Ozon sauna ile sağlık ve zayıflama bir arada!

Kategori: Detoks - 29.499Yorum Yazın
Ozon sauna ile sağlık ve zayıflama bir arada!

Ozon sauna genç kalmak için başvurulabilecek kadim uygulamalardan biridir.  Ozon için kadim uygarlıklarda Yunanca ‘’Tanrının nefesi’’ (ozein) ismi kullanılmıştır. Ozon pek farkında olmadığımız mucizelerdendir. Ozonu şimşek ve yıldırımlardan sonra oluşan o serin ve temiz, toprak kokan havada soluruz. O kokuyu ve havayı sağlayan şimşek çarpmaları sırasında ortaya çıkan ozondur. Ozon sauna sağlık ve genç kalmak için pek çok faydayı bünyesinde barındırıyor. Ozon cihazlı sauna ile yapılacak ozon terapi zayıflamaktan stres boşaltımına kadar pek çok fayda sunar.

Bu yazıda ozon sauna ve ozon terapi ile ilgili merak ettiklerinizi ve ozon tedavisi fiyat bilgilerini bulabilirsiniz.

Ozon sauna nedir?

Ozon sauna nedir ve ozon sauna ne işe yarar? İşte bu sorunun anlaşılır bir cevabı! Ozon sauna özel olarak hazırlanmış cihazların içerisinin ısıtılarak üç oksijen atomundan oluşan ozon gazının deri yoluyla vücuda verilerek tedavi edilmesidir.

Saunanın ter bezlerinin uyarılmasıyla cildin eliminatif, detoks ve temizleme kapasitesini arttırdığı gibi kan dolaşımının artması nedeniyle sağlıklı cilt tonu ve dokusunu da teşvik eder.

Buharlı saunanın ozonla kullanılması buharın vücudu çevrelemesine ve ozonun deri yoluyla girmesine izin verir. Nemli ısı ozonun cildin kan dolaşımına, yağ ve lenf dokusuna gitmesine izin veren gözenekleri açar. Toksinlerin lenf dokusunu temizlemek çok önemlidir ve bunu gerçekleştirmek için ozon / buhar saunası en kolay ve en iyi yoldur.

Ozon sauna therapie olarak bilinen bu uygulama gelişmiş dünyada yaygın olarak kullanılıyor. Ozon tedavisi yorumları incelendiğinde pek çok hastalığın tedavisinde destekleyici olarak kullanılabildiği görülüyor. Ozon sauna faydaları ile pek çok kişinin vazgeçemediği bir ozon terapi uygulamasıdır. Ozan gazı insan vücudu için şifadır. Ozon gazından günümüzde anti-aging uygulamalarında yararlanılmaktadır. Ozon sauna ile zayıflama mümkün mü?

Ozon sauna-ozon sauna- ozon sauna fiyatları- ozon sauna seans fiyatları- ozon sauna yorumları- ozon sauna nedir- ozon sauna faydaları- ozon sauna kadınlar kulübü- ozon sauna kabin fiyatları- ozon sauna ile zayıflama- ozon sauna ile zayıflama yorumları- ozon sauna makinası fiyatları- ozon sauna kullanıcı yorumları- ozon sauna yaptıranların yorumları- ozon sauna kaç seans uygulanmalı- ozon sauna ile kilo verenler- ozon sauna cihazı fiyatları- ozon sauna terapi- ozon sauna ile zayıflayanlar- ozon sauna fırsat- ozon sauna nasıl uygulanır- ozon sauna zayıflama- ozon sauna ile kaç kilo verilir- ozon sauna seans ücreti- climax ozon sauna- ozon sauna kimlere uygulanmaz- ozon sauna yararları- ozon sauna selülit zayıflama- ozon sauna therapie- ozon sauna yaptıranlar- ozon sauna satan firmalar- ozon sauna ile zayıflayan varmı- ozon sauna merkezi- ozon sauna yaptıran varmı- ozon sauna cihazı- terapi ozon- ozon terapi- terapia cu ozon- ozon terapi fiyatları- ozon terapi nedir- ozon tedavisi ankara- ozon tedavisi ücreti-

Ozon sauna ile hem genç kalın hem sağlıklı kalın! Photo: Pexels-Pixabay

Ozon sauna nasıl uygulanır?

Bu cihazda ısı derinin 4-6 santimetre altına kadar etki ederek yağlanmaları ve toksinleri parçalayıp, gözeneklerin açılmasını sağlayarak dışarıya tahliyesini mükemmel bir biçimde gerçekleştirmektedir. Bu derinlikte ozon gazı kan ve lenf sistemlerine dahil olarak tüm vücuda yenileme, anti-aging ve zayıflama etkisi yapmaktadır. Ozon cihazı olan sauna özel bir ünite, kabin içerisinde boyun altından başlayan bölgeye düşük dozda ısınmayla birlikte ozon gazı verilmesi işlemidir.

Ozon sauna kullanıcı yorumları başka bir ifadeyle ozon tedavisi yorumları arasında kendini daha dinç, daha sağlıklı hissettiğini ve bazı hastalıkların tedavi edildiğini belirtenler çoğunlukta yer alıyor. Ozon sauna yorumları her yaştan herkesin yararlanabildiği bir terapi olmasına vurgu yapıyor. Ozon sauna yaptıranların yorumlarını sayfalarımızdan okuyabilirsiniz.

 

Ozon buhar tedavisi

Ozon tedavisini kullanmanın çeşitli yolları vardır, ancak en popüler yöntemlerden biri de buhar ile birleştirmektir. Ozon buhar tedavisi toksinleri etkili bir şekilde ortadan kaldırmak isteyenler tarafından ve başka birçok nedenle kullanılır.

Ozon ayrıca aktif oksijen olarak da bilinir. Ozon doğa tarafından üretilir ve güçlü bir mikrop öldürücü olarak davranır.

Nasıl? Ozon üç oksijen atomundan oluşur. Bu durumda kalamadığı için, üçüncü atom atomu sonunda saf oksijen bırakarak kopacak. Singlet bir şeye bağlı olmalıdır. Sağlıklı hücreler doğal bir savunmaya sahiptirler ve etkilenmezler, bu nedenle singlet sağlıksız hücrelere, bakterilere, virüslere ve benzerlerine bağlanır ve onları etkisiz hale getirir.

Buhar ciltte arınma, rahatlama, sirkülasyon arttırma ve yorgun kasları yatıştırmak için yüzyıllar boyunca kullanılmıştır. Buhar saunaları gözenekleri açmak ve terletmek için tasarlanmıştır. Çoğu kişi buharlı saunada bolca terleyerek toksinlerin ve diğer pisliklerin cildi üzerinden vücudundan çıkmasına izin verir. Buharlı temizleyici kullananlar kadınlar kulübü gibi platformlarda toksinlerden arınmak için bu tekniği önermektedir.

Ozon ve buhar tedavisi güçlü bir kombinasyon olabilir. Buhar gözenekleri ve ter bezlerini açarak daha fazla ozonun vücuda girmesini sağlar. Ozon buhar tedavisinde ozon parçalanır ve singlet oksijen atomu kirleticilere tutunur ve öldürürse, açık gözenekler ve ter de toksinlerin daha iyi ortadan kaldırılmasına izin verir.

Bir ozon buharı sistemine üç temel parça vardır: yüksek dereceli ozon jeneratörü , yüksek saflıkta bir oksijen kaynağı ve ozon dirençli malzemelerden yapılmış bir buhar sauna . Oksijen kaynağı ya bir oksijen deposu (nereden doldurduğunuza bağlı olarak bunun en yüksek kalitede tıbbi kalitede oksijen sağlar) ya da bir oksijen konsantratörü (modele göre% 95-98 saf oksijen üretebilir) olabilir. Ozon, ozon üreten ozon jeneratörüne girer. Borunun bir kısmı buhar saunasına bağlanır veya girer.

İki çeşit buhar saunası yararlıdır: fiberglas kabin sauna veya taşınabilir buhar sauna çadırı. Kafanı çevreleyen bir sauna seçmeyi unutmayın.

Yüze ozon buharının faydaları

Cilt bakımı yaparken yüzünüz önemli bir dikkati gerektirir. Sivilce, siyah nokta, akne ve diğer cilt pürüzleri için yüz bakımı yapmak sivilceleri sıkmaktan çok daha efektif bir yöntemdir. Yüze bakım yaparken uygulanabilecek tekniklerden birisi de yüze kısa süreliğine ozon buharı uygulamak geliyor.

Yüze ozon buharının faydaları nelerdir? Yüze beş dakika süreyle ozon buharı uygulamak hücrelerin yenilenmesini sağlar. Ozon buharı hücreleri genç ve daha sağlıklı tutmaya yarar. Ozon buharı uygulanan cilt kan dolaşımının hızlanmasıyla daha iyi beslenir ve daha canlı, genç hale gelir.

Ozon buharı cilt enfeksiyonlarını engelleyebilir. Anti aging etkisiyle yaşlanma etkilerini azaltır veya ortadan kaldırabilir. Kırışıklık, kolajen eksikliği, lekeler ve izler yok olmaya yüz tutar.

 

Ozon sauna yaptıranların yorumları (Ozon tedavisi yaptıranların yorumları)

Cilde ozon tedavisi yaptıranlar özel bir ozon-oksijen karışımı kullanarak cilt gençleştirme yapabiliyorlar. Ozon tedavisi yorumlar incelenerek de değerlendirilebilir. Aşağıda ozon tedavisi yorumlar ve deneyimler yer alıyor. Ozon terapi sauna uygulaması özellikle kilo vermek için tercih ediliyor. Bu nedenle ozon sauna yaptıranların yorumları arasında ‘hiç faydasını görmedim, param boşa gitti’ diyenlere rastlanabiliyor.

Ozon terapi yalnızca kilo vermek olarak düşünülmemeli. Zayıflamak ozon terapinin çıktılarından, faydalarından yalnızca bir tanesidir. Ozon sauna yorumlarına ihtiyatlı yaklaşmak önem taşıyor. Çünkü ozon sauna yorumları herkes için farklı deneyimlerdir. her vücut ve cilt tipi için farklı tedavi prosedürleri gerekebilir. Ozon tedavisi yaptıranların yorumu bu uygulamanın farklı spektrumları hakkında fikir verebilir.

Ozon terapi Kadınlar Kulübü yorumlarından bir kaçını veriyoruz:

 • daylight
26-02-09, 10:02
dünyadaki ilk mucidi Hitlerdir 2.dünya savaşında kendine ve üst düzey komutanlarına bagışıklık sistemini güçlendirmek we dinçlik için uygulatmıştır Türkiye’ye ilk getiren Semiramis Pekkan’dır tazelenen kanla birlikte cilt,saç,anti-aging kısaca tüm metabolizmaya faydası vardır geçtigimiz yıl 2dönem olarak 24seans yaptırdım vücut içten beslenir kanın yenileniyor bir arkadaşım 10seansla alkolu bıraktı bir arkadaşımın kızı öss hazırlık sürecindeki stress/heyecanını yendi artık ragbet gördügü için fiyatları arttı ;ama hayattaki en degerlinizi kendinizi şımartın ve yaptırın yaşlanmayı,hastalanmayı beklemeden !!!!!!
linn
17-01-10, 16:01
Memorial estetik merkezinde seansı 200 lira 8 seans alınırsa 1280 lira oluyor ve torba kullanmıyorlarmış cam şişe tercih ediyorlar.. Torba kulanılan yerde yapılmaması gerekyor sağlıksız çünkü. Bir de ozon center var orda da 100 lira…Ben de düşünüyorum…

Ozon sauna yorumları (Ozon tedavisi yaptıranların yorumları)

 Cilde ozon tedavisi yaptıranlar ne diyor?
 • TRTHD
1-07-10, 14:07

ben 6 senası devirdim kızlar valla, tamamen anti aging amaçlı gittim, hep 50 yaş üzeri kişiler var, sanırım en geç bnm. bnm gittiğim yer hastane,güzellik merkezi vs değil.

diğer hastalar ile konuşuyorum hepsi kendini daha dinç hissetiğini söylüyor, uykuları düzene girmiş, dinç kalkıyorlarmış yataktan, yani her gidenin beklentisi farklı, kimi tansiyonum diyor kimi kolestrolüm diyor, kiminin eli ayağı şişmiş elden ayaktan kan veriliyor fln,

bnm beklentim cildimde yümüzde ve vücudumda değişiklik gözlemlemekti. fkt umduğum gibi olmadı,yani kimsede bana bunu garanti etmedi ztn gittiğim yerde. sdc temiz kanın vücuttaki kan dolaşımının böyle bir etki yapabileceğini düşündüm. fkt gözle görülür bi değişiklik yok henüz sonrasında sanmıyorum 4 seansım daha kaldı. uygulamalar ztn 10 seanslık paketler halinde yapılıyormuş bu 1 sene yetiyormuş, çalışmalar sonucunda çıkan sonuçlar böyleymiş daha fazla yaptırmak gereksizmiş.

ancak ozonun dezenfektan etkisine çok güvenen biri olarak vücutta yıllık peryotlarla yapılacak bu tarz uygulamanın detoks olarak işe yarayacağını düşünüyorum. avrupada insanlar bunu hem antiaging hemde kansere karşı korunma olarak yaptırıyorlarmış. ayrıca bazı futbol takımlarıda bu cihazlarda almış,çünkü yasal olan tek doping yönetmi olarak geçiyor. yani insanda stres,uykusuzluk,yorgunluk gibi etkileri ortadan kaldırdığı söyleniyor. bende oldumu,açıkçası çok anlayamadım çünkü bnm çok hareketli bir yaşamım var, istesemde bazen 3 gün boyunca 12-13 saatlik uykuyla geçirmek durumnda olabiliyorum. yani psikolojik kaynaklı olduğunu düşünüyorum memnuniyetimin,çünkü dediğim gibi sağlık sorunumdan ötürü gitmediğim için aradaki farkı gözlemleyemedim. ancak temiz kanın tüm organlarımda temizlik yaptığına inanıyorum. neticede kanser gibi hastalıklar dokulardaki işlev bozuklukları sonucu fazladan üreyen istenmeyen hücreler nedeni ile ortaya çıkar. yani dokular ya çok yıpranmıştır ya yorgun düşmüştür yada bi şekilde orda bi sorun çıkmıştır ve hücre bölünmeleri knotrolünü kaybederek kansere yol açmıştır. yani öneleyici etkinede inanıyorum.

Ozon tedavisi ile zayıflama

Ozon tedavisi ile kilo verenlerin yorumları bize bazı gerçekleri gösteriyor. Ozon tedavisi ile zayıflama için birkaç yöntem uygulanabilir. Birincisi ozon sauna tekniğidir. Ozon sauna uygulaması zayıflamaya yardımcı bir tekniktir. her seans sonrası kilo verilir. Çünkü termal bir teknik olduğu için terle toksinler ve yağlar vücuttan atılır. Bu da kilo vermeyi sağlar.

Ozon tedavisi ile zayıflamada kullanılabilecek diğer bir teknik ise kan ozonlamadır. Kan ozonlama vücudun metabolizmasını hızlandırır. Hızlanan metabolizma daha çok yağ yakılmasını sağlar. bu durum da kilo vermeyi destekler.

Ayrıca kan ozonlama glisemi-insülin dengesini de sağlar. İnsülin direncini kıran bu tedavi şekerin yakılmasına destek olur.

Ozon tedavsi ile zayıflama tekniklerinden biri de ozon lipofiz ile bölgesel incelme sağlamadır. Özellikle göbek ve bel çevresi gibi bölgelere mezoterapi iğneleri kullanılarak ozon gazı enjekte edilir. Bu teknik bölgesel yağ yakmada etkilidir.

Ozon tedavisi ile kaç kilo verilir?

Ozonla zayıflama yorumları bu uygulamanın kaç kilo verdirebileceğine dair ipuçları içeriyor. Devam ediyoruz…

 • ayrıca ben 2 rüzgara çıkayım hmn burnum akar boğazım tahriş olur öksürmeye başlarım, bence bu durum bağışıklık knousunada faydalı. tabi ozona başladığımdan beri yani 3 haftadır bunlarıda test edecek fırsatım olmadı.

          ozona başlamadan önceki kan tahlili sonuçlarım var, birriğinde tekrar i tahlil yaptırıcam bakalım ne gibi                 değişiklikler olacak. 

         ama ozona inanıyorum kızlar, sizlerden varsa yaptıran sonuçları paylaışırsanız çok sevinirim

         haa bide sanki selülitlerimde az bi iyileşme var gibi ama bu yanılıgıda olabilir, çünkü 1-2 kilo verdim,ki                      biliyosunuz kilo kaybı sonucu selülitlerde azalma oluyor ztn

 • egemakif

benim bi tanıdık yaptırdı memnun kaldı

Bunlara benzer ozonla zayıflama yorumlarına forum sitelerinde sıklıkla rastlanabiliyor.

Ozon tedavisi ile kaç kilo verilir sorusuna bazı forumlarda bir haftada yedi kilo verdim veya ayda 10 kilo zayıfladım gibi cevapların gerçeği yansıtmadığını belirtmek isteriz. Ozon tedavisi kilo vermeye yardımcı olabilir ancak tek başına yeterli değildir. bu nedenle ozon tedavisi ile kaç kilo verilir sorusu kişiden kişiye değişir. Aynı zamanda ozon tedavisi yanında yapılan spor, fiziksel aktivite, genel sağlık durumu ve beslenme alışkanlıkları da kilo kaybında etkili olmaktadır.

Ozon sauna ile kilo verenler ozonla zayıflama yorumları yaparken her seans sonrası yağ yakımı ve ter ile 200-650 gram arasında vücut ağırlıklarının azaldığını belirtiyor. Uzmanlar bu durumu ozon sauna uygulamasının seans başına 400-600 kalori harcamasına bağlıyor.

Ozon tedavisi görenlerin yorumları (Ozon tedavi yaptıranların yorumları)

Ozon tedavisi görenlerin yorumları farklı paylaşım ve forum sitelerinde yer alıyor. Aşağıda bu sitelerden derlediğimiz ozon tedavisi görenlerin yorumlarını bilginize sunuyoruz.

 • nigo (Kadınlar Kulübü)
  13-05-08, 22:05
  merhaba,
  arkadaşım ozon terapi aldı 10 seans, tedavi oldu kronik halde öksürüyordu en son gördüğümde çok işe yaramış nefesi rahatlamış öksürme nöbetlerinden kurtulmuş,cildi canlanmış,kırışıklıklar yok denecek kadar azalmış,sakinleşmiş sanki 10 yaş gençleşmiş gözlerime inanamadım :nazar:
  Eşim astım hastası ikna oldu zor zar, ozon terapi almayı düşünüyor umarım eşimdede işe yarar
  paylaşımın için teşekkür ederim

 

Ozon tedavi yaptıranların yorumları

Dünyada sayıları hızla artan ozon terapi yaptıranların yorumları incelendiğinde bazı konularda çok başarılı sonuçlar alındığı görülüyor. Medikal ozon uygulamaları dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaygınlaşıyor. Bu konuda MODER (Medikal Ozon Oksijen Derneği), ozon terapi yaptıranların yorumları ve görüşleri destekleyen şu görüşü yayınlıyor:

Ozon-Oksijen tedavisi kronik oksijen eksikliğinde ortaya çıkan durumlarda (diabete bağlı metabolik bozukluklar ve dolaşım bozuklukları, karaciğer hastalıkları, bağırsak hastalıkları, romatizmal hastalıklar gibi kronik enflamatuar hastalıklar ve kanser tedavisinde kemoterapi ve radyoterapiye destek ve bağışıklık sistemini düzenleyen ve destekleyen ve benzeri medikal durumlar) kullanılması önerilen tamamlayıcı bir tedavi yöntemidir.

 

 • Majör otohemoterapi adıyla bilinen küçük miktarlarda uygulanan ozon sonuç olarak vücudun kendi antioksidanlarını ve serbest radikalleri yok eden enzimleri aktive ederler. kronik enflamatuar hastalıklarda ozonun neden kullanıldığı böylece anlaşılmaktadır. (Ekşi sözlük)
 • Memeliler dahil birçok hayvanda kanserojen etkisi ortaya çıkarılmış, bakterilerde mutajen etkisi bilinen, kolesterolleri doyurarak kandan çökelmelerini ve damar sertliği ile tıkanıklıklarına yol açmalarını sağlayan, vücuda alımıyla birlikte serbest oksijen radikallerine ayrışarak bir çok organik molekülü bozunuma uğratabilen güçlü solunum yolları irritantı zehirli bir madde olan ozonun alternatif tedavi adı altında paragözlerce kaskallanması olayına verilen ad. inhalasyon yoluyla verilmeye çalışması abd’de ölümlere yol açmıştır. inanmayın böyle şeylere.
  01.10.2005 16:37 ~ 16:40 superjesus

 

Yüze ozon tedavisi yaptıranlar

Ozon terapi cilt için hücre yenileyici ve yaşlanma karşıtı bir tedavi sürecidir. Bu nedenle göz çevresi dahil tüm cilde ozon terapi yapılabiliyor. Yüze ozon tedavisi yaptıranlar şu faydaları elde edebilirler:

 • Vücuttaki antioksidanların aktif hale gelmesini ve yaşlanmaya sebep olan serbest radikallerle savaşmasını sağlar.
 • Hücre yenileyici özelliği vardır.
 • Kırışıklıkların giderilmesinde etkindir.
 • Cilt lekelerini azaltıcı etkisi vardır.
 • Yüze ozon tedavisi yaptıranlar kan dolaşımını artırarak cildin daha iyi beslenmesini ve gençleşmesini sağlar.
 • Akne, sivilce ve siyah noktalarla mücadele eder.
 • Oksijen terapi cildin genç görünümünü sağlayan kolajen ve elastin üretimini destekler.
 • Deri enfeksiyonlarını azaltır, tedavi edebilir.
 • Saç dökülmesine karşı etkili olabilir.

Ozon sauna yorumları

Ozon tedavisi yaptıranlar gerçekten faydasını görebilir mi? Ozon sauna yorumları için uzmanların ne dediklerine de bakmak gerekiyor. Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta ozon terapi yaptıranlar ile ilgili görüşleri şu şekilde dile getiriyor:

“Ozon tedavisi” veya diğer ifadeyle “ozon terapi” modern tıbbın kabul etmediği bir alternatif tıp yöntemidir ama modern tıp tarafından reddedilmesi o tedavinin faydasız veya zararlı olduğu manasına da gelmemelidir.

Prensip olarak alternatif tıbba da ozon tedavisine de karşı olmamakla beraber bu tedavi yönteminin tüm dünyada olduğu gibi bizde de “suiistimal edildiğine” inanıyorum.

Kerameti kendinden menkul bir takım uzmanlar ozon tedavisi yaptıranlar bu tedavinin yaşlanmayı geciktirmekten kansere, kalp-damar hastalıklarından romatizmaya, AİDS’ ten multipl skleroza, astıma, bel fıtığına… her derdin çaresi gibi göstererek insanları kandırıyor.

Ozonun enerjiyi artırdığı, gençleştirdiği, kan dolaşımını hızlandırdığı, kanı temizlediği, beyin fonksiyonları ve hafızayı güçlendirdiği, bağışıklığı kuvvetlendirdiği, metabolizmayı hızlandırdığı… ve benzeri ifadelerin tümü de “gerçek dışıdır”.

Ozon terapi sauna ile

 • Cilt ve hücre yenileme
 • Bağışıklık sisteminin güçlenmesi
 • Kan dolaşımının düzenlenmesi
 • Damarların temizlenmesi
 • Derinin daha iyi oksijen alması ve toksinleri daha hızlı atması
 • Laktik asit birikmesinin yani ani spor ve hareketlerde ‘et kesilmesi’ denilen durumun engellenmesi
 • Eklem ağrılarının giderilmesi
 • Selülit tedavisi
 • Daha iyi bir duruş, postür
 • Bakteri öldürücü etkisi
 • Diş çürümesini engelleme
 • Daha esnek, daha canlı ve genç bir cilt
 • Stres ve yorgunluğa karşı birebirdir
 • Seans başına 450-600 Kcal yağ yakması etkileri elde ediliyor. Bu yağ yakma elbette kilo verilmesi olarak ödüllendiriliyor. Bu sonucun alınabilmesi için medikal estetik uzmanı hekimler tarafından önerilen seans ve uygulama biçimlerine uymak büyük önem taşıyor.

Ozon terapi nedir?

Ozon terapi ozon gazı kullanılarak yapılan bir terapi şeklidir. Ozon terapi uzman doktor tarafından vücuda tıbbi ozon uygulanması şeklinde gerçekleştirilir. Ozon cihazı sauna ozon terapi etkisiyle detoks yaparak vücuttaki zararlı serbest radikallerin atılmasında başarılı rol oynar. Kan dolaşımını hızlandırır, zayıflamayı destekler. Ozon sauna selülit zayıflama etkisiyle yoğun ilgi görüyor.

Ozon tedavi ile zayıflayanlar düzenli seansları takip ettiklerini ve ozon sauna terapi yanında spor ve beslenmelerine de dikkat ettiklerini belirtiyorlar. Ozon tedavisi ile zayıflayanlar dolaşım sistemlerinin hızlandığını, kan şekeri seviyesinin dengelendiğini, açlık krizlerinin bastırıldığını, atıştırma ihtiyacının azaldığını belirtiyorlar. Vücut enerji tüketiminin artması ozon tedavisi ile zayıflayanlar için adeta bir katalizör göreve yapıyor.

Terapi ozon etkileri

 • Ozon vücudun savunma ve kendini iyileştirme mekanizmasına destek sağlar
 • Metabolizmayı hızlandırarak zayıflamaya katkı sunar
 • Bakteri, mantar ve virüslere karşı antibiyotik etkilidir.
 • Dolaşım sistemi bozukluklarını tedavi eder.
 • Oksijen kapasitesini artırır.
 • Hücre yenilemesine katkı sunar. Bu sayede cilt yaşlanmasına karşı etkili olur.

 

Ozon sauna yararları (Ozon sauna faydaları)

Ozon sauna terapi nasıl gerçekleşir?  Ozon gazının vücuda girmesiyle bazı reaksiyonlar meydana gelir. Bu reaksiyonlar bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkı sunar. Yorgunluğu giderir, hormonal denge sağlar. Ozon aynı zamanda güçlü dezenfektan etkiye sahiptir. Zararlı mikropları öldürerek vücudun daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Ozon cihazı sauna uygulaması selülitlerin yok edilmesinde de etkilidir.

Ozon sauna terapi özellikle zayıflamak isteyenlerce tercih ediliyor. Çünkü ozon sauna terapi metabolizmayı hızlandırır. Daha hızlı çalışmaya başlayan metabolizma ise daha çok kalori harcar ve vücudun yağ stoğunu eritmeye başlar. Bu da kilo verme olarak kendini gösterir.

Burada bir uyarıda bulunmak istiyoruz. Ozon gazının vücuda hangi yöntemle ve ne oranda verileceğine doktorun karar vermesi gerekiyor. Uzman doktorun bulunmadığı ortamlarda kendi kararınıza veya firma çalışanlarının tercihlerine göre uygulama yaptırmak sakıncalı sonuçlar doğurabilir.

Ozon saunanın faydaları

Ozon saunanın faydaları uzun bir liste olarak verilebilir. Burada öne çıkan ozon sauna faydalarını veriyoruz.

 • Doku ve hücrelerin oksijen miktarını önemli oranda artırır.
 • Seans başına 400-600 kalori yakmayı sağlar.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Beyaz kan hücresi sayısını arttırır.
 • Vücuttaki dolaşımı, oksijeni ve besin maddesi iletimini arttırır.
 • Hücresel aracılı bağışıklığı artırın (bağışıklık sisteminin bir parçası)
 • Tümör nekroz faktörünü 500 katına kadar arttırın
 • Zehirli maddeler, PCB’ler, ilaç kalıntıları ve asitli atıklar gibi biriken toksinlerin vücudunu temizler
 • İnterlökin II, Gamma interferon gibi anti-kanser maddeleri üretir.

Ozon sauna kaç seans uygulanmalı?

Ozon cihazı sauna uygulamasını haftada üç veya dört kez, 15-30 dakika arasında yaptırabilirsiniz. Bu seanslar sonucunda cildinizde tazelik ve gençleşmeyi hemen fark edeceksiniz. Daha sağlıklı bir hayat, daha genç bir görünüm, daha ve genç güzel bir cilt için ozon sauna iyi bir alternatif sunmaktadır. Ozon sauna haftada kaç kez uygulanmalı sorusunun cevabı kişiye ve beklenilen etkiye göre de değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle ozon sauna kaç seans uygulanmalı sorusunu medikal estetik doktorunuza sormanız en etkili sonuç için daha doğru olabilir.

Ozon sauna kimlere uygulanmaz?

Ozon cihazı sauna kontrolsüz hipertroidi ve konjenital Favizm hastalarında dikkatli olmak üzere herkese uygulanabiliyor.

Ozon sauna ile zayıflayanlar

Hatalı yazımla Google motorunda arayan ziyaretçilerimiz ozon sauna ile zayıflayan varmı diye soruyor. Ozon sauna ile kaç kilo verilir? Bu sorunun cevabı seans sayısına ve kişinin metabolizmasına göre değişkenlik gösterebiliyor. ozon tedavisi ile zayıflayanların yorumları arasında 3-15 kg arasında kilo veren ozon sauna yaptıranlar bulunuyor.

Ozon sauna ile kilo verenler,  yaptıkları ozon sauna ile zayıflama yorumları arasında, düzenli olarak seansları takip ettiklerini ve seans başına 400-600 Kcal ile sağlıklı zayıflama elde edebildiklerini belirtiyorlar. Siz de sağlık durumunuz doktorunuz tarafından ozon terapi yapmaya uygun bulunursa ozon sauna ile kilo verenler arasına dahil olabilirsiniz.

Ozon sauna ile zayıflama yorumları

Ozon tedavisi yaptıran var mı? Elbette ozon tedavisi yaptıranlar içerisinde zayıflama amacıyla yaptıranlar da yoğunluktadır. Ozon sauna ile zayıflayanlar bu tedavinin metabolizma hızlarında büyük artışa neden olduğunu, kendilerini çok daha hafif hissettiklerini, bir süre sonra ise kilo vermeye başladıklarını belirtiyor. Ozon sauna ile zayıflama yorumları konusunda ozon terapi Kadınlar Kulübü üyelerinin görüşlerine buradan ulaşabilirsiniz. Ozon sauna ile kilo verenler tek seansta 250-450 kalori harcamanın keyfini yaşıyor. Ozon sauna zayıflama yöntemleri arasında diyet ile sonuç alamayanlar açısından iyi bir alternatif oluşturuyor.

Ozon terapi ile tanrının nefesinin nimetlerinden siz de yararlanın! Ozon sauna yaptıran varmı diye soran ziyaretçilerimize sayının bir hayli fazla olduğunu belirtmek istiyoruz. Ozon sauna fırsat sunuyor, genç kalmak, sağlıklı olmak ve zayıflamak için. Siz de ozon cihazı sauna merkezi bulunan bir yerde yaşıyorsanız bu sağlık fırsatını terapi ozon şifa kaynağını istifade için kullanın.

Ozon sauna fiyatları (Ozon sauna kabin fiyatları)

Burada iki tür fiyatlandırma vereceğiz. Öncelikle ozon sauna cihazı fiyatları ile evde bu konforu yaşamak isteyenlere ozon sauna kabin fiyatları hakkında bilgi vereceğiz.

Ozon sauna satan firmalardan aldığımız bilgilere göre ozon sauna cihazı fiyatları için şu bilgiyi verebiliriz: Ozon sauna makinası fiyatları 1.500 USD ile 15.000 USD arasında değişiyor. Ozon sauna fiyat aralığı içerisinde montaj maliyetlerini eklemeyi göz ardı etmeyin.

Ozon sauna makinaları üç kategoriye ayrılıyor:

 • Ev tipi ozon sauna makinası
 • Oturaklı tip ozon sauna makinası
 • Yataklı tip ozon sauna makinası

 

Ozon tedavisi fiyat bilgileri

Ev tipi ozon sauna cihazı portatif olup bu özelliğiyle evde de rahatlıkla kullanılabiliyor. Ozon sauna makinası fiyatları arasında ev tipi ozon terapi cihazı fiyatları 2.000-3000 Euro aralığında değişebiliyor. Ev tipi ozon sauna fiyatları markaya göre değişkenlik gösteriyor. Bu ozon kabini tipi makinalar taşınabilir olmalarıyla kullanım konforu sağlıyor.

Ozon terapi cihazı fiyatları ithal ve yerli üretim olarak da farklı fiyat düzeylerine sahipler. Ev tipi ozon sauna fiyatları özellikle kalabalık aileler ve doktor tarafından ozon sauna desteği önerilenler için uygundur.

Bildiğiniz üzere ozon sauna,  sıcak ozon kabini içerisinde deri yoluyla oksijen verilerek vücudun kan dolaşımının hızlanması, oksidasyonun sağlanması, detoks, hücre yenileme gibi faydalar elde edilmesi amaçlanan bir destekleyici tedavi tekniğidir. Bu nedenle uygulamanın temel cihazı ozon kabini tabir edilen sauna benzeri ozon jeneratörü içeren cihazlardır.

Ozon sauna fiyat bilgisi verirken seans fiyatını yani ozon sauna seans fiyatlarını merak eden ziyaretçilerimize 6 seanslık paket fiyatın 100-500 TL aralığında olduğunu belirtebiliriz.

 

Ozon terapi fiyat

Ozon tedavisi fiyatları Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerde de değişkenlik gösterebiliyor. Ozon tedavisi ile ne amaçlandığı, kaç seans süreceği, doktor tahlilleri ve tedavi protokolü fiyatı şekillendiriyor. bu nedenle ozon tedavisi ücreti ile ilgili en doğru bilgiyi doktorunuzla ve ozon tedavi merkezi ile görüşerek alabilirsiniz. Ozon terapi fiyat bilgisi için aşağıda örnek olarak bir rakam veriyoruz.

Ozonla kan temizleme fiyatı biçiminde de merak edilen ozon terapi fiyatları seans olarak belirleniyor.

Ozonla zayıflama ücret bilgisi seans başına veriliyor. Ozon terapi fiyatları ise seansı 250-300 TL’den başlayan fiyatlarla veriliyor. Ozon terapi fiyatları için örnek olarak gösterirsek 10 seans için toplam fiyat 1.500 TL olarak veriliyor.  Ozon sauna seans fiyatları veya başka bir ifadeyle ozonla zayıflama ücreti uygulama merkezi, ozon cihazı sauna, uygulama protokolüne göre değişkenlik gösterebiliyor. Ozon sauna seans ücreti güzellik merkezlerinde daha uygun fiyata sunuluyor. Bu uygulamalar cilt ve yaşlanma karşıtı anti aging etkili olarak yapılandırılıyor.

Ozon sauna seans fiyatları değerlendirilirken her seansta 200-650 gram kilo verilebileceği dolayısıyla 10 seanslık bir paketin 2-6,5 kilo zayıflama ödülü olabileceği de göz önünde tutulmalıdır.

Özel bir hastalığa yönelik ozon tedavisi ücreti için ozon terapi merkeziyle iletişime geçilmesi gerekiyor. Ozon tedavisi Ankara, İstanbul, İzmir başta olmak üzere büyük şehirlerde yoğun olarak kullanılıyor.

Ozon terapi anti aging kullanımı

Ozon terapi anti aging alanında da uzman dermatologlar tarafından kullanılıyor. Ozon terapi cildin oksijen ve dolaşım sorunlarının giderilmesiyle cildi gençleştiriyor, yaşlılık belirtilerini azaltıyor.

Ozon üç adet oksijen atomundan oluşan bir bileşik olarak oksijene göre daha fazla enerji taşımaktadır. Çünkü bildiğimiz oksijen yani teknik tabirle atmosferik oksijen yalnızca iki adet oksijen atomu barındırmaktadır. Ozon üç oksijen atomuyla atmosferik oksijene göre daha çok okside etme özelliğine sahiptir.

Ozon etkin bir dezenfektasyon maddesidir. bilinen bütün mantar, virüs ve bakterilere karşı etkili olmaktadır. bu nedenle tedavisi diğer yöntemlerle yapılamayan özellikle mantar ve açık yaraların tedavi edilmesinde çok etkili bir yöntem olarak güvenle kullanılmaktadır. Ozon tedavisinin yan etkisi bulunmamakla birlikte uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmesi büyük önem taşıyor.

Ozon tedavisi tek başına tedavi edici olarak kullanılabildiği gibi başka tedavi protokollerine yardımcı tedavi yöntemi olarak da kullanılabiliyor. Elbette ozon tedavisi tamamlayıcı tedaviler grubundan sayılmaktadır. Ozon tedavisinin olumlu sonuçları bilimsel ve uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan araştırma sonuçlarıyla sabittir. bu konuda onlarca bilimsel araştırma ozon tedavisini tamamlayıcı tedaviler arasında kabul etmektedir.

Ozon terapi veya terapi ozon uygulamaları diğer tıbbi tedavi yöntemlerinde de olduğu gibi % 100 başarı garantisi verilemeyen bir yöntemdir. Tedaviden başarılı sonuç alabilmek uygulanan duruma, hastalığın ve hastanın genel sağlık durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Ozon tedavisi ile hastanın genel durumunda iyileşme ve ağrılarında azalma olabiliyor.

Ozon tedavisi cilt gençleştirme uygulamaları uzmanlar tarafından güvenli bulunuyor ve tavsiye ediliyor.

Ozon sauna (ozonsauna)

Sauna nedir? Sauna ısı yoluyla vücuttaki toksinlerin atılmasına katkı yapan ünitelerdir. Bir saunanın kullanılması, herhangi bir detoksifikasyon programının önemli bir parçası olmalıdır. Ozonsauna, ter bezlerinin uyarılmasıyla cildin eliminatif, detoks ve temizleme kapasitesini arttırdığı gibi kan dolaşımının artması nedeniyle sağlıklı cilt tonu ve dokusunu da teşvik eder. Buharlı saunanın ozonla kullanılması buharın vücudu çevrelemesine ve ozonun deri yoluyla eklenmesine izin verir. Nemli ısı ozonun cildin kan dolaşımına, yağ ve lenf dokusuna gitmesine izin veren gözenekleri açar. Toksinlerin lenf dokusunu temizlemek çok önemlidir ve bunu gerçekleştirmek için ozon / buhar saunası en kolay ve en iyi yoldur.

Yapay olarak indüklenen hipertermi (yükselen vücut ısısı, bakterilerin ve virüslerin yok edilmesine neden olur), ağır terleme ve ozonun başlattığı bir temizleme etkisi ile birlikte, çoğunlukla lenfatik sistemde biriken toksinlerin ortadan kaldırılmasıyla karaciğerin onlarla uğraşmak zorlu görevinden kurtulmasına yol açar . Yüzyıllar boyu erkekler ve kadınlar buharı cildi saflaştırmak, ağrıtış kasları yatıştırmak, dolaşımı artırmak ve rahatlamak için kullandı. Nemli ısı ve ozonun kombine eylemi, vücut sıvılarının% 90’ını taşıyan lenfatik sistemi temizler. Ozon sağlık ve canlılık için oksijeni dokulara getirir. Buhar ve ozon kombinasyonu doğal, ferahlatıcı bir refah duygusu geliştirmek için etkili bir yol. Bir Ozon / Buharlı Sauna kabininin vücut temizliği için hoş ve kolay bir form olduğunu düşünüyoruz.

Ozon saunasının faydaları

 • Laktik asit oluşumunu azaltarak ve kas esnekliğini arttırarak kasları gevşetir ve gevşetir.
 • Toksinleri oksitleyerek cilt, akciğerler, böbrekler ve kolondan atılmalarını sağlar.
 • Kan dolaşımını hızlandırır, yaralı kasların daha çabuk onarılmasına yardımcı olur.
 • Periferik kan damarlarının vazodilatasyonunu acıyı hafifletir ve iyileşme sürecini hızlandırır.
 • Her türlü bakteri ve viral enfeksiyonu ortadan kaldırır.
 • İç organların ve endokrin bezlerin metabolik süreçlerini hızlandırarak 20 dakikalık bir oturumda 200-450 kalori kaybına neden olur.
 • Ozon tedavisi ile zayıflayanların yorumları incelendiğinde bu tekniğin kilo vermede etkileri olduğu görülüyor.

 

Ozon tedavisi yaptıran ünlüler

Ozon tedavisi yaptıran var mı? Bu soruya ünlüler açısından bakalım! Ebedi gençlik eşindeki ünlü kişiler arasında da ozon tedavisi bir hayli popüler! İşte ozon tedavisi yaptıran ünlüler!

 • Cem Yılmaz
 • Gülben Ergen
 • Mustafa Erdoğan
 • Gani Müjde
 • Bülent Ersoy
 • Pamela Anderson
 • Reyhan Karaca
 • Açelya Akkoyun
 • Ebru Destan
 • Yeşim Ceren Bozoğlu

Kadınlar Kulübünde ozon terapi

Türkiye’nin en büyük yorum ve paylaşım platformları arasında yer alan kadınlar kulübü ozon sauna konusuna farklı başlıklarla yer veriyor. İşte o başlıklar:

 • Oksijen terapi kadınlar Kulübü
 • Ozon tedavisi kadınlar kulübü
 • Kadınlar kulübü zayıflama
 • Zayıflama sırları kadınlar kulübü
 • Kadınlar kulubü zayıflama yöntemleri
 • Ozon yağı kullananlar kadınlar kulübü
 • Hızlı zayıflama yöntemleri kadınlar kulübü
 • Nasıl kilo verebilirim kadınlar kulübü
 • Zayıflayanların yorumları kadınlar kulübü
 • Zayıflama yöntemleri kadınlar kulübü
 • Zayıflayanlar kadınlar kulübü
 • Ozon yağı ile zayıflama kadınlar kulübü
 • Sarımsak çayı ile deneyimlerimiz kadınlar kulübü
 • Ozon sauna kadınlar kulübü
 • Ozon tedavisi zayıflama kadınlar kulübü

Ozon yağı kullanıcı yorumları

Ozon yağı zeytinyağına ozonlama yapılmasıyla elde ediliyor. Ozon yani oksijen yağın içerisinde saklanır ve yıllarca taşınabilir. Ozon yağı cilt için muhteşem faydalar sunuyor. Ozon yağı kullanıcı yorumları dikkate alınırsa rahim kanseri, cilt yenileme, arı sokması, yara ve kesik izleri, leke giderme gibi alanlarda çok etkili oluyor.

 

Ozon sauna zararları

Ozon saunada kullanılan ozon gazı solunum yolu hastalıkları başta olmak üzere bazı riskler taşıyabilir. Ozon sauna zararları veya ozon terapi zararları konusunda şu noktalara dikkat çekmek istiyoruz.

 • Astım ve solunum yolu hastalıklarında dikkatli kullanılmalıdır.
 • Sinir hasarı
 • İltihaplanma
 • Epilepsi hastalarında dikkatli uygulanmalıdır.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!