Ayva çekirdeği jeli ile pürüzsüz bir cilt!

Kategori: Gençlik Sırları - 10.936Yorum Yazın
Ayva çekirdeği jeli ile pürüzsüz bir cilt!

Ayva çekirdeği jeli harika bir bakım ürünüdür. Neden harika diyoruz, hem ekonomik, hem doğal hem de sonuçları itibariyle mükemmel! Ayva çekirdeği jeli ciltteki çatlaklar, sivilceler, kırışıklıklar gibi durumlara etkili bir kozmetik üründür. Ayrıca ayva çekirdeği maskesi yaparak da yüzünüzdeki sivilce, akne oluşumu, cilt lekeleri gibi konuları gündeminizden çıkarabilirsiniz. Ayva çekirdeği jeli antioksidan deposu olarak genç kalmak isteyenlere doğanın mucize bir yaşlanma karşıtı önerisidir!

Bu yazıda;

 • Ayva çekirdeği jeli nasıl yapılır,
 • Ayva çekirdeği cilde faydaları,
 • Ayva çekirdeği maskesi göz altına sürülürmü,
 • Ayva çekirdeği ve gülsuyu karışımı,
 • Ayva çekirdeği maskesi Suna Dumankaya tarifi,
 • Ayva çekirdeği maskesi İbrahim Saraçoğlu önerilerini bulabilirsiniz.

 

Ayva çekirdeği jeli

Ayva çekirdeği jeli tarifi öncesi ayva çekirdeğinin küçücük bünyesinde ne cevherler barındırdığını sıralayalım.

 • Kalsiyum ve potasyum açısından çok zengindir.
 • A vitamini, B vitamini ve C vitamini yönünden adeta bir depo etkisine sahiptir.
 • Bakır, selenyum, çinko, fosfor, demir ve magnezyum içerir.
 • Folat asit barındırır. Bu madde yeni hücre oluşumunda önemli görev görür.

 

Ayva çekirdeği jeli nasıl yapılır?

Ayva çekirdeği yapımı en kolay cilt bakım malzemelerindendir. Ayva çekirdeği jeli yapmak için gerekli malzemeler:

 • Bir su bardağı miktarınca su
 • 8-10 adet olgun ayva çekirdeği

 

Ayva çekirdeği jeli yapımı

Ayva çekirdeği jeli nasıl hazırlanır? Ayva çekirdeği jeli tarifi basit, hazırlanma süresi biraz uzundur. Çünkü ayva çekirdeği jeli yapımı iki gün sürebilir. Öncelikle ayva çekirdeklerini bir cam şişeye atın. Üzerine belirtilen miktar kadar su ekleyin. Bu şekilde iki gün boyunca bekletin. Jeliniz hazırdır! Çekirdekleri alın ve jeli kullanmaya başlayın.

Ayva çekirdeği jeli kullanımı

Bu tarifi en az 12 saat bekletmek gerekiyor. 4-5 saat sonra, hele de ılık suya koyarak bekletirseniz jel kıvamı oluşmaya başlayabilir. İdeal olanı ise 24 saat sonra kullanmaya başlamanızdır.

Elde ettiğiniz ayva jeli kullanımı için yüzünüze, cildinize ve saçınıza uygulayabilirsiniz. Ayva çekirdeği jeli yüze nasıl sürülür? Bu jeli uygulamadan önce cilt temizleme maskesi yapabilirsiniz. Daha sonra doğrudan parmakla alarak vazelin sürer gibi veya bir pamuk yardımıyla da kullanabilirsiniz.

Ayva çekirdeği jeli yapımında gül suyu da kullanabilirsiniz.

 

Ayva çekirdeği jeli ne işe yarar? Ayva çekirdeği jeli faydaları nelerdir?

Ayva çekirdeği jeli faydaları nelerdir? Ayva çekirdeği jeli faydaları nelerdir? Özellikle yaşlanma karşıtı faydaları yönünden uygulanmaya değer bulduğumuz jel ve maske tarifinin müthiş etkilerine bir göz atalım.

 • Ayva çekirdeği jeli cilt lekeleri için azaltıcı ve yok edici etkiye sahiptir. Ayva çekirdeği cilt lekeleri ile mücadele eden enzim ve maddeler yönünden zengindir.
 • Sivilce izlerinin giderilmesine katkı sunar.
 • Ayva çekirdeği jeli cilde faydaları listesinde siyah nokta ortaya çıkmasına engel olması önemli bir yer tutuyor.
 • Cildi sıkılaştırır.
 • Cilt çatlaklarının kapatır, siler.
 • Yaşla birlikte ortaya çıkan kolajen eksikliğinin meydana getirdiği cilt kırışıklıklarının düzeltir.
 • Ayva çekirdeği jeli kullananlar daha canlı, parlak, genç ve pürüzsüz bir cilt sahibi olurlar.

 

Ayva çekirdeği jeli kullananlar

Ayva çekirdeği jeli kullananlar jöle kıvamına gelen karışımı ciltlerine krem gibi sürebilirler. Ayva çekirdeği jeli kremini farklı kozmetik markaları da üretebiliyor. Ancak bu kremlerin içerisinde doğal çekirdek jölesi dışında maddeler de bulunabiliyor.

Ayva çekirdeği jeli kullananlar özellikle ofis çalışanları gün içerisinde ellerinde kullanıyorlar. Sabah ofiste işe başladıklarında bir fincan su içerisine 5-6 adet ayva çekirdeği atıp gün içerisinde eller başta olmak üzere açıktaki cilt bölgelerine zaman zaman uyguluyorlar.

Ayva çekirdeği jeli kullananların bir bölümü de sabah suya bıraktıkları çekirdeklerin jöle haşatını akşam yatmadan önce yaparak ciltlerini temizleyip, bakımını yapıyorlar.

Ayva çekirdeği jeli nasıl saklanır-ayva çekirdeği jeli sivilce-ayva çekirdeği maskesi ne kadar sıklıkta yapılır-ayva çekirdeği jeli suna dumankaya-ayva çekirdeği jeli göz altına sürülürmü-ayva çekirdeği maskesi nasıl saklanır-ayva çekirdeği saç jölesi-ayva çekirdeği jeli kullanımı-ayva çekirdeği cilt maskesi-ayva çekirdeği maskesi neye iyi gelir-ayva çekirdeği maskesi neye yarar-cilt lekelerine ayva çekirdeği maskesi-ayva çekirdeği jeli yüze nasıl sürülür-şems aslan ayva çekirdeği maskesi-ayva çekirdeği maskesi kullanımı-ayva çekirdeği saç maskesi-ayva çekirdeği jeli göz altına sürülür mü-ayva çekirdeği maskesi kadınlar kulübü-ayva çekirdeği maskesi göz çevresine sürülürmü-ayva çekirdeği jeli göz çevresine sürülürmü-ayva çekirdeği jeli nasıl hazırlanır-ayva çekirdeği jeli faydaları-ayva çekirdeği maskesi faydaları-ayva çekirdeği maskesi cilde faydaları

Ayva çekirdeği jeli maskesi ile mucizeye hazır olun!

 

Ayva çekirdeği maskesi

Ayva çekirdeği maskesi ayva çekirdeği jölesi ile aynı uygulamayı ifade ediyor. Ayva çekirdeği maskesi için farklı tarifler yapılabiliyor. Burada ayva çekirdeği ile yapılabilen etkili bir cilt bakım, nemlendirme ve kırışıklık maskesi tarifi veriyoruz.

Vereceğimiz tarif ayva çekirdeği ve gülsuyu karışımı olarak da biliniyor. Ayva çekirdeği ve gülsuyu karışımı içerisine badem yağı gibi uçucu yağlar eklenmeden de hazırlanabilir. Bu tarif yani ayva çekirdeği ve gülsuyu karışımı cilt için temizlik, nemlendirme, leke giderme, sivilce ve izlerin yok edilmesinde kullanılabilir.

Ayva çekirdeği maskesi nasıl yapılır?

Ayva çekirdeği maskesi için cilde fayda sağlayan karışımlar öneriyoruz. Bunlar arasında badem yağı ve gülsuyu ilk sırayı alıyor.

Ayva çekirdeği maskesi malzemeler:

 • 250 ml gülsuyu
 • 20-25 adet ayva çekirdeği
 • 2 çay kaşığı badem yağı

Ayva çekirdeği maskesi yapımı

Malzemeleri karıştırarak bir kavanoza yerleştirin. Karışımın jel kıvamına gelmesini bekleyin. Beklemeniz gereken süre yaklaşık 12 saattir. 12 saat sonunda jelleşme yeterli kovama ulaşabilir. Ayva çekirdeklerini süzerek alın ve kalan jeli cildinize uygulayın.

Ayva çekirdeği maskesi nasıl kullanılır?

Ayva çekirdeği maskesini kullanmadan önce mutlaka cildinizin temiz olduğundan emin olun. Bizim önerimiz öncelikle bir tonik veya cilt temizleme maskesi uygulamanızdır.

Cilt temizliği sonrası kırışıklık bulunan bölgelerinize doğrudan parmaklarınızla yedirerek sürebilirsiniz. Bununla birlikte makyaj pamuğu kullanarak veya bir fırça yardımıyla da uygulama yapabilirsiniz.

Ayva çekirdeği maskesi nasıl kullanılır sorusunun bir diğer merak edilen kısmı sabah veya akşam kullanım biçimidir. Sabah kullanacaksanız yüzde 10-15 dakika bekletmek yeterli olacaktır. Ardından ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Akşam kullanımında ise daha uzun süreli bekletebilirsiniz. Ancak en fazla yarım saat bekletin. Özellikle ayva çekirdeği maskesi yüzünüzde iken uyumayın. Cildinize zarar verebilirsiniz.

 

Ayva çekirdeği maskesi ne işe yarar? Ayva çekirdeği maskesi faydaları nelerdir?

Ayva çekirdeği maskesi faydaları nelerdir? Ayva çekirdeği maskesi ne işe yarar sorusunun onlarca cevabı bulunuyor. Burada popüler olan faydaları sizler için sıralıyoruz.

 • Ayva çekirdeği maskesi neye iyi gelir sorusuna ilk verilebilecek cevap ayva çekirdeği jeli sivilce oluşumunu engeller, mevcut sivilcelerin yok olmasında etkilidir biçiminde olabilir.
 • Ayva çekirdeği cilt maskesi etkili bir nemlendirme ve temizlik sağlar.
 • Cilt lekelerine ayva çekirdeği maskesi güvenle doğal bir çözüm olarak kullanılabilir.
 • Ayva çekirdeği jeli maskesi kuru ciltler için ideal bir karışımdır. Ayrıca ayva çekirdeği jeli maskesi bir aylık periyodda iki kez haftalık kullanımla ideal sonucu kazandırabilir.
 • Ayva çekirdeği ile maske cilde ışıltı ve parlaklık kazandırır.
 • Ayva çekirdeği maskesi kırışıklık giderici doğal bir üründür. Bu ürünü kullanarak yüzeysel kırışıklıkları, yeni ortaya çıkmaya başlayan çizgileri engelleyebilirsiniz. Düzenli kullanımla ayva çekirdeği maskesi kırışıklık kremi gibi etki gösterebilir.
 • Ayva çekirdeği saç maskesi olarak da kullanılabilir. Saçı canlı ve parlak bir görünüme kavuştururken saç tellerinin güçlenmesine katkı sağlar.
 • Ayva çekirdeği maskesi cilde faydaları arasında gergin ve sıkı bir cilt etkisini görüyoruz. Cildi sıkılaştırırken sarkmalara karşı toparlayıcı etki gösterir.
 • Ayva çekirdeği maskesi neye yarar sorusunun bir diğer cevabı da solgun ve yaşlı görünümü ortadan kaldırır. Solgun ciltlerin ideal tonlara kavuşması için kullanılabilir.

 

Ayva çekirdeği maskesi Suna Dumankaya

Ayva çekirdeği maskesi Suna Dumankaya tarafından tariflerinde sıklıkla kullanılıyor. Aynı şekilde ayva çekirdeği jeli Suna Dumankaya tariflerinin favori doğal malzemeleri arasında yer alıyor. Ayva çekirdeği yüz maskesi tarifinin Suna Dumankaya tarafından önerilmesi iyi bir referans oluşturuyor.

Güzellik uzmanı Suna Dumankaya ayva çekirdeklerinin 3-4 saat suda bekletilerek jöle haline getirilip kullanılmasının sivilceler için ve sivilce izleri için mükemmel etkileri olduğunu belirtiyor.

Ayva çekirdeği maskesi Suna Dumankaya tarafından bir diğer tarifte Hindistancevizi yağı ile birlikte jöle yapılıp uygulandığında çatlaklar için öneriliyor.

Ayva çekirdeği jeli Suna Dumankaya tarafında cilt ve yüz sarkmasının doğal ilacı olarak maske tarifi haline getiriliyor. Cilt ve yüz sarkması için ayva çekirdeği maskesi yapımı için bal, buğday özü yağı kullanılıyor. Ayva çekirdeği sıcak suda demlenip 15-20 dakika bekletildikten sonra süzülerek belirtilen malzemelerle karıştırılıyor. Elde edilen karışımın yüz ve dekolte bölgelerinde kullanımı öneriliyor.

 

 

Ayva çekirdeği maskesi İbrahim Saraçoğlu

Ayva çekirdeği maskesi İbrahim Saraçoğlu tarifi için yine yukarıda verilen ayva çekirdeği yüz maskesi yapımı bilgilerine başvurabilirsiniz. Ayva çekirdeği jeli İbrahim Saraçoğlu olarak özel bir tarif yoktur. Burada İbrahim Saraçoğlu tarafından cilt temizleyici, gençleştirici ve güzelleştirici doğal bir maske tarifine yer veriyoruz.

 

 

 

Ayva çekirdeği maskesi kullananlar

Ayva çekirdeği maskesi kullanımı iki alanda yoğunlaşıyor. Ayva çekirdeği maskesi kullananlar paylaşımlarında ciltteki sivilce ve lekelerden kurtulmak için bu maskeyi tercih ediyor. İkinci yoğunluk ise Ayva çekirdeği göz çevresi kırışıklıkları için nasıl kullanılabilir noktasında oluyor.

Ayva çekirdeği maskesi kullananlar en çok ayva çekirdeği maskesi göz altına sürülürmü sorusu ile karşılaştıklarını belirtiyorlar. Ayva çekirdeği maskesi göz altına sürülürmü sorusu sitemize de sıkça gelen sorular arasında yer alıyor.

Ayva çekirdeği göz çevresi kırışıklıkları için de kullanılabilir. Çünkü ayva çekirdeği göz çevresi etkisi doğallığından gelmektedir. Doğal bir maske tarifi olarak ayva çekirdeği jeli göz altına sürülürmü sorusuna olumlu cevap verebiliriz.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta göz çevresinin hassas yapısı nedeniyle hijyendir. Ayva maskesi hazırlarken kesinlikle hijyeni büyük önem verilmelidir. Hijyenik ortamda hazırlanmayan ve hijyenik sürece dikkat edilmeden kullanılabilecek ayva jeli maskesi göz çevresine ve göze zarar verebilir.

Ayrıca ayva çekirdeği jeli göz çevresine sürülürmü sorusuna olumlu cevap verirken göze kaçırmamak gerektiği ve maske tarifine farklı karışımlar eklenmesi durumunda da zararlı olabileceği unutulmamalıdır.

Ayva çekirdeği maskesi göz çevresine sürülürmü sorusunda bir diğer önemli nokta göz çevresi kırışıklıkları için çok daha etkili maske tarifleri bulunduğunu belirterek cevaplanabilir. Örneğin Mavi Anemon çiçeği yağı göz çevresi için ideal bir bitkisel yağdır. Ayva çekirdeği jeli göz altına sürülür mü sorusu için Mavi Anemon Çiçeği yağı ile yapılması halinde daha olumlu sonuçları olabileceğini belirterek cevaplayabiliriz.

Yine yoğurt ile ayva çekirdeği maskesi ikilisi ayva çekirdeği jeli göz altına sürülür mü sorusunun olumlu yanıtlarından birini oluşturuyor.

 

Ayva çekirdeği maskesi nasıl saklanır?

Ayva çekirdeği maskesi açıkta bırakılırsa çabuk bozulur. Buzdolabı ortamında saklanmalıdır. Hazırlanan maske en fazla bir hafta içerisinde tüketilmelidir.

Ayva çekirdeği maskesi nasıl saklanır veya ayva çekirdeği jeli nasıl saklanır sorularına ışık görmeyen soğuk ortamlar cevabını verebiliriz. Güneş ışığı da maskenin bozulmasına neden olabilir. Özellikle içerisinde katkı maddesi bulunmayan doğal maske tarifi biçiminde kullanılan ayva çekirdeği maske tarifleri buzdolabı dışında çabuk bozulabilir.

 

Ayva çekirdeği maskesi ne kadar sıklıkta yapılır?

Eğer sivilce için yapılıyorsa ayva çekirdeği maskesi ne kadar sıklıkta yapılır sorusunun cevabı haftada iki kez yeterli olacaktır.

Sivilce izleri için yapılıyorsa ayva çekirdeği maskesi ne kadar sıklıkta yapılır sorusuna haftada üç kez cevabını verebiliriz.

Ayva çekirdeği maskesi ne kadar sıklıkta yapılır sorusu sarkmalar ve kırışıklıklar için ise haftada bir kez ama bir yıla uzanan sürelerde düzenli kullanımıdır. İlk bir ay sonrasında bir aylık ara verilebilir. Daha sonra iki ay kullanıp bir ay ara vererek devam edebilirsiniz.

Ayva çekirdeği saç jölesi yapılarak kullanılacaksa her gün saça sürülmesinde bir sakınca yoktur. Çünkü ayva çekirdeği saç jölesi hem jöle etkisiyle saçın şekil almasını sağlar hem de saçı besler ve güçlendirir. Parlaklık da cabası!

 

Ünlülerin ayva çekirdeği maskesi ilgili

Ünlü isimler ve güzellik uzmanlarının tarifleri her zaman ilgi uyandırıyor.

Şems Aslan ayva çekirdeği maskesi tarifi de bu meraklardan biri. Ancak biz Şems Aslan ayva çekirdeği maskesi tarifini bulamadık. Bunun yerine Şems Aslan tariflerini veriyoruz.

 

 

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!