Peeling ile cildinizi yenileyin!

Kategori: Güzellik - 2.354Yorum Yazın
Peeling ile cildinizi yenileyin!

Peeling nedir? Peeling cildimizdeki ölü hücreleri temizleyerek daha canlı ve iyi nefes alan bir yapıya kavuşturma işlemidir. Yüze uygulanabildiği gibi el ve ayaklara da yapılabilmektedir. Haftada bir veya iki kere peeling yapabilirsiniz. Bu makalemizde kafanıza takılan tüm sorulara cevap bulabileceksiniz. Peeling ile ilgili en  çok merak edilen noktaların cevaplarını bu yazıda okuyabilirsiniz. Peeling sayesinde cildiniz daha genç ve canlı görünecek yıllarca da bu özelliğini koruyacaktır.

O halde üzerinde kafa yormamız gereken soru şudur: Peeling nedir ve faydaları nelerdir? Peeling nedir nasıl uygulanır bilgisi için tüm detayları size özel hazırladık. Yazının devamında peeling nedir nasıl uygulanır bilgisini detaylı olarak bulabileceksiniz.

Peeling nedir nasıl yapılır?

Peeling nedir nasıl uygulanır? Peeling üst derinin soyulması esasına dayanan bir cilt yenileme tekniğidir. Bu işlem kimyasal olarak yapılabildiği gibi evde peeling maske tarifleriyle de uygulanabilir. peeling nedir ve nasıl yapılır aşağıda detaylarını okuyabilirsiniz. Peeling nedir ve nasıl yapılır sorusunun çok farklı cevapları olmasına siz de şaşıracaksınız. Peeling nasıl uygulanır, nasıl farklı cilt soyma çözümleri var inceleyin ve size uygun olanı seçin!

 

Peeling nedir ne işe yarar?

Peeling nedir ne işe yarar sorusuna en temel faydalarını maddeleyerek yanıt veriyoruz:

 • Peeling hasarlı, yıpranmış cilt tabakasını atar (Yerine canlı, sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt tabakası gelir)
 • Yüz kırışıklıklarını giderir
 • Erken yaşlanmayı önler
 • Cilt kuruluğunu bitirir
 • Gözenekleri genişletir
 • Cilt yorgunluğunu sonlandırır
 • Cilt lekelerini yok eder
 • Çatlakları kapatır
 • Cilde elastikiyet kazandırır
 • Daha genç ve güzel görünüm sunar
 • Gebelik lekelerini giderir
 • Akne izlerinin tedavisinde kullanılır

 

peeling nedir- peeling maske- karbon peeling nedir- kimyasal peeling nedir- peeling ürünleri- peeling tarifleri- peeling nasıl uygulanır- peeling garnier- tca peeling nedir- peeling kremi- peeling nedir evde nasıl yapılır- peeling nedir nasıl yapılır- aqua peeling nedir- peeling nedir ve nasıl yapılır- karbon peeling fiyatı nedir- enzim peeling nedir- peeling nedir ne işe yarar- peeling ne kadar bekletilmeli- karbon peeling nedir nasıl yapılır- green peeling nedir- ışık peeling nedir- kimyasal peeling nedir ne işe yarar- tca peeling fiyatı nedir- kimyasal peeling nedir nasıl uygulanır- mikro peeling nedir- jet peeling nedir- peeling nedir ve faydaları nelerdir- granüllü peeling nedir- peeling maske nedir- jessner peeling nedir- bitkisel peeling nedir- aha peeling nedir- milk peeling nedir- scrub peeling nedir- spot peeling nedir- kimyasal peeling nedir nasıl yapılır- garnier peeling nedir- peeling nedir nasıl uygulanır- glycolic peeling nedir- fenol peeling nedir- lazer peeling nedir- mekanik peeling nedir- peeling ve tonik nedir- body peeling nedir- sonic peeling nedir- mavi peeling nedir- ultrasonik peeling nedir- milano peeling nedir- peeling nedir nasıl uygulanır bilgi-

Peeling cildi yeni ve sağlıklı bir dokuya kavuşturuyor Photo: Pexels-pixabay

Karbon peeling nedir?

Karbon peeling soyma işlemi yapmadan lazerle gerçekleştirilen bir uygulamadır. karbon peeling nedir diye sorarken soyma korkusu yaşıyorsanız rahat olun. Çünkü karbon peeling yaparken cildiniz soyulmuyor. Karbon peeling nedir nasıl yapılır?  Önce yüze karbon krem sürülüyor. Daha sonra lazer verilerek yüksek ısıda atış yapılıp ölü hücrelerin buharlaşması sağlanıyor. Foto aktivasyon özelliği ile karbon peeling kolajen üretimini artırarak hücre yenilenmesini hızlandırıyor.

Lazer peeling nedir diye merak eden ziyaretçilerimiz için de bu cevabı vermiş olduk. Çünkü lazer peeling nedir sorusunun cevabı karbon peeling uygulamasının bir diğer adıdır şeklinde veriliyor.

Karbon peeling fiyatı nedir?

Karbon peeling fiyatı nedir sorusuna net bir cevap vermek uygun değil. Çünkü yüzdeki sivilce durumuna, cilt hassasiyetine, kaç seans uygulanacağına göre değişiyor. 500-2.500 TL arasında fiyatlar konuşuluyor.

Kimyasal peeling nedir?

Kimyasal peeling nedir nasıl uygulanır? Kimyasal peeling nedir derken sorunun içinde cevap da gizli. Kimyasal peeling kimyasal maddelerle cildin hasarlı üst kısmının soyulmasına deniyor. Bunun için genellikle glikolik, laktik ve meyve asitlerini içeren “Alfa Hidroksi Asitleri (AHA) kullanılıyor.

Kimyasal peeling nedir nasıl yapılır  sorusunun cevabına deval ediyoruz. Bu işlem çok hızlı sonuçlanır.  Dakika içerisinde işlem tamamlanarak yüzeyel soyulma gerçekleşir. Haftada bir kez yılda üç veya dört kez uygulanabilir. Özetle kimyasal peeling nedir ne işe yarar sorusuna kısaca deriye soymaya yarayan solüsyonlar uygulanmasıdır diyebiliriz. Kimyasal peeling ajanı solüsyonlar arasında sıklıkla kullanılanlar glikolik asit, alfa hidroksi asitler (AHA), triklosetik asit (TCA), salisilik asit, jesner solüsyonu ve kombinasyonlarıdır.

Kimyasal peeling farklı cümlelerle de sorulabiliyor:

 • Glycolic peeling nedir?
 • Aha peeling nedir?

 

Tca peeling nedir?

Tca peeling nedir sorusunun cevabında şu ifadeler yer alıyor: TCA (trikloroasetik asit) ile orta derinlikte, Fenol (karbolik asit) ile daha derin peeling yapılıyor. Tca peeling fiyatı nedir diye soran ziyaretçilerimize verebileceğimiz yanıt sivilce durumuna, cilt hassasiyetine, kaç seans uygulanacağına göre değiştiği olacaktır. Forum sitelerinde kimyasal peeling yaptıranlar arasında 500-2.500 TL arasında fiyatlar konuşuluyor.

Peeling tarifleri

Peeling nedir evde nasıl yapılır? Bu sorunun cevabı olarak muhteşem bir peeling maske tarifi veriyoruz. Vücut peelingi için bir tarif veriyoruz. 45 gr fındık yağı ile 50 gr iri taneli deniz tuzunu karıştırın. Bu peeling karışımını uygulamadan önce ılık bir banyo tavsiye ediyoruz. Duştan sonra yağ ve tuz karışımını havluyla tüm vücudunuza yedirin.

Peeling ne kadar bekletilmeli?

30 dakika kadar bekledikten sonra ılık suyla vücudunuzu temizleyin.

Evde peeling yapmak için peeling ürünleri de tercih edebilirsiniz. Peeling ürünleri arasında cildi temizleyen, cilt kusuru oluşumunu engelleyen jeller, kremler yer alıyor. Peeling kremi  ile temizleme, peeling ve maske bir arada bulunan ürünler yoğun tercih ediliyor.

Diğer peeling tariflerini buradan okuyabilirsiniz.

Peeling yaptığınızda cildinizdeki siyah noktalar kaybolur, kılcal kırışıklık ve sarkmalar sıkılaşır, lekeler azalır.

Peeling yaparken göz ve çevresinden uzak tutulmalıdır. Hassas ciltlerde peeling uygulamaları uzman gözetiminde yapılmalıdır.

Aqua peeling nedir ?

Aqua peeling suyun basınç gücü kullanılarak yapılıyor. Cilt üzerindeki ölü dokular, siyah nokta, sebum gibi olumsuz kusurlar aqua peeling ile giderilebiliyor. İşlem cilt temizleme, ozonlu buhar uygulaması, aqua peeling cihazı ile özel solüsyonlar kullanılarak cilde uyulama yapılıyor.

Diğer peeling çeşitleri nelerdir?

 • Enzim peeling
 • Green peeling
 • Işık peeling 
 • Mikro peeling (Editörlerimiz konu ile ilgili detaylı bir makale üzerinde çalışıyor)
 • Jet peeling (Editörlerimiz konu ile ilgili detaylı bir makale üzerinde çalışıyor)
 • Granüllü peeling (Editörlerimiz konu ile ilgili detaylı bir makale üzerinde çalışıyor)
 • Peeling maske nedir? (Editörlerimiz konu ile ilgili detaylı bir makale üzerinde çalışıyor)
 • Jessner peeling (Editörlerimiz konu ile ilgili detaylı bir makale üzerinde çalışıyor)
 • Bitkisel peeling (Editörlerimiz konu ile ilgili detaylı bir makale üzerinde çalışıyor)
 • Milk peeling (Editörlerimiz konu ile ilgili detaylı bir makale üzerinde çalışıyor)
 • Scrub peeling (Editörlerimiz konu ile ilgili detaylı bir makale üzerinde çalışıyor)
 • Spot peeling (Editörlerimiz konu ile ilgili detaylı bir makale üzerinde çalışıyor)
 • Garnier peeling (Editörlerimiz konu ile ilgili detaylı bir makale üzerinde çalışıyor)
 • Fenol peeling (Editörlerimiz konu ile ilgili detaylı bir makale üzerinde çalışıyor)
 • Mekanik peeling (Editörlerimiz konu ile ilgili detaylı bir makale üzerinde çalışıyor)
 • Body peeling (Editörlerimiz konu ile ilgili detaylı bir makale üzerinde çalışıyor)
 • Sonic peeling (Editörlerimiz konu ile ilgili detaylı bir makale üzerinde çalışıyor)
 • Ultrasonik peeling (Editörlerimiz konu ile ilgili detaylı bir makale üzerinde çalışıyor)
 • Milano peeling (Editörlerimiz konu ile ilgili detaylı bir makale üzerinde çalışıyor)

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Peeling ile cildinizi yenileyin! (19 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] tırnak bakımı limon kullanarak yapılabilecek tarifler arasında şeker peeling etkili tırnak peelinge sıra […]

 2. […] Peeling nedir? Peeling cildimizdeki ölü hücreleri temizleyerek daha canlı ve iyi nefes alan bir yapıya kavuşturma işlemidir. Yüze uygulanabildiği gibi el ve ayaklara da yapılabilmektedir. Haftada bir veya iki kere peeling yapabilirsiniz. Peeling sayesinde cildiniz daha genç ve canlı görünecek yıllarca da bu özelliğini koruyacaktır. […]

 3. […] başta olmak üzere cilt lekeleri ile mücadelede çığır açan bir tedavi yöntemi. Diğer peeling uygulamalarından temel farkı deriyi soymak amacıyla değil lekelere sebep olan melanin enzimini […]

 4. […] peelingi nasıl yapılır, faydaları nelerdir konularında ayrıntıları bulabilirsiniz. Ayrıca peeling konusunda merak ettiğiniz sorulara yanıtlara ulaşabileceğiniz linkleri de […]

 5. […] önce tamamen bitkisel özlü bir uygulama olduğunu belirtmek gerekiyor.  Bu uygulama bitkisel peeling olarak da […]

 6. […] cilde faydaları için özel peeling tariflerini uygulamak size yılları geri kazandırabilir. Bu yazıda bulacağınız tarifleri uygulayarak […]

 7. […] cilde faydaları için özel peeling tariflerini uygulamak size yılları geri kazandırabilir. Bu yazıda bulacağınız tarifleri uygulayarak […]

 8. […] peeling (orange peel skin) meyve peelingleri arasında ihmal edilen, çok akla gelmeyen bir cilt bakım ürünü. Oysa portakallı peeling […]

 9. […] ve Fraksiyonel lazer uygulaması ile çözüm bulunabiliyor. Yine bu aşamadaki çatlaklar için kimyasal peeling de iyi bir alternatif […]

 10. […] serum fizyolojik hava ve su kullanılıyor. Dolayısıyla yan etkisi bulunmayan, güvenli bir peeling […]

 11. […] yumuşamasına ve fazla yağlardan peeling etkisiyle temizlenmesine katkı […]

 12. […] uygulaması için önce ciltteki makyaj kalıntıları aqua peeling veya benzeri yöntem ya da solüsyonlarla temizleniyor. Daha sonra cilt dezenfekte ediliyor. […]

 13. […] başta olmak üzere cilt lekeleri ile mücadelede çığır açan bir tedavi yöntemi. Diğer peeling uygulamalarından temel farkı deriyi soymak amacıyla değil lekelere sebep olan melanin enzimini […]

 14. […] özellikle mısır nişastasının tercih edilmesini öneriyoruz. Bu doğal gıda aynı zamanda peeling etkisiyle de cilt için ölü hücreleri temizleme görevi […]

 15. […] derileri atmaya yardımcıdır. Peeling etkisi vardır. (Topuklarda nasır ve çatlamayı […]