Dudak çevresi kırışıklıkları

Dudak çevresi kırışıklıkları

Dudak çevresi kırışıklıkları gözle görülebilen en büyük yaşlılık göstergelerindendir. Çünkü gözün ilk gördüğü ve dikkat ettiği organların başında gelir. Dudak çevresi kırışıklıkları bulunan bir kadının cildi ne kadar pürüzsüz, göz çevresi kırışıksız, saçı bakımlı da olsa yaşlı görünümü engellenemez. Bir zamanlar en beğendiğiniz, öne çıkardığınız güzel ve seksi bulduğunuz dudaklarınızdan kaçar mı oldunuz? Bu yazıda dudak çevresi kırışıklıklarının kader olmadığını, engellenebileceğini veya dudak gençleştirme işlemlerinin mümkün olduğunu okuyacaksınız. Dudaklarınızdan mutlu bir teşekkür döküleceğine inanıyoruz. Çünkü dudak kırışıklığı olmayan her kadın genç gösterir.

Dudak etrafı kırışıklık sorunu kadınların ilerleyen yaşlarda karşılaştıkları bir konu. Erkekler bu konuda daha şanslı.

Dudak üstü kırışıklıkları için maske

Dudak üstü kırışıklıkları için maske tarifinde ihtiyacınız olacak malzemeler.

 • Bir tatlı kaşığı zeytinyağı
 • Bir tatlı kaşığı badem yağı
 • Bir çorba kaşığı bal (Organik olmasına dikkat edin!)
 • Bir çorba kaşığı şeker
 • Bir tatlı kaşığı vazelin

Dudak üstü kırışıklıkları için maske tarifine buradan ulaşabilirsiniz.

Dudak çevresi kırışıklıkları

Burundan dudağa inen çizgiler, dudak gençleştirme işlemi gerektirecek kadar derin olabilir. Yaşla birlikte dudak çevresinde ağız içine doğru büzüşme görülebilir. Ağız kenarı sarkması olarak da bilinen bu durum can sıkıcı bir hal alabilir. Kadınlar zamanla ruj bile sürmekten kaçınarak kendilerini içe kapatabilirler. Kendilerini çekici bulmazlar.

 

Dudak üstü kırışıklıkları neden olur?

Dudak üstü çizgilerini oluşturan pek çok faktör bulunuyor. Dudak kırışıklığı neden olur ilk akla gelenleri aşağıda veriyoruz.

 • Dudak büzme mimiği
 • Sigara içmek
 • Takma diş kullanım
 • Güneşe maruz kalmak
 • Yaş
 • Yatış pozisyonu (Yan veya yüzüstü yatma alışkanlığı)
 • Hatalı istenmeyen tüy alma yöntemleri (epilasyon) uygulanması
 • Çok sakız çiğneme alışkanlığı
 • Genetik yatkınlık

 

dudak çevresi kırışıklıkları suna dumankaya-dudak üstü kırışıklıkları kadınlar kulübü-ağız kenarı sarkması-burundan dudağa inen çizgiler-dudak gençleştirme-yanak çizgileri yok etme-dudak üstü kırışıklıkları-dudak üstü kırışıklıkları için egzersizler-dudak çevresi kırışıklıkları

Burundan dudağa inen çizgiler

Dudak kenarı kırışıklıkları nasıl giderilir?

Dudak kırışıklığı nasıl geçer? Dudak çevresi kırışıklıkları nasıl giderilir? Dudak kenarı kırışıklıklarından kurtulmak elbette mümkündür. Dudak üstü kırışıklıkları nasıl yok edilir sorusuna verilebilecek cevapları aşağıda okuyabilirsiniz. Yapılabilecek uygulamaların listesini inceleyin ve ilginizi çeken konunun üzerine tıklayarak detaylı makalemize ulaşın! Dudak kenarı çizgilerini dert etmeyin. O dudaklar hep genç kalsın ki yine yansın geceler, gelsin tebessümler! Dudak üstü kırışıklıkları nasıl geçer okuyun ve size uygun çözümü hemen uygulamaya başlayın.

Dudak üstü kırışıklıklar için ne yapmalı? Dudak kırışıklığı için uygulayabileceğiniz temel çözümler.

 • Dudak estetiği (dudak kenarı çizgileri dolgu, yanak çizgileri yok etme, dudak üstü kırışıklıkları dolgu, dudak üstü kırışıklık tedavisi)
 • Dudak kenarı çizgileri için yüz yogası yapabilirsiniz (dudak çevresi kırışıklıkları için yüz yogası, dudak üstü kırışıklıkları için yoga)
 • Dudak üstü kırışıklıkları için krem kullanabilirsiniz (dudak kırışıklıkları için krem, dudak üstü kırışıklık kremi, dudak kenarı kırışıklıkları için krem, dudak çevresi kırışıklık kremi)
 • Dudak kırışıklıkları için egzersizler altın değerinde çözümler sunuyor (dudak çevresi kırışıklıkları için egzersizler, dudak kırışıklıkları için hareketler, dudak üstü kırışıklıkları için egzersizler)
 • Dudak kırışıklıkları için bitkisel çözüm ve karışımlar uygulayabilirsiniz (dudak kırışıklıklarına doğal çözüm, dudak çevresi kırışıklıkları bitkisel çözüm, dudak kenarı kırışıklıkları için bitkisel çözüm, dudak kırışıklığına bitkisel çözüm, dudak üstü kırışıklıkları doğal formül, dudak üstü kırışıklıkları için bitkisel çözüm, dudak kenarı kırışıklıkları bitkisel çözüm)
 • Dudak üstü kırışıklıkları için maske tarifleri hazırlayabilirsiniz (dudak çevresi kırışıklıkları için maske, dudak kenarı kırışıklıkları için doğal maskeler, dudak kenarındaki kırışıklıklar için maske, dudak üstü kırışıklık maskesi, dudak kenarı kırışıklıkları için maskeler)

 

Basit önlemlerle dudak kenarı çizgileri nasıl yok edilir?

Basit önlemler alarak dudak kenarı çizgileri nasıl yok edilir gözlerinizle görebilirsiniz. işte yapabilecekleriniz!

 • Dudaklarınız için güneş kremi içeren ruj kullanın.
 • Sigara içiyorsanız hemen bırakın. Sigarayı bırakamıyorsanız ‘Sigarayı bırakmanın kesin yolu’ yazımız size yol gösterecektir.
 • Su, çay, kola gibi sıvı içtiğiniz bardakları ağzı daha geniş olanlarla değiştirin.
 • Çok sakız çiğnemek dudak çevresi kırışıklıkları için olumsuzdur.
 • Dudak ve dudak çevresi için düzenli olarak nemlendirici kullanın.
 • Dudak çevresi kırışıklıkları için düzenli olarak ölü hücreleri temizleyen peeling uygulayın.
 • Dudaklarında yeni kollajen liflerinin büyümesini teşvik etmek için antioksidan dudak parlatıcı uygulayın. Bu onları güçlendirir ve cerrahi olmadan dudaklarında kırışıklıklardan kurtulmanın iyi bir yoludur.

 

Dudak çevresi kırışıklıkları için uzman görüşleri

Dudak çevresi kırışıklıkları Suna Dumankaya tarafından gündeme getirilen ve çözümler sunulan bir estetik konudur. Dudak üstü kırışıklıkları Suna Dumankaya önerileri için videoyu izleyebilirsiniz.

 

 

 

Dudak çevresi kırışıklıkları Prof. Dr. Onur Erol açıklamaları

 

 

Dudak kırışıklıkları nasıl giderilir?

Dudak üstü kırışıklığı nasıl giderilir veya dudak kenarındaki kırışıklıklar nasıl giderilir pek çok yolu ve tekniği olduğunu biliyoruz. Size uygun yöntemle dudak kırışıklıkları mazide kalan bir sorun olabilir. Dudak etrafındaki kırışıklıklar sizi hayata küstürmesin. Bu dünyaya bir kez geliyoruz. Dudak üstü kırışıklık nasıl geçer artık biliyorsunuz. Lütfen dudağınızı büzmeyin bundan sonra, hep dolgun, hep genç dudaklarla kalın!

Bu arada anama motorlarında konuları hatalı yazımla aratan ziyaretçilerimize bir uyarıda bulunmak istiyoruz. Lütfen Türkçede nasıl yazılıyorsa o şekilde aratın. Örneğin ‘dudak cevresi kirisikliklari’ biçiminde değil ‘dudak çevresi kırışıklıkları’ olarak aramayı alışkanlık haline getirin. Dudak cevresi kirisikliklari biçiminde yazmak için kendinizi yormayın!

 

Dudak kenarındaki derin çizgiler nasıl yok edilir?

Otuzlu yaşlardan itibaren ortaya çıkabilen ve yaş aldıkça size eşlik eden ağız kenarı çizgileri sizi rahatsız edebilir. Zamanla derinleşen çizgiler estetik açıdan ‘yaşlı bir görünüm’ arz edebilir. Çünkü ikili ilişkilerde ve toplumsal diyaloglarda ağız çevresi en çok dikkat çeken bölgelerden biridir. Elbette yaşınızı ele veren noktalardan biri de ağız çevresi görünümüdür. Bu çizgileri ortadan kaldırmak, en azından etkisini hafifletmek mümkün. O halde soruyu şu şekilde formüle edebiliriz: Dudak kenarındaki derin çizgiler nasıl yok edilir?

Ağız çevresindeki bu çizgiler ‘nazolabial katlar‘, ‘nazolabial çizgi’ olarak da anılıyor. Nazolabial katları tedavi için otuzlu yaşlar ile kırklı yaşların başında ‘Nazolabial Dolgu‘ seçeneği öne çıkıyor. Nazolabial dolgu nedir? Sizi yorgun, yaşlı hatta mutsuz gösteren bu çizgiler için hyaluronik asit içerikli dolgular uygulanabiliyor.

Bu dolgu kırışıklık bulunan cilt altına enjeksiyon ile hyaluronik asit uygulanarak gerçekleştiriliyor. 3-4 gün içerisinde istenilen görüntü ortaya çıkmaya başlıyor. Vücut için zararı olmayan bu dolgu işlemi 18-24 ay gibi bir süre etkisini gösteriyor. Daha sonra tekrarlanması gerekiyor.

Kırklı yaşların ortaları ile ellili yaşlar boyunca dudak kenarındaki derin çizgiler nasıl yok edilir sorusunun tercih edilen cevabı ‘botoks’ oluyor. Botoks, aktif bileşeni olan botulinum toksini, ağız çevresinde küçük kasları rahatlatarak kaşlarını çatmak için yardımcı oluyor.

Altmışlı yaşlardan itibaren ise botoks uygulaması yanında ‘ neck lift’ denilen germe cerrahileri gündeme gelebilir.

Basit ama etkili bir diğer öneri günlük su tüketiminin artırılması, cildin güneşten korunması ve bir retinol veya retinoid kremi kullanmak da yardımcı olabilir. Çünkü retinol cildin daha derin katmanlarını yavaşça yoğunlaştırırken, yüzeysel katmanları inceltiyor. Bu, ince dudak çevresi çizgilerini yumuşatarak cildi daha genç gösteriyor.”

 

Dudak ustu kirisiklari icin ne yapmali? (Dudak üstü kırışıkları için ne yapmalı?)

Dudak ustu kirisiklari icin ne yapmali arama motorlarında Türkçe arama yapmayan meraklıların sıkça sorduğu sorulardan biridir. Bu sorunun farklı cevapları olmakla birlikte dudak çevresi kırışıklıkları için bitkisel çözümler arasında basitçe uygulayabileceğiniz bir öneri sunuyoruz. Bu öneri tarçın kullanmaktır.

Tarçın buruşuk ciltleri besleyerek kan akışını hızlandırır. Bu sayede cildin üst katmanlarını daha genç görünümlü ve gergin hale getirir. Dudak ustu kirisiklari icin ne yapmali sorusuna cevap olarak tarçınla yapılacak dudak bakım maskesi kullanabilirsiniz.

Dudak çizgilerini ve ağız kırışıklıklarını tedavi etmek için tarçın kullanmak için, seçtiğiniz doğal bir bitkisel uçucu yağla bir tutam tarçını karıştırın. Jojoba yağı, Hindistancevizi yağı veya E vitamini yağı, mükemmel bir seçenektir, çünkü hepsi kırışıklıklara karşı ilave mücadele avantajları sağlar. Karışımı cildinize masaj yapın ve 15 dakika bekletin. 15 dakikanın sonunda, karışım ılık suyla çıkarın ve yumuşak bir havluyla hafifçe havalandırın.

Dudak çevresi kırışıklıkları için bitkisel çözümler

Özellikle dudak çevresi kırışıklıkları oluşmaması için veya derinleşmemesi için bitkisel çözümler arasında en önemlilerinden biri antioksidan yönünden zengin beslenme düzenidir. Aşağıda listesini verdiğimiz gıdaları günlük beslenmenize dahil ederek dudak çevresi kırışıklıkları için bitkisel çözümler geliştirebilirsiniz.

Çevreden, güneşten ve diyetinizden emilen serbest radikaller, cildinizi düzgün tutan kollajen ve elastini parçalayabilir. Bu serbest radikalleri etkisiz hale getirebilir ve beslenmenizde bol miktarda antioksidan toplayarak zarar görmesini önleyebilirsiniz. İşte muhteşem antioksidan dörtlüsü!

 • Çilek
 • Havuç
 • Brokoli
 • Ispanak

Bu besinleri bolca tüketmek dudak kenarı çizgileri nasıl yok edilir sorusuna doğal bir yanıt oluşturuyor. Beslenme düzeninin dudak kenarı kırışıklığı ile doğrudan ilgisi vardır. Kırışıklık giderici besinler hangileridir buradan öğrenebilirsiniz. Doğal kırışıklık giderici besinlere beslenme düzeninde yeterli yeri vermeniz dudak kenarı kırışıklığı sorunu için de büyük faydalar sağlayacaktır. Aslında genç kalmak elimizde! İnanın genç kalmanın sırrı da yediklerimizde ya da yemediklerimizde saklı!

 

Dudak kenarı çizgileri için krem

Dudak kenarı çizgileri nasıl yok edilir sorusunun bir diğer cevabı da dudak kenarı çizgileri için krem kullanmaktır. Bu konuda profesyonel markaların ürünlerini tercih edebilirsiniz. Evde dudak çevresi kırışıklıkları için doğal yağlardan hazırlayacağınız kürleri de kullanabilirsiniz.

Dudak çevresi kırışıklıkları bitkisel çözüm için gerekli malzemeler:

 • Hindistancevizi yağı
 • E vitamini yağı
 • Zeytinyağı
 • Badem yağı
 • Çay ağacı yağı
 • Toz tarçın
 • Papaya meyvesi

Dudak üstü kırışıklıkları için maske tarifi:

Öncelikle uçucu ve bitkisel yağları karıştırın. bu karışımda E vitamini yağı büyük önem taşıyor. Çünkü dudak üstü kırışıklıkları için E vitamini yağı mükemmel bir gidericidir.  Vitamin E yağı dudak üstü kırışıklık nasıl geçer sorusuna iyi bir çözüm olabilir. E vitamini yağı derin dudak kırışıklıklarını düzeltmek için kullanılabilir. E vitamini yağı, kırışıklardan kolaylıkla kurtarabilen, serbest radikallerle savaşan bir antioksidandır. İçine badem yağı eklenmesi ve buruşuk dudaklara uygulanması hatların giderilmesinde yardımcı olacaktır.

Dudak kenarı kırışıklıkları için bitkisel çözüm önerimizde iki aşamalı uygulama gerekiyor. İlk aşamada bitkisel yağları toz tarçın ile karıştırıp dudak çevresine uygulayın. Bu karışımın 15-20 dakika işlevini görmesine izin verin. Sonra dudak kenarı kırışıklıkları giderilmesinde ikinci faza geçmek için dudak çevrenizi ılık suyla iyice temizleyin.

Papaya meyvesini duydunuz mu? Bu meyve dudak kenarı kırışıklıkları nasıl giderilir sorusuna mükemmel bir yanıt veriyor. Nasıl mı? Papaya meyvesi maskesi ile çözüm yanı başınızda.

Papaya meyvesi, dudak ve koyu üst dudak üstündeki kırışıklardan kurtulmak için kırışıklık karşıtı bir çare olarak yaygın şekilde kullanılır. Papaya meyvesini püre haline getirin ve biraz bal ekleyin. Maske kğvamına gelen karışımıdDudak maskesi olarak uygulayın ve birkaç dakika boyunca kalmasına izin verin. Parmaklarınızı hafifçe sürerek yıkayın. Papaya dudak çizgilerinin boşluklarını dolduracak harika bir dudak tamponudur.

 

Dudak kenarı sarkması

Dudak kenarı sarkması veya ağız sarkması olarak tabir edilen durum yaşlanmayla ortaya çıkan kolajen dokunun zayıflaması sonucu kas liflerinin yer çekimine yenik düşmesi durumudur. Dudak kenarı sarkması neden olur sorusunun kısa ve öz bir yanıtıdır bu cümle. Dudak kontürleri, dudak çizgileri ve dolgun dudaklar mutlu bir yüz ifadesinin de olmazsa olmazlarıdır. Hal böyle olunca zamanla sarkan dudak kenarları yaşlı ve yorgun bir görünüme neden olur. Ayrıca buldog sendromu olarak adlandırılabilecek bir olumsuzlukla da karşılaşılabilir. Bu durum yani dudak kenarı sarkması önlenebilir mi?

Dudak kenarı sarkması tedavisi için yukarıda verdiğimiz bilgiler yanında dudak dolgusu, estetik operasyon, botoks, yüz yogası gibi uygulamalar da öneriliyor.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Dudak çevresi kırışıklıkları (2 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] da güçlü antioksidanlar ile yüklüdür. Bal zeytinyağı karışımını şeker ilave ederek dudaklarınızı ovmak için de […]

 2. […] yanak çizgileri yok etme, dudak üstü kırışıklığı nasıl giderilir gibi konuları ‘Dudak Çevresi Kırışıklıkları’ isimli yazımızdan incelemenizi […]