Süt kaymağı maskesi ile kaymak gibi bir cilt!

Süt kaymağı maskesi ile kaymak gibi bir cilt!

Süt kaymağı maskesi kaymak gibi bir cilt vaat ediyor! Süt kaymağı maskesi ile daha genç, daha pürüzsüz ve daha canlı bir cilt sizi bekliyor!

Kaymak kalori oranı yüksek olduğu için diyet menülerine uygun olmayabilir. Süt kaymak kaç kalori? 100 gr süt kaymağı tam 585 Kcal’dir. Bu nedenle süt kaymağı besin değeri yüksekliği bakımından yemek yerine ciltte süt kaymağı kullanımı gögüsteki catlaklar nasil geçer sorusundan süt kaymağı ile maske yaparak gençleşmeye kadar pek çok konuda fayda sağlayabiliyor.

 

Süt kaymağının faydaları (Süt kaymağının cilde faydaları)

Süt kaymağı ve çiğ sütün cilde faydaları antik çağlardan beri biliniyor. Süt kaymağının cilde faydaları için hazırlayabileceğiniz maske tariflerini aşağıda bulabilirsiniz. Tarihi güzelliğiyle ünlü kişilerin süt banyosu yaptıkları dilden dile bugünlere kadar gelen bir kadim bilgidir. O halde çiğ sütün cilde faydaları ve süt kaymağının cilde faydaları nelerdir kısaca maddeler halinde sıralayalım. İşte kaymak faydaları nelerdir sorusunun cevapları.

 • Cildi daha gergin hale getirir, sarkmaları önler
 • Cildi yumuşatır, sertleşmiş bölgelere güvenle uygulanabilir
 • Kuru ve hassa ciltler için iyi bir besin ve nem kaynağıdır
 • Anti aging özellikleriyle cilt yaşlanmasını yavaşlatır
 • Solgun cilt rengini canlandırır
 • Beyaz çatlaklara kesin çözüm için süt kreması kullanılabilir
 • Sivilce izlerini yok eder
 • Cildi onarır
 • Çiğ süt kaymağı çatlak tedavisinde kullanılabilir
 • Kırışıklık önleyicidir
 • Ciltteki sivilce ve akne gibi problemlerde yardımcıdır
 • Süt kreması gögüs catlakları nasıl geçer sorusuna cevap olabilir

 

Çiğ süt kaymağı çatlak tedavisinde kullanılır mı? (gögüs catlakları nasıl geçer)

Çiğ süt kaymağı çatlak tedavisinde kullanılabiliyor. Özellikle göğüs çatlaklarında çiğ süt kaymağı işe yarıyor. Çiğ süt kaymağı doğal bir çatlak kremi olarak kullanılabilir. Çiğ süt kaymağı çatlak tedavisi ve çiğ süt kaymağının cilde faydaları için yapmanız gereken çok basit bir süreç bulunuyor. Pastörize edilmemiş çiğ sütü buzdolabına koyun. Cam bir kase veya sürahi kullanabilirsiniz. Buzdolabında 7-8 saat bekletin. Sütün üzerinde oluşan kaymak tabakasının koyu bir kıvama gelmesini bekleyin. Elde ettiğiniz koyu kıvamdaki çiğ süt kaymağı cilt çatlaklarında işinize yarayacaktır.

Çiğ süt kaymağı çatlak oluşan bölgeye iyice yedirilmelidir. Göğüs çatlaklarında masaj yaparak uygulayın.

Çiğ süt kaymağı çatlak oluşabilen karın, dirsek, topuk, el gibi bölgelerde de güvenle kullanılabilir. Yoğun çatlak bulunan bölgelerde çiğ süt kaymağını toz şeker, limon ve tuz ile birleştirerek kullanabilirsiniz.

Süt kaymağı maskesi

süt kaymağı maskesi-gögüs catlakları nasıl geçer-beyaz çatlaklara kesin çözüm-kaymak kalori-gögüsteki catlaklar nasil geçer-süt kaymağının faydaları-çiğ sütün cilde faydaları-gögüs yirtiklari-yoğurt kaymağının faydaları-yoğurt kaymağının cilde faydaları-süt kaymağı besin değeri-süt kaymağının cilde faydaları suna dumankaya-gögüsteki catlaklar neden olur-kaymak faydaları nelerdir-kırışıklardan elmalı kaymak maskesi ile kurtulun-yoğurt kaymağı maskesi-evde süt kaymağı nasıl yapılır-süt kaymağı ile yapılan maske-süt kaymağı ile maske-sütün kaymağından maske-suna dumankaya süt kaymağı maskesi-süt kaymağından yüz maskesi-bal kaymak cinsellik-süt kaymağı bal maskesi-çiğ süt kaymağı çatlak-süt kaymağından cilt maskesi-süt kaymağı yüz maskesi-çiğ süt kaymağı maskesi

Süt kaymağının faydaları

Bilinen ve en çok uygulanan süt kaymağı maskesi tarifini veriyoruz. Süt kaymağı maskesi size gençlik kaynağı ve ışıltısı katabilir.

Süt kaymağı bal maskesi için gerekli malzemeler:

 • Bir yemek kaşığı süt kreması
 • Bir tatlı kaşığı bal

Süt kaymağı maskesi tarifi

Süt kaymağı bal maskesi hazırlarken malzemeleri iyici karıştırıp krem kıvamına geldiğinde yüzünüz başta olmak üzere cildinize uygulayabilirsiniz.

Bu kolay süt kreması maskesi ile pürüzsüz bir cilde adım atıyorsunuz. Balın antibakteriyel ve antioksidan özellikleri bu maskeyi cilt için vazgeçilmez kılıyor. Süt kaymağı yüz maskesi canlılık, parlaklık ve gençlik etkilidir.

Süt kaymağından yüz maskesi uygulandıktan 20 dakika sonra ılık suyla yıkanmalıdır.

Çiğ süt kaymağı maskesi ile cilt aydınlatma

Hazırlayacağınız kolay çiğ süt kaymağı maskesi cildinizde aydınlık ve ışıltı sağlayabilir. Çünkü süt kaymağı cilt bakımında popüler olan AHA (Alfa hidroksi asit) laktik asidi içeriyor. Bu nedenle cildi açar, beyazlatır, rengini değiştirir. Süt gibi bir cilde kavuşursunuz. Süt kaymağından cilt maskesi için hazır mısınız?

Çiğ süt kaymağı maskesi malzemeler:

 • Bir fincan süt kreması
 • Bir çay kaşığı safran

Çiğ süt kaymağı maskesi yapılışı:

Malzemeleri karıştırın. Vücudunuza uygulayın ve yarım saat kalmasına izin verin. Yarım saat sonra süt banyosu yapmış gibi hissedeceksiniz. Ilık suyla maskeyi cildinizden çıkarın. Işıltılı canlanmanın keyfini yaşayın.

Süt kaymağının besin değeri

 • A vitamini

Kuru, pul pul ve soyma cildi için kullanılır. Sağlıklı yeni hücre bölünmesi için çok önemlidir.

 • D vitamini

Genç parlayan ciltler için. Kollajen üretimini artırır. İnce çizgileri ve kırışıklıkları yavaşlatır. Cildi erken yaşlanmaya sebep olan serbest radikallerden korur. Koyu lekeleri ve izleri yok eder. Akne azaltır. Cildin esnekliğini arttırır.

 • B6 vitamini

Yeni cilt hücresi oluşumu için gereklidir. Cildi nemli ve sağlıklı tutar.

 • Biyotin

Sağlıklı ciltler için. Kuru, kurutulmuş cildi iyileştirir. Kuru, kırık cildi canlandırır.

 • Protein

Doku onarımı ve büyümesi için. Güçlü kırışıksız cildi geliştirir.

 • Vitamin B12

Kaba pürüzlü cildi iyileştirir. Cildi aydınlatan özelliklere sahiptir. Deri renkleri ve sivilce izlerini akşam dışarıda tutmak için kullanışlıdır.

 • Laktik asit

Kuru cildi nemlendirir, nemlendirir ve besler. Cildi yaşlandıran serbest radikallerle mücadele ederek cildi genç görünmesini sağlar.

 • Potasyum

Cildi nemlendirir ve nemlendirir. Kuru, kaşıntılı cildi çözer.

 • Kalsiyum

Cildin en üst katmanını oluşturur. Kollajen üretimini artırır. Cildin esnekliğini arttırır. Serbest radikal aktiviteyle savaşır.

 • Magnezyum

Genç, parlak ciltler için. Yaşlanma sürecini yavaşlatır.

 • Selenyum

Cildin yaşlanmasına neden olan serbest radikallerle savaşır. Cildi güneş hasarına karşı korur. Cildin sıkılığını ve elastikiyetini korumaya yardımcı olur ve daha genç görünmesini sağlar.

Çiğ süt kaymağının cilde faydaları

 

Süt kaymağının cilde faydaları çok bilinmiyor. Oysa çiğ süt kaymağının yüze faydaları genç kalmak için bulunmaz fırsatlar içeriyor. Aşağıda çiğ süt kaymağının cilde faydaları ve süt kaymağının faydaları konusunda öne çıkan başlıkları okuyabilirsiniz.

Süt kaymağının faydaları için süt kaymağı ile maske yapmak etkili bir yoldur. Süt kaymağı ile maske tariflerini bu yazıda okuyabilirsiniz.

 

 1. Doğal Yüz Temizleyici

Çiğ süt inanılmaz doğal bir yüz temizleyicidir. Ciltteki yağlanmayı dengeler, tıkanmış gözeneklerin açılmasına katkı sunar. Gözenek temizleyerek sivilce ve akne oluşumunu engeller. Genç ve temiz bir cilt sağlar.

Temiz pamuklu bir bez veya havlu kullanarak, sütü veya kaymağı yavaşça cildinize hafifçe dolaştırarak yumuşak bir dolaşım hareketi ile ovun.

Pamukta kalan kirleri görünce inanamayacaksınız!

 

 1. Çiğ süt kaymağının cilde faydaları arasında nemlendirici etkisi çok önemlidir

Kuru, pullanmış, çatlamaya yüz tutmuş cildinize adeta su verecek bir maddedir çiğ süt.

Pamuklu topu soğuk çiğ süt içine batırın ve kuru cildinizin her yanından geçirin. 15-20 dakika boyunca oturmasına izin verin.

Süt kaymağı maskesi kurumaya başladığında, yüz kaslarınızı hareket ettirmeyin, çünkü maskeyi uzatabilir ve ince çizgiler oluşturabilirsiniz. Soğuk su ile yıkayın. Cildiniz bütün gün boyunca nemli ve yumuşak olacak!

 

 1. Cildin renk ton dengesini sağlar

Yüksek laktik asit içeriği sadece cilt aydınlatma özelliklerine sahip değil aynı zamanda cildin yüzeyindeki ölü hücrelerden kurtulmanıza da yardımcı olacaktır.

 

4.Ölü cilt hücrelerini temizler

Beta hidroksi, çiğ sütte bulunan bir alfa hidroksi asit şekli olan bir laktik asittir. Bu güçlü alfa hidroksi asit hafif ölü hücreleri cildin yüzeyinden uzaklaştırarak altındaki yumuşak cildi açığa vurur.

 

 1. Güneş yanığı ve alevlenen cildi yatıştırır

Güneş yanığının hafifletilmesi ve rahatlatılması için soğuk süte batırılmış pamuklu bir bez veya yumuşak bir bez kullanın. Süt cildi koruyan ve yanan duyuları soğutan ince bir protein filmi oluşturur. Güneş sütü etkisi yapabilir.

Cildinizi yatıştıran ve yağlandıran sağlıklı yağ içerdiğinden güneş yanıkları için bütün yağ sütünü kullanın

 

Kırışıklıklar için süt kaymağından yüz maskesi

Kırışıklıklar için süt kaymağı maskesi gerekli malzemeler:

 • İki çorba kaşığı süt kaymağı
 • Bir tutam zerdeçal
 • Yarım elma

Süt kaymağı kırışıklık maskesi yapılışı

Malzemeleri krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Elmayı püre yaparak ekleyin. Yüzünüzü iyice temizleyip parmaklarınızla masaj yaparak uygulayın. 15 dakika bekletip yıkayın.

Zerdeçal antiinflamatuar özellikleriyle sivilce ve aknelerle mücadele eder. Kırışıklardan elmalı kaymak maskesi ile kurtulun!

Maskeyi yıkadıktan sonra argan yağı veya zeytinyağı uygulayabilirsiniz. Bu maskeyi düzenli yaparak kırışıklardan elmalı kaymak maskesi ile kurtulun!

 

Bal kaymak cinsellik çağrışımı yapsa da cilt için mükemmel bir bileşimdir. Bu nedenle uzmanlar da bu malzemeleri tariflerinde kullanıyor. Suna Dumankaya süt kaymağı maskesi örnek verilebilir. Süt kaymağının cilde faydaları Suna Dumankaya tarafından zaman zaman gündeme getiriliyor. Bu konuda Suna Dumankaya süt kaymağı maskesi tarifi uygulanabilir!

Bunlar da ilginizi çekebilir:

 • Yoğurt kaymağı maskesi (Yoğurt kaymağının faydaları, yoğurt kaymağının cilde faydaları)
 • Gögüsteki catlaklar nasil geçer (gögüs yirtiklari, gögüsteki catlaklar neden olur
 • Evde süt kaymağı nasıl yapılır?

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Süt kaymağı maskesi ile kaymak gibi bir cilt! (1 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] ekleyebilirsiniz. Son olarak süt kaymağı ve buğday unu ile ‘Süt kaymağı maskesi’ tarifi […]