Hayat kısa. Zevk uzun

Kategori: Pozitif Hayat - 3.950Yorum Yazın
Hayat kısa. Zevk uzun

Hayata pozitif bakmak genç kalmakla doğrudan ilintili bir konu. Ne kadar olumlu düşünürseniz o kadar genç kalırsınız. Eğer hayat çok kısaysa neden sevmediğimiz bir sürü şeyi yapıyoruz? Neden yapmadığımız bir sürü şeyi seviyoruz? Hayata pozitif bakmak istiyorum diyorsanız bu yazı sizin için yazıldı.

Hayata pozitif bakmanın yolları

Her yıl başında o yıl içerisinde yapacaklarımızın bir listesini hazırlarız genellikle. Bu listeler yıl sonunda kontrol edildiğinde çok küçük değişikliklerle gelmekte olan yıla devredilir. Bu durum böyle sürüp gider. Oysa bu kısa hayatta sevmediğimiz şeyleri yapmakla bu kadar zaman geçirmek ne kadar doğru?

hayata pozitif bakmak-hayata pozitif bakmanın yolları-hayata pozitif bakmak ile ilgili sözler-hayata olumlu bakmak terapi-hayata pozitif bakmak istiyorum-hayata pozitif bakmak için neler yapmalı-hayattan zevk almak-hayattan zevk almak için ne yapmalı-hayattan zevk alma yolları-hayattan zevk almak istiyorum

Hayata pozitif bakmak elinizde

hayata pozitif bakmak-hayata pozitif bakmanın yolları-hayata pozitif bakmak ile ilgili sözler-hayata olumlu bakmak terapi-hayata pozitif bakmak istiyorum-hayata pozitif bakmak için neler yapmalı-hayattan zevk almak-hayattan zevk almak için ne yapmalı-hayattan zevk alma yolları-hayattan zevk almak istiyorum hayata pozitif bakmak-hayata pozitif bakmanın yolları-hayata pozitif bakmak ile ilgili sözler-hayata olumlu bakmak terapi-hayata pozitif bakmak istiyorum-hayata pozitif bakmak için neler yapmalı-hayattan zevk almak-hayattan zevk almak için ne yapmalı-hayattan zevk alma yolları-hayattan zevk almak istiyorum hayata pozitif bakmak-hayata pozitif bakmanın yolları-hayata pozitif bakmak ile ilgili sözler-hayata olumlu bakmak terapi-hayata pozitif bakmak istiyorum-hayata pozitif bakmak için neler yapmalı-hayattan zevk almak-hayattan zevk almak için ne yapmalı-hayattan zevk alma yolları-hayattan zevk almak istiyorum

Örneğin bazı toplantılardan çok sıkılıyorsak, işimizi sevmiyorsak, şehirde yaşamayı sevmiyorsak, bazı arkadaşlarımızı sevmiyorsak yine de tüm bunlara katlanıyorsak hayat ne kadar da bunaltıcı olur.

Hayata pozitif bakmak için ne yapmalı?

 

Hayata olumlu bakmak terapisi için önce ‘Hayır‘ demeyi öğrenmek gerekiyor. Hayır demeyi bilmek hayata pozitif bakmak kitaplarında ilk cümle olmayı hak ediyor. Pozitif düşünmenin, mutluluğun ve genç kalmanın anahtarıdır ‘hayır’ diyebilmek. Zamanı en verimli şekilde sevdiğimiz insanlarla, sevdiğimiz ortamlarda, sevdiğimiz işi yaparak yaşamak için inanın hiçbir engel yok. Engelleri biz yaratıyoruz. Çözmek için gerekli çabayı göstermiyoruz. Bu olumsuz durumlara alışıyoruz. Alışkanlıklarımızdan vazgeçmek bize zor geliyor. Kabulleniyoruz.

Haydi harekete geçin. Zevk alacağınız bir ortam hazırlayın. Sevdiğiniz insanla, arkadaşlarla istediğiniz gibi bir yaşamı paylaşın. Bırakın 40-50 bin liralık otomobiliniz, 200-300 bin liralık eviniz olmasın. Çocuklarınız özel okul, özel ders, dershane kıskacında boğuşmasın. Eğitimlerine siz katkı sağlayın, onlarla daha çok vakit harcayın.

Her şey para, her şey gösteriş, her şey hız, her şey yoğunluk, her şey koşuşturma değil. Hayatı zevk alabileceğiniz kadar yavaşlatın. Bu sayede hayattan zevk almak kavramını içselleştirebilirsiniz. Hayatı yavaşlatarak hayattan zevk alma yollarının ilkini keşfetmiş olursunuz. Bazı kuralları siz koyun. Yeniden yazın. Bunca yıl okudunuz, bir Hammurabi kadar olamadınız mı? Siz kendi kanunlarınızı belirleyin. Hayattan zevk almak istiyorum deyin ve ilk adımı atın.

Hayattan zevk alma yolları

Beyninizi kullanın. İşlerinizi ve zevklerinizi doğru belirleyip, başarıyı hep daha yükseğe ve hep kendinizden, zevklerinizden, hayatınızdan ödün vererek elde edeceğiniz bir süreç olmaktan çıkarın. Hayata pozitif bakmak ile ilgili sözler arasında Ann Landers, bu durumu şu sözlerle ifade etmiş: “Bize iki yuvarlak organ verildi; biri oturmak diğeri düşünmek için. Başarınız, hangisini daha fazla kullanacağınıza bağlıdır.”

Hayatta siz mucizeler yaratın. Çünkü hayat durup bir mucize gerçekleşmesini bekleyecek kadar uzun değil.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!