Kegel egzersizleri yorumları

Kategori: Genel - 24.731Yorum Yazın
Kegel egzersizleri yorumları

Kegel egzersizleri uyguladığınızda hayatınıza mutluluk katacak hareketlerdir. Çünkü Kegel egzersizleri uygulayarak cinsel ilişki sırasında hem siz hem de partnerinizin daha yüksek zevk almasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca Kegel egzersizleri ile ileri yaşlarda ortaya çıkabilecek üriner sorunlardan kendinizi korumuş olursunuz. Yaşınız kaç olursa olsun üriner bölgeleriniz genç kalır.

Kegel egzersizi nedir?

Kegel egzersizi ne demek? Kegel egzersizi kadınlarda leğen kemiği içerisinde yer alan vajinal kanal ile anüs ve anüs kanalını saran Pubococcygeus kasları bilinen adıyla pelvik kasları veya vajinal kasların çalıştırılması için geliştirilmiş tutma bırakma, kasma gevşetme hareketleridir.  Kegel hareketleri pelvik kaslarını güçlendirmeye yarar. Bunun için de bu kasların hareket ettirilmesi yani çalıştırılması gerekir.

kegel egzersizleri-kegel egzersizi yapan var mı-kegel egzersizi nedir ne işe yarar-hamilelikte kegel egzersizleri resimli-kegel egzersizi hareketleri-kegel egzersiz aleti satın al-kegel egzersizi ne demek-kegel egzersizi aletleri-kegel egzersizi işe yarıyor mu- kegel egzersizi erkek faydaları-kegel egzersizleri idrar kaçırma-kegel egzersiz kadın-kegel egzersizi hamilelik-kegel vajinal egzersiz topu-biofeedback kegel egzersiz tedavisi-kegel egzersizi nasıl-kegel egzersizi topu-kegel egzersizleri erkek-kegel egzersizleri kadınlar kulübü-kegel egzersizi vajina daraltma-kegel egzersizleri erkek video-kegel egzersizi resimli-kegel egzersizleri nasıl yapılır-kegel egzersizi nedir-kegel egzersizleri yorumları-kegel egzersizleri kadın- hamilelikte kegel egzersizleri-

Kegel egzersizleri uygulayan kadınlar daha mutlu bir cinsel hayat ve orgazm şansına sahip oluyor. Photo: Pexels

Kegel hareketleri ilk kez 1948 yılında Dr. Arnold Kegel tarafından tanımlanmıştır.

Kegel egzersizi vajina daraltma teknikleri içinde önemli bir yere sahiptir. Vajina daraltıcı doğal yöntemler arasında Kegel egzersizleri kadın hareketleri ve Kegel egzersizi erkek için olanlar önemli bir yer tutuyor. Vajina daraltıcı doğal yöntemlerin tamamını buradan okuyabilirsiniz.

Kegel egzersizi ne işe yarar?

Kegel egzersiz hareketleri dünyada milyonlarca insan tarafından yapılıyor. Kegel egzersizi ne işe yarar sorusunun hem cinsel hayat hem de üriner sistemle ilgili maddeleri bulunuyor. Kegel egzersizi faydaları arasında sağlıklı ve genç bir hayat sürmek için gerekli olanlar bulunuyor.  Kegel egzersizi nedir ne işe yarar aşağıdaki maddelerde açıklayıcı ve doyurucu bilgiler yer alıyor.

 • Cinsel ilişkide orgazm olma noktasında fayda sağlar
 • Kegel egzersizi yapanlar ilk cinsel ilişki öncesi öğrenip uygularsa ağrısız birleşme mümkün olur
 • Kegel egzersiz kadın normal doğumda kolay doğum gerçekleşmesini destekler
 • Kegel egzersizi nasıl orgazmı kolaylaştırıyorsa ilişki süresinin tamamında hazzı artırır
 • Kegel egzersizleri idrar kaçırma sorununun tedavisinde işlev görür
 • Kegel egzersizi faydaları arasında bir diğeri mesane, rahim ve bağırsak sarkmalarının önlenmesidir
 • Kegel egzersizi yapıyorum diyenler normal doğum sırasında kaybettikleri vajina sıkılığı ve darlığını çok kısa sürede tekrar kazanırlar
 • Kegel egzersizi yapanlar cinsel isteksizlik tedavilerinde çok daha başarılı oluyorlar
 • Kegel egzersizleri erkek cinsel zevk artışı orgazm hazza artışında da fayda sağlar, ilişki sırasında kadın sıkma hareketi yaparak partnerinin zevk eşiğini yükseltebilir
 • Kegel egzersizleri erkek uygulayıcılarda erken boşalma sorununu önemli oranda ortadan kaldırıyor
 • Kegel egzersizi hamilelik süresince hem idrar kaçırma hem su boşalması gibi konularda faydalar sunuyor
 • Hamilelikte Kegel egzersizleri yapılabilir ve kadın bedenini doğuma hazırlamada önemli rol oynar
 • Biofeedback kegel egzersiz tedavisi ile vajinismus sorunu giderilebiliyor

 

Kegel egzersizleri nasıl yapılır?

Kegel egzersizleri resimli anlatım ile daha iyi anlaşılabilir. Detaylı biçimde Kegel egzersizi resimli olarak yapılış şekilleri aşağıdaki linkten ulaşabileceğiniz makalemizde yer alıyor. Burada kısaca anlatmak istiyoruz.

kegel egzersizi ekşi-kegel egzersizleri-kegel egzersizleri nasıl yapılır-kegel egzersizi nedir-kegel egzersizleri yorumları-kegel egzersizleri kadın- hamilelikte kegel egzersizleri-kegel egzersiz hareketleri-kegel egzersiz cihazı- kegel egzersizi yapıyorum-kegel egzersiz aleti-kegel egzersizleri bayan-kegel egzersiz topu-kegel egzersizi erkek icin-kegel egzersizi ve perine masajı-kegel egzersizleri kadın video-kegel egzersiz cihazı fiyatı-kegel egzersizi yapan var mı-kegel egzersizi nedir ne işe yarar-hamilelikte kegel egzersizleri resimli-kegel egzersizi hareketleri-kegel egzersiz aleti satın al-kegel egzersizi ne demek

Kegel egzersizleri nasıl yapılır resimli anlatımla görülüyor. Photo: Pixabay

Vajinal kaslarınızı kontrol etme becerisini yakalamak için sırt üstü yatıp derin nefes alma tekniğiyle nefes alıp vermeye başlayın. Biraz rahatlayın. Daha sonra pelvik kaslarınızı kasın. Pelvik kaslar kasılı vaziyette iken 1001, 1002, …. biçiminde 10 basamak sayın. Daha sonra pevik kasları kasmayı bırakıp biriken enerjiyi tamamen boşaltın. Bu vaziyette ikin de 10 basamak sayın. Bu kasma bırakma hareketini üç set olmak üzere günde üç kez tekrarlayın.

kegel egzersizi video

 

Kegel egzersizleri erkek video

 

Kegel egzersizleri kadın video

 

Kegel hareketleri kadınlar ve erkekler için tutma bırakma biçiminde yapılır.

 

kegel egzersizleri-kegel egzersizleri nasıl yapılır-kegel egzersizi nedir-kegel egzersizleri yorumları-kegel egzersizleri kadın- hamilelikte kegel egzersizleri-kegel egzersizi video-kegel egzersizi yapanlar-kegel egzersizleri nasıl yapılır kadın-kegel egzersizi faydaları-kegel hareketleri-kegel egzersizi ne işe yarar-kegel egzersizleri resimli anlatım-kegel egzersizi nasıl yapılır erkek-kegel egzersizler-kegel egzersizleri nasıl yapılır video-kegel egzersizleri uzman tv-kegel egzersizi erkeklerde nasıl yapılır-kegel egzersizi ekşi-kegel egzersiz hareketleri-kegel egzersiz cihazı- kegel egzersizi yapıyorum-kegel egzersiz aleti-kegel egzersizleri bayan-kegel egzersiz topu-kegel egzersizi erkek icin-kegel egzersizi ve perine masajı-kegel egzersizleri kadın video-kegel egzersiz cihazı fiyatı-kegel egzersizi yapan var mı-kegel egzersizi nedir ne işe yarar-hamilelikte kegel egzersizleri resimli-kegel egzersizi hareketleri-kegel egzersiz aleti satın al-kegel egzersizi ne demek-kegel egzersizi aletleri-kegel egzersizi işe yarıyor mu- kegel egzersizi erkek faydaları-kegel egzersizleri idrar kaçırma-kegel egzersiz kadın-kegel egzersizi hamilelik-kegel vajinal egzersiz topu-biofeedback kegel egzersiz tedavisi-kegel egzersizi nasıl-kegel egzersizi topu-kegel egzersizleri erkek-kegel egzersizleri kadınlar kulübü-kegel egzersizi vajina daraltma-kegel egzersizleri erkek video-kegel egzersizi resimli

Kegel hareketleri erkekler için de büyük faydalar sağlıyor

Kegel hareketleri nasıl yapılır konusunda editörlerimizin hazırladığı makaleyi burudan okuyabilirsiniz. Bu makalede bulabileceğiniz konu başlıkları arasında;

 • Kegel egzersizi hareketleri
 • Kegel egzersizleri nasıl yapılır kadın (Kegel egzersizleri bayan)
 • Kegel egzersizleri resimli anlatım
 • Kegel egzersizi nasıl yapılır erkek (Kegel egzersizi erkeklerde nasıl yapılır?)
 • Kegel egzersizleri nasıl yapılır video
 • Kegel egzersiz aleti (Kegel egzersiz cihazı)
 • Kegel egzersiz topu (Kegel egzersizi topu), (Kegel vajinal egzersiz topu)
 • Diğer Kegel egzersizi aletleri
 • Hamilelikte Kegel egzersizleri resimli

Kegel egzersizleri erkek resimli

Yalızca kadınlar Kegel egzersizi yapıyorum demiyor. Artık Kegel egzersizleri erkek resimli ile ilgili yazının detayları yakında burada yer alacak. Bu yazıda erkeklerde Kegel egzersizi nasıl yapılır resimli olarak inceleyebilirsiniz. Çünkü sitemize gelen soruların önemli bir kısmı Kegel egzersizlerinin kadınlara özgü olduğu konusunda odaklanıyor. oysa erkeklerde Kegel egzersizi nasıl yapılır öğrenince erkeklerin bu egzersizin faydalarından en az kadınlar kadar yararlandığını görüyoruz. Bizi takip etmeye devam edin.

Kegel egzersizi işe yarıyor mu?

Kegel egzersizi işe yarıyor mu sorusuna en iyi yanıt Kegel egzersizi yapanlardan geliyor. Kegel egzersizleri yorumları bu hareketlerin adeta mucizevi faydalarından bahsediyor. Üstelik Kegel egzersizi erkek faydaları için erkek yorumlarında da erken boşalma, ilişki sırasında kontrolü elinde tutma, partnerin orgazm sürecini yönetme gibi faydaları dile getiriliyor.

Kegel egzersizleri yorumları seçmeler

Kegel egzersizleri yorumları farklı platformlarda konuşmalara konu oluyor. Örneğin kegel egzersizi ekşi sözlükte yedi sayfada yorumlanıyor.  İşte Kegel egzersizleri kadınlar kulübü veya kızlar soruyor gibi forum sitelerinden ayrıca Kegel egzersizi ekşi sözlük entry’lerinden  sizin için seçtiğimiz konuşmalar:

 • Ben yapamıyorum yaa çok sinir olduum  arada egzersizi deniyorum ama bir keresinde içimdeyken sık dedi sıkamadım. 
 • Kegel egzersizi hem sağlık açısından doktorların vajinusmus hastalarına ve doğumu kolay olsun diye hamilelere tavsiyesidir. Hemde kasları güçlendirdiğinden cinsel hayatı da olumlu etkiler.
 • sıkısın sıkıyım sıkılar.
 • Kegel egzersizi yapmış kadınla ilişkiye giren var mı?
 • Pelvis kaslarının sıkıp bırakılması; ıkınma hareketi olarak da düşünülebilir; başarılı yapılırsa seks sırasında bir erkeğe çok keyif verdiği söylenir.

Kegel egzersizi ve perine masajı nedir bilenler ve bu teknikleri uygulayanlar sonuçlardan memnunlar. Doğal yöntemler olmaları nedeniyle herhangi bir yan etkiye veya zarara neden olmuyorlar.

Kegel egzersizi forumlarda da gündem oluyor. Kegel egzersizi yapan var mı başlığına yüzlerce giriş yapılıyor. Kegel egzersizleri Kadınlar Kulübü tarafından da konu başlığı ediliyor.

Kegel hareketleri hayatınızda yer alsın. Bu hareketlerle hem sağlıklı, hem mutlu!, hem de genç kalın…


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!