A vitaminin cilde faydaları

Kategori: Anti-aging - 157.615Yorum Yazın
A vitaminin cilde faydaları

A vitaminin cilde faydaları içeriğindeki besleyici ve yenileyici özelliklerinden kaynaklanıyor. A vitaminin cilde faydaları yanı sıra saça ve vücuda da önemli katkıları bulunuyor.   A vitaminin cilde faydaları cilt dostu olmasından ve cilt güzelliğini desteklemesinden kaynaklanıyor. Genç, sağlıklı ve güzel bir cilde her yaşta sahip olmak için A vitamininin önemini ve değerini bilmek ve uygulamak gerekiyor. Bu yazı sizin cilt sağlığınıza ve güzelliğinize ayrıca genç kalmak için yaptığınız önemli bir yatırımdır.

A vitamini nedir?

A vitamini cildi gençleştiren vitaminler arasında yer alıyor. Pek çok anti aging ürünün içerisinde A vitamini yer alıyor. A vitamini vücuda iki formda alınıyor. Bunlardan birincisi bitkisel gıdalarla aldığımız karoten olarak bildiğimiz halidir. İkinci olarak hayvansal gıdalardan aldığımız retinol olarak isimlendirilen formudur.

Bazen karoten gerektiğinde retinole dönüşebiliyor. A vitamini cilt için mucize özellikte bir takviyedir.

 

A vitamini cilde faydaları-A vitamini retinol-Avitamini içeren kremler-A vitamini maskesi-A vitamini kapsülü-A vitamini hap-A vitamini hapı-A vitamini kapsülü nasıl kullanılır-A vitamini kapsül faydaları-A vitamini kapsülü fiyatı

A vitaminin cilde faydaları arasında yaşlanmayı yavaşlatıcı etkisi ilk sırada geliyor. Photo: Pixabay

A vitaminin cilde faydaları nelerdir? (A vitamininin cilde faydaları)

A vitamini cilde faydaları (A vitamininin cilde faydaları) saymakla bitmez. Biz burada öne çıkan A vitamini cilde faydalarını listeledik.

 • Akne tedavisinde kullanılır.
 • Güneş lekelerini yok eder.
 • Cilt kanserine karşı tedavi edicidir.
 • A vitamininin cilde faydaları arasında uçuk tedavisinde etken olması da bulunuyor.
 • Kırışıklık tedavisinde anti aging etkisiyle öne çıkar.
 • Antioksidandır ve yaşlanmayı yavaşlatır.
 • Deri pullanmasını çözer.
 • Kış egzamasına iyi gelir.
 • Cildin yeniden elastikiyet kazanmasını sağlar.
 • Cildin doğal kolajen üretmesini destekleyerek kırışıklık oluşmasını azaltır.
 • Güneş ışınlarının zararlı UV etkilerine karşı cildi korur.
 • A vitamini cilt lekeleri ile mücadele eder, cildin dergini düzenler.

A vitamini cilde nasıl uygulanır?

Okurlarımız A vitamini cilde sürülürmü  sorusunu sıklıkla dile getiriyor. A vitamini cilde nasıl uygulanır sorusunun birkaç farklı cevabı bulunuyor. A vitaminin bitkisel ve hayvansal gıdalardan yeterli miktarda alınabilir. Dengeli beslenmenin yapılamadığı durumlarda A vitamini eksikliği için dışarıdan takviye yapmak gerekebilir. Bu durumda A vitamini aşağıdaki şekillerde alınabilir.

 • A vitamini kapsülü olarak
 • A vitamini hapı olarak
 • A vitamini içeren kremler olarak (Retinol içeren kremler)
 • Vitamin A serum olarak
 • A vitamini ampul olarak

A vitamini kapsülünün cilde faydaları

A vitamini kapsülü A vitamini eksikliğinde reçete ile kullanılan bir ilaçtır. A vitamini kapsülü faydaları arasında cilde uygulamalar sonucu sivilce ve leke izlerinin tedavi edilmesi geliyor.

A vitamini kapsülünün cilde faydaları yukarıda sıraladığımız faydaların yanı sıra hızlı etkili biçimde gözenekleri küçültüyor olması.

A vitamini kapsülünün cilde faydaları arasında ince çizgilerinin ve kırışıklıkların görünümünü görsel olarak iyileştirdiğine yönelik bilimsel bulgular bulunuyor. Ayrıca A vitamini kapsülünün cilde faydalarından bir diğeri de akne tedavisinde kullanılmasıdır. bu konuda da çok dikkatli olunmalıdır. Bazı ciltlerde tahriş ve kızarıklığa neden olabilir.

Vitamin A kapsülünün içeriği büyük olasılıkla sebze veya soya yağı gibi bir taşıyıcı yağ içerecektir. Yağlı cildiniz varsa, parlamayı önlemek için yağlı ürünler kullanmaktan kaçınmalısınız.

 

 A vitamini yüze sürülürmü?

A vitamini yüze sürülürmü sorusu kafa karışıklığına neden olabiliyor. Çünkü bazı site ve forumlarda A vitamini yüze sürülürmü sorusuna yeterli cevap verilmiyor. Cilt için A vitamini kullananlar beş dakikanızı ayırarak bu konudaki en net bilgileri inceleyebilirsiniz. Cilt için A vitamini kullananlar nelere dikkat etmeli, hangi gerçekleri bilmelidir?

 

A vitamini cilde nasıl uygulanır?

A vitamininin cilt için kullanılabilecek türevleri Retinoid ismini alıyor. Cilt bakımı için önerilen üç tip Retinoid var. Bunlar; Retinoik Asit, Retinol ve Retinil Palmitate.

Yüze A vitamini sürmek ve A vitaminin cilde faydaları için bu üç tip Retinoid türevlerine biraz daha yakından bakmak gerekiyor.

 

 • Retinoik Asit

Retinoik Asit, A vitamininin aktif formu olarak bulunuyor.  Retinoik formu cilt üzerinde doğrudan bir biyolojik etkiye sahiptir. Cildinizde tüm farkı yaratan formdur!

Retinoik Asit çok etkili bir akne tedavi edicidir, ancak gücü ve doğrudan etkisi nedeniyle şiddetli kuruluk ve tahrişe neden olabilir. Sadece reçete ile alabilirsiniz.

Retinoik Asit cilt için yüksek yan etkiler içerebilir. Bu nedenle A vitamini cilde nasıl uygulanır sorusuna daha az yan etkili A vitamini formları çözüm sunabilir.

 

 • Retinol

Retinol Retinoik Asitten daha az etkili, yan etkisi daha sınırlı bir formdur. Cildin yenilenmesi için ihtiyacı olan maddeleri içerir. Retinol ile cildinizde gençlik ışıltısı, gençlik şelalesi elde edebilirsiniz.

Retinol cilde sürüldüğü zaman Retinoid Aside dönüşüyor. Retinol formu A vitamininin cilde uygulanabilecek en iyi formudur. Yüze vitamin sürmek konusunda yaygın bir ilgi var. Hatta bazı kişiler yüze vitamin sürmek yoluyla tüm cilt sorunlarını çözebileceğini ve yaşlanma karşıtı etki elde edebileceklerini düşünebiliyor. Oysa cilde iyi gelen vitamin ampulleri için doğru seçimlerden biri Retinol içerenleridir. Retinol formu cilde iyi gelen vitamin ampulleri içerisinde kullanılırsa etkili olabilir.

A vitamini kapsülü cilde sürülürmü sorusu için Retinol formu bazı ciltlerde kullanılamayabilir. A vitamini kapsülü cilde sürülürmü konusuna dermatologlara danışarak kişisel çözüm bulabilirsiniz. Retinol formu içeren kremler cilde A vitamini faydaları için güvenle kullanılabiliyor.

 

 • Retinil Palmitate

Retinil Palmitate, Retinol formundan bir adım geri ve az etkilidir. Dolayısıyla yan etkileri de daha sınırlıdır.

Retinil Palmitate cilde doğrudan uygulanabilir. Retinil Palmitate cilde uygulandığında Retinoik aside dönüşür.

A vitamini kapsülü cilde sürülürmü? Retinol veya Retinyl Palmitate içeren ürünler cilde doğrudan uygulanabilir.

 

A vitaminin cilde sürülürmü?

A vitaminin cilde sürülürmü? Evet, A vitamini cilde sürülebilir. Ancak A vitamini cilt lekeleri, kırışıklık giderme gibi etkilerinin en verimli şekilde elde etmek için aşağıdaki noktalara dikkat etmek gerekiyor.

 • A vitamin kapsül (a vitamini kapsul), Retinol krem veya A vitamini formu içeren ürünler a vitamini yüze sürmek noktasında her ciltte farklı etki gösterebilir. Bazı ciltlerde tahriş, kızarıklık, kuruma ve çatlamaya yol açabilir. Bu nedenle a vitamini yüze sürmek için önce dar bir alanda başlamak en iyisidir.
 • Tüm cilt için vitamin kapsülleri önce düşük dozlarda kullanılmalıdır. Tepkinin ortaya çıkmasıyla ki bu genellikle iki haftayı bulabilir cilt için vitamin kapsülleri kullanımında etkili doza geçilebilir.
 • A vitamini kullananlar, vitamin A ampul tercih edenler, cilt için vitamin ampulleri kullananlar öncelikle bir dermatolog kontrolünden geçmelidir. Cildinize kendi başınıza karar vererek cilt için vitamin ampulleri kullanmayın!
 • Cilde a vitamini formlarını gece kullanın! Evet, gece cilde a vitamini kullanmak etkiyi artırıyor. A vitamini içeren yüz kremleri gündüz yerine gece kullanılmalıdır. Bunun nedeni Retinol formunun güneş ışığında bozulmasıdır. Gece a vitaminli krem kullanmak uzun süre aktif kalmasını sağlıyor. A vitaminli krem veya yüz için A vitamini kullanmak için gündüzü tercih ederseniz güneş koruyucu olmasına dikkat edin.
 • Vitamin A ampul,  A vitamini kapsul, A vitamini hap, A vitamini içeren yüz kremleri, cilt için A vitaminli kremler etkisini yaklaşık üç ay sonra göstermeye başlıyor. Bu nedenle A vitaminli kremler kullananlar sabırlı ve ısrarlı olmalıdır.
 • A vitamini kapsülü göz çevresi için uygulanmadan önce dermatolog muayenesi ve reçetesi gerekiyor.

A vitamini kapsülü nasıl kullanılır? A vitamini kapsülü yüze sürülürmü?

Yüze vitamin maskesi yaparken A vitamini cilde sürülürmü? A vitamini doğrudan cilde uygulanmamalıdır. Bu konuda bir dermatolog onayı ve takibi şarttır. Çünkü a vitamini kapsülü cildi soyucu özelliğe sahiptir. Cilde kapsülü doğrudan uyguladığınızda fayda yerine zarar görmeniz olasıdır.

A vitamini kapsülü yüze sürülürmü? Sürülmez. Çünkü A vitamini doğrudan uygulandığında ciltte yara bırakabilir. Cildi kurutabilir. A vitamini tedavisi uzman kontrolü ve onayı gerektirir. A vitamini takviyesiyle pürüzsüz, canlı ve daha genç bir cilt sahibi olabilirsiniz. Bunun için doktor kontrolü ve onayı şarttır. Kendi kendinize A vitamini tedavisi yapmanız çok sakıncalı olabilir.

Cilt için A vitamini kullananlar özellikle yüzdeki gözeneklerin küçültülüp yok edilmesi için doğrudan A vitamini uygulamak istiyor. Bu nedenle A vitamini kapsül faydaları arasında bulunan gözenekleri küçültmeden yararlanmak için cilde direkt uyguluyorlar. Bazı doktorların da bu yönde tavsiyede bulunabildikleri oluyor. A vitamini kapsülü nasıl kullanılır diye soran ziyaretçilerimiz için özellikle tekrar belirtiyoruz ki doğrudan yüze sürmeyin, göz altına sürmeyin. A vitamini kapsülü yutarak oral yolla alınmak için üretiliyor. Vitamin A serum ampülleri ise cilde doğrudan sürülerek uygulanabilir.

Cilt vitamin kapsülleri arasında yer alan A vitamini kapsülü A vitamini maskesi veya kürleri için delinip içerisine eklenerek de önerilebiliyor. Bu konuda da yukarıda yazdıklarımız geçerlidir. İster bir kür, maske içerisinde veya tek başına doğrudan cilde kullanılmamalıdır.

 

Yüze sürülen vitaminler

Yüze sürülen vitaminler arasında özellikle iki tanesi dikkati çekiyor. Bunlar;

 • A vitamini
 • E vitamini (E vitamini kapsülü)

Diğer vitaminler ise şunlardır:

 • C vitamini
 • K vitamini

Cilt vitamin kapsülleri cilt için büyük faydalar barındırıyor. A vitamini bileşenleri içerisinde yer alan Retinol içeren ürünler cilde doğrudan uygulanabilir. Yüze sürülen vitamin ampülleri arasında Retinol içerenler bulunuyor. Yüze sürülen vitamin ampülleri Ticari markalar arasında Pure Vitamin A power Serum, Murad Retinol gençlik serumu gibi ürünleri bulabilirsiniz.

A vitamini maskesi

Yüze vitamin maskesi nasıl yapılır? A vitamini ampul veya A vitamini kapsül kullanarak cilt nemlendirici krem, gece veya gündüz kremi kombinasyonlarıyla A vitamini maskesi yapabilirsiniz. Ayrıca kozmetik mağazalarından hazır olarak A vitamini maskesi bulmanız da mümkün.

Biz yüzlerce lira vererek A vitamini maskesi almak yerine evde yapamaz mıyım diye soranlara doğal bitkisel A vitamini maskesi tarifi veriyoruz. Retinol zengini bu maske ile pek çok faydayı aynı anda elde edebilirsiniz.

A vitamini ve cilt maskesi için gerekli malzemeler:

 • 1 orta boy havuç
 • 1 çorba kaşığı toz yulaf (yoğurt da kullanılabilir)
 • 1 organik bal

A vitamini cilt lekeleri başta olmak üzere cilt için pek çok faydayı sağlar. Evde yapacağınız A vitamini maskesi faydaları arasında A vitamini cilt lekeleri ile mücadele de önemli yer tutuyor.

 

A vitamini maskesi yapımı

Havuçları soyun ve kaynatın onları yumuşak yapın veya mikrodalgada içeri atın. Haşlanmış havuçları bir çatal kullanarak iyice ezin. Püre kıvamına getirin. Kalın bir macun haline getirmek için içerisine yoğurt veya yulaf unu ekleyin.

Bu karışım cildi nemlendireceği gibi aynı zamanda ciltteki ölü hücreleri soyma görevi de ifa edecektir.

Cildinizi balın anti bakteriyel özellikleriyle beslemek için bal ekleyin. Daha sonra kremsi karışımı yüzünüze ve boynunuza uygulayın, 15-20 dakika bekletin ve ılık suyla yıkayın. Gözenekleri kapatmak ve her zamanki gibi nemlendirmek için soğuk suyla yıkamaya dikkat edin. Kapağı kapatın ve buzdolabında karıştırarak bırakın ve bir hafta içinde kullanın.

A vitamini ampul

A vitamini ampul olarak kullanılabilir. Eczaneden satın alabileceğiniz A vitamini ampul cilt için mucize etkili sonuçlar doğurabilir.

A vitamini ampul özellikle pürüzlü ve kuru ciltlerde etkin görev yapar. A vitamin ampul cilt yaşlanmasına karşı etkilidir. İnce kırışıklık ve çizgilerin azaltılmasında A vitamin kapsül uygulaması çok etkili sonuçlar verebilir.

A vitamini ampul yüze sürülürmü?

A vitamini ampul özellikle cilt için üretilen markaları tercih ederek kullanılabilir. Cilt bakımı için formüle edilmiş A vitamini ampul kırılarak yüz, boyun ve dekolte bölgesine sürülebilir. A vitamini yüze sürmek için kırdığınız ampulü küçük bir kap içerisine veya elinize dökerek cildinize sürebilirsiniz.

A vitamini ampu yüze sürülürmü sorusuna olumlu cevap vermekle birlikte göz çevresi ve göze sürülmemesi gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Yüze A vitamini sürmek ciltteki pürüzleri, sivilce ve akneleri yok etmede işe yarayabilir. Ayrıca sivilce ve akne izlerinin giderilmesinde de yüze A vitamini sürmek etkili olabilir. bunula birlikte yüze A vitamini sürmek en büyük faydayı kolajen dokunun gençleşmesinde gösterir. Yüze A vitamini sürmek size kaybettiğiniz yılları geri getirecek, cilt kırışıklıklarının azaltılmasında ve yok edilmesinde yardımcı olacaktır.

A vitamini cilde nasıl uygulanır?

Cilde A vitamini ampulu uygulaması başta kuru ciltler olmak üzere her cilt tipine uygun olarak üretiliyor. Eğer A vitamin ampul uygulayacaksanız cildinizin temiz olmasına dikkat edin. Banyo yaptıktan sonra veya cilt temizleme maskesi uyguladıktan itibaren yüze A vitamini sürmek fikrini hayata geçirin.

A vitaminini cilde dairesel masaj yaparak cildin emilimi sağlamasına izin verecek hassaslıkta uygulayın. A vitamini cilt tarafından tamamen emilinceye kadar uygulamaya devam edin. Daha sonra uygun bir gece gündüz kremi kullanabilirsiniz.

Cilt için A vitamini kullananlar

Cilt için A vitamini kullananlar iki tür uygulama yapıyor genellikle. Bir kısmı nemlendirici içerisine A vitamini kapsül,veya A vitamini ampul kırarak birlikte kullanıyor. Cilt maskesi içerisinde de A vitamini ampüle yer verilebiliyor.  Bir kısmı da doğrudan A vitamini cilde uyguluyor.

Ayrıca A vitamini ampulu şampuana kırarak kullananlar da saç için faydalarını arzu ediyor.

Cilt için A vitamini kullananların yorumları incelendiğinde cilt lekeleri, sivilce izleri, güneş lekelerinin giderilmesi yanı sıra kırışıklık, cildin nem dengesinin sağlanması ve özellikle pürüzsüz bir cilt elde edilmesi noktalarında işe yaradığına dair görüşler bulabiliyoruz.

 

A vitamini kapsülü fiyatı

A vitamini kapsülü fiyatı 60 adetlik şişede 7 mg kapsüller halinde 64 TL fiyatla bulunabiliyor. A vitamini ampul fiyatı dünya ortalaması olarak kapsül birim başına 0,50-1 USD arasında değişiyor. Ülkemizde de A vitamini ampul fiyatı bu aralığa uygun olarak bulunabiliyor.

Bazı ziyaretçilerimiz E vitamini kapsülü fiyatını da soruyor. E vitamini kapsülü fiyatı 40-50 TL arasında değişiyor.

A vitamini hapı

A vitamini hapı ile A vitamini kapsülü aynı şeyi ifade ediyor. A vitamini türevi olarak geliştirilmiş sivilce tedavisinde kullanılan isotretinoin ise doktor reçetesi ile kullanılması gereken özel ilaçlardır. Bu ilaçlar antibiyotik ve klasik sivilce tedavilerinin sonuç vermediği durumlarda kullanılıyor. A vitamini hapı sivilce için kullanıldığında ciltteki iyileştirici etkileri devreye girer.

A vitamini hapı cildinize diğer yararlar da sağlayabilir. Anti-inflamatuar özellikleri yaralar veya diğer cilt tahriş kaynaklarının neden olduğu kızarıklık ve ağrıdan kurtarmaya yardımcı olabilir.

Herhangi bir cilt bakım ürününde olduğu gibi, cildinize bir A vitamini hapı içeriğini uygularsanız, cilt tahriş riski oluşur. Kızarıklık veya tahriş varsa, vitamini kullanmaya devam etmelisiniz. Diğer ticari ürünler karşısında hap formundaki A vitamininin daha yüksek konsantrasyonundan dolayı riskiniz daha büyük olabilir. A vitamini hapı sağlık yararları sağlarken, özellikle önerilen doz aşılırsa, zamanla toksik seviyelere kadar yükselebilir. Cildiniz bir bariyer sağlayacaktır, ancak uzun süreli kullanımla yüksek miktarlarda emilebilir. Son olarak, ürünün etiketinde belirtilmediği sürece, A vitamini hapı veya A vitamini kapsülünü doğrudan cildinizde kullanmak, FDA onaylı bir kullanım değildir.

A vitamini hapı sivilce dışında cilde canlılık ve parlaklık da kazandırır.

A vitamini hapı isimleri

A vitamini hapı isimleri arasında dünyada reçetesiz ticari olarak satılan ürünler ve reçeteli satılan ilaçları ayırmak gerekir. A vitamini hapı isimleri olarak verebileceğimiz bazıları şunlardır:

 • Avicap A vitamini yumuşak kapsül
 • Branson vitamin A
 • Aquasol A
 • A-25
 • A/Fish Oil
 • Retinol

 

A vitamini hapı fiyatı

A vitamini hapı varmı? A vitamini hapı varmı sorusuna evet, eczane ve yurtdışı sitelerden A vitamini hap alternatiflerini inceleyebilirsiniz. A vitamini hap kullanımı ve tercihi için doktorunuza danışmanızı öneriyoruz. A vitamini hapı fiyatı yurt dışında bulunan kapsüller 10 USD fiyattan başlarken ülkemizde Avicap gibi kapsüller 7-10 TL fiyatla satılabiliyor. Güncel A vitamini hapı fiyatı için eczacınıza danışın!

En iyi A vitamini hapı konusunda da eczacınız gereken bilgileri verecektir. bu sitede en iyi A vitamini hapı biçiminde bir bilgi ve kategorize edici açıklama yapmamız mümkün değildir.

Avicap A vitamini ne işe yarar?

Avicap A vitamini kullanan kişiler ve uzmanların açıklamaları doğrultusunda Avicap A vitamini ne işe yarar sorusuna verilebilecek bazı maddeleri sıralıyoruz:

 • Saç ve deri oluşumunu destekler
 • Diş ve diş eti sağlığına faydalar içerir
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir
 • Cildi canlandırır, daha pürüzsüz ve parlak bir cilt sağlar

 Avicap fiyatı (Avicap a vitamini fiyat )

Avicap fiyatı için şu tespit yapılabilir. Avicap A vitamini fiyat bilgisi şöyledir: Avicap 30 mg 30 yumuşak kapsül 2018 fiyatı 4, 47 TL fiyata sahip.

A vitaminli kremler (A vitamini içeren kremler)

Ziyaretçilerimiz A vitamini içeren krem isimlerini soruyorlar. A vitamini içeren kremlerin cildi gençleştirici etkiye sahip oldukları bilimsel olarak kanıtlanmış durumda.  A vitaminli  kremler için hazırladığımız listeyi sunuyoruz.

 • Benev Retinol Vitamin A Cream Retinol içeren bir üründür. Anti aging ve anti akne amaçlı kullanılıyor.
 • La Roche Posay Tüm cilt tipleri için Retinol içerikli yaşlanma karşıtı bakım kremi 30 ml.
 • Oriflame Lift Expert Retinol içeren bu ampül Bio Spring teknolojisiyle üretiliyor ve cildin nem dengesini sağlıyor, cildi onarıyor, yeniliyor.
 • DCL Profoundly Effective ‘A’ Nemlendirici ve A vitamini içeren bu krem çok özel bir analoğu olan retinyl palmitate ile formüle edilmiş olup cilt yüzeyindeki ölü cilt kalıntılarının uzaklaştırılması, elastikiyetinin artırılması, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü düzenleyici, geri çevrilmesi yer alır.
 • Lady Ester Vitamin A Cream
 • Dermalogica Multivitamin Power Serum 22 ml A vitamini başta olmak üzere B ve C vitamini de içeren bu serum olgun ve zamansız yaşlanan ciltler için etkili sonuçlar sağlıyor.

 

A vitamini nelerde bulunur?

A vitamini bitkisel ve hayvansal gıdalarda bulunur. A vitamini yönünden zengin besinleri  A vitamini yazımızdan okuyabilirsiniz. Siz de A vitaminin cilde faydaları ve etkilerinden yararlanarak genç kalmak istiyorsanız beslenme düzeninizde A vitamini içeren besinleri tüketin.

 

A vitamini saça faydaları

A vitaminin cilde faydaları konusunu açıklarken saçtan söz etmemek olmazdı. Saçın uzaması ve kendini yenilemesi için A vitaminine ihtiyaç bulunuyor. A vitamini saça faydaları ile de biliniyor. A vitaminin saça faydaları arasında saç köklerini güçlendirmesi, saça canlılık ve parlaklık kazandırması, saçın canlı görünümünü sürdürmesi sayılabilir. Saç sağlığı ve güzelliği açısından A vitamini bulunan besinlerle beslenmeye önem verilmelidir.

 

Cilt vitamini A ve etkileri

 • A vitaminin cilde faydaları arasında A vitamini cildin oluşumu ve gelişimi için önemli bir rol oynar.
 • Çok kuru ciltlere vitamin a, cildin pullaşma prosedürüne etki yapar. Kış egzaması denilen burun üstü ve kaş çevresinde oluşan kuruluğu kısa zamanda giderir.
 • Vitamin a komedon oluşumuna karşı etki yapar. A vitaminin cilde faydaları yağ fonksiyonlarını dengeler.
 • Cilde vitamin sürmek, özellikle A vitamini cilde faydası bakımından olgun ciltlerde sertleşmiş ve elastikiyetini kaybetmiş cilt dokusunu yumuşatır.
 • A vitaminin cilde faydaları arasında cilt vitamini olarak vitamin A cildin doğal kolajen üretimini destekler.
 • Özellikle a vitamini cildin gençleştirici ve cilt kırışıklığı, cilt lekelerini yok edici özelliğe sahiptir.

Redox C Ampul kullananlar

Bu yazı A vitamini ve A vitaminin cilde faydaları ile ilgili olmakla birlikte son günlerde C vitaminini cilt için kullanmak gençlik ve güzellik sırrı haline geldi. Bu nedenle yüzlerce kişi Redox C ampul kullananlar arasına katılıyor.

C vitamini hücre düzeyinde kolajen üretimini artırarak cildi gençleştirir ve yeniler. Öyle ki kolajen olması için C vitamini olmazsa olmazdır. Ayrıca C vitamini çok güçlü bir antioksadandır. Bu nedenle cildin kendini yenilemesi dışında serbest radikallerin cildi yaşlanmasını engeller. Hücrelerin zararlı maddelerden arınmasını sağlar.

Redox C ampul etkin madde olarak 500 mg C vitamini içerir. Cilde doğrudan uygulayanlar olduğu gibi maske biçiminde karışım yaparak cilde uygulayanlar veya içerek kullananlar da bulunuyor.

 

E vitamini ampul cilde faydaları

A vitaminin cilde faydaları yanında okurlarımız cilde iyi gelen vitamin ile ilgili olarak E vitamini ampul cilde faydaları nelerdir diye sorular geliyor. E vitamini yüze uygulama halinde elde edilebilecek faydalar yanında saç için etkileri de aşağıda sıralanıyor.

E vitaminin cilde faydaları maddeler halinde sıralanıyor.

 • Kırışıklık tedavisinde kullanılır.
 • E vitamini yüze uygulama halinde cildi nemlendirir.
 • Gece yatmadan önce cildi nemlendirmek ve yatıştırmak için kullanılabilir.
 • Yara izlerini hafifletir.
 • E vitaminin cilde faydaları arasında kahverengi cilt lekelerini gidermek de sayılabilir.
 • Saçları onarır.
 • Güneş yanıklarını iyileştirmede etkilidir.

E vitamin kapsülü yüze sürülürmü? E vitamin kapsülü yüze sürülürmü sorusuna en doğru cevabı kişiye göre vermek gerekiyor. Her cilt için benzer uygulamalar doğru değildir. Bu konuda dermatologlara danışılmasını öneriyoruz.

E vitamini ampul fiyatı nedir? E vitamini ampul fiyatı ambalaj şekline göre 10-50 TL arasında değişebiliyor.

 

B vitamini yüze sürülürmü?

B vitamini yüze sürülürmü sorusunun detaylandırılması gerekiyor. Çünkü B vitamini farklı formlarda olabilir. İşte B vitamini türevleri! B vitamini cilde iyi gelen vitamin türevleri arasında ilk sıralarda geliyor.

 • Vitamin B1 (tiamin)
 • Vitamin B2 (riboflavin)
 • Vitamin B3 (niasin)
 • Vitamin B5 (pantotenik asit)
 • Vitamin B6 (piridoksin ve piridoksamin)
 • B7 vitamini (biyotin)
 • Vitamin B9 (folat veya folik asit)
 • Vitamin B12 (kobalamin)

B vitamini yüze sürülürmü sorusuna hangi türevin kullanılacağının belirtilmesi karar verebilir.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

A vitaminin cilde faydaları (30 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] antioksidan olan vitaminler A içerir. Ayrıca K vitamini içerir. Antioksidanlar, cilt hücrelerine zarar verebilen serbest […]

 2. […] antioksidanlar, fosfor, C Vitamini, A Vitamini, B Vitamini ve karbonhidratlar gibi önemli besin maddelerinin merkezidir. Tırnaklarınızın gün […]

 3. […] alıp, yağ yakarak ortadan kaldırıyoruz. Bu, öncelikle bu yağların oksidasyonunu destekleyen A vitamini […]

 4. […] alıp, yağ yakarak ortadan kaldırıyoruz. Bu, öncelikle bu yağların oksidasyonunu destekleyen A vitamini […]

 5. […] olan yiyecekler listesinin en tatlılarından biri kavundur. Kavun mükemmel bir A vitamini (beta-karoten), B6, C vitamini, diyet lifi, potasyum ve folik asit kaynağıdır. Besinlerin bu […]

 6. […] E vitamini hem de A vitamini, cildin iyileşmesine ve iltihaplanmanın azaltılmasına yardımcı olan emu yağında bulunur. […]