Fitness kadınlarda kas yapar mı?

Kategori: Fitness - 2.756Yorum Yazın
Fitness kadınlarda kas yapar mı?

Kadınlar için fitness ideal sporlardan biridir. Kadınlar fitness konusunda bir çekinceye de sahipler. Kadınlar için fitness yapmak kas yapmaya yol açar mı? Kadınlar kasları gelişir ve erkeksi bir görünüm alırlar endişesiyle spora mesafeli durabiliyorlar. Oysa gerçek şu ki kadınların kasları fitness programlarıyla gelişmez. Sıkılaşır ve gençleşir. Çünkü kadınların fizyolojik yapıları ve endokrin durumları kaslanmalarını engeller. Bu nedenle korkmadan fitness programlarını uygulayabilirler. Özellikle kilo vermek isteyen kadınların diyetin yanında fitness uygulaması başarıyı % 30-40 oranında yükseltmektedir.

Kadınlar için fitness programı

Fitness sağlıklı bir vücuda sahip olmak için yapılır, kaslı bir görünüm için değil. Zaten

Fitness hareketli ve sağlıklı bir yaşam sunuyor.

Fitness hareketli ve sağlıklı bir yaşam sunuyor.

Genç kalmak için düzenli fitness öneriyoruz

Genç kalmak için düzenli fitness öneriyoruz

fitness programları vücudun sağlık açısından ihtiyacı olan hareketleri içerir. Kişiye özel yapılır. Kişinin yaşı, kilosu, boyu, bulunduğu sosyal çevre, genetik ve kalıtsal yapısı, sağlık durumu gibi pek çok bileşkeyle vücudun ihtiyacı olan hareketler belirlenir ve süre ile tekrar adetleri belirlenerek program hazırlanır.

Fitness bütün vücudun dengeli bir şekilde çalışmasına katkı sağlar. Kadınların fitness programlarına önce hafif koşularla başlamaları, kardiyo egzersizleri ve ağırlık çalışmalarıyla ilerlemeleri, hantal görünümden sağlıklı ve dinamik bir görünüme kavuşmaları hedeflenir. Dinamik görünüm kazanıldıktan sonra kaslar üzerine ağırlık verilip belirli bölgelerin daha iyi çalıştırılması sağlanabilir. Örneğin karın kasları geliştirilebilir.

Fitness modern dünyada günlük yaşamın kısıtlı hareketliliğini artırmak ve insan fizyolojisinin ihtiyacı olan esnekliği sağlamak için vazgeçilmez bir uğraştır. Fitness’a mutlaka zaman ayırmak gerekiyor. Eğer modern dünyanın toksik hayatını sürüyorsak biraz rahatlamak için fitness iyi bir kaçış imkanıdır. Haftada en az üç gün bu kaçışı yapmak vücudumuzda radikal değişimler sağlayacaktır. Fitness yapmadan yalnızca kalori kısıtlaması ve besin destekleriyle, cerrahi estetik girişimlerle genç kalmak hayaldir. Kasları genç tutmanın en etkili yolu erke kadın fark etmeden spor yapmaktan geçiyor. Aşağıda bir programa bağlı olmadan basitçe yapabileceğiniz birkaç hareketi görüyorsunuz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Fitness kadınlarda kas yapar mı? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. […] kızı Femme Felis instagram paylaşımlarında seksi pozlarıyla özellikle fitness meraklısı gençlerin ilgisini çekiyor. Kimi zaman mutfakta, kimi zaman fitness salonunda, kimi […]