Beslenme

Folik asit eksikliği Folik asit eksikliği

Folik asit eksikliği özellikle hamileler için doğum anomalilerini önlemede etkisiyle biliniyor. Oysa folik asit sentetik bir vitamin olarak genç kalanlar ve genç kalmak isteyenler için alınması gereken vitamin takviyeleri arasında..

Beslenme4000 yorum
B12 eksikliği ne yemeli? B12 eksikliği ne yemeli?

B12 eksikliği ne yemeli sorusunu başlık olarak almamızın nedeni son yıllarda özellikle 50 yaştan itibaren ortaya çıkması beklenilen bu durumun genç bireylerde de sıklıkla görülmesi olmuştur. Bu durum yani b12..

Beslenme3.3438 yorum
Glütensiz beslenme nedir? Glütensiz beslenme nedir?

Glütensiz beslenme nedir? Glüten hassasiyeti nasıl giderilir? Tüm detaylarıyla glüten gerçeğini beslenme konularındaki ‘Doktorun ye dediği!’ başlıklı yazılarıyla gündeme getiren ünlü Doktor Bora Kalkancı kaleme aldı. Bu yazıda glüten nedir,..

Beslenme9370 yorum
Ketojenik beslenme gençlik kaynağı! Ketojenik beslenme gençlik kaynağı!

Ketojenik beslenme anti aging özelliğiyle dünyada hızla yükselen bir trend haline geldi. Ketojenik beslenme nedir? Kısaca düşük karbonhidratlı bir beslenme planıdır. Ketoz süreci ile ortaya çıkan keton sayesinde vücudun bir..

Beslenme3.1871 yorum
Omega 3-6-9 gerçekleri ! Omega 3-6-9 gerçekleri !

Omega 3-6-9 yağ asitleri son yıllarda çok popüler hale geldi. Pek çok uzman bu asitlerin genç kalmaktan tutun da genel sağlık etkilerine kadar kullanılması gerektiğini dile getiriyor. Bu nedenle ilaç..

Beslenme2.04917 yorum
Kimchi ye genç kal! Kimchi ye genç kal!

Kimchi nedir biliyor musunuz? Kimchi yiyerek genç kalmak mümkün mü? Koreli kadınların gençlik, pürüzsüzlük sırrı bu besinde mi saklı? Kimchi restaurant dışında evde yapılabilir mi? Kimchi nasıl yapılır? Bir iki..

Beslenme2.2541 yorum
Boza nasıl yapılır? Boza nasıl yapılır?

Boza nasıl yapılır? Bu soru sıklıkla karşımıza çıkıyor. Özellikle kış aylarında boza nasıl yapılır, bozanın faydaları nelerdir gibi sorular sıklıkla karşımıza çıkıyor. Bunun nedeni bozanın probiyotik özelliğiyle sağlık, genç kalmak..

Beslenme1.3111 yorum
Hamilelikte kullanılan cilt bakım ürünleri Hamilelikte kullanılan cilt bakım ürünleri

Hamilelikte kullanılan cilt bakım ürünleri nelerdir? Hamilelik süreci kadınların genç kalmak konusunda en çok dikkat etmeleri gereken konulardan biridir. Çünkü bu dönemde oluşacak çatlaklar ömür boyu sizi rahatsız edip yaşlı..

Beslenme6.4870 yorum
Tarçın çayı tarifi (Ağız kokuları için) Tarçın çayı tarifi (Ağız kokuları için)

Tarçın çayı tarifi ile yaş ilerledikçe ağızda kötü nefes oluşması mümkün olabiliyor. Diş çürükleri, mide rahatsızlıkları gibi sebeplerle ağız kokusu veya kötü kokan nefes sorunu ortaya çıkabiliyor. Yaş almış kişilerde..

Beslenme5.2170 yorum
Şeker detoksu sağlıklı kilo vermenin yolu! Şeker detoksu sağlıklı kilo vermenin yolu!

Şeker detoksu nedir? Başka bir ifadeyle şeker orucu diyeti nedir? Şeker detoksu vücuda alınan şeker miktarını sınırlayan hatta sıfırlayan beslenme düzenini ifade ediyor. Bu düzeni sağlamak için 3 günlük şeker..

Beslenme152.4302 yorum