Süt yumurta maskesi ile süt gibi bir cilt!

Kategori: Genel - 6.046Yorum Yazın
Süt yumurta maskesi ile süt gibi bir cilt!

Süt yumurta maskesi süt gibi cilt tabirinin tam karşılığını verecek faydalar içeriyor. Süt yumurta maskesi uygulayarak siz de cildinizde harikalar yaratabilirsiniz. Genç kalmak isteyenlerin ısrarla uygulaması gereken maske tarifleri içerisinde mutlaka süt yumurta maskesi de yer alıyor.

Bu yazıda yumurta süt maskesi tarifi, cilde ve genç kalmaya etkileri, faydaları gibi konuları bulacaksınız.

Yumurta akının cilde faydaları

Yumurta beyazının cilde faydaları gerçekten çok fazladır. En önemli noktaları sizler için derledik.

 • Cildi sıkılaştırır
 • Cilt yüzeyindeki büyük gözenekleri küçülterek yağlı cilt için harikalar yaratır
 • Cildin renk dengesini sağlar
 • Sivilce azaltmada etkilidir
 • Yumurta beyazı, hücre duvarlarını sindirerek akneye neden olan bakterileri öldüren bir enzim olan lizozim olarak bilinen bir bileşen içerir
 • İçerdiği yüksek protein doku onarımı ve büyümesi için etkilidir
 • Cilt kırışıklıklarının giderilmesinde rol alır
 • Potasyum içeriğiyle cildi nemlendirir
 • B2 vitamini içeriğiyle yaşlanma karşıtı, anti aging etkili olup genç kalanların lehine faydalar barındırır
 • Magnezyum içeriği cilde parlaklık, canlılık ve ışıltı kazandırır. Cildi gençleştirir.
 • Cilt yaşlanmasını yavaşlatır

 

Sütün cilt için faydaları

Sütün cilde faydaları tıpkı yumurta akı gibi çoktur. Bu konuda hazırladığımız sütün cilde faydaları isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Süt ve limon mucizesi

Süt ve limon birlikteliği bal ile desteklendiğinde ortaya mucizevi etkili bir maske tarifi çıkıyor. Limonlu süt faydaları özellikle sivilcelere karşı etkili bir maske oluşturuyor.

Limon yumurta ve süt maskesi (Süt yumurta maskesi)

Limon yumurta ve süt maskesi için malzemeler

 • 1 yumurta beyazı
 • Bir bardak süt
 • 1 çay kaşığı taze limon suyu
 • Yarım tatlı kaşığı bal

Yumurta akı bal süt maskesi içerisinde yer alan limon suyu antiseptik özellikli olup sivilcelere neden olan bakterileri öldürür. Bal ise cildi nemlendiren etkili bir besindir.

Bal süt yumurta maskesi için malzemeleri bir kapta karıştırın Yüzünüzü yıkadıktan sonra pamuklu bir bezle yüzünüze ince bir tabaka halinde uygulayın. Maskenin yüzünüzde 10-15 dakika kadar kalması etkili olması açısından gerekiyor.

Yumurta bal süt maskesi yüzünüzde tam olarak kuruyunca ılık suyla yıkayın. Dairesel hareketler yaparak cildinizde maske sonrası kan dolaşımının hızlandırarak etkisini artırabilirsiniz.

Yumurta akı süt maskesi

süt yumurta maskesi-yumurta süt maskesi-süt ile saç uzatma-süt ve limon mucizesi-limonlu süt faydaları-saça süt ne kadar bekletilmeli-sütün saça faydası kadınlar kulübü-süt saç dökülmesine iyi gelirmi-yumurta sarısı süt maskesi-yumurta ve süt maskesi-yumurta sarısı maskesi ebru şallı-yumurta akı süt maskesi-yumurta bal süt maskesi-yumurta akı ve süt maskesi-bal süt yumurta maskesi-bal süt zeytinyağı saç maskesi-yumurta sarısı ve süt maskesi-yumurta akı bal süt maskesi

Süt yumurta maskesi
Foto:pexels

Yumurta akı süt maskesi ile ciltteki fazla yağlardan ve sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Ciltte derinlemesine temizlik ve nemlendirme elde edersiniz.

Yumurta akı ve süt maskesi için gerekli malzemeler

 • Bir yumurta
 • Yarım bardak süt

Yumurtayı bir kaba boşaltın. Yumurta beyazını sarısından ayırın. Ayırdığınız yumurta beyazının üstüne yarım bardak sütü boşaltın. Bir çırpıcı ile köpürünceye kadar karıştırın. Elde ettiğiniz köpüklü karışımı yüzünüze uygulayın.

15-20 dakika kadar bekletip ılık suyla durulayın.

 

Sütlü maskeler

Süt ile yapabileceğiniz pek çok maske tarifi bulunuyor. Örneğin süt ile saç uzatma maskesi, yumurta sarısı ve süt maskesi (Bu maske yumurta sarısı maskesi Ebru Şallı ve yumurta sarısı süt maskesi olarak da biliniyor), bal süt zeytinyağı saç maskesi bunlar arasında yer alıyor.

Süt ile saç uzatma konusunda ve saça süt ne kadar bekletilmeli süt saç dökülmesine iyi gelirmi gibi soruların cevabı için ‘Saçınıza sütle gelen gençlik aşısı’ konulu yazımızı inceleyebilirsiniz.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Süt yumurta maskesi ile süt gibi bir cilt! (1 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] akının cilt lekelerine faydaları yüz maskeleri ile sağlanabilir. Örneğin yumurta akı süt maskesi ile cilt lekeleri dahil pek çok cilt sorununu evde […]