Dört mm ver on yıl gençleş!

Kategori: Anti-aging - 1.941Yorum Yazın
Dört mm ver on yıl gençleş!

Fibrocell tedavisi son yıllarda büyük ilgi görüyor. Fibrocell yaptıran ünlüler basının gündemine yansıyor. Bu teknoloji aynı zamanda hücresel doku yenileme olarak da biliniyor. Fibrocell nedir? Fibrocell bireyin kendi dokusundan elde edilen fibroplast hücrelerin laboratuvar ortamında çoğaltılarak ihtiyaç duyulan sorunlu bölgeye transplantasyonu tekniğidir. Otolog fibroblast enjeksiyonu cilt gençleştirme konusunda yan etkisi olmayan benzersiz bir tekniktir.

Fibrocell kök hücre tedavisi nedir?

Bilim adamları yıllardır gençlik aşısı geliştirmek için uğraşıyorlar. En yeni bilimsel gelişmelere göre insanın kendi kök hücresinden yapılan transplantasyon son derece başarılı oluyor. Kendi kök hücrenizden elde edilen Fibroblastların kırışık olan bölgeye nakli ile çok başarılı sonuçlar elde ediliyor. Uzun süreli, neredeyse kalıcı olarak gençleşmek bu tedavi ile mümkün. Çünkü 4-5 yıl etkin olan bu tedaviyi tekrar yaptırabiliyorsunuz. Yan etkisi de yok. Tedavinin teknik adı otolog fibroblast transplantasyonu.Daha yaygın ticari ismiyle fibrocell.

Fibrocell uygulaması

Otolog kültüre fibroblast enjeksiyonu nasıl yapılıyor? Genellikle kulak arkasından elde edilen 4 mm’lik bir parça laboratuvar ortamında çoğaltılıyor. Elde edilen fibroblastlar enjekte ediliyor. İlk enjeksiyondan sonra ikinci tedavi yaklaşık bir ay sonra yapılıyor.

Otolog fibroblast uygulaması kollajenin azalması ile oluşan kırışık bölgelere laboratuvarlarda üretilen fibroblastların yeniden kollajen üretimini başlatması biçiminde etki ediyor.

Güvenli bir uygulama olan otolog fibroblast transplantasyonu kök hücre kişinin kendisine ait olduğu için doku reddi gibi bir durum oluşturmuyor. Alerji yapmıyor, yan etkisi yok.

Fibrocell öncesi ve sonrası arasında dramatik bir fark oluyor. Fibrocell yöntem kişinin kendi hücreleriyle daha sıkı, daha canlı, daha genç bir cilde kavuşmasını sağlıyor. Adeta yaşınız yok oluyor. Fibrocell yaptıranlar elde ettikleri sonuçların çok etkileyici olduğunu belirtiyor.

Fibroblast kök hücre tedavisinin kullanıldığı alanlar

 

Bu yöntem diğer dolgu, botoks, PRP, mezoterapi gibi uygulamalara göre daha doğal bir görünüm ve gençlik sunmaktadır.

kan-nedir

kök-hücre

fibrocell kök hücre tedavisi

kök hücre tedavisiyle gençleşin


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!