Anti-aging beslenmenin beş vazgeçilmezi

Kategori: Anti-aging / Beslenme - 1.219Yorum Yazın
Anti-aging beslenmenin beş vazgeçilmezi

Cildi gençleştiren besinler arasında beş tanesi öne çıkıyor. Cildi gençleştiren besinleri hayatımızdan eksik etmeyerek anti aging yaşama önemli bir adım atmış olabiliriz. Sağlıklı beslenme için bazı gıdalar özellikle vazgeçilmezdir. Bu besinleri hayatımızdan çıkarmaz isek genç kalmayı yıllarca başarabiliriz. Cildi gençleştiren besinler arasında ilk 5 besin:

AVAKADO

Anti-aging gücü yüksek beş besinle genç ve sağlıklı bir görünüm. yıllarca.

Anti-aging gücü yüksek beş besinle genç ve sağlıklı bir görünüm. yıllarca.

E vitaminin yönünden çok zengindir. Kötü kolesterolün azalmasına yardım eder. Sağlıklı bir cilt için vazgeçilmezdir. Potasyum zenginliğiyle ödem ve yüksek kan basıncını, tansiyonu önler. Salata olarak, yoğurtla veya meyve biçiminde yenilebilir.

SU

Vücudumuzun hücrelere besin taşıyan temel maddesidir. Ayrıca hücrelerde biriken atıkların da boşaltılmasına yardım eder. Bağ dokusunun ve hücrelerin ihtiyacı olan dolguyu sağlar. Susuz bir vücut kurumuş yaprak gibidir. Sadece su tüketimini artırarak bile genç görünüme kavuşabilirsiniz. Çok su içen insanların ciltleri daha geç sarkar, daha az kırışır, daha genç ve canlı kalır. Kolalı ve asitli içecekler yerine meşrubat olarak da limonlu su içilebilir.

SARIMSAK

Cildin sağlıklı görünmesi için tahmin etmediğiniz kadar faydalıdır. İçeriğindeki allizin maddesi kan dolaşımını artırır. Sarımsak kolesterol düzeyinin düşürür. Tansiyonu dengeler. Tam bir şifa deposudur. B:urada sıralayamayacağımız kadar çok hastalığa doğrudan veya dolaylı olumlu etki yapar.

YEŞİL ÇAY

Çok güçlü bir antioksidandır. Hücre yenilenmesine ve yaşlılığa karşı destekleyici bir anti-aging içecektir.

REZENE

Özellikle sindirim sistemi ve hücre yenilenmesi için vazgeçilmezdir. Cildin nem dengesini sağlamasında büyük katkı sağlar. Rahatlatıcı ve sakinleştirici bir etkisi vardır. Kalp ve damar hastalıklarında fayda sağlar. Ödem söktürür, şişkinliği giderir.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!