Vitamin desteği ile zamanı durdurun!

Kategori: Anti-aging - 2.643Yorum Yazın
Vitamin desteği ile zamanı durdurun!

Vitamin desteği genç kalmak isteyenlerin yararlanabileceği fırsatlar sunuyor. Vücudumuzda yaş almakla azalan vitaminlere vitamin takviyesi yaparak genç kalmak için önemli adımlar atabilirsiniz. Bu yazının sonunda vitamin desteği olarak alabileceğiniz yaşlanma karşıtı vitaminler konusunda bilgi sahibi olarak zamanı durdurma düğmesine basabilirsiniz.

Vitamin desteği

Kadınlar için vitamin desteği veya 65 yaş üstü vitamin desteği gibi spesifik alanlara girmeden genç bırakan vitaminler hangileridir açıklayalım. Antioksidan vitaminler ile siz de yılların akışını yavaşlatabilir, daha genç ve daha güzel bir görünüm ve sağlığa kavuşabilirsiniz.

Anti aging vitaminler (anti aging vitamins)

Yaşlanma karşıtı vitaminleri ve etkilerini başlıklar halinde veriyoruz. Günümüzün yoğun kent yaşamı trafiğinde günlük vitamin desteği alımı yaygın bir alışkanlık oluşturuyor. Ancak vitamin destek ilaçları günlük ihtiyacı karşılamada etkili olabilir. Yaşlanma karşıtı vitaminler ise günlük ihtiyacın ötesinde hücre boyutundaki hasarı onarmak, hücre yenilenmesine katkı sağlamak ve cilt kusurlarının giderilmesinde etkili olmak özelliklerine de sahiptir. Bu nedenle vitamin destek ürünleri yanında anti aging vitaminler bakımından zengin bir beslenme düzeni de büyük önem taşıyor.

vitamin desteği-vitamin c anti aging-vitamin e anti aging-anti aging vitamin c serum-anti aging vitamins-yaşlanma karşıtı vitaminler

Anti aging vitamins                                                    Photo: Pexels-Pixabay-genckalanlar

Selenyum

Selenyum vücudu güneşe maruz kalmanın neden olduğu deri kanseri dahil olmak üzere kanserden korunmaya yardımcı olur. Aynı zamanda doku esnekliğini korur ve oksidasyona bağlı dokuların yaşlanmasını ve sertleşmesini yavaşlatır. Mineralin diyet kaynakları, tahıl gevrekleri, deniz ürünleri, sarımsak ve yumurta içerir.

Yakın geçmişte yapılan hayvan çalışmaları, selenyum oral yolla alındığında veya cilt yoluyla anti aging krem şeklinde alındığında hem günlük hem de aşırı UV hasarına karşı koruma sağladığını bulmuştur. Bir çalışma ayrıca selenyumun cilt kanseri gelişimini de geciktirdiğini gösterdi.

Vitamin ve mineral desteği almak isteyenlerin selenyumu göz önünde tutmalarında büyük yararlar bulunuyor.

 

C vitamini

C vitamini desteği kırışıklıklar ve mat, solgun ciltlere karşı etkilidir. Cilt kırışıklığının oluşmasını engeller.

Oral ve krem olarak C vitamini, hücrelerdeki yaşlanma stresini azaltmak etkisi klinik çalışmalarda gösterilmiştir, bu da hücrelerin normal şekilde büyümesine yardımcı olur. C vitamini desteği, vitamin destek hapları arasında ve yaşlılar için vitamin hapları olarak düzenli biçimde takviyesi çoğu doktor tarafından tavsiye edilmektedir. Bu, hücrelerin daha sağlıklı bir cilt yenilemesine ve yeni hücre üretmesine, kırışıklıkların azalmasına ve cildinizin canlılığını arttırmasına yardımcı olur.

Vitamin c anti aging etkisiyle günlük 100 mg doz olarak öneriliyor. Siz de günlük 100 mg vitamin c anti aging desteği almak için doktorunuzla görüşün!

Vitamin E

Vitamin e anti aging özelliğe sahiptir. Yaşlanmayı önleyici faydaları arasında hücre zarını koruyucu madde olarak görev yapar – içeri girenleri ve cildin dışına çıkan maddeleri korur. C vitamini ile kombine edildiğinde UV hasarına karşı koruma sağlar.

E vitamini takviyesi haricinde E vitamini nelerde bulunur buradan okuyabilirsiniz.

Yaşlılar için gıda takviyesi olarak da tavsiye edilebiliyor.

E Vitamini (alfa tokoferol) kuru, çatlak bir cildi bir krem ​​veya losyon olarak kullanıldığında onaran yağda çözünür bir bileşiktir. Bu vitamin, cildin nem muhafaza etmesine yardımcı olur ve cildi UVB hasarına karşı korur, çünkü genellikle güneş kremi içine katılır.

Vitamin E, vücudunuzu, eşleşmeyen bir elektrona sahip moleküller olan serbest radikallerin zararlı etkilerinden koruyan bir antioksidandır. Eşleşmeyen elektron nedeniyle, serbest radikaller diğer hücrelerden elektronlar arar, onları oksitleyerek onlara ve oluşturduğu dokulara zarar verir. E vitamininin doğru alımı, serbest radikallerin ve oksidasyonun neden olduğu hasarı önlemeye ve sınırlamaya yardımcı olur. E vitamini bağışıklık sisteminizin işleyişini geliştirir ve genlerinizin ifadesine yardımcı olur.

Yaşlılara vitamin desteği olarak E vitamini de önerilebiliyor. E vitamini, kanın gereksiz yere pıhtılaşmasını önleyerek, inme veya kalp krizi riskini azaltır. Ayrıca, LDL kolestrolünün ateroskleroza katkıda bulunmasını önlemeye yardımcı olur. E vitamini de kansere karşı koruma sağlayabilir, çünkü serbest radikaller ve zararlı etkileri kanser gelişiminde rol oynayabilir.

Bununla birlikte, E vitamininin kanser oranları üzerindeki etkileri üzerine yapılan çalışmalar sonuçsuz kalmaktadır. Bazı çalışmalar, beyindeki nöronlarda antioksidan etkisinden dolayı vitamin E alımının yaşlılarda bilişsel gecikmeyi veya düşüşü erteleyebileceğini veya önleyebileceğini önermektedir.

Yaşlanma karşıtı vitaminler

Elbette yazı konumuz yaşlılar hangi vitaminleri almalı değildir. Yaş almakla birlikte yaşlanmamak için hangi vitaminleri almalı, multivitamin desteği nasıl olmalıdır.

İster anti aging vitamin c serum alın, b vitamini desteği, d vitamini desteği, k vitamini desteği veya isterseniz yaşlılar için balık yağı alın yeter ki vücudunuzun ihtiyacı olan vitamin, aminoasit ve mineral desteklerini eksik etmeyin. Siz vücudunuza iyi bakın ki o da size karşılığını versin.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Vitamin desteği ile zamanı durdurun! (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. […] asit sentetik bir vitamin olarak genç kalanlar ve genç kalmak isteyenler için alınması gereken vitamin takviyeleri arasında yer alıyor. Folik asit eksikliğinin genç kalmakla veya yaşlı görünmekle doğrudan […]

  2. […] biliniyor. Ünlü Doktor Bora Kalkancı ‘Doktorun ye dediği!’ yazı dizisinin bu bölümünde vitamin takviyesi ve doğal süper gıdalar yer alıyor. Doğal süper gıdalar nedir? Vitaminler sağlıklı […]

  3. […] Aynı zamanda, serbest radikallerin cilt ve vücut üzerindeki zararlı etkilerini de geciktirir. Anti aging vitaminler […]