Kleopatra’nın güzellik sırrı

Kategori: Güzellik - 8.678Yorum Yazın
Kleopatra’nın güzellik sırrı

Maden suyunun cilde faydalarını öğrenmek için yüzlerce yıl geriye gidebiliriz. Kleopatra olma kolay değil.Hem de yüzlerce yıl önceki estetik olanaklarla. Bu güzelliğin ve gençliğin sırları da olmalı. Uzmanlar genç bir cilt için Kleopatra döneminden beri kadınların cilt güzelliğine inanılmaz olumlu katkılar yapan sırları araştırıyorlar. Bu sırlardan ilkini açıklıyoruz: maden suyu. Maden suyunun cilde faydaları cilt lekesinden, kırışıklığı, yağlı cilt temizliğinden akne ile savaşa kadar çeşitlilik gösteriyor.

Maden suyu cilt için yüzlerce faydayı barındırıyor. Üstelik ucuz bir güzellik sırrı. Maden suyu içerdiği mineraller ile cildi beslediği gibi tonik olarak temizlik için de kullanılabilir. Maden suyu sadece Mısır’da değil ta dünyanın kuzeyindeki kadınların da keşfettiği bir mucize. İskandinav kadınlarının dillere destan güzelliklerinin arkasındaki sırlardan biri de maden suyu.

Maden suyu cilde faydası

Maden suyunun cilde faydaları saymakla bitmez. En belirgin olanları şöyle sıralayabiliriz: Sindirim sistemini çalıştırır, kemik erimesini engeller, sporla veya aktivite ile kaybedilen minerallerin geri kazanılmasını sağlar, böbrekleri çalıştırır, vücuttaki gereksiz tuzu yok eder, selülit oluşmasını engeller, diş çürümesine karşı direnç sağlar, pürüzsüz bir cilt, canlılık ve genç görünüm kazandırır.

Maden suyu cilde nasıl uygulanır?

Maden suyu cilde nasıl uygulanır sorusunun birkaç cevabı var. Maden suyu veya mineralli suları kullanmanın da çok değişik yolları var. Öncelikle akşamları yatmadan önce yüzünüze sürüp kurumasını bekleyip uyuyabilirsiniz. Cildinizin sıkılaştığını göreceksiniz. Maden suyunu yalnızca yüzünüze değil tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz. Eğer doğal bir maden suyu kaynağından yararlanabiliyorsanız küvete doldurup güzellik banyosu yapabilirsiniz. Müthiş bir yenilenme sağlayacaktır. Üstelik bu banyoyu istediğiniz sıklıkta tekrar edebilirsiniz.

Buzlu maden suyunun cilde faydaları

Göz altınıza korkmadan uygulayabilirsiniz. Torbalanma ve morlukların ortadan kalkmasında çok etkilidir. Bir su bardağının içerisine koyup bir tüm limonu sıkıp yüzünüze maske olarak uygulayarak pürüzsüz ve canlı bir cilt elde edebilirsiniz. Maden suyunu dondurup buz kalıpları haline getirip vücudunuzda gezdirebilirsiniz.

Maden suyu insanlığın kadim güzellik sırlarından

Maden suyu insanlığın kadim güzellik sırlarından

Eğer doğal bir maden suyu kaynağından yararlanabiliyorsanız küvete doldurup güzellik banyosu yapabilirsiniz

Eğer doğal bir maden suyu kaynağından yararlanabiliyorsanız küvete doldurup güzellik banyosu yapabilirsiniz

Parlak bir cilt için müthiş bir gençlik sırrıdır sodalı buz kalıpları.

Yoğun tempoda çalışıyorsanız ve gün içerisinde toz, sigara dumanı, bilgisayarların zararlı UV ışınlarına uzun süre maruz kalıyorsanız, bir şişe maden suyunu bir kaba boşaltıp içerisine iki kaşık bebe yağı ekleyin. Karışıma yarım limon sıkın. Bu karışımı püskürtmeli bir şişeye koyup gün boyu istediğiniz miktarda kullanın. Maden suyu cilt lekeleri ile etkili bir mücadele sağlar. Yıpratıcı etkenlere karşı cildinizin kalkanı olsun.

İçin. Maden suyunu içmek de güzellik katar. Her gün maden suyu için. Hayatınızda ‘doğal maden suyu’ mutlaka olsun.

Maden suyunun cilde zararları var mıdır? Bu konuda editörlerimiz makale çalışmalarını sürdürüyor. Maden suyunun cilde faydaları ve maden suyunun cilde zararları konusunda güncel gelişmeler ve yeni makaleler için sitemizi takip etmenizi öneriyoruz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Kleopatra’nın güzellik sırrı (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. […] bal en değerli katkı malzemelerinden olmuştur. Dünyadaki en güzel kadınlardan biri olan Kleopatra, efsaneye göre her sabah yüzüne bal maskesi veya bal ile yapılan maskelerden birini uyguladı […]