Çillerinizle vedalaşmak ister misiniz?

Kategori: Anti-aging / Güzellik - 2.111Yorum Yazın
Çillerinizle vedalaşmak ister misiniz?

Çil maskesi ile çok etkili sonuçlar alabilirsiniz. Yüzünüzdeki çil lekelerini sorun mu ediyorsunuz? Yüzünüzde oluşan çilleri yok etmek istiyor musunuz? Basit bir çil maskesi ile bu sıkıntınızı aşabilirsiniz. Çiller yüzde oluşan lekelerdir. Kışın daha hafifleyip yazın artış gösterebilirler. Çilleri oluşturan melaninin isimli pigmenttir. Bu yazıda çil lekeleri nasıl yok edilir sorusuna etkili bir çözümü bulacaksınız.

Yüzdeki çil lekeleri nasıl geçer? Bu konuda uzmanlar krem önerilerinde bulunuyor. Çil lekelerine ne iyi gelir noktasında ise doğal çil maskesi çözümünü sunuyoruz.

Her vücutta bulunan bu pigment cilt özelliğinize göre (açık, hassas ten gibi.) vücudu güneş ışınlarından korumak amacıyla sergilediği bir savunma mekanizması refleksidir. Dolayısıyla cildinizi güneşten korumak çillerin oluşmasını engeller. Yaşa bağlı olarak da azalırlar. 40’lı yaşlardan itibaren genellikle kaybolurlar.

Çil maskesi kesin çözüm

Güneşten koruyamayacağınız veya korumak istemediğiniz vücut bölgeleriniz için evde basitçe yapabileceğiniz uygulamalar da mucizevi sonuçlar sağlayacaktır. Kolay hazırlayabileceğiniz çil maskesi kesin çözüm bir tarifi veriyoruz.

Çiller vücudumuzun güneş gören bölgelerde oluşuyor.

Çiller vücudumuzun güneş gören bölgelerde oluşuyor.

Cintia Dicker Almanların dünyaya armağanı çilli bir güzel.

Cintia Dicker Almanların dünyaya armağanı çilli bir güzel.

Çiller geçici seksilik ise kalıcıdır.

Çiller geçici seksilik ise kalıcıdır.

Çilleriyle barışık olmak isteyenlere Cintia Dicker'in yanısıra Nicole Kidman, Devon Aoki, Maggie Rizer, Missy Rayder, Angela Lindvall örnek olabilir.

Çilleriyle barışık olmak isteyenlere Cintia Dicker’in yanısıra Nicole Kidman, Devon Aoki, Maggie Rizer, Missy Rayder, Angela Lindvall örnek gösterilebilir.

Çil için maske hazırlarken gereken malzemeler:

  • Maydanoz
  • Bal
  • Limon

Çil lekelerine kesin çözüm

Maydanozun sap ve yapraklarını karıştırıp robottan geçirin. İki yemek kaşığı karışımı bir kaba koyun. İçerisine bir kaşık doğal bal ekleyin. Yarım tatlı kaşığı kadar da limon sıkarak suyunu ilave edin. Bu karışımı göz altına gelmeyecek şekilde çil bulunan bölgelerinize sürün. 15 dakika kadar bekletip suyla durulayın. Nemlendirici krem sürerek cildinizi nemlendirin. Bu uygulamayı iki günde bir 15 gün boyunca tekrarlayabilirsiniz. Çillere veda ettiğinizi siz de görebilirsiniz.

Çilli güzeller ve çilli ünlüler

Çilli olmak insana güzellik ve cazibe de katabilir. Çilleriyle barışık yaşamak isteyenler için dünyanın en güzel çilli kadınlarından alman model Cintia Dicker’in fotoğraflarıyla süsledik yazımızı.

Üstelik çilli sevgililer için şarkılar yazılan bir toplumun üyeleriyiz. Lale Belkıs tarafından ünlenen ve son günlerde Ebru Polat tarafından cover yapılan “Çilli Bom Bom” şarkısının sözlerini hatırlatıyoruz.

 

Bir bilsen kim aşık
Senin çilli yüzüne
Dinleyenler inanır
Aldatici sözüne
Bakmaya doyum olmaz
O yemyeşil gözüne
Çilli bom bom bom
Ah çilli çilli yavrum çilli

Gelsene yanıma
Otur yani başıma
Ben kurban olayım
Çilli keman kaşına
Boyun uygun boyuma
Yaşında yaşıma


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!