Doğal saç uzatma yöntemleri

Kategori: Güzellik - 49.274Yorum Yazın
Doğal saç uzatma yöntemleri

Saç uzatma doğal yöntemleri kullanarak siz de her daim genç ve güzel saçlara sahip olabilirsiniz. Hızlı saç uzatma yolları için yapabileceğiniz çok şey var. Bu yapabileceklerinizi uygulamadığınız için saçlarınız yıpranıyor, dökülüyor, yaşlanıyor. Haydi üşenmeyin ve saç uzatma doğal yöntemleri ile neler yapabileceğinizi keşfedin! Hızlı saç uzatma yolları arasında doğal yöntemleri sizlere veriyoruz.

 

Saç uzatma yöntemleri doğal formüller

Saç uzatan yağ formülleri hazırlayarak etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Saç uzatan yağ kürleri sayesinde az masrafla büyük faydalar sağlamak mümkün olabiliyor.

Bu arada bir uyarıda bulunmak istiyoruz. 1 haftada saç uzatma gibi formüller her zaman ve her kişide aynı sonuçları vermeyebilir. Bu makalede okuyacağınız çözümler 1 haftada saç uzatma formülleri yanında kalıcı ve etkili saç uzatan doğal yöntemler konu ediliyor.

Saç uzatan doğal yöntemler

Saç uzatan doğal yöntemler arasında yer alan saç uzatan yağ tariflerinden birini veriyoruz.

Hindistan cevizi yağı ile saç uzatma formülü. Hindistan cevizi yağı ile saç uzatmak için gece yatmadan önce bir yemek kaşığı kadar Hindistan cevizi yağını ısıtıp saç derisine etkili bir masaj yaparak uygulayın. Sonra streçle sarıp sabaha kadar bekletin. Streçin hava geçirmesi için bazı yerlerine küçük delikler açın.

Gece boyunca saç uzatan yağ saçınızda kalsın ve ertesi sabah saçlarınızı yıkayın.

Bunu ne sıklıkla yapmalısın? Saçınızı her yıkadığınızda hindistancevizi yağı uygulayabilirsiniz. Haftada iki kere tavsiye edilir.

Hindistan cevizi yağı, potasyum açısından zengin olup, kafa derinizi sağlıklı tutar, yeni saç gelişimini teşvik eder ve hasar gören saçları onarır. Aynı zamanda kepeği ve saç dökülmesini azaltır. Hindistan cevizi yağı hasarlı saçlar için saç bakımı olarak da kullanılır.

En doğal saç uzatma yöntemleri arasında Hindistan cevizi yağını güvenle kullanabilirsiniz.

Saç nasıl daha çabuk uzatılır?

Saç nasıl daha çabuk uzatılır sorusunun doğal bir çözümü de biberiye yağıdır. Saç uzaması için biberiye yağı etkili bir doğal yoldan saç uzatma yöntemleri arasındadır. Doğal yoldan saç uzatma yöntemleri biberiye yağı formülü için;

 • Bir tatlı kaşığı biberiye yağı
 • İki yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

 

Biberiyeyi ve hindistancevizi yağlarını bir kapta karıştırın ve karışımı saç derinize ve saçınıza uygulayın. Gece boyunca saçınızda kalsın ve ertesi sabah yıkayın. Biberiye yağı, şampuan veya saç kremi ile karıştırılarak da uygulanabilir. En iyi sonuç için haftada iki kez saç uzatan yağı uygulayabilirsiniz.

Biberiye yağı, biberiye bitkisinin damıtılmasından hazırlanır. Yağ, hücre bölünmesini arttırır ve kan damarlarını genişletir, böylece kan dolaşımını uyarır. Saç büyümesini arttırır ve aynı zamanda saç tokluğu da verir.

Doğal yoldan saç uzatma yöntemleri

Doğal yoldan saç uzatma yöntemleri arasında yer alan saç uzatan yağların listesini aşağıda inceleyebilirsiniz. Bu yağlar doğal saç uzatma etkileriyle saç uzatma yöntemleri evde yapabileceğiniz çözümlerdir.

 • Lavanta yağı
 • Jojoba yağı
 • Keten tohumu yağı
 • Zeytinyağı
 • Badem yağı

Saç uzatma doğal yöntemleri

Saç uzatma yöntemleri evde kolayca hazırlanabilecek doğal kürlerle yapılabilir. Bu kürlerden biri de soğan suyu kürüdür.

Hızlı saç uzatan doğal yöntemler arasında yer alan soğan kürünün elde edildiği soğan suyu, kükürt bakımından zengindir ve dokularda kollajen üretimini arttırır ve saçın yeniden oluşumuna yardımcı olur. Saç büyümesi için en eski ve en etkili ev ilaçlarından biri olarak soğan suyu kısa sürede saç uzatma doğal yöntemleri arasında yer alıyor.

Saçları uzatan doğal yöntemler arasında yer alan soğan suyu hazırlamak için iki kırmızı soğan veya arpacık soğanı kullanabilirsiniz.

Soğanları soyun ve parçalayın. Parçaları karıştırın ve meyve suyu sıkacağında suyunu elde edin.

Saç derinize soğan suyunu dikkatli bir şekilde pamukla uygulayın ve 15 dakika boyunca muhafaza edin. Son olarak, hafif bir şampuanla durulayın.

İstenilen sonuçları elde etmek için haftada bir kez kafa derinize soğan suyu uygulayabilirsiniz. Doğal saç uzatma yöntemleri saçlar için kalıcı uzama sağlar. Bu yöntemler saçın sağlığı için de büyük faydalar sunuyor.

Doğal yollarla saç uzatma yöntemleri

Doğal yollarla saç uzatma yöntemleri, hızlı saç uzatma erkek veya saç uzatma yöntemleri doğal bayan fark etmeden her saç türüne etki edebiliyor.

Saç uzatmak için doğal yöntemler arasında elma sirkesi de yer alıyor. Diğer bitkisel formüller gibi saç uzatmak için doğal yöntemler arayanlara elma sirkesini özellikle öneriyoruz. Çünkü elma sirkesi saç derisini nazikçe temizler, saçların PH dengesini korur ve saç büyümesini hızlandırır.

Hızlı saç uzatma doğal yöntemleri arasında yer alan elma sirkesi kürü için 75 ml elma sirkesi ve 1 litre su yeterli oluyor. Hızlı saç uzatma maskeleri kategorisindeki elma sirkesi kürü uygulaması için saçınızı şampuanla iyice yıkayın. Elma sirkesini su ile seyreltin. Saçınızı yıkadıktan sonra, bu solüsyonun bir fincanı son durulama olarak kullanın.

Saçınızı her yıkadığınızda elma sirkesi çözeltisiyle saçlarınızı durulayabilirsiniz.

 

saç uzatma doğal yöntemleri-1 haftada saç uzatma-hızlı saç uzatma erkek-saç uzatma yöntemleri evde-saç nasıl daha çabuk uzatılır-1 haftada 20 cm saç uzatma-saç uzatan yağ-hızlı saç uzatma maskeleri-saç uzatma yöntemleri ender saraç-saç uzatmak için doğal yöntemler-saç uzatan doğal yöntemler

Saç uzatan yağ
Foto:pexels

Saç uzatan yağlar

Saç uzatan yağlar listesi kolayca ulaşabileceğiniz ve yüksek maliyeti olmayan bitkisel ürünlerden oluşuyor. Saçlar için esansiyel yağlar kullanmak için çok miktarda yararlı seçenek bulunuyor. Saç uzatan yağlar aynı zamanda kepek ve kuru kafa derisini tedavi etmeye, saçlarınızı güçlendirmeye, parlatmaya yardımcı oluyor. Doğal saç uzatma için uçucu yağlar kullanılabilir.

Saç uzatan yağlar listesi

 • Lavanta yağı. Saç uzatma yöntemleri arasında yer alan saç uzatan yağların ilk sırasında lavanta yağı bulunuyor. Araştırmalar, lavanta yağının saç büyümesini hızlandırıcı etkilere sahip olduğunu göstermiştir.
 • Biberiye yağı. Biberiye yağı, saç kalınlığı ve büyümesi için en önemli uçucu yağlardan biridir. Saç büyümesini uyaran ve iyileşmeyi hızlandıran hücresel metabolizmayı arttırmak için kullanılır.
 • Papatya yağı. Papatya yağı saç bakımında kullanılabilecek mükemmel bir yağdır.
 • Sedir ağacı yağı. Sedir ağacı yağı saç derisinde kan dolaşımını artırarak saç köklerini uyarmaya yardımcı olur. Saç büyümesini artırır ve saç kaybını yavaşlatabilir. Aynı zamanda incelmiş saçların dolgunlaştırılmasında da etkilidir.
 • Limon otu yağı. Tropik ülkelerde yetişir, limon kokan bir yağdır. Saç foliküllerini güçlendirebilir ve kaşıntılı ve tahriş olmuş saç derisini yatıştırılabilir. Şampuan ya da saç kremi şişesine 10 damla limon otu yağı ekleyebilir ya da günlük olarak saç kremi ile birlikte 2-3 damla kafa derisine damlatıp masaj yapabilirsiniz.
 • Nane yağı. Nane yağı, kafa derisini uyarmaya yardımcı olur ve güçlü antiseptik özelliklerinden dolayı kepeği ve hatta biti tedavi edebilir. Araştırmalar, nane yağının, saç büyümesini de desteklediğini gösteriyor.

Hızlı saç uzatma maskeleri

Saç uzatma doğal yöntemleri içerisinde doğanın bize sunduğu mucizeler yer alıyor. Saç uzatma doğal yöntemleri için hazırlayacağınız maskeler inanın etkili sonuçlar verebiliyor. Hızlı saç uzatma maskeleri arasında bal ile yapacağınız uygulama önemli bir yer tutuyor. Balın besleyici ve nemlendirici özellikleri saç köklerini ve saç tellerini güçlendirir. Bal aynı zamanda saç derinize zarar veren serbest radikalleri ortadan kaldırmaya yardımcı olan antioksidanlar da içerir.

En hızlı doğal saç uzatma yöntemleri arasında bal maskesi yer alıyor. Bal maskesi hızlı saç uzatma erkek ve kadın saç tipleri için idealdir.

Saçı çabuk uzatan doğal yöntemler arayanlar için hazırlanması ve uygulaması kolay bal maskesi iyi bir seçenektir.

Doğal ve hızlı saç uzatma yöntemleri denilince bal maskesi yapımı tarifini vermek şart oluyor. Saç için bal maskesi malzemeleri:

 • Bir tatlı kaşığı bal
 • İki çorba kaşığı doğal zeytinyağı şampuanı

Balla şampuanınızı karıştırın ve saçlarınızı her zamanki gibi durulayın. Bu maskeyi haftada iki kez yapabilirsiniz. Balın besleyici ve güçlendirici etkisi ile 1 haftada 20 cm saç uzatma mümkün olmasa da evde doğal saç uzatma yöntemi (evde dogal sac uzatma yöntemi) olarak iyi bir alternatiftir.

1 haftada 20 cm saç uzatma yolları

1 haftada 20 cm saç uzatma mümkün mü? Saç uzatan formül var mı? Bu konuda yapabilecekleriniz var. 1 haftada 20 cm saç uzatma erkek ve kadın için garanti edilemese de çok hızlı saç uzatma yöntemleri bulunuyor.

1 haftada saç uzatma yöntemleri arasında yer alan başlıklar şunlar:

 • Protein yönünden zengin beslenme düzeni (balık, yumurta, soya ürünleri, fasulye, yağsız et ve fındık vb.)
 • Günlük 75-90 mg C vitamini alın. C vitamini en çok kavun, narenciye, brokoli, biber ve ıspanaktan alınabilir.
 • Aloe Vera yapraklarındaki jelli sütü bal ile karıştırıp saçınıza 20 dakika uygulayın.
 • Domates, zeytinyağı ve aloe vera karışımını saç derinize 20 dakikadan az olmamak üzere uygulayın.
 • Saç yıkama suyunuza 15 damla biberiye yağı damlatın.
 • Doktorunuza danışarak biyotin hapı alabilirsiniz.
 • Çok sıcak su kırılmaya neden olur ve saçınızı cansızlaştırır. Saçlarınızı parlak ve sağlıklı tutmak için soğuk su ile yıkayın.
 • Saç kurutma makinesini kullanmayın.
 • Su içmek sağlıklı saç ve saç derisi için çok önemlidir. Cildinize yeterli miktarda su almadığınızda ve saçınızı kurutmaya başladığında uzaması da yavaşlar.

1 haftada saç uzatma yöntemleri

Aşağıda vereceğimiz saç uzatma formülü karışımını yaparak 1 haftada saç uzatma yöntemlerinden birini deneyerek saç uzama hızında artış sağlayabilirsiniz.

 • Isırgan otu yağı
 • Tucuma yağı
 • Foraha yağı
 • Deniz yosunu yağı
 • Aloe Vera yağı
 • Kabak çekirdeği yağı
 • Plantago yağı

Bu bitkisel yağları bir litre su içerisine 20’şer damla olarak ekleyin. Saç diplerinize kadar yedirerek saçınızı yıkayın. Her gün uygulayabileceğiniz bu karışım 1 haftada saç uzatma etkisini gösterecektir. Bu saç uzatma formülünde kullanılan bazı yağları ülkemizde bulmakta sıkıntı çekebilirsiniz. Ünlü aktarlar ile temas ederek veya internetten sipariş vererek elde edebilirsiniz.

Süt ile saç uzatma

Süt saç uzatmak için kullanılabilecek etkili ve doğal bir besindir. sütle saç uzatma konusunda uzman editörlerimizin hazırladığı ‘Süt ile saç uzatma’ yazısını okuyabilirsiniz.

 

Uzmanlar ne diyor?

Aşağıda bir haftada hızlı saç uzatma, doğal saç uzatma yöntemleri ile ilgili bilgileri içeren videoyu izleyebilirsiniz.

 

Bu konuda;

 • Saç uzatma yöntemleri Ender Saraç,
 • Saç uzatmanın doğal yolları Ahmet Maranki,
 • Saç uzatmanın doğal yolları İbrahim Saraçoğlu,
 • Saç uzatmanın doğal yolları Suna Dumankaya, tarafından da tarifler ve görüşler dile getiriliyor.

Bu konudaki gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Doğal saç uzatma yöntemleri (16 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] uygulanmayan ve özel bir amaç için kullanılan ürün veya tariflerdir. Bu özel amaçlar saç uzatma, saç nemlendirme, saç dökülmesini önleme, saç gürleştirme, yıpranmış saçlar için […]

 2. […] mekanizma ile engelleyen delta-7-sterol içerir. Bu doğal olarak oluşan kimyasalların etkileri, saç dökülmesi için bir tedavi olarak kabak yağı için spekülasyon ve anekdotsal kanıtlara yol […]

 3. […] saç uzatır mı? (havuc sac uzatirmi) Havuç yararları arasında saç rengini açma ve saç uzatma ilk sıralarda yer alıyor. Havucun saça faydalarının başında saç uzamasına katkısı […]

 4. […] Folik asit nedir faydaları nelerdir diye baktığımızda akneden depresyona, sindirim sisteminden saç büyümesine, cilt sıkılaştırmadan Alzheimer hastalığının önlenmesine kadar pek çok faydayı […]

 5. […] saç bakımı yapmak foliküllerden gelen saçın yeniden büyümesini destekler. Yani saç çıkarıcı özelliğe […]

 6. zeynep dedi ki:

  iksir gözenek açıcı kullanıyorum uzatma konusunda saç diplerini uyarıyor ve cok etkili 2hafta da saçlarımda uzama oldu

 7. aydinç dedi ki:

  keratin olmazsa saç uzamaz

 8. […] çayı saç uzatıcı etkiye sahiptir. Doğal saç uzatma yöntemleri arasında […]

 9. Ceylin Süratli dedi ki:

  Benim erkek kardeşimin saçları çok yavaş uzuyordu doğal yollu yöntemler aradık internette araştırırken evde kendimizin uygulayabileceği keratin iksir ve keratin dip bakım yağı ile karşılaştık kardeşimde uyguladık çok çabuk sonuç gösterdi ayrıca saçı çok iyi besliyor.

 10. […] ve daha kuvvetli, daha kalın saçlar için daha sağlıklı kıl folikülleri üretecektir. Saçlarınızın yalnızca sağlıklı bir parlaklık olması değil nemlendirilmiş liflerin de kırılması […]

 11. […] maskesi saç için de faydalar içeriyor. Muz maskesi saç için uygulandığında canlı ve yumuşak […]

 12. […] ve saç sağlığını geliştirir. Kolajen eksikliği belirtileri başladığında yaşlanma etkisi […]

 13. […] estetik kaygılarla bakıldığında ilk sıralarda gelen vücut bölgesidir. Özellikle erkekler saç dökülmesi sorunu nedeniyle birden kellik yaşamakta ve genç görünme noktasında fiziksel yetersizlik […]

 14. […] korkan insanlar yalnızca bedenlerini ön plana çıkartıp, vücudum sarkmasın, kırışmasın, saçım dökülmesin, dişim çürümesin, göz çevresi kırışıklıkları olmasın gibi istekleri sıralıyorlar. […]