Anti aging kremler kaç yaşında kullanılmalı?

Kategori: Anti-aging - 10.192Yorum Yazın
Anti aging kremler kaç yaşında kullanılmalı?

Anti-aging krem artık hayatın bir parçası haline geldi. Otuzlu yaşlardan itibaren anti aging krem gündeme geliyor. Arkadaşlar arasında anti aging krem tavsiye edilmeye başlıyor. Anti aging krem tavsiye edenler aynı zamanda anti aging cilt gençleştirme uygulamalarına da başlıyorlar. Anti aging krem önerisi her cilt tipi için etkili olmayabilir. Çünkü cilt tiplerinin yaşlanma süreçleri ve ihtiyaçları birbirinden önemli farklılıklar gösterebilir. O halde can alıcı soru şu: Anti aging kremler hangi yaşta kullanılmalı? Başka bir ifadeyle anti aging kremler ne zaman kullanılmalı?

Anti aging krem erkek için de gerekli medikal kozmetik ürünlerdir. Erkekler son yıllarda bu kremleri kullanma konusunda daha hevesliler.

anti aging krem-anti aging krem tavsiye-anti aging kremler kaç yaşında kullanılmalı-anti aging krem kullananlar-anti aging göz kremi-babe anti aging göz kremi kullananlar-anti aging krem nedir-anti aging göz çevresi kremi-anti aging güneş kremi-anti aging krem markaları-anti aging kremler hangi yaşta kullanılmalı-anti aging krem ne işe yarar-anti aging krem fiyatları-anti aging el kremi- sebamed anti aging krem kullananlar-anti aging kremlerin zararları-vichy anti aging krem-avene anti aging göz kremi-doğal anti aging krem yapımı-mecitefendi anti aging kremi kullananlar-sebamed antiaging krem fiyatı-bitkisel anti aging kremler-neutrogena anti aging el kremi-bioderma anti aging gece kremi-anti aging yüz kremi-anti aging krem nasıl kullanılır-anti aging gece kremi-anti aging kremler işe yararmı-flos lek anti aging krem pod oczy-anti aging krem önerisi-anti aging göz altı kremi-anti aging krem kullanma yaşı-anti aging göz kremi kullananlar-anti aging kremler kadınlar kulübü -anti aging krem blog-anti age krem ne demek-anti aging kremler ne zaman kullanılmalı-anti aging krem yapımı -flos lek anti aging krem pod oczy opinie-babe anti aging göz kremi-anti aging krem yorumları-anti aging kremlere kaç yaşında başlanmalı-hamilelikte anti aging kremler-anti aging krem en iyi-lirene antiaging krem pod oczy-anti aging krem erkek-anti aging kremlerin içeriği-bandi anti aging krem pod oczy opinie-rvtl anti aging krem kullananlar-olay anti aging kremler-anti aging krem forum- rvtl anti aging krem şikayet-en iyi anti aging krem hangisi-rvtl anti aging krem fiyatı-anti aging serum-anti aging kremler hangi yaşta kullanılmalı-anti aging kremler ne zaman kullanılmalı-hangi anti aging krem

Anti aging krem kullanarak genç bir cildi uzun süre koruyabilirsiniz. Photo: Pexels-Pixabay

Anti aging krem nedir?

Anti age krem ne demek? Anti aging krem ne işe yarar? Cildin kalojen üretiminin azalmasıyla ortaya çıkan kırışıklık belirtilerinin ve cilt sarkmasının belirtilerini ortadan kaldıran etken maddelere sahip yaşlanma karşıtı kremlerdir. Yaşlanma karşıtı kremler cildin yaşla birlikte kaybetmeye başladığı maddeleri tamamlama prensibiyle üretiliyor. Bu konuda dünya çapında anti aging krem markaları bulunuyor.

En yaygın anti aging krem markaları hangileridir?

Ziyaretçilerimizden aldığımız soruların başında hangi anti aging krem geliyor. Diğer bir soru ise en iyi anti aging krem hangisi oluyor. Üzerinde en çok arama yapılan ve merak edilen yaşlanma karşıtı ürünler ve bu ürünlerle ilgili yapılan aramalar şöyle sıralanıyor:

 • Sebamed anti aging krem kullananlar
 • Vichy anti aging krem
 • Avene anti aging göz kremi
 • Mecitefendi anti aging kremi kullananlar
 • Neutrogena anti aging el kremi
 • Bioderma anti aging gece kremi
 • Flos lek anti aging krem pod oczy
 • Babe anti aging göz kremi
 • Bandi anti aging krem pod oczy opinie
 • Olay anti aging kremler
 • Lirene anti aging krem pod oczy
 • RVTL anti aging krem

Anti aging kremler kaç yaşında kullanılmalı? Erken yaşta başlamak cilde hasar verebilir endişesi ile ve henüz çok gencim, kırışıklıklara daha zaman var düşüncesi çoğu zaman geç kalınmasına yol açıyor.

Anti aging kremler kaç yaşında kullanılmalı?

Anti aging kremlere kaç yaşında başlanmalı? Anti aging krem kullanma yaşı herkese, her cilde göre değişkenlik gösterebilir. Öncelikle her cilt kendine özgüdür. Cildin kırışmaya başlaması kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bazı kişilerde mimiklerin ciltteki izleri 25 yaşından sonra oluşurken bazı kişilerde 30’lu yaşların sonunda hala izler derinleşmemiş olabilir.  Anti aging krem kullananlar yaştan çok hangi cilt bölgesinde sıkıntı olduğuna yoğunlaşmalı. Örneğin kaz ayakları oluşmaya başlamışsa anti aging göz kremi kullanılmaya geçilebilir. Göz çevresindeki değişimler sizi anti aging göz kremi kullananlar arasına davet ediyor olabilir. Eğer ellerde yaşlanma belirtileri ortaya çıkıyorsa anti aging el kremi başlanılmalıdır.

Yüzde sarkma, gevşeme ve yaşlanma belirtileri ortaya çıkarken anti aging yüz kremi kullanılması öneriliyor.

Anti-aging kremlerin asıl etkisi tıpkı sigarada olduğu gibi kırışıklıklar oluştuktan sonra değil henüz oluşmaya başladığı dönemde olmaktadır. Bu nedenle ciltte meydana gelen mimik izlerindeki hafif çizgiler en önemli ipucudur. Bu çizgiler tabiri caizse ufukta gözükür gözükmez anti-aging kremler kullanılabilir.

Anti aging kremler ne zaman kullanılmalı?

Anti aging kremler hangi yaşta kullanılmalı? Çizgiler 20’li yaşlarda gözükmeye başladıysa uzmanlar retinol gibi ağır içeriği olmayan doğal özlü krem veya serumlar kullanılabilir. Boyun, yüz çevresi, anti aging göz altı kremi, göz çevresine kullanabileceğiniz anti-aging kremleri yavaş dokunuşlarla cildinize güzelce yedirin.

30’lu yaşlarda anti-aging kremleri nemlendirici desteğiyle kullanabilirsiniz. Çizgiler derinleşmeye başlamışsa daha ağır anti-aging kremlerle de tanışma vakti gelmiştir.

40’lı yaşlarda A vitamini içeren kremler tercih edilebilir. Kırışıklık kremlerinde saf A vitamini formu retinol olarak yer alırlar. A vitamini ince kırışıklıkları düzelttiği gibi cilde canlılık verir, serbest radikallere karşı kalkan görevi görür. Anti aging gece kremi çözümleri cildin kaybettiği mineral, enzim ve proteinleri tamamlamaya çalışır.

50’li yaşlarda, antioksidan içerikli A, C ve E vitaminleri, selenyum, çinko, silisyum, demir, bakır gibi hayat için vazgeçilmez olan ve yaşla birlikte vücutta eksilen oligo element takviyeleri alınabilir. Ayrıca menopoza girildiğinde düşen phyto-östrojen hormonu içeren kremler tercih edilebilir.

60 ve ilerisi yaşlarda özellikle cilt kuruluğu arttığından nemlendirme gücü yüksek kremler tercih edilebilir. Doğal maskelerle cildin kuruluğu azaltılırken canlılığı artırılabilir. Cildi güneşin zararlı etkilerinden her yaşta olduğu gibi ileri yaşlarda da korumak gereklidir. Bu nedenle nemlendirici kremlerin yanında en az 30 koruma faktörlü anti aging güneş kremi kullanılmalıdır. Açık havada uzun süre kalınması durumunda güneş sütü ile nemlendirme yapılmalıdır.

Anti aging krem fiyatları diğer cilt bakım ürünlerine göre daha yüksek fiyatlarla satılıyor. Bunun nedeni anti aging kremlerin içeriği ile etken maddelerin fazlalığı ve araştırma sürelerinin uzun olmasıdır.

Anti aging kremler hangi yaşta kullanılmalı?

Günümüzde 20’li yaşlarda anti aging krem kullanılmaya başlıyor. Peki uzmanların önerileri nedir? Anti aging ürünler kaç yaşında kullanılmalı? Anti aging kaç yaşında başlanmalı? Hangi ürünler ne zaman kullanılmalı? Anti aging krem kullananlar arasına katılmak size ne kazandırır?

20’lerin sonları ile 30’ların ortalarında ön yaşlanmaya giriyorsunuz.

Bu aşamada, gözlerinizin ve ağzınızın etrafında çizgiler veya güneş hasarından kaynaklanan koyu renkli lekeler fark etmeye başlayabilirsiniz. Yaşlanma belirtilerini sizden uzak tutacak iki sihirli anti aging madde öneriyoruz. Bu maddelerin bulunduğu ürünlerle yaşlanma belirtileri size uğramayabilir.

 • Yatmadan önce: Retinol

Gençliğin çeşmesi sayılabilecek bir madde varsa, bu bir bileşen. 20’lerin sonlarında 30’lu yaşların ortalarına kadar her gece reçetesiz satılan retinol krem ​​veya serumlar öneriyoruz.

Retinol hücre yenilenme hızını artırır, aynı zamanda kollajen üretimini teşvik eder ve bunu yaparken gözenek boyutu azalır. Ayrıca, güneş hasarını temizleyen bir maddedir. Retinol, cilt yenilenmesini sağladığı için ergenlik sivilcelerinin yok edilmesinde de fayda sağlayabilir.

 • Sabah uyanınca: Antioksidanlar

Peptidler ve bitki kök hücreleri içeren ürünler ile antioksidanlar açısından zengin ürünler öneriyoruz.

Hava kirliliği ve UV ışınları serbest radikallerin (canlı hücrelere zarar veren ve yaşlanmaya neden olan moleküller) kaynağı olduğu için, evden çıkmadan önce cildi bir antioksidan tabakasıyla koruyun!

Makyajdan önce güneş kremi uygulayın. Güneş kremi yüzünüzde şarttır. Cildinizi birden fazla ürünle boğuşmaktan kaçınmak için faydaları olan güneş kremi içeren bir nemlendirici deneyin. Güneş kremlerini boynunuza ve ellerinize sürme alışkanlığı edinin! Bu alışkanlık ilerleyen yaşlarda size çok şey katacaktır.

 

Doğal anti aging krem yapımı

Doğal anti aging krem yapımı için gerekli malzemeler:

 • 1 adet taze Hindistan cevizi
 • 1 adet avokado
 • Hint yağı (5-6 damla yeterlidir)
 • Yarım su bardağı süt

Bitkisel anti aging kremler yukarıdakine benzer malzemelerle hazırlanıyor. Evde doğal anti aging krem yapımı için taze Hindistan cevizini bir kaba rendeleyin. İçerisine avokadoyu ezerek ekleyin. Hint yağını 5-6 damla damlatın. Bu karışıma yarım su bardağı süt ekleyin.

Anti aging krem nasıl kullanılır?

Elde ettiğiniz karışımı 10 dakika kadar yüzünüzde bekletin. Süreyi eğer bir rahatsızlık oluşmuyorsa 20 dakikaya kadar uzatabilirsiniz. Bu maskeyi sorunlu cilt bölgelerine uygulayabilirsiniz. Daha sonra ılık su ile maskeyi cildinizden temizleyin. Maskeyi haftada bir uygulayabilirsiniz. Bu maskenin içeriğindeki maddelerden bir ya da birkaçına vücudunuz alerjik reaksiyon gösterebilir. Bunu engellemek için önce küçük bir alanda uygulayın.

Anti aging kremler işe yarar mı? (Hatalı yazımla aratılan hali anti aging kremler işe yararmı)

Yaşlanma karşıtı kremler düzenli kullanıldıklarında yaşlanma belirtilerinin azaltılması, yavaşlatılması konusunda etkili oluyor. Anti aging serum gibi diğer yaşlanma karşıtı ürünlerle komple bir cilt bakımı da gerçekleştirilmelidir. Hatta özel hallerde bile bu bakıma ara verilmemelidir. Örneğin hamilelik dönemleri bu zamanlar için iyi bir örnek. Hamilelikte anti aging kremler içeriğindeki etken maddenin kullanımına izin verilen ürünlerde tercih edilebilir.

Cildin temel ihtiyacı sudur. Her yaşta canlı ve genç bir cilt için daha fazla su içilmesini tavsiye ediyoruz. Çok su içen insanlarda cilt kırışıklıkları, sarkmalar daha az görülmektedir. Anti aging krem yorumları incelendiğinde olumlu bildirimlerin sayısı bir hayli fazla. Anti aging kremlerin zararları konusunda neredeyse geri bildirim bulunmuyor. Hayat su gibi akıp giderken cildiniz de su gibi canlı kalsın.

Anti aging krem kullananlar

Anti aging krem kullananlar deneyimlerini sosyal medya ve forumlarda dile getiriyor. İşte neler forumlarda neler konuşuluyor, anti aging krem kullananlar neler anlatıyor seçkiler demeti sunuyoruz.

 • nemida
20-12-08, 16:12
eylul77

* A vitamini içeren kremler 
Bu kremlerin cildi gençleştirici etkiye sahip olduğu bilimsel olarak da kanıtlandı. A vitamini, ciltteki kolajen salgısını artırıyor, derinin gerginliğini sağlıyor. Soyucu özelliği var, bu sayede yıpranmış cildin altından taze bir derinin gelmesini sağlıyor. Cildimizdeki düzensiz pigmentasyonu (renk artışı) azaltıyor. Güneş lekelerinin hafiflemesine yardımcı oluyor. Ancak burada ürünün içeriğine dikkat edilmesi gerekiyor. Bu kremleri hekimlerin reçetelemesi, ürün içeriklerinin doğru oranda, uygun konsantrasyonda ve doğru ciltte kullanılması önem taşıyor.

Paylaşımın iiçin çok teşekkurler canım. A vitaminli krem var mı piyasada?

 • Kalliste
  20-12-08, 20:12
  El kremlerini antı-agıng kremlerden kullanıyorum çok ta memnunum. 
  teşekkürler arkadaşım konu için….
 • SULET
  17-05-09, 21:05
  bende E vitaını kapsüllerı satılıyor eczanelerde ağızdan alı için aslında..ama onu patlatıp yüzüme sürüyorum..çok güzel nemlendırıyor
 • oyadeniz12
  5-02-10, 10:02
  Bütün kremler aynı pahalı olması iyi olduğunu göstermez.Kayısı yağını kuru ciltli olanlar kullanabilir bence
 • pippi_langstrumpf
  13-02-10, 19:02
  Ya bi krem nemlendiriyo diye o kreme iyi krem denir mi? yapmayın Allah aşkına..Yüzüne arap yağı da sürsen o bile nemlendirir. Önemli olan krem kutusunu üzerinde yazanlar değil, önemli olan uzun süre kullanım sonucunda gerçekten farkı görmektir. Kayısı kremini annem aldı normal kremden farkı yok. Zaten iyi bişey olsa 5-10 liraya satılmazdı

Anti aging kremlerin zararları

Anti aging krem tavsiye ederken zararları hakkında da merak edilen konulara değinmek gerekiyor. Anti aging kremlerin zararları son derece sınırlıdır. bu kremleri çok uzun süre kullanmak içeriğindeki bazı maddelerin ciltte birikme etkisiyle hasar oluşturmasına neden olabilir. Bu nedenle anti aging kremler kaç yaşında kullanılmalı ve hangi yalarda hangi ürünler tercih edilmeli kendi cilt tipinize ve durumunuza göre belirlenmelidir. her bulduğunuz anti aging kremi yüzünüze, göz çevrenize uygulamayın. O ürünün size uygun olduğundan emin olun. Bunun için de dermatolog desteği almak en iyi yoldur.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Anti aging kremler kaç yaşında kullanılmalı? (4 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] kaş kaldırma yöntemleri arasında kaş kaldırma kremi çözümleri de bulunuyor. Anti aging kremler arasında özellikle kaş kaldırma kremi olarak lanse edilen ürünler bulunuyor. Bu ürünler […]

 2. […] bana uygun diye pek çok deneme yapıyor olabilirsiniz. Daha kötüsü kozmetik mağazalarında anti aging krem arayışlarınız zirve yapmış olabilir. Bu durumda panik yerine yapmanız gereken şey inanın […]

 3. […] yağ asitleri açısından oldukça zengin. Ayrıca hassas bir cilt için uygundur. Zeytinyağı anti-aging cilt bakım ürünlerinin güçlü bir unsurudur; antioksidan bakımından zengindir, cilt yaşlanmasını, […]

 4. […] anti-aging kremler kullanarak mucizeler beklemek yanlış. Anti-aging kremlerden önce cildimizin yaşlanmasını […]