Yeni yılda iki kat kazanmanın yolları

Kategori: Pozitif Hayat - 834Yorum Yazın
Yeni yılda iki kat kazanmanın yolları

Başarının sırrı iki kat kuralıdır. İki kat kuralı gelecek yıllardaki başarının sırrını size veriyor.  2014’ü uğurlayıp 2015’e adım atıyoruz. Yeni bir yıla girerken dünyanın değişik ülkelerinde farklı kutlamalar, eğlenceler düzenleniyor. Ülkemizde de her ne kadar son yıllarda ivme kaybetmiş gibi görünse de yeni yıl kutlamaları neşeli bir ortamda geçiyor. Eğlenmek, yeni yıla güzel girmek karşıladığımız yılın güzel geçmesi için çok önemli. Bu motivasyonu daha yılın ilk dakikalarında kaybetmemek için moralli, umutlu olmalıyız. Geçen bir yılın muhasebesini yaparken neleri başardık neleri başaramadık masaya koyuyoruz. Başarının sırrını bu yılbaşı yeniden düşünmeliyiz. Başarılı insanların daha genç kaldıklarını görüyoruz. Milyarder iş adamları ileri yaşlarına rağmen bakımlı, fit ve halâ üretken oluyor. Bu yazıda başarının sırrını öğreneceksiniz. Siz de başarının altın kuralları veya başarılı olmanın yolları madde madde gibi pek çok kuralla kafanızı doldurmayın. Başarının sırrı tektir! Başarılı olmanın temel yolları aynı kavşakta birleşir!

Değinmek istediğimiz konu ise hayatımızda boncuk taneleri gibi geride bıraktığımız yılların birbirine çok benzemesinin getirdiği monotonluk. Öyle ki geçen yılbaşı da evde okey veya tombala oynamıştık. Bu yıl da sigarayı bırakma hayallerimiz suya düştü. Yine bir yabancı dil öğrenemedik. Yaz tatili beklentimiz, iyi bir maaş beklentimiz gerçekleşmedi. Hayatın ekonomik zorlukları arasında boğulduk, yorulduk, yıprandık. Yıllar yılları kovalarken bir önceki yılların gelecek yıldan ne farkı var? Daha doğrusu gelecek yılın geçmiş yıllardan ne farkı olacak?

Hayal kurmak güzel ve olması gereken insani bir özellik. Çoğu insanın her yılı benzer şekilde yaşamasının temel bir sebebi var. Yaşamında radikal değişiklikleri göze alamamak. Peki, neden radikal değişiklikleri alamıyoruz? Çünkü mevcut düzenin koruyuculuğu, bizi zorlamaması, oturmuşluğu yeterli geliyor. Yeni yılda yepyeni şeyler yapmayı, yeni hedeflere yelken açmayı çok istiyoruz ama bunun için hayal kurmaktan başka bir şey yapmıyoruz.

Başarının sırrı iki kat kuralıdır

Başarıya giden yol nedir? Başarılı olmanın 10 büyük sırrı nedir? Başarının yolları nelerdir? İşte çakılıyoruz. Başarılı insanların hayatları ve başarma süreçleri incelendiğinde şu görülüyor: Diğer insanlardan her şeyi iki kat fazla yapıyorlar:

 • İki kat fazla çalışıyorlar,
 • İki kat fazla öğreniyorlar,
 • İki kat daha cesurlar,
 • İki kat daha sosyaller,
 • İki kat daha meraklılar,
 • İki kat daha gözlemciler,
 • İki kat daha fazla hesap yapıyorlar,
 • İki kat daha hayatlarını geliştirmek için uğraşıyorlar,
 • İki kat daha enerjikler,
 • İki kat daha genç kalıyorlar,
 • İki kat daha fazla matematik biliyorlar,

iki kat daha …… sıralamayı devam ettirebiliriz.

İki kat kuralını uygulamak çok radikal bir kararlılık gerektirir. Evet, basit gibi duruyor ama çok zor bir karardır. Karar verdikten sonra uygulamak da yine zahmetli bir süreci beraberinde getirir. Eğer uygulayabilirseniz siz de dünyadaki % 1’lik en başarılı, en zengin grubun içerisine dahil olabilirsiniz.

Başarının yolları tektir derken neyi anlatmak istediğimizi sanırım ifade edebildik. Başarılı olmanın yolları madde madde sıralayarak sizi yormak istemedik. Kafanız net olsun. Başarıya ulaşmanın yolları ve başarıyı artırmanın yollarını arıyorsanız her şeyi ‘iki kat’ fazla yapacaksınız. Başarıyı artırma yolları arasında elbette çok çalışmak var. Çok çalışmaktan murat her zamanki mesainin iki katını yapmaktır. Şöyle düşünün; bir şirkette idari personel olarak çalışıyorsunuz. Siz ve iki arkadaşınız aynı pozisyonda. Siz başarıya ulaşma yolları arasından farklı meziyetler edinme ve belgelendirme konusuna önem veriyorsunuz. Arkadaşlarınız hafta sonları gezerek, eğlenerek, dinlenerek geçirirken siz bu kursları tamamlıyorsunuz. Elbette eğlenmek de hakkınız! Ama iki kat çalıştıktan sonra. Bir süre sonra siz diğer arkadaşlarınıza fark atmaya başlayacaksınız. Bu durum yöneticilerinizin dikkatini çekecek. Onlar da size başarıya giden yolu sonuna kadar açacaklardır.

Yeni yılda bu kararı verip uygulamanızı temenni ederiz. Yoksa yeni yılın yeni olma özelliği yalnızca adından ibaret olacaktır.

Başarının sırrı-başarıya giden yol-başarının yolları-başarılı olmanın yolları madde madde-başarıyı artırmanın yolları-başarıya ulaşmanın yolları-başarılı olmanın 10 büyük sırrı-başarının altın kuralları

Başarının sırrı her şeyi bir önceki yıla göre iki kat fazla yapmaktır.

Mutlu ve gerçekten ‘yeni’ bir yıl diliyoruz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!