Bu yazıyı okumadan estetik ameliyatı olmayın

Kategori: Plastik Cerrahi - 2.646Yorum Yazın
Bu yazıyı okumadan estetik ameliyatı olmayın

Estetik mağdurları zaman zaman basında konu oluyor. Ülkemiz dünya çapında estetik ameliyatlar ve medikal estetik konusunda başarılar elde ediyor. Bu başarılara rağmen merdiven altı estetik uygulamaları da maalesef devam ediyor. Bu nedenle estetik mağdurları sayısı azalmıyor. Estetik mağdurları arasında ünlü isimler dahi bulunabiliyor.

Estetik mağduru olmamak için mutlaka profesyonel ve deneyimli uzmanlara kendinizi emanet edin. Yalnızca popüler veya ismini haksız olarak, tanıtım teknikleriyle duyurmuş, plastik cerrahi uzmanı olmayan kişiler estetik kurbanlarının ortaya çıkmasına sebep oluyor. Estetik kurbanı olmamak için meslek kuruluşları da üzerine düşen görevi yapmaya çalışıyor. bu doğrultuda estetik mağduru oluşturulmaması için gerekli uyarı iki dernekten geldi.

Estetik mağdurları olmaması için lütfen dikkat!

Türk Dermatoloji Derneği ile Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği kamuoyuna estetik ve güzellik amaçlı tedaviler konusunda önemli bir duyuruda bulundular. Bu konuda gazetelere verilen ilanın metnini bilgilerinize sunuyoruz.

Estetik mağdurları-estetik mağduru-estetik mağduru ünlüler-estetik mağduru koreli manken-estetik ameliyat mağduru-estetik ameliyat mağdurları-estetik mağduru Türk ünlüler-estetik mağduru kadınlar-estetik kurbanları-estetik kurbanı ünlüler-estetik kurbanı Türk ünlüler-estetik kurbanı kadınlar-estetik ameliyat kurbanları-estetik faciaları

Estetik mağdurları arasında yer almamak için bu yazıyı okumadan estetik ameliyat olmayın.

‘Son zamanlarda, ülkemizde estetik ve güzellik amaçlı tedaviler konusunda yapılan yanlış uygulamalar nedeniyle, hasta şikayetlerinde yoğun artışlar olmuştur. Tıbbi uygulamalar içinde, uzman doktor tarafından yapılması uygun olan botoks, dolgu, PRP, saç ekimi, dövme silme, leke tedavisi, lazer tedavileri gibi estetik ve güzellik amaçlı uygulamalar, ne yazık ki uzman olmayan, hatta hekim olmayan kişilerce, donanımı uygun olmayan yerlerde, uzman hekimlerin gözetimi ve denetimi olmadan uygulanmaktadır. Güzellik salonları ve kuaförler, bu tür işlemlerin kanunen yapılamayacağı yerlerdir. Bu uygulamalarınızı, mutlaka Dermatoloji / Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanlarına veya bu uzmanların kontrolündeki merkezlerde yaptırın.Ayrıca, doktorunuzun Dermatolog veya Plastik Cerrah olup olmadığından emin değilseniz, lütfen diplomasını görmek isteyin.’

Estetik ameliyat kurbanları arasında uzman doktorların yaptığı operasyonlara da rastlanabiliyor. Bunun nedeni maliyet düşürmek için gerekli hazırlıkların ve ameliyat koşullarının sağlanmaması, yetkinlik eksikliği, mesleki hatalar sayılabilir.

 Estetik kaygıyla bıçak altına yatan veya medikal estetik uygulamalar yaptıranlar estetik faciaları ile karşılaşabiliyorlar. Estetik faciaları ile karşılaşmamak için dikkat edilmesi gereken kurallar şunlar:

  • Estetik ameliyat mağduru olmamak için mutlaka dermatolog, plastik cerrah ve medikal estetik doktoru diplomalı uzmanları seçin.
  • Estetik ameliyat mağdurları arasında yer almamak için ucuz, merdiven altı uygulamaları tercih etmeyin!
  • Estetik mağduru kadınlar genellikle arkadaş kurbanı oluyor. Arkadaşlarının yönlendirmesiyle botoks, dolgu ve benzeri uygulamalara ihtiyaçları olmadığı halde başvurabiliyorlar.
  • Estetik faciaları yaşayarak dudakların, yanakların şişirilmesiyle gözlerin iyice çukurlaşması ve görünümün korkunç hale gelmesi mümkün olabiliyor. Estetik kurbanı ünlüler iyi doktorlara gidip avuç dolusu para ödeyerek korkunç hale gelebiliyor. bunun nedeni ise sürekli estetik ameliyat yaptırmaları, doğallıktan uzaklaşmaları, bir estetik hatanın üstüne yeni estetik hatalar eklenmesidir.

Estetik mağduru ünlüler

Estetik mağduru ünlüler arasında Nicole Kidman, Jocely Wildenstein, Lindsay Lohan, Michael Jackson, Cher, Linda Evans yer alıyor. Estetik mağduru Türk ünlüler listesinde ise Serpil Çakmaklı, Bengü, Aşkın Nur Yengi ilk sıralarda yer alıyor. Estetik kurbanı Türk ünlüler listesinde pek çok ünlü isim yer alıyor. Estetik kurbanı kadınlar arasında ünlü olmayanlar da hatırı sayılır sayıda. Estetik mağduru Koreli manken veya estetik kurbanı hemşire gibi zaman zaman gündem olan estetik mağduru olanların hikayeleri herkes için ibret oluyor.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Bu yazıyı okumadan estetik ameliyatı olmayın (4 Yorum)

Yorum Yaz

  1. […] kenarı sarkması tedavisi için yukarıda verdiğimiz bilgiler yanında dudak dolgusu, estetik operasyon, botoks, yüz yogası gibi uygulamalar da […]

  2. […] Estetik cerrahide ameliyat planlaması kişiye ve uygulama yapılacak bölgeye özeldir. Dolayısıyla fiyat standardı yoktur. Hastaya ve talebine göre uygulanacak süreçler değişebilir. Ek uygulamalar gerekebilir. Bu ameliyat sırasında dahi olabilir. Tüm bu faktörler fiyatı etkilemektedir. Bu yazıyı okumadan estetik ameliyatı olmayın! […]

  3. […] ve Estetik Cerrahi Derneği’nin estetik ameliyatlarla ilgili uyarılarının yer aldığı Bu Yazıyı Okumadan Estetik Ameliyatı Olmayın (http://www.genckalanlar.com/bu-yaziyi-okumadan-es… başlıklı yazımızı okumadan estetik ameliyatı […]

  4. […] ve Estetik Cerrahi Derneği’nin estetik ameliyatlarla ilgili uyarılarının yer aldığı Bu Yazıyı Okumadan Estetik Ameliyatı Olmayın (http://www.genckalanlar.com/bu-yaziyi-okumadan-est… başlıklı yazımızı okumadan estetik ameliyatı […]