Çatık kaşlılar erken yaşlanıyor!

Kategori: Plastik Cerrahi - 2.720Yorum Yazın
Çatık kaşlılar erken yaşlanıyor!
. Mimiklerin oluşturduğu yüzeyel kırışıklıkların giderilmesinde botoks güvenilir bir yöntemdir

. Mimiklerin oluşturduğu yüzeyel kırışıklıkların giderilmesinde botoks güvenilir bir yöntemdir

Mimik kırışıklıkları pek çok insan olduğundan yaşlı görünmesine neden olabiliyor. Kaşlarını çok çatan insanların yüzlerindeki mimik izlerinin daha erken derinleştiği biliniyor. Bu izlerin yüze erken yerleşmesi yaşlı bir görünüm kazandırıyor. Cilt yüzeyi hassas bir dokuya sahip. Burada mimikler tekrarlandığında izler oluşuyor ve bu izler yerleşiyor. Dışarıdan bir müdahale, anti-aging uygulaması yapılmadan da geçmiyor.

Çok mimik kullanan, sürekli gözünü kısmak zorunda olan, gözleri güneşe karşı hassas kişilerde erken kırışıklıklar görülüyor. Bu izlerin olmaması için doğal yöntem yatış şeklimizi düzeltmek. Öncelikle sürekli yan pozisyonda uyuyan veya eliyle göz çevresini kırıştıracak biçimde destek vererek uyuyan kişilerin bu yatış pozisyonlarını değiştirmeleri gerekiyor. Sırt üstü veya yüzükoyun yatış pozisyonuna geçmeleri genç görünmeleri ve kırışıklık oluşmaması, oluşmuşsa da derinleşmemesi açısından çok önemli. Eğer gözlerini kısarak bakıyorsanız bu bir alışkanlık veya göz kusurundan kaynaklanıyor olabilir. Bir göz doktoruna gitmek ve gözlük kullanmak olumlu sonuçlar doğurur. Gözleriniz güneşe karşı veya ışığa karşı hassas ise de çok erken yaşlarda göz çevrenizde kaz ayağı oluşabilir. Bu duruma yol açmamak için güneş gözlüğü veya anti-refleli cama sahip gözlükleri tercih edebilirsiniz.

Mimik kırışıklıkları için çözümler

Çok göz kırpmak da kırışıklığa yol açabilir. Bazı kişiler konuşurken göz kırpmayı alışkanlık haline getiriyor. Söylediklerinin etkisini artırmak için göz kırpma mimiğini yoğun olarak kullanıyor. Bu durum özellikle tek gözle göz kırpma yapıldığında daha olumsuz sonuç veriyor. Bir gözün çevresi kırışmazken diğer gözün çevresinde kırışıklıklar meydana geliyor.

Botokslu erkekler daha genç görünüyor

Botokslu erkekler daha genç görünüyor

Botoks botilyum toksin maddesinin ticarileşmiş, Amerikan FDA onayına sahip güvenilir bir uygulamadır

Botoks botilyum toksin maddesinin ticarileşmiş, Amerikan FDA onayına sahip güvenilir bir uygulamadır

Mimikleriniz yüzünüzde derin izler bırakabiliyor

Mimikleriniz yüzünüzde derin izler bırakabiliyor

Mimiklerinizi değiştiremiyorsanız botoks ideal çözüm olabilir

Mimiklerinizi değiştiremiyorsanız botoks ideal çözüm olabilir

Gülüş mimiğini çok kullanan, ağzı sürekli kulaklarında bir kişiyseniz de aman dikkat. Ağız kenarı çizgileriniz erken yaşlarda sizi bulup yaşlı bir görünüme istemeseniz de kavuşabilirsiniz.
Tüm bu mimiklerin yaşlanmaya etkilerinden kurtulmak için botoks uygulamaları başarılı sonuçlar veriyor. Botoks bilindiği üzere botilyum toksin maddesinin ticarileşmiş, Amerikan FDA onayına sahip güvenilir bir uygulamadır. Doğal, saflaştırılmış, protein esaslı, bir bakterinin zehiridir. Mimiklerin oluşturduğu yüzeyel kırışıklıkların giderilmesinde botoks güvenilir bir yöntemdir. Botoks ile bu kırışıklıkları giderebileceğiniz gibi botoks olan bölgede yeni kırışıklıklar oluşmaz. Bu durum yaşlanmanın durdurulması anlamına gelir. Ne zaman botoks uygulamasını bıraktınız yeniden kırışıklıklar başlayabilir. Ancak botoks olduğu müddetçe yaşlanma durdurulmuş olur ve genç bir görünüm kazanırsınız. Botoksun mimikleri yok ettiği bir şehir efsanesidir. Doğru uygulanan botoks mimikleri etkilemez, daha genç bir görünüm kazandırdığı için mimikler yokmuş hissi verebilir. Mimikleri yok ettiği belirtilen örnekler ehil olmayan ellerde, gereğinden çok fazla ünite kullanılan botilyum toksin sonucu oluşmuş hatalı uygulamalardır. Doğru uzmanların uyguladığı botoks neredeyse yan etkisi olmayan güvenli bir gençleştirme yöntemidir.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!