Domates maskesi ile sivilcelere son!

Domates maskesi ile sivilcelere son!

Domates maskesi doğanın mucize besinleri ile yapılabilecek formüllere iyi bir örnektir. Domates maskesi yaparak aynı anda birden çok fayda elde etmek mümkündür. Bu yazıda okuyabilecekleriniz.

Domatesin cilde faydaları nelerdir?

Domatesin cilde faydaları birden fazla olup elimizin altındaki doğal bir gençlik iksiridir. Domates deyip geçmeyin. O gördüğünüz kırmızı sebze cildiniz için mucizeler sağlayabilir. Domatesin cilt için faydaları arasında besleyici, temizleyici ve gençleştirici etkiler yer alıyor. Domatesin cilt için faydalarını ayrıntılı biçimde aşağıdaki maddelerden okuyabilirsiniz. Aynı olumlu etkiler domates suyunun cilde faydaları açısından da geçerlilik gösteriyor. Likopen gibi maddeler en çok domatesin kabuğunda yer alıyor. Bu nedenle tariflerde domates kabuğunun cilde faydaları konusunda yararlanmak için kabuğunu soymadan kullanmanızı öneriyoruz.

 • Domates içeriğindeki likopen cilde canlılık, parlaklık kazandırıyor
 • Domates E ve C vitaminleri ile cildin hücre yenilenmesini destekliyor
 • Domates ciltteki kızarıklıkları yok ediyor
 • Antioksidan yönünden zengin bir besin olduğu için yaşlanmayı yavaşlatıyor
 • Cildin daha pürüzsüz ve canlı olmasını sağlıyor
 • Ciltteki sivilce ve akne ile mücadele ediyor
domates maskesi-domates un maskesi-domates maskesi nasıl yapılır-domates suyunun cilde faydaları-domates maskesi kullananlar- domates maskesi suna dumankaya-domates maskesi ne işe yarar- domates maskesi kullananlar kadınlar kulübü-domates un maskesi faydaları-domates maskesi yorumları-domates maskesi tarifi- domates maskesinin cilde faydaları-domates maskesi yapanlar- domates suyu maskesi-un domates maskesi-domates maskesi neye iyi gelir-domates salçası maskesi-domates maskesi sivilcedomatesmaskesiyle cilt beyazlatma-domatesin cilde faydaları nelerdir-domates ve un maskesi kullananlar-domates yoğurt maskesi-domates ve pirinç unu maskesi-domates un maskesi nasıl yapılır-domates süt maskesi-domates kabuğunun cilde faydaları- domates cilt maskesi-domatesin cilt için faydaları-domates maskesi siyah nokta-domates şeker maskesi-domates un maskesi ne işe yarar- domates maskesi ile cilt beyazlatma-suna dumankaya domates un maskesi-domates karbonat maskesi-domates un maskesi yorumlar- domates kil maskesi-ender saraç domatesin cilde faydaları- domates maskesi yapımı-domates maskesi ahmet maranki-domatesin cilde faydaları-domates maskesinin faydaları-

Domates maskesi genç ve güzel bir cilt için kolay tarifiyle popüler oldu. Photo:Pexels

Domates maskesi nasıl yapılır?

Domates maskesi, domatesin cilt için etkili özelliklerinden yararlanmayı sağlayan bir cilt maskesidir. Domates maskesi yapanlar sonuçların etkileyici olduğunu belirtiyor. Domates maskesinin cilde faydaları arasında cildi nemlendirme, cildi parlatma, cildi temizleme ve cildi gençleştirme etkileri yer alıyor.

Domates cilt maskesi nasıl yapılır?

Domates cilt maskesi farklı ürünlerle domatesin kombinasyonu biçiminde yapılabiliyor. Burada yer verdiğimiz domates cilt maskesi tarifleri ile cildinizde komple bakım uygulayabilirsiniz.

Hazırlayacağınız domates yüz maskesi kılcal çizgi ve kırışıklıkların yok olmasında olumlu katkı sağlıyor.

Domates maskesi yapımı (Domates maskesi nasıl yapılır?)

Domates maskesi tarifi için gerekli malzemeler:

 • Olgunlaşmış orta boy domates

Domates maskesi yapımı çok kolay olan ve evde hızlı bir şekilde uygulayıp etkili sonuç alabileceğiniz gençlik ve güzellik kaynağıdır.  Domates suyu maskesi olarak da bilinen bu maske için olgunlaşmış domatesi kabuklarını soymadan bir kaba rendeleyin. Daha sonra suyuyla beraber yüzünüze sürün. Hatta sürmek fiilinin ötesinde adeta sıvayın. Yüzünüzün domatesi iyice emmesine ve gerginleşmesini bekleyin. Yaklaşık 15-20 dakika sonra ılık su ile yıkayın.

Domates suyu maskesi sonrası nemlendirici kullanmanıza gerek kalmayacaktır.

Domatese karşı alerjik reaksiyonu veya sağlıkla ilgili kısıtı bulunanların maskeyi uygulamaması veya doktor onayı ile domates maskesi kullananlar arasına katılması gerekiyor.

Domates ile yapabileceğiniz diğer domates cilt maskesi listesi

(İlgilendiğiniz domates cilt maskesi başlığına tıklayarak detaylı tariflere ulaşabilirsiniz.)

 • Domates ve pirinç unu maskesi (Editörlerimiz tarafından hazırlanıyor)
 • Domates un maskesi (domates un maskesi nasıl yapılır, Suna Dumankaya domates un maskesi, domates ve un maskesi kullananlar, domates un maskesi yorumlar, domates un maskesi ne işe yarar?, domates un maskesi faydaları, un domates maskesi) (Editörlerimiz tarafından hazırlanıyor)
 • Domates süt maskesi (Editörlerimiz tarafından hazırlanıyor)
 • Domates şeker maskesi (Editörlerimiz tarafından hazırlanıyor)
 • Domates karbonat maskesi (Editörlerimiz tarafından hazırlanıyor)
 • Domates kil maskesi (Editörlerimiz tarafından hazırlanıyor)
 • Domates salçası maskesi (Editörlerimiz tarafından hazırlanıyor)

 

Domates yoğurt maskesi

Domates yoğurt maskesi hazırlayarak cildinizde domates ve yoğurdun faydalarını yaşayabilirsiniz. Yoğurdun cilde faydaları arasında hücre yenileme, cildi nemlendirme, sivilce ve izleri yok etme, cilt beyazlatma, cildi gençleştirme gibi konular yer alıyor. Yoğurdun cilde faydaları hakkında detaylı bilgi için ‘Yoğurt sürdüm yüzüme’ başlıklı yazımızı okumanızı hararetle öneriyoruz.

Yoğurt domates maskesi için gerekli malzemeler:

 • Bir adet olgun domates
 • İki yemek kaşığı yoğurt

Domates yoğurt maskesi yapılışı

Domatesi rendeleyerek üzerine iki kaşık yoğurdu ekleyin. Malzemeleri birlikte karıştırın. Daha sonra krem kıvamındaki maskeyi yüzünüze veya cildinize uygulayın. 15-20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

Domates maskesi ne işe yarar?

Domates maskesi neye iyi gelir? Domates maskelerinin ortak faydaları bulunuyor. Aşağıda domates maskesi uygulayarak cildinize sağlayabileceğiniz katkıları sıraladık. Bakalım domates maskesi neye iyi gelir sorusunun cevapları nelermiş!

 • Domates maskesi siyah nokta yok etmede önemli bir silahtır
 • Domates maskesi sivilce ile mücadele eder ve onları düzenli uygulandığında yok eder
 • Domates maskesiyle cilt beyazlatma yapabilirsiniz
 • Domates maskesinin faydaları arasında en önemlisi cildi yeniden yapılandırması, hücre yenileme özelliğidir
 • Ender Saraç domatesin cilde faydaları arasında nem dengesini sağlamasını sıralıyor
 • Domates maskesi Ahmet Maranki tarafından özellikle cilt ve yüz beyazlatma için öneriliyor
 • Domates maskesi Suna Dumankaya tarafından cilt lekeleri için tavsiye ediliyor
 • Domates maskesi ile cilt beyazlatma yaygın olarak istifade edilen faydalardan sayılıyor

 

Domates maskesi yorumları

Domates maskesi kullananlar Kadınlar Kulübü başta olmak üzere forumlarda görüşlerini belirtiyor. Domates maskesi kullananlar elde ettikleri sonuçların ciltlerinde önemli iyileşmelere işaret ettiğini vurguluyor. Yalnızca domatesin asidik yapısı nedeniyle cildinde kaşıntı hissedenler veya alerjik cilt tepkisiyle karşılaşanlar bulunabiliyor. Bu konuya dikkat etmek gerekiyor.

Domates ile siz de genç ve güzel kalabilirsiniz.

Yoğurt maskesi tarifleri


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Domates maskesi ile sivilcelere son! (14 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] lekeleri için domates maskesi yaparak cildinizi pürüzsüz hale getirebilirsiniz. Sivilce lekeleri için çözüm sunan domates […]

 2. […] onlarca şekilde uygulanabiliyor. Domatesin cilt için pek çok faydası bulunuyor. Bu faydaları ‘Domates maskesi ile sivilcelere son’ yazımızdan okuyabilirsiniz. Bir kısmını aşağıda sizlerle […]

 3. […] domates maskesi faydalarından önce domatesin cilde faydaları için hazırladığımız makaleye buradan sütün cilt için faydalarına ise buradan […]

 4. […] Domatesin cilde faydaları gerçekten saymakla bitmiyor. Likopen zengini domates canlılık ve parlaklık kaynağıdır. Domates cilt lekesi düşmanıdır. Domates cilt lekesi için doğanın size hazırladığı çok özel bir karışımdır. […]

 5. […] Domates yoğurt maskesi (Yoğurt domates maskesi) […]

 6. […] Domates yoğurt maskesi (Yoğurt domates maskesi) […]