Dudak çevresi kırışıklıkları için maske

Dudak çevresi kırışıklıkları için maske

Dudak çevresi kırışıklıkları için maske her kadının işine yarayacaktır. Çünkü dudak çevresi kırışıklıkları hayatın bir anında mutlaka kapıyı çalıyor. O anlarda elinizde iyi bir dudak çevresi kırışıklıkları için maske tarifi bulunması genç kalmak noktasında size büyük katkı sağlayacaktır. Bu yazı Dudak çevresi kırışıklıkları için maske tarifinin ötesinde yapabileceğiniz diğer önerileri de içeriyor. Hayatınızın bundan sonraki bölümünü daha genç yaşamak istiyorsanız okumaya devam edin!

Dudak çevresi kırışıklıkları için maske

Dudak üstü kırışıklık maskesi öncesi dudak çevresi kırışıklıkları neden olur bir göz atalım. Bu arada dudak çevresi kırışıklıkları, ağız kenarı sarkması, yanak çizgileri yok etme, dudak üstü kırışıklığı nasıl giderilir gibi konuları ‘Dudak Çevresi Kırışıklıkları’ isimli yazımızdan incelemenizi öneriyoruz.

Dudak üstü kırışıklıkları öncelikle yaşla ilgili bir konudur. Yaşla birlikte ortaya çıkmaya baylar ve zamanla artar, derinleşir. Panik yok! Çözüm var!

Çok ve sık sigara içmek, takma diş kullanmak, güneş ışınlarının etkisinde kalmak, dudak büzme mimiğine sahip olmak, yatma pozisyonunun getirdiği olumsuz cilt tepkisi, epilasyon veya hatalı tüy alma teknikleri uygulamak, genetik faktörler ve çok sakız çiğneme alışkanlığı ağız sarkması ve dudak kırışıklıklarına neden olabilir.

Dudak üstü kırışıklıkları için maske

Dudak üstü kırışıklıkları için maske tarifini geç kalmadan uygulayın, etkisine inanamayacaksınız! Dudak üstü kırışıklıkları için maske yaparken ihtiyacınız olacak malzemeler:

 • Bir tatlı kaşığı zeytinyağı
 • Bir tatlı kaşığı badem yağı
 • Bir çorba kaşığı bal (Organik olmasına dikkat edin!)
 • Bir çorba kaşığı şeker
 • Bir tatlı kaşığı vazelin

Evde yapabileceğiniz dudak üstü kırışıklıkları için krem

Yukarıdaki malzemelerle yapacağınız maske krem görevi de görüyor. Evde yapabileceğiniz dudak üstü kırışıklıkları için krem dudak çevresi kırışıklıklarını azaltırken, pullanma ve kuruluk gibi sorunlarla da mücadele ediyor.

Ağız çevresi kırışıklıkları için maske hazırlama aşamalarını takip edin.

Zeytinyağı kuru, çatlamış dudaklar için mükemmeldir. Ayrıca nemlendirici ve besleyicidir. Tatlı badem yağı çatlamış cildi yumuşatmak için harika.

Zeytinyağı ve badem yağını bir kapta birleştirin. Üzerine şeker ekleyin. Şeker peeling etkisi ile dudak çevresi ölü derilerinin uzaklaştırmada çok işe yarıyor.

Balı ekleyin. Bal yalnız antiseptik özelliklere sahip olmayıp bakteri öldürmekle kalmaz aynı zamanda doğal bir nemlendiricidir. Dudaklarınıza uygulandığında nemi geri çekmeye yardımcı olur.

Son olarak Vazelin ekleyin. Her şeyi karıştırın ve küçük bir kaba aktarın. Yapıştırıcı çok akıcıysa biraz daha şeker ekleyin; eğer hamur çok kalın ise, biraz daha sıvı yağ ekleyin. Krem kıvamına getirin.

Dudak çevresi kırışıklıkları için maskeyi dudaklarınıza elle sürün. 2-3 dakika hafifçe ovun. Dudaklarınıza ve çevresine birkaç dakika boyunca hafifçe masaj yapın; Bu maske cildin pul pul dökülmesine ve altındaki yumuşak cildi ortaya çıkarmasına yardımcı olacaktır.

Hazırladığınız kremi haftada iki kez kullanabilirsiniz. İlk uygulama sonrası artan kremi buzdolabında saklayarak tekrar uygulayabilirsiniz.

Ağız kenarı sarkması

dudak üstü kırışıklıkları için egzersizler-ağız kenarı sarkması-dudak üstü kırışıklıkları kadınlar kulübü-dudak kenarı çizgileri dolgu-dudak kenarı çizgileri için yüz yogası-ibrahim saraçoğlu dudak üstü kırışıklıkları-suna dumankaya dudak üstü kırışıklıkları-dudak kırışıklıkları için egzersizler-dudak üstü kırışıklıkları için krem-dudak çevresi kırışıklıkları için egzersizler-ağız çevresi sarkmaları-dudak çevresi kırışıklıkları için maske-dudak çevresi kırışıklıkları için yüz yogası-dudak üstü çizgilerine botoks-dudak çizgilerine çözüm-şems aslan dudak üstü kırışıklıkları-ağız çevresi kırışıklıkları için maske-göz ve dudak çevresi kırışıklıkları için maske-dudak üstü kırışıklık maskesi-dudak üstü kırışıklıkları için maske

Ağız kenarı sarkması
Foto:pexels

Ağız kenarı sarkması çoğu zaman dudak çevresi kırışıklığı gibi algılanabilir. Eğer ciddi ve derin çizgiler varsa, ağız kenarı sarkması sizi rahatsız edecek boyuttaysa dolgu veya dudak estetiği gibi uygulamalar gerektirebilir. Bunun için bir medikal estetik doktoruna veya plastik cerraha muayene olmanızda yarar bulunuyor.

Ağız çevresi sarkmaları cerrahi operasyon da gerektirebilir. Ağız çevresi sarkmaları konusunda kendiniz karar vermeyin, doktor muayenesi ve çözümleriyle yol alın!

Uzman görüşleri

 • Suna Dumankaya dudak üstü kırışıklıkları için elma suyunu öneriyor. Suna Dumankaya dudak üstü kırışıklıkları tedavisinde haftada bir gün yatmadan önce dudak çevresine elma suyu kompresi yapılıyor ve yıkamadan yatılıyor.
 • İbrahim Saraçoğlu dudak üstü kırışıklıkları önerilerini videodan izleyebilirsiniz. İbrahim Saraçoğlu dudak üstü kırışıklıkları konusunda avokado maskesini öneriyor.

 • Şems Aslan dudak üstü kırışıklıkları konusunda televizyon programlarında açıklamalarda bulunuyor. İşte Şems Aslan dudak üstü kırışıklıkları ve kırışıklık için öneriler manzumesi…

 

Dudak kenarı çizgileri tedavi yöntemleri

Yukarıda tarifini verdiğimiz dudak üstü kırışıklık maskesi bu konuda evde yapabileceğiniz bir doğal çözümdür. Dudak çevrenizde gençlik ışıltısını şu yöntemlerle de elde edebilirsiniz.

 

 • Dudak üstü kırışıklıkları için egzersizler (Dudak üstü kırışıklıkları için egzersizler veya dudak kırışıklıkları için egzersizler ya da başka bir ifadeyle dudak çevresi kırışıklıkları için egzersizler konusunda editörlerimiz etkileyici ve faydalı bir makale için yoğun çalışma içerisindeler)
 • Dudak kenarı çizgileri dolgu uygulaması (Dudak kenarı çizgileri dolgu uygulaması konusunda editörlerimiz etkileyici ve faydalı bir makale için yoğun çalışma içerisindeler)
 • Dudak kenarı çizgileri için yüz yogası (Dudak çevresi kırışıklıkları için yüz yogası yapabilirsiniz)
 • Dudak üstü çizgilerine botoks ( Dudak çizgilerine çözüm için botoks tercih edilebilecek yöntemlerden biridir. Dudak üstü çizgilerine botoks konusunda editörlerimiz etkileyici ve faydalı bir makale için yoğun çalışma içerisindeler)
 • Dudak çevresi kırışıklıkları için maske tarifleri

Dudak üstü kırışıklıkları Kadınlar Kulübü yorumları

Dudak üstü kırışıklıkları Kadınlar Kulübü üyeleri arasında konuşulan konulardan biri. Bu konuda bazı yorumları sizlerle paylaşıyoruz. Dudak üstü kırışıklıkları Kadınlar Kulübü linkini tıklayarak tüm yorumlara ulaşabilirsiniz.

cicekcik
9-09-09, 12:09
TIFF

Kızlar öncelikle burda kırşıklıklarla ilgili ilk mücadelemi anlattım;

http://www.kadinlarkulubu.com/goz-c…yemediginiz-hic-biseyi-yuzunuze-surmeyin.html

…. ve kiraz suyunu buldum. uzun bir süre idare etti fakat kiraz mevsimi de bitince yeni bir çare bulmak zorundaydım ki onu da buldum; :hooray:

 

 • 1 çay kaşığı yaş maya
 • 1 çay kaşığı süt (Haftada 3 gün) sengözlerimebaksanab
 • 1 çay kaşığı bal


Hepsini bir güzel karıştırıp kötü kokulu bir kıvam elde ediyorsunuz.(Kokusu cidden çok kötü, fakat sonuç mükemmel!!) Yüzünüzün her yanına ve en önemlisi göz çevrenize, göz kapağı ve göz altı dahil sürüyorsunuz. Karışımı mimik yaparak sürmeyin çünkü ne yaparsanız yüzünüz o şekilde kalıyor diim ben size hahahhaa şaka şakaaaa :roflol: Bunu neden söyledim çünkü o kadar olmasa da cidden çok etkili bir karışım ve sürerken kırışıklı bölgeyi yanaklarınıza hatta kulaklarınıza doğru yumuşakça ittirerek sürün, ama sakın tahriş etmeyin, bastırmayın, zira malum göz çevresi çok hassastır. Sonra yatın uzanın anacım gözlerinizi kapatıp, 20 dk. hayal kurun..

 

Dudak üstü kırışıklıkları Kadınlar Kulübü yorumları (devam)


20. dk. sonunda yüzünüzü güzelce yıkayın veee (bunu da ben buldum ve en az 2 hafta denemeden de açıklamak istemedim kimseyi yanlış yönlendirmeyeyim diye kendimi denek olarak sundum) ZEYTİNYAĞ kızlar! Yani deneyenler vardır mutlaka ama birkaç yerde yağ bezesi falan yapar sakın sürmeyin diye yazılmış, ben yerinmedim denedim valla sonuç mükemmel. Bir zeytinci kızı olarak zeytinyağından görmediğim fayda yoktu bir de bu eklendi. Biz Gemlikliler oramıza buramıza, heryerimize zeytinyağı süreriz zaten.. sırnaşık şey
Zeytinyağını göz çevrem hafif nemliyken sürdüm maskeden sonraki sonuca emin olun ki inanamayacaksınız. Fakat ben gün içinde birkaç defa zeytinyağ ile nemlendiriyorum göz çevremi çünkü namaz kılıyorum ve her abdest alışımda yeniden nemlendiriyorum. Siz de yatmadan önce yüzünüzü yıkayıp, temizleyip, göz çevrenize zeytinyağ sürün. En yoğun nemlendiriciden daha nemlendirici. Bu arada maske haftada 3 kere yapılacak 3 ten fazla yapmayın. Suna Dumankaya’nın maskesi valla ben accayip memnun kaldım ilk yaptığım anda botoks yaptırmışım gibi toparlandı göz çevrem hatta ilk seferde yok oldu kırışıklıklar. Fakat gene çıkmasınlar diye haftada 3 kere yapmaya devam edicem kızlar ben. Hadi bakalım sıvayın kolları, bir de bunu deneyin..
Sakın yüzünüze o kimyasal dolu kozmetikleri sürmeyin ve tanıyanlar bilir, benim felsefemdir;

Yemediğiniz hiç bir şeyi yüzünüze sürmeyin!! sengözlerimebaksanab

kız zilli böyle meharetlerin vardıda niye demedinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Göz ve dudak çevresi kırışıklıkları için maske hazırlayarak kendinizi onlarca yaş gençleştirebilirsiniz. Dudak üstü kırışıklıkları konusunda kadın sitelerinde de yorumlar genellikle olumlu görüşleri içeriyor. Örneğin dudak üstü kırışıklıkları kadınlar kulübü üyelerinin bildirimlerine göre etkisi gözle görülür maskelerle rahatlatılabiliyor.

Dudak üstü kırışıklıkları Kadınlar Kulübü (Dudak çevresi kırışıklıkları için maske yorumları)

 • Karamel
10-09-09, 23:09
benimde uzun zamandır kullandığım ve bırakamayacağım bir maske bu ilk başladığımda sivilce sorunum vardı 26 yaş ve sivilce düşünün :)
sonra bu maske çare olmadı ve doktorumla birlikte hummalı ve zor bir tedaviye başladık 8 ay sonunda sivilcelerimden tamamen kurtuldum
ama bu arada yüzüm okadar kuruyorduki bu ilaç yüzünden resmen döküldü,deri değişti tabi bu arada ben maskeyide yapmayı bırakmıştım farkında olmadan,sonra baktımki amca kızları teyze kızları kırışmışken benim yaşıma rağmen yok kırışıklık
hemen aklıma ilaç kullanırken yapmayı bıraktığım bu maske geldi ve inanın o bıraktığım 8 ayda ilacında etkisiyle çünkü ilacın etkisi vücuttaki yağları yakarak ortaya çıkıyor düşünün yüzünüzde gram yağ kalmadığını neyse baya baya kaz ayakları dudak kenarlarındaki çizgiler belirginleşmiş tekrar başladım şimdi 28 yaşındayım ve hala kırışıklıklardan eser yok çok şükür
bu maske gerçekten işe yarayan bir karışım deneyin kaybedeceğiniz tek şey kırışıklıklarınız olucak :)

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Dudak çevresi kırışıklıkları için maske (3 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] botoks görünümü elde edildiğini belirtiyor. Nane yağının dudağa faydaları arasında botoks etkisinin yanında tüm cilde sağladığı canlılık, parlaklık ve gençlik etkilerini de […]

 2. […] botoks görünümü elde edildiğini belirtiyor. Nane yağının dudağa faydaları arasında botoks etkisinin yanında tüm cilde sağladığı canlılık, parlaklık ve gençlik etkilerini de […]