Yoğurt karbonat maskesi

Kategori: Gençlik Sırları - 41.408Yorum Yazın
Yoğurt karbonat maskesi

Yoğurt karbonat maskesi iki mucize ürünün birleşmesiyle ciltte inanılmaz etkiler doğuran bir cilt gençleştirme ve bakım tekniğidir. Evde yoğurt karbonat maskesi kolayca hazırlanabilir. Yüze yoğurt karbonat maskesi ile cilt lekeleri başta olmak üzere pek çok cilt sorunuyla mücadele için sonuç alınabilir.

Yoğurt cilt için çok faydalı bir doğal destektir. Yoğurdun cilde faydaları neredeyse sayılamayacak kadar çoktur. Karbonat ise özellikle leke açıcı özelliğiyle etkilidir. Karbonat ayrıca peeling etkili bir maddedir.

Yoğurt ana malzeme olmak üzere yanına gelen yardımcı malzemelerle (zeytinyağı, limon vb.) etkisi artan cilt maskeleri için derya deniz kapasiteye sahiptir. Bu yazıda Suna Dumankaya karbonat maskesi haftada kaç kez yapılır, yüze yoğurt karbonat maskesi tarifini ve etkilerini bulacaksınız.

 

yoğurt ve karbonat maskesi-yoğurt ve karbonat maskesi kullananlar-yoğurt ve karbonat maskesinin faydaları-yoğurt ve karbonatlı maske-yoğurt ve karbonat maskesi Suna Dumankaya-Suna Dumankaya yoğurt karbonat maskesi-Suna Dumankaya sivilce maskesi-yoğurtlu karbonatlı maske Suna Dumankaya-limon yoğurt karbonat maskesi-yoğurtlu karbonatlı yüz maskesi-karbonat yoğurt maskesi yan etkileri-karbonat yoğurt maskesi kaç günde yapılır-karbonatlı yoğurt maskesi nasıl yapılır-karbonat yoğurt limon maskesi faydaları-yoğurt maskesi ile tüm lekelere son-karbonat yoğurt maskesi-karbonat ve yoğurt maskesi-

Yoğurt karbonat maskesi ile cildinize doğal gençlik takviyesi yapın, yoğurt ve karbonatla cilt lekelerine son verin!

Yoğurt karbonat maskesi nasıl yapılır?

Yoğurt ve karbonatla cilt lekelerine son! Karbonatlı yoğurt maskesi nasıl yapılır? Yüz için hazırlayacağınız karbonat ve yoğurt maskesi için gerekli malzemeler evde kolayca bulabileceğiniz türdendir. Siz de bu basit tarifi uygulayarak yoğurt ve karbonatla cilt lekelerine son verin!

Yoğurtla karbonat maskesi hem cildi nemlendirir, besler hem de peeling etkisiyle yeniler! Bu doğal yoğurtla karbonat maskesi pahalı kozmetik ürünler kadar etkili bakım ve işlev gerçekleştirebilir.

Karbonatla yoğurt maskesi (karbonat yogurt maskesi) malzemeleri:

 • Bir çay kaşığı karbonat
 • Bir tatlı kaşığı yoğurt

Karbonatla yoğurt maskesi hazırlanışı (yoğurt ve karbonat maskesi nasıl yapılır)

Yoğurt ve karbonat maskesi nasıl yapılır? Yoğurt ve karbonatlı maske için bir kâse içerisinde yoğurt ve karbonatı karıştırın. Karbonatın yoğurt içerisinde erimesini ve iyice karışmasını sağlayın. Daha sonra elde ettiğiniz yoğurt ve karbonatlı maske karışımını cildinize uygulayın. Karbonatlı yoğurtlu yüz maskesi olarak hazırlayacağınız tarifi cildinize sağlayacağı gençlik etkisiyle haftada bir kez yapabilirsiniz.

Normal ciltlerde karbonatlı yoğurtlu maskeyi 20 dakika bekletmek yeterli olabiliyor. Sorunlu ve çok yağlı cilt tiplerinde karbonatlı yoğurtlu maskeyi yarım saat hatta 40 dakika kadar bekletebilirsiniz. Özellikle cilt lekeleri için bu maskeyi uyguluyorsanız en az yarım saat bekletmenizi öneriyoruz. Çünkü yoğurt ve karbonatın iyileştirici etkisiyle yoğurtlu karbonat maskesi mükemmel bir cilt için görev yapıyor!

Son olarak cildinizi ılık su ile temizleyin. Normal koşullarda cilt üzerine medikal estetik ürünleri dışında bir şey kullanmayınız. Yoğurt ve karbonat maskesinin cildinize sağladığı gençlik, canlılık ve pürüzsüz ipeksi cildin keyfini yaşayın!

Süzme yoğurt kullanılabilir mi? Elbette. Süzme yoğurt karbonat maskesi de aynı etkiyi yapacaktır. Maske yapımında süzme yoğurt kullanılabilir.

Karbonat yoğurt maskesi kullananlar cildin nemlenmesi, cilt tonunun dengelenmesi ve cilt beyazlatma gibi faydaları elde edebiliyorlar. Bu faydalar karbonat yoğurt maskesi kullananlar tarafından her seferinde elde edilebiliyor.

Karbonat yerine kabartma tozu kullanarak yoğurt kabartma tozu limon maskesi olarak da hazırlayabilirsiniz.

 

Yoğurt karbonat maskesi Suna Dumankaya

Yoğurt karbonat maskesi Suna Dumankaya tarafından sıklıkla önerilen bir ürün. Yoğurtlu karbonatlı yüz maskesi cildinize hava aldırır, canlandırır, yeniler. Yoğurtlu karbonatlı maske Suna Dumankaya tarafından televizyon programlarında tüm detaylarıyla anlatılıyor.

Suna Dumankaya yoğurt karbonat maskesi videosu için aşağıdaki görüntüleri inceleyebilirsiniz. Bu maske Suna Dumankaya sivilce maskesi olarak da biliniyor. Karbonat ve yoğurt maskesi Suna Dumankaya’nın favori tariflerinden biri. Çünkü karbonat peeling Suna Dumankaya‘nın da belirttiği gibi cilt soyma etkisiyle bu maske cildi yeniler, gençleştirir ve daha pürüzsüz hale getirir.

Yoğurt kabartma tozu maskesi Suna Dumankaya videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

 

 

Yoğurt ve karbonat maskesi Suna Dumankaya tarafından cilt temizliği, cilt bakımı ve cilt yenilenmesinde ayrıca sivilce ve akne ile mücadelede ve siyah nokta sorununda öneriliyor. Yoğurt ve karbonat maskesi yapanlar bu mucizevi sonuçları görünce herkese tavsiye ediyorlar. Suna Dumankaya cilt lekeleri karbonat yoğurt maskesi tarifleri için videoyu izleyebilirsiniz.

İşte Suna Dumankaya yoğurt karbonat maskesi tarifi videosu! İşte karbonatın cilde faydaları Suna Dumankaya anlatımı!

 

 

Maya yoğurt karbonat maskesi

Yukarıda belirttiğimiz ve izlediğiniz yoğurt karbonat maskesi Suna Dumankaya videosundaki gibi yoğurt bazlı maskeler arasından bir diğeri de maya yoğurt karbonat maskesidir.

Maya yoğurt maskesi için malzemeler:

 • Bir yemek kaşığı yoğurt
 • Bir yemek kaşığı yaş maya
 • Bir tatlı kaşığı karbonat

Bu malzemeleri karıştırarak yüzünüze ve cildinize uygulayabilirsiniz.

Yoğurt karbonat limon maskesi (Yoğurt limon karbonat maskesi)

Limon karbonat yoğurt kürü olarak da bilinen bu tarif özellikle cilt beyazlatma etkisiyle biliniyor. Yoğurt karbonat limon maskesi tarifi başka ifadeyle yoğurt limon karbonat maskesi yapanlar arasına katılmak için için gerekli malzemeler:

 • Bir tatlı kaşığı yoğurt
 • Bir çay kaşığı karbonat
 • Bir dilim limon

Limon karbonat yoğurt maskesi tarifi (Limon yoğurt karbonat maskesi)

Yoğurt karbonat ve limon maskesi evde kolayca hazırlayabileceğiniz bir tariftir. Karbonat limon yoğurt maskesi aynı zamanda yoğurt limon suyu karbonat maskesi olarak da tanımlanıyor. Buradaki limon suyu bildiğimiz limonun suyu olarak algılanmalıdır. Hazır limon suyu anlamında değildir.

Limon yoğurt karbonat maskesi (yogurt karbonat maskesi) için yoğurt ve karbonatı bir kasede karıştırın. Üzerine bir dilim limonu çekirdeklerini alarak sıkın. Karbonat limon yoğurt maskesi karışımının kabardığını göreceksiniz. Kabarma işleminin tamamlanmasını ve malzemenin istikrara kavuşmasını bekleyin.

Daha sonra pürüzlü bölgelerinize karbonat limon yoğurt maskesi uygulayabilirsiniz. 20 dakika cildinizde kaldıktan sonra ılık su ile temizleyip nemlendirici kullanabilirsiniz.

Yoğurt karbonat limon maskesi tarifini uyguladığınızda cildinizde harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Özellikle yüzünüze uygulayarak sivilce, akne, lekeler, kuruluk gibi olumsuz etkilerden yoğurt karbonat limon yüz maskesi yaparak kurtulabilirsiniz.

Yoğurt karbonat limon maskesi Kadınlar Kulübü üyeleri tarafından yoğun ilgi görüyor. Yoğurt karbonat limon maskesi kullananlar maskenin faydalarını paylaşıyor. Bu paylaşımlardan kullanıcı yorumlarıyla yoğurt karbonat maskesi ne işe yarar ve yoğurt karbonat maskesi yorumlarını okuyabilirsiniz. Karbonat yoğurt limon maskesi faydaları için az sonra maddeleri okuyabilirsiniz.

 

Yoğurt karbonat bal maskesi

Kırışıklık ve cilt lekelerinden çok hızlı biçimde kurtulabileceğiniz yoğurt karbonat bal maskesi tarifiyle birkaç günde büyük yol katedebilirsiniz.

Yoğurtlu karbonatlı maske tarifleriyle genç bir cilt birkaç günlük uygulamayla seni bekliyor olabilir!

Karbonat bal yoğurt maskesi için gerekli malzemeler:

 • Yarım çay kaşığı karbonat
 • Bir tatlı kaşığı köy yoğurdu
 • Üç damla organik elma sirkesi
 • Yarım çay kaşığı bal

Yoğurt karbonat sirke bal maskesi tarifi

Yukarıdaki malzemeleri karıştırın. Karışımın köpürerek kabarması normal bir durumdur. Elde ettiğiniz yoğurt karbonat sirke bal maskesi karışımını göz çevresi hariç yüzünüze ve cildinizin diğer kısımlarına uygulayabilirsiniz. Örneğin elleriniz için de yoğurt karbonat bal maskesi uygularsanız cilt lekeleri, kırışıklıklar ve yaşlılık etkilerinden çok kısa sürede kurtulmayı başlatabilirsiniz.

Karbonat bal yoğurt maskesi yapmak için hazırladığınız karışımı yaklaşık yarım saat cildinizde bekletin ve bol su ile durulayın. Cildinizde nem şelalesi hissini yaşayın!

Bu maske tarifinde elma sirkesi yerine limon kullanarak yoğurt bal limon karbonat maskesi  (yogurt bal limon karbonat maskesi) yapabilirsiniz. Limon cilt lekeleri için ve cilt beyazlatma için ideal bileşenlere sahiptir. Yoğurt bal karbonat limon maskesi cilt için haftada bir, iki kez yapılabilir.

 

Yoğurt karbonat maskesi kullananlar

Yoğurt karbonat maskesi kullananlar (yogurt ve karbonat maskesi) sonuçtan memnun olduklarını belirtiyor. Yoğurt karbonat maskesi ne işe yarar?

Bu arada yoğurt karbonat maskesi kullananlar arasında hassa cilde sahip olanlarda kabarma, yanma ve tahrişe neden olduğu durumlar da dile getiriliyor. Bu durumda zeytinyağı eklenerek denenebilir. Üç günde bir yaptığını dile getiren yoğurt karbonat maskesi kullananların önerileri arasında karbonat limon zeytinyağı ve yoğurt bileşiminden bahsediyorlar.

Yoğurt karbonat maskesi yorumları arasında yoğurt, karbonat, elma sirkesi karışımını tercih edenler de bulunuyor. ciltteki kızarıklıkların kısa sürede kaybolduğu belirtiliyor.

 

karbonat yoğurt maskesi-karbonat ve yoğurt maskesi-karbonat yoğurt limon maskesi-karbonat yoğurt maskesi nasıl yapılır-karbonat ve yoğurt maskesi kullananlar-karbonat yoğurt maskesi yan etkileri-karbonat yoğurt maskesi yapanlar-karbonat ve yoğurt maskesinin faydaları-karbonat ve yoğurt maskesi Suna Dumankaya-karbonat yoğurt maskesi sivilce-karbonat yoğurt maskesi faydaları-karbonat yoğurt limon maskesi yapanlar-karbonat maskesi

Karbonat yoğurt maskesi ile ışıl ışıl bir cilt sizi bekliyor

Yoğurt ve karbonat maskesi ne işe yarar? (Karbonat yoğurt maskesi ne işe yarar)

Yoğurt ve karbonat maskesi ne işe yarar? (Karbonat ve yogurt maskesi ne ise yarar) Başka bir ifadeyle sorar isek karbonat ve yoğurt maskesi ne işe yarar? Bu şekilde kelime yerlerini değiştirerek sormamızın nedeni arama yapan ziyaretçilerimizin bize ulaşmalarına katkıda bulunmak.

Böylece daha çok kişinin karbonat yoğurt limon maskesi ile tanışmasına katkıda bulunmak istiyoruz. Çünkü burada verilen detaylı bilgiler ile karbonat yoğurt maskesi ne işe yarar sorusuna doyurucu cevaplar kendinize ve cildinize yapacağınız iyi bir yatırımdır.

Karbonat ve yoğurt maskesi cilt için adeta şifa kaynağıdır. Yoğurt karbonat maskesi ne işe yarar sorusunun cevaplarını maddeler halinde hazırladık. İşte yoğurt karbonat maskesi faydaları!

Karbonat yoğurt maskesinin faydaları

 • Doğal peeling etkisi sağlar
 • Ciltteki ölü derileri temizler
 • Cilde canlılık verir
 • Cildi parlatır
 • Karbonatla sivilce tedavisi için etkili olan bir maddedir
 • Karbonat ve yoğurt maskesi ne işe yarar sorusunun en önemli faydalarından biri için şu ifadeyi kullanabiliriz: Cildi gençleştirir
 • Cildi birikmiş kirden temizler
 • Karbonat ve yoğurtla yüz maskesi ciltteki fazla yağlanmayı yok eder
 • Karbonat ve yoğurt maskesi kullananlar siyah noktaları temizleyerek kurtulabilir
 • Yoğurt ile karbonat maskesi cilt lekelerini azaltır, soluklaştırır ve yok eder
 • Karbonat yoğurt limon maskesi yapanlar cildini yeniler
 • Yoğurt ve karbonat maskesi kullananlar kahverengi lekeleri giderici etkiyi yaşayabilir
 • Güneş lekelerine karşı iyi gelir
 • Karbonatlı yoğurt maskesinin faydaları arasında sivilcelerle mücadele eder bilgisi de bulunur
 • Yüze yoğurt ve karbonat maskesi yapmak akne tedavisi destekleyici özelliktedir

 

Yoğurt ve karbonat maskesinin faydaları arasında öne çıkanları yukarıda listeledik. Burada yer almayan faydalarını da görebilirsiniz. Yoğurt ve karbonatlı maske ile cildinizi yenileyip, anti aging etkisinden yararlanabilirsiniz.

Yoğurt karbonat maskesi kaç dakika ciltte bekletilmeli?

Normal ciltler için 15-20 dakika yeterli olabiliyor. Çok yağlı, siyah nokta ve cilt lekesi yönünden yoğun ciltlerde ise yarım saat bekletilebiliyor. Karbonat yoğurt maskesi kaç günde yapılır? Karbonat ve yoğurt maskesi haftada bir kez uygulanabilir. Bir ay uyguladıktan sonra ara verilerek toplam altı ay uygulanabilir.

Elbette cildin durumuna ve beklenen faydaya göre karbonat yoğurt maskesi kaç günde yapılır sorusunun cevabı da değişebiliyor. Yüksek problemli ciltlerde karbonat yoğurt maskesi haftada kaç kez yapılır sorusu devreye giriyor. Böyle durumlarda karbonat yoğurt maskesi haftada kaç kez yapılır sorusuna en fazla üç kez yapılabilir cevabı veriliyor.

Karbonat yoğurt maskesi peeling etkisi (karbonat yogurt)

Karbonat maskesi olarak bilinen tariflerin ortak özelliği peeling etkisidir. Peeling pütürlü toz şeklindeki malzemelerle ciltteki ölü derileri, birikmiş ve siyah noktaya dönüşmekte olan yağ tabakasını temizleme tekniğidir. Peeling tekniğinde cildi kumlama efektine sahip malzemeler seçilir. Karbonat yoğurt maskesi yapanlar bu etkiyi hemen hissediyor.

Karbonat yoğurt maskesi sivilce ile mücadele ederken peeling etkisini öne çıkarır. Karbonat yoğurt maskesi faydaları arasında cildi temizleme, cildi soyma ilk sıralarda yer alıyor.

 

Karbonat yoğurt maskesi yan etkileri

Tüm cilt uygulamaları gibi karbonat yoğurt maskesi yan etkileri olabilir. Çünkü her cilt tipi farklı özellikler ve etkilenmeler gösterir. Yoğurt karbonat maskesi zararları arasında şu maddeler ilk akla gelenler:

 • Ciltte yanma ve tahriş
 • Kızarıklık
 • Uçuk, açık yara ve iltihaplı sivilce olan yüz uygulamalarında acı hissi

Görüldüğü gibi yoğurt ve karbonat maskesi zararları sınırlı sayıdadır. Bununla birlikte tüm maske uygulamaları öncesinde mutlaka cilt tipinizi belirleyip, dermatologla görüşerek uygulamaya geçmenizi tavsiye ediyoruz. Yoğurt karbonat maskesi zararlarından etkilenmemek için önce küçük bir cilt bölgesinde test uygulaması yapabilirsiniz.

 

Karbonat yoğurt maskesi haftada kaç kez yapılır?

Suna Dumankaya karbonat maskesi haftada kaç kez yapılır? Genel kullanım haftada bir kez yapılması yönündedir. Bununla birlikte karbonat yoğurt maskesi haftada kaç kez yapılır sorusunun cevabı olarak haftada üç kez yapan kullanıcı yorumlarına da rastlamak mümkün oluyor.

Karbonat yoğurt maskesi ile tüm lekelere son verebilirsiniz. Yukarıda karbonat yoğurt maskesi nasıl yapılır detayları ile açıkladık. Bu maske tarifine doğanın etkili meyvelerinden limonu da katabilirsiniz. Böylece karbonat yoğurt limon maskesi mucizesi ile tanışabilirsiniz. Karbonat ve yoğurt maskesi kullananlar sonuçların çok etkileyici olduğunu ve tekrar kullanarak etkisini sürdürmek istediklerini belirtiyor.

Karbonat ve yoğurt maskesinin faydaları onlarca etkisiyle sizleri bekliyor. Siz de karbonat yoğurt limon maskesi yapanlar arasındaki yerinizi alın. Cildinizde gençlik ışığı ve pırıltısını hep yaşayın. Karbonat yoğurt limon maskesi ne işe yarar kendi gözlerinizle görün!

Yoğurdun cilde faydalarını doyasıya yaşayabileceğiniz diğer maske tariflerini aşağıda inceleyebilirsiniz.

 

Yoğurt karbonat zeytinyağı maskesi

Zeytinyağının cilde faydaları arasında cildi nemlendirme, sivilce ve akneleri kurutma, göz çevresi bakımı, yaşlanma karşıtı etkiler ve cilt lekelerinin giderilmesindeki olumlu katkıları yer alıyor. Bu faydalardan yararlanmak için  yoğurt karbonat zeytinyağı maskesi yapabilirsiniz.

Yoğurt karbonat zeytinyağı maskesi malzemeleri

 • Bir çay kaşığı karbonat
 • Bir çay kaşığı zeytinyağı
 • Bir yemek kaşığı yoğurt
 • Üç damla limon suyu

Yoğurt karbonat zeytinyağı maskesi tarifi

Yoğurt karbonat limon zeytinyağı maskesi kullananlar arasına katılmak için tüm malzemeleri karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı cildinize uygulayın. Cildinizde yaklaşık yarım saat beklemesine izin verin. daha sonra ılık suyla cildinizi yıkayın.

Yoğurt maskeleri

Yoğurdun cilde faydaları Suna Dumankaya gibi uzmanlar tarafından sıklıkla dile getiriliyor. Yoğurtla karbonatın cilde faydası yanında yoğurdun kullanıldığı diğer maske tariflerini aşağıda inceleyebilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Yoğurt karbonat maskesi (14 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] Yoğurt karbonat maskesi (Karbonat yoğurt maskesi) […]

 2. […] Yoğurt karbonat maskesi (Karbonat yoğurt maskesi) […]

 3. […] etkisi de elde etmek istiyorsanız yukarıdaki tarife bir çay kaşığı karbonat ekleyerek yoğurt karbonat limon maskesi kullananlar arasına katılabilirsiniz. Yoğurt limon karbonat maskesi peeling özelliğiyle […]