Yoğurt nişasta maskesi

Yoğurt nişasta maskesi

Mısır nişastası cilde faydaları ile yoğurt nişasta maskeleri arasında önemli bir yere sahip. Bugüne kadar mısır nişastası cilde faydaları konusunda çok şey okumuş olabilirsiniz. Burada önereceğimiz yoğurt nişasta maskelerinde mısır nişastası da kullanacağız. O nedenle mısır nişastası cilde faydaları konusunda bilgiler vererek maske tarifine geçmek istiyoruz. Evde kolayca hazırlayacağınız yoğurt nişasta maskesi ile cildinizde muhteşem gençlik elde etmek için okumaya devam edin.

Mısır nişastası cilde faydaları

Hazırlayacağımız yoğurt nişasta maskesinde pirinç nişastası, buğday nişastası veya mısır nişastası kullanabilirsiniz. Buğday nişastasının cilde faydaları da mısır nişastası ile hemen hemen aynıdır. Buğday nişastasının cilde faydaları için cilt maskesi olarak kullanabilirsiniz.  Biz özellikle mısır nişastasının tercih edilmesini öneriyoruz. Bu doğal gıda aynı zamanda peeling etkisiyle de cilt için ölü hücreleri temizleme görevi görüyor.

buğday nişastası ile yüz maskesi- patates nişastası ile yüz maskesi- nişasta ile yüz maskesi- mısır nişastası ile yüz maskesi- nişastanın cilde faydaları- mısır nişastası cilde faydaları- pirinç nişastası cilde faydaları- yoğurt nişasta maskesi- yoğurt ve nişasta maskesi- buğday nişastası yoğurt maskesi- nişasta yoğurt maskesi- nişasta ile yüz maskesi- buğday nişastasının cilde faydaları-

Mısır nişastası cilde faydaları için yoğurt nişasta maskesi uygulayabilirsiniz Photo:Pexels

Mısır nişastası cilde faydaları maddeler halinde aşağıda bilginize sunuluyor.

 • Cildin ölü derilerden temizlenerek bebek cildi gibi olmasını katkı sağlar
 • Cilde canlılık verir
 • Cildin nem dengesinin sağlanmasında olumlu etkileri olur
 • Ciltte iltihaplanma varsa bu sorunu çözer
 • Ciltte kaşıntı durumu varsa kaşıntıyı giderir
 • Ciltte güneş yanığı oluşursa su ve yoğurt ile karıştırılarak kullanılabilir
 • Mısır nişastası saç için de faydalıdır, kuru şampuan yapılabilir
 • Cildi yenileyici etki gösterir
 • Cildin beyazlamasına katkı sunar
 • Cilt tonlarını dengeler
 • Kırışıklık giderici işlev yerine getirir

Pirinç nişastası cilde faydaları için de yukarıdaki maddeler geçerlidir.  Pirinç nişastası cilde faydaları arasında özellikle cilt tonunu açması ve cildin pigment dengesini sağlamasını vurgulamak gerekiyor.

 

Yoğurdun cilde faydaları

Yoğurt cilt için mükemmel bir doğal üründür. Faydaları arasında cildi yenilemesi, cildin nem dengesini sağlaması, siyah noktalarla mücadele etmesi, gözenekleri açması ilk akla gelenler. Yoğurdun cilde faydaları ve yoğurt maskesi tarifleri konusunda ‘Yoğurt sürdüm yüzüme’ isimli geniş çaplı araştırmalara dayanan yazımızı okuyabilirsiniz.

Nişasta maskesi tarifleri

Nişasta maskesi tarifleri ile cildinizde ilk gençlik ışıltısını yıllar boyu sürdürebilirsiniz. Aşağıda nişasta maskesi nasıl yapılır sorusuna alternatif tarifleri bulabilirsiniz. Siz de cildinize uygun bir nişasta maskesi seçerek uygulayabilirsiniz.

Nişasta yoğurt maskesi

Mısır nişastası ile yüz maskesi yapmak için çok fazla malzemeye gerek yok. Siz de her an evde elinizin altında bulabileceğiniz malzemelerle mısır nişastası ile yüz maskesi yapabilirsiniz. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz nişasta yoğurt maskesi için gerekli malzemeler:

 • Bir çorba kaşığı mısır nişastası
 • Bir çorba kaşığı evde mayalanmış yoğurt
 • İki çorba kaşığı havuç suyu
 • Bir bardak su

 

Nişasta yoğurt maskesi için öncelikle yukarıdaki malzemeleri bir kapta güzelce karıştırın. Daha sonra hazırladığınız karışımı cildinize uygulayın. 10 dakika kadar sonra ılık su ile yıkayın. Nişasta yoğurt maskesini haftada üç gün uygulayabilirsiniz.

Yoğurt nişasta maskesi için farklı bir tarif

Cildinize doğal bir canlılık katacak yoğurt nişasta maskesi için gerekli malzemeler:

 • Bir çorba kaşığı nişasta
 • Bir çay kaşığı tuz
 • Bir çorba kaşığı bal

Yoğurt nişasta maskesi için malzemeleri karıştırın. Hazırladığınız yoğurt nişasta maskesi karışımını peeling etkisi yapacak şekilde yüzünüze masaj yaparak yedirin. 10 dakika kadar bekletip ılık su ile durulayın.

Yoğurt nişasta maskesi cildinizdeki kılcal mikro kırışıklıkları ve izleri yok etmedeki becerisini hemen fark edeceksiniz. Yoğurt ve nişasta maskesi cildinizin zamana karşı kaybettiği elementlerini geri kazandıracak. Yoğurt ve nişasta maskesi ile sonsuz gençlik ışıltısı cildinizden hiç eksik olmayacak.

Nişasta ile yüz maskesi yaparak hem nişastanın cilde faydaları hem de yoğurdun faydalarından cildiniz yararlansın. Nişasta ile yüz maskesi tariflerimiz bununla sınırlı değil. Cildinize bayram ettirecek ve size kaybettiğiniz yılların canlılığını geri verecek nişasta ile yüz maskesi tarifleri için bizden ayrılmayın. Nişastanın cilde faydaları ile cildinizde bebeksi bir ten, genç bir canlılık ve pürüzsüz bir güzellik sizi bekliyor olabilir.

Mısır nişastası maskesi

Mısır nişastası maskesi kusursuz, taze ve parlak cilt elde etmenin en etkili yollarından biridir. Çünkü mısır nişastası maskesi yaparak mısır nişastasının cilde faydaları ve etkilerinden yararlanabilirsiniz.

Cildiniz son zamanlarda yorgun ve donuk görünüyorsa, size mısır nişastası ve yoğurt maskesi önerebiliriz. Burada vereceğimiz mısır nişastası maskesi tarifinde ise süt kullanacağız. Bu yüz maskesi cildinizi renklendirir, aydınlatır ve cildinize çok fazla fayda sağlar. Mısır nişastası ezmesi, yüzünüzdeki koyu renk lekelerin düzeltilmesinden sorumlu olan A vitamini içerir; cilt hücrelerinin yenilenmesinden sorumlu demir ve kalsiyum içerir.

Mısır nişastası maskesi tarifi

Mısır nişastası cildinizdeki sinir bozucu aşırı yağdan kurtarır ve cildinizin her gün ürettiği yağ seviyesini düzenler. Bu nedenle yağlı cilt için de yararlıdır. Bir mısır nişastası ve süt yüz maskesi, doğal kollajeni cildinize verecek kadar iyi miktarda protein içeriyor ve böylece sizi daha genç ve daha taze görünür hale getiriyor.

Mısır nişastası ile yüz maskesi veya mısır nişastası cilt maskesi olarak kullanabilirsiniz. Mısır nişastası maskesi nasıl yapılır?

 

Mısır nişastası ile yüz maskesi için malzemeler

 • 2 yemek kaşığı mısır nişastası
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 3 çorba kaşığı süt
 • Fırında pişirme için 1 çay kaşığı şeker (isteğe bağlı)

 

Mısır nişastası maskesi nasıl yapılır?

Orta boy bir kapta tüm malzemeleri bir macun oluşturana kadar birlikte çok iyi karıştırın.

Mısır nişastası ve süt maskesini yüzünüze uygulamadan önce, temiz ve kuru olduğundan emin olun. Maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın ve karışımın kalın bir tabaka ile çok iyi kapatıldığından emin olun.

Mısır nişastası ve süt maskesini 20 dakika yüzünüzde veya kurumaya bırakın ve daha sonra serin su ile yıkayın. Mısır nişastası maske tarifi cildinize gençlik geri getirecek adımlardan biri olabilir.

Bu işlemi haftada bir kez tekrarlayın ve yüzünüzü parlaklaştırın ve cildinizi yumuşak hissedin ve daha genç görünün.

Buğday nişastası ile yüz maskesi

Buğday nişastası ile yüz maskesi yapmak için gerekli malzemeler:

 • Bir tatlı kaşığı kil
 • Yarım organik domates
 • Bir çay kaşığı limon yağı
 • Bir çay kaşığı çay ağacı yağı
 • Yarım bardak buğday nişastası
 • Bir bardak yoğurt

Yukarıdaki malzemeleri puding kıvamına gelecek şekilde karıştırın. Elde ettiğiniz puding kıvamındaki buğday nişastası ile yüz maskesini göz çevresi hariç yüzünüzde kullanabilirsiniz. Maskenin içeriğindeki malzemelerden herhangi birine karşı cildinizde bir duyarlılık olabilir. Bunun için öncelikle küçük bir alanda test etmenizi öneririz.

Buğday nişastası yoğurt maskesi cildinizde bahar tazeliği hissi verecektir. Buğday nişastası yoğurt maskesini düzenli olarak kullanırsanız gençleşme etkisini daha belirgin yaşayabilirsiniz. Buğday nişastası yoğurt maskesi haftada iki gün olmak üzere altı ay boyunca uygulanabilir. Daha sonra ara vermek ve birkaç ay sonra tekrar başlamak mümkün.

Patates nişastası ile yüz maskesi

Patates nişastası ile yüz maskesi yaparak özellikle kızarıklık ve sivilceleri yok etmede başarı sağlayabilirsiniz.

 

Patates nişastası ile yüz maskesi için gerekli malzemeler:

 • Yarım limonun suyu
 • Yarım çay kaşığı karbonat
 • İki tatlı kaşığı patates nişastası

Patates nişastası ile yüz maskesi yapımı

Malzemeleri karıştırarak yüze uygulanabilecek bir kıvama getirin. Daha sonra kalın bir tabaka halinde yüzünüze uygulayın. Yüzünüzdeki akne, sivilce, çukurlar, kızarıklıklar ve siyah noktalar patates nişastası ile yüz maskesi düzenli uygulamasıyla yok olurlar. Patates nişastası ile yüz maskesini 15 dakika kadar yüzünüzde tutun. Daha sonra ılık su ile yıkayın.

Yoğurt maskeleri ve tarifleri ile genç ve pürüzsüz bir cilde kavuşun!

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Yoğurt nişasta maskesi (9 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] Yoğurt nişasta maskesi (Nişasta yoğurt maskesi) […]

 2. […] görünmek için nasıl makyaj yapılmalı sorusuna bir öneri olarak kırışıklık giderici maskeleri […]

 3. […] Yoğurt nişasta maskesi (Nişasta yoğurt maskesi) […]