Ameliyatsız burun estetiği mucizesi

Kategori: Plastik Cerrahi - 6.419Yorum Yazın
Ameliyatsız burun estetiği mucizesi

Ameliyatsız burun estetiği nedir? Burun estetiği son yıllarda hızla artan bir trend gösteriyor. Neredeyse etrafımızda kendine özen gösteren, genç görünmek ve öyle kalmak isteyen herkesin yolu estetik cerrahlara uğruyor. Bir de kemerli buruna sahip olup estetik ameliyatı olmak istemeyenlerin yoğun sorularıyla karşılaşıyoruz. Cerrahi uygulama olmadan burun estetiğinin mümkün olup olmadığı ve sonuçları merak ediliyor. Biz de uzman doktorla bu konuyu sorduk. İşte onların anlattıkları.
Ameliyatsız burun estetiği mümkün. Bu tıpkı yüz dolgusunda olduğu gibi dolgu yöntemiyle yapılıyor. Bu yöntemde gayet başarılı sonuçlar alınıyor. Ancak ameliyatın kalıcı etkisi olurken dolgu ile en fazla iki yıla kadar estetik etkisi elde ediliyor. Bu süre sonunda tekrarlanması gerekiyor. Bazen beş ile on yıl arasında dayanan dolgu malzemeleri ve uygulamaları dile getirilse dahi uzmanlar bunu önermiyorlar. Çünkü kullanılan dolgunun insan sağlığı açısından makul bir süre içerisinde eriyerek yok olması gerekiyor. Erimeyen malzemelerle dolgu yapıldığında geri dönüşü olmayan olumsuz sonuçlarla karşılaşmak mümkün.

Burun dolgusu asimetriyi kaldırmak, eğrilikleri yok etmek veya azaltmak, burun ucunu kaldırmak, burun sırtını düzleştirmek, kemerli burunlarda iyileşme, burun kanadı çentiklenmesini düzeltmek, daha önce ameliyat geçirmiş ama burun sırtı ve yanlarında hacim sıkıntısı çekilen durumlarda, cerrahi operasyon öncesi sonucun görülerek daha doğru karar verilmesi amacıyla yapılıyor. Burun dolgusu yaptıranların sonuçtan memnun oldukları görülüyor. Dolgunun kesinlikle estetik cerrahi uzmanına yaptırılması, bu alanda deneyimli olması sonucun tatminkar olmasına etki ediyor.

Ameliyatsız burun estetiği uygulamaları

Dolgu uygulamasında cilt altına hyaluronik asit enjekte edilmektedir. Bu asidin pek çok türevi bulunmaktadır. Kaliteli ve denenmiş ürünler tercih edilmelidir. Burun dolgusu 10-15 dakikada tamamlanıyor. Lokal anestezi uygulandığı için ağrı ve acı hissedilmiyor.
Burun dolgusu ile birlikte burun ucu için botoks yapılabili

Burun estetiğinden dolgu ile mucize sonuçlar mümkün

Burun estetiğinden dolgu ile mucize sonuçlar mümkün

Burun dolgusunda hyaluronik asit enjekte ediliyor.

Burun dolgusunda hyaluronik asit enjekte ediliyor.

Öncesi ve sonrası arasındaki fark etkileyici

Öncesi ve sonrası arasındaki fark etkileyici

r. Ayrıca sinüzit hastalığınız varsa dolgu yerine bu hastalık için de cerrahi girişim gerekebileceğinden birlikte estetik cerrahi operasyonu yaptırmak daha doğru olacaktır.

Burun dolgusu ile kemersiz, estetik ve küçük görünümlü bir buruna sahip olabilirsiniz. Burnunuzla ilgili hissettiğiniz olumsuz duygular yerini olumluya bırakır. Daha iyi motive olur, hayata daha pembe gözlüklerle bakmaya başlayabilirsiniz. Bu durum hormonal yapınızı kuvvetlendirir ve sizi gençleştirir. Fiziki ve görsel gençliğe kavuşursunuz. Genç kalmak için burun dolgusu ideal uygulamalardandır. Kendinize ve görünümünüze göstereceğiniz özen sizi genç tutacaktır. Unutmayın, bu beden bizim en değerli varlığımızdır. Bu emaneti teslim edinceye kadar iyi bakmak, iyi görünmek de önemli görevlerimizdendir.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!