyon kaç olmalı sorusunu tarihe gömdü. 60 yaş normal tansiyon değerlerini alt üst etti. Sizin kafanızda halâ 60 yaş tansiyon kaç olmalı var mı?

 

60 yas nedir hele!

Bazıları da yaşlılık döneminde bilişsel becerilerinde belirgin bir iyileşme gösterdi. Tıbbî bir araştırmacı olan John Rock, 70 yaşındaki doğum hapını tanıttığında genç çağdaşlarının üzerinde durdu. John Rock 60 yas nedir hele sözünün hakkını vermiş!

60 yaşında erkekte cinsellik

60 yaş erkek psikolojisi-50 60 yaş arası evlenmek isteyen bayanlar-60 yaş-60 yaş emeklilik-60 yaş doğum günü mesajları-60 yaş saç modelleri-60 yaş elbise modelleri-60 yaş tansiyon kaç olmalı-60 yaş sendromu-60 yaş pastası-60 yaş üstü cilt bakım ürünleri-60 yaş üstü vitamin-60 yaş abiye elbiseler-60 yaş doğum günü-60 yas nedir hele-60 yaş maaşı-60 yaş doğum günü hediyesi-60 yaş doğum günü pastaları-60 yaşında cinsellik-60 yaş iş ilanları

60 yaşında erkekte cinsellik foto:pexels

60 yaşında erkekte cinsellik yanında her konuda aktif olunabilecek bir yaştır. 60 yaş saç modelleri takip edilebilir. 60 yaş düğün kıyafetleri tercih edilebilir. Kısacası 60 yaş iş ilanları takip edilecek yaştır 60 yaş maaşı peşinde koşulacak yaş değildir. İşte ispatı!

Çok özel 60 yaş doğum günü

Anna Mary Robertson, “Büyükanne Musa” olarak da bilinir, 78 yaşındayken resim yaparak para kazanarak dünyaca ünlü oldu. Son olarak, Pablo Casals, 95 yaşındayken “en büyük çellist” olarak anıldı. Hatta bir röportajda bir kez yaptığı konuşmada, günde 6 saat pratik yapmaya devam ettiğini ve halen performansında ilerleme gördüğünü söyledi.

60 yaş ile ilgili okuyabileceğiniz diğer yazılar

 • 60 yaş elbise modelleri (60 yaş abiye elbiseler, 60 yaş bayan giyim)
 • 60 yaş üstü cilt bakım ürünleri
 • 60 yaş üstü vitamin
 • 60 yaşında cinsellik (60 yaş cinsel ilişki, 50 60 yaş arası cinsel istek, 60 yaş kadın cinsellik)
 • 60 yaş nabız kaç olmalı
 • 60 yaş diyet listesi
 • 60 yaş üstü krem
 • 60 yaş makyajı
 • 60 yaş evlilik
 • 60 yaş erkek giyim

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!