80 yıl gençleşmek mümkün

Kategori: Anti-aging - 998Yorum Yazın
80 yıl gençleşmek mümkün

Fotoşop kavramı hayatımıza gireli 15-20 sene oldu. Photoshop olarak İngilizce ifade edilen yazılımın (software) Türkçe karşılığı olarak ‘fotoşop’ kelimesi tercih ediliyor. Bu sihirli program piksel esasıyla çalışıyor. Fotoşop nedir? Fotoşop fotoğraf işleme programının adı. Bu kadar popüler olmasının nedeni de fotoğraflar üzerinde yapılan değişikliklerin profesyonel gözler tarafından dahi çok zor fark edilmesi. Fotoğrafınıza fotoşop yaparak sizde olmayan özellikler ekleyebiliyorsunuz. Örneğin fotoşop göz rengi değiştirme tekniği ile yıllarca hasretini çektiğiniz mavi veya yeşil gözlere görüntüde kavuşabiliyorsunuz. Photoshop gençleştirme ile 20 yıl genç görünüyorsunuz. Sosyal medya hesaplarında profil resminizin bugünkü halinizle ama 20 yaş cilt gençleştirme yapılmış haliyle görünmesi herkesi mutlu ediyor.

Photoshop nasıl yapılır?

Photoshop layer (katman) esasıyla görüntü işleyen bir program. Bir fotoğrafın üzerine Photoshop fotoğraf netleştirme gibi Photoshop fotoğraf efektleri uygulayarak çok farklı sonuçlar alabiliyorsunuz. Ayrıca katman mantığı örneğin yüzünüzdeki kırışıklığın giderilmesi için ten renginde bir layer kullanarak o bölgeye dolgu uygulanması gibi tekniklere imkan veriyor. Photoshop nasıl yapılır izlemek için aşağıdaki video mükemmel bir örnek oluşturuyor. Fotoşop nasıl yapılır konusunda dersler almak mümkün. Basit olarak fotoşop nasıl yapılır sorusunun cevabı layer yani katman mantığını kavramak ve basırlı olmaktan geçiyor.

Basında Photoshop fotoğraflar olarak bilinen ünlü isimlerin kusurlarının örtüldüğü görüntüler sıkça konu ediliyor. Bir bakıyorsunuz sanatçının yüzündeki çizgiler, kaz ayakları, saçındaki aklar, burnundaki eğrilik, göz altı torbaları yok olmuş. Üstelik on kilo kadar da zayıflamış! Fotoşop mu gerçek mi diye insan merak ediyor! Bu kadar Photoshop fotoğraf efektleri kullanarak elde edilen fotoğraflar albüm kapaklarını, bilboardları süslüyor.

Photoshop yüz değiştirme

Photoshop yüz değiştirme tekniği genellikle saç modelleri veya plastik estetik cerrahi girişimlerinde kullanılıyor. Photoshop uygulamaları arasında Photoshop yüz değiştirme tekniği önemli bir yere sahip. Photoshop tekniklerini konu edinmemizin nedeni fotoğrafçı Bùi Linh Ngân’ın yaptığı Photoshop gençleştirme çalışması. 80 yıl birden gençleşmek mümkün mü? Şu an yalnızca Photoshop’la mümkün. Vietnamlı 100 yaşındaki bir kadını fotoğrafçı Bùi Linh Ngân yalnızca Adobe firmasının görüntü işleme programı Photosop teknikleri kullanarak yirmili yaşlarına döndürdü. Bu transformasyon inanılmaz bir görüntü işleme sanatıyla gerçekleştirildi.

Sanatçı Adobe Photoshop fotoğraf efektleri arasında yer alan blur efektleri kullanarak farklı katmanlar oluşturup zamanla oluşan derin kırışıklıkları pürüzsüz hale getirdi. Göz kapaklarını kaldırdı. Kaş ve kirpikleri güçlendirdi. Cilde ışıltı kattı. Dudakları doldurdu. Bu Photoshop özellikleri ile 80’ yıl gençleşen yaşlı kadının 20’li yaşlarına ait fotoğrafı bulunmuyor. Bu nedenle karşılaştırma yapmak ve yapılan çalışmanın gerçeği ne oranda yansıttığını belirlemek mümkün olmadı.

Bilim adamları Photoshop’la yapılan bu anti-aging uygulamanın gerçek dünyada da başarılabilmesi için hararetli bir çalışma içerisindeler. Gençlik aşısı olarak görülen antioksidanlar ve yaşlılıkla ilgili genlerin değiştirilmesiyle anti-aging mucizeler başarmak mümkün olabilecek. Yıllarca önce yollara düşen ve gençlik çeşmesini arayan insanların bugün bilime ışık tutmaları da hayli ironik bir durum. 1513’te Florida’ya çıkan İspanyol kâşif ve Porto Rico valisi Juan Honce de Leon, yerlilerden işittiği bir efsanenin ardına düşer ve içenlerin gençleştiği Gençlik Çeşmesi’ni bulur.

Fotoşop ile hayatınıza gençlik katın!

Fotoşop artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası. Fotoşop teknikleri ile cep telefonlarından bile Photoshop fotoğraflar elde etmek mümkün. Her şey sizin yaratıcılığınıza ve gayretinize kalmış!

 

Fotoşop-Photoshop gençleştirme-Photoshop nasıl yapılır-Photoshop nasıl yapılır izle-Photoshop fotoğraf netleştirme-Photoshop fotoğraflar-Photoshop fotoğraf düzenleme-Photoshop fotoğraf efektleri-Photoshop yüz değiştirme-Photoshop uygulamaları-Photoshop teknikleri-fotoşop nedir-fotoşop nasıl yapılır-fotoşop göz rengi değiştirme-fotoşop mu gerçek mi

Fotoşop ile seksen yıl gençleşmek mümkün!

Fotoşop-Photoshop gençleştirme-Photoshop nasıl yapılır-Photoshop nasıl yapılır izle-Photoshop fotoğraf netleştirme-Photoshop fotoğraflar-Photoshop fotoğraf düzenleme-Photoshop fotoğraf efektleri-Photoshop yüz değiştirme-Photoshop uygulamaları-Photoshop teknikleri-fotoşop nedir-fotoşop nasıl yapılır-fotoşop göz rengi değiştirme-fotoşop mu gerçek miFotoşop-Photoshop gençleştirme-Photoshop nasıl yapılır-Photoshop nasıl yapılır izle-Photoshop fotoğraf netleştirme-Photoshop fotoğraflar-Photoshop fotoğraf düzenleme-Photoshop fotoğraf efektleri-Photoshop yüz değiştirme-Photoshop uygulamaları-Photoshop teknikleri-fotoşop nedir-fotoşop nasıl yapılır-fotoşop göz rengi değiştirme-fotoşop mu gerçek miFotoşop-Photoshop gençleştirme-Photoshop nasıl yapılır-Photoshop nasıl yapılır izle-Photoshop fotoğraf netleştirme-Photoshop fotoğraflar-Photoshop fotoğraf düzenleme-Photoshop fotoğraf efektleri-Photoshop yüz değiştirme-Photoshop uygulamaları-Photoshop teknikleri-fotoşop nedir-fotoşop nasıl yapılır-fotoşop göz rengi değiştirme-fotoşop mu gerçek mi Fotoşop-Photoshop gençleştirme-Photoshop nasıl yapılır-Photoshop nasıl yapılır izle-Photoshop fotoğraf netleştirme-Photoshop fotoğraflar-Photoshop fotoğraf düzenleme-Photoshop fotoğraf efektleri-Photoshop yüz değiştirme-Photoshop uygulamaları-Photoshop teknikleri-fotoşop nedir-fotoşop nasıl yapılır-fotoşop göz rengi değiştirme-fotoşop mu gerçek mi

Fotoşop-Photoshop gençleştirme-Photoshop nasıl yapılır-Photoshop nasıl yapılır izle-Photoshop fotoğraf netleştirme-Photoshop fotoğraflar-Photoshop fotoğraf düzenleme-Photoshop fotoğraf efektleri-Photoshop yüz değiştirme-Photoshop uygulamaları-Photoshop teknikleri-fotoşop nedir-fotoşop nasıl yapılır-fotoşop göz rengi değiştirme-fotoşop mu gerçek mi


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!