Yoğurt limon maskesi ile baharı karşılayın!

Yoğurt limon maskesi ile baharı karşılayın!

Yoğurt limon maskesi doğal olarak yüzünüze ve tüm cildinize uygulayabileceğiniz etkili bir tariftir. Bugüne kadar yoğurt limon maskesi kullanmadıysanız ya cildiniz çok pürüzsüz ve canlıdır ya da çok şey kaybediyorsunuzdur. Yoğurt limon yüz maskesi ile ilgili tüm gerçeklerle şu an karşı karşıyasınız. Az sonra yoğurt limon maskesi faydalarını okuyunca siz de daha genç, daha nem dengesi oturmuş, daha canlı bir cilt için etkili bir araca kavuştuğunuzu hissedeceksiniz.

Cilde yoğurt limon maskesi kurumuş toprağa su vermeye benzer. Tıpkı suyun toprağa canlılık vermesi gibi sivilceler için yoğurt limon maskesi kullanmak cildin canlanmasına ve istenmeyen kusurlarından arınmasına katkı sunar.

yoğurt limon maskesi- yoğurt limon maskesi ne işe yarar-yoğurt ve limon maskesi-limon yoğurt maskesi-limon yoğurt maskesi faydaları-yoğurt limon maskesi nasıl yapılır-yoğurt limon maskesi beyazlatıcı-yoğurt ve limon maskesi-yoğurt ve limon maskesi nasıl yapılır-limon ve yoğurt maskesi-yüze yoğurt ve limon maskesi-Yoğurt ve limon maskesi nasıl yapılır- Limon ve yoğurt maskesi- Yüze yoğurt ve limon maskesi- Yoğurt limon suyu maskesi yapanlar- yoğurt ve limon maskesinin cilde faydaları- Yoğurt limon bal maskesi- Bal yoğurt limon maskesi nasıl yapılır- Bal limon yoğurt maskesi- Bal limon ve yoğurt maskesi- Bal yoğurt limon maskesi faydaları- Bal yoğurt limon maskesi ne işe yarar- yoğurt karbonat limon maskesi kullananlar- Yoğurt limon maskesi kullananlar- Yoğurt limon maskesi yapanlar- yoğurt limon maskesi sivilce- Limon yoğurt maskesi siyah nokta

Yoğurt limon maskesi ile yüzünüzde sonsuz gençlik pınarı

Yoğurt limon maskesi ne işe yarar?

Yoğurt ve limon maskesi ne işe yarar? Limon yoğurt maskesi cilt için tam bir şifa kaynağıdır. Çünkü limon zengin C vitamini ve Alfa Hidroksi asitleri ile onarıcı ve yenileyici işlev görür. Akne, sivilce, leke gibi sorunlarla giderici etkisiyle uğraşır. Alfa Hidroksi asitleri beyazlatıcı görev yapar. Ten renginin açılmasında etkilidir. Bu nedenle yoğurt limon maskesi beyazlatıcı özelliğiyle biliniyor.

Yoğurt laktik asit zengini bir gıdadır. Laktik asit cilde faydaları arasında cilt yüzeyindeki ölü hücrelerin temizlenmesi ve cilt kırışıklıklarının hafifletilerek yok edilmesi sayılabilir. Yoğurt çinko yönünden de zengin bir maddedir. Çinko cilt dostu bir kimyasal elementtir. Çinko leke ve sivilcelerin düşmanıdır.

Limon yoğurt maskesi faydaları okuyunca sizin de şahitlik edeceğiniz gibi neredeyse mucizevi sonuçları olan karışımdır. Bu doğal karışımlar tarih boyunca atalarımızın doğal cilt bakım ürünleri idiler. Çünkü o tarihlerde henüz medikal kozmetik ürünler piyasada yoktu. Bundan üç yüz yıl önce yüze krem değil yoğurt ve limon maskesi sürülüyordu.

Yoğurt limon maskesi neye iyi gelir inceleyelim. Aşağıda limon yoğurt maskesi faydaları liste halinde bilginize sunuluyor.

 • Yüzdeki tahrişi azaltarak önler
 • İltihap engelleyici etkisi vardır
 • Cildi yeniler ve gençleştirir (anti aging – yaşlanma karşıtı etki)
 • Kırışıklıklarla mücadele eder
 • Sivilceleri yok etmede faydalıdır
 • Cilt lekelerini sönükleştirir
 • Ciltteki izlerin kaldırılmasında faydalıdır
 • Ölü hücreleri temizler
 • Cilde esneklik sağlar
 • Antibakteriyel özelliğiyle mikropları yok eder
 • Cilde mineral ve vitamin desteği sağlar, cildi besler

 

Yoğurt limon maskesi nasıl yapılır?

Yoğurt limon maskesi nasıl yapılır tarifini vermeden önce malzemeleri sıralayalım.

 • İki yemek kaşığı yoğurt
 • Bir yemek kaşığı limon suyu

Yoğurt ve limon maskesi nasıl yapılır sorusunun cevabı gayet kolaydır. Evde kolayca yoğurt ve limon maskesi yapabilirsiniz. Yoğurt ve limon maskesi hazırlamak için evde mayalanmış yoğurt olması büyük önem taşıyor. Evde yoğurt nasıl mayalanır buradan inceleyebilirsiniz.

Limon ve yoğurt maskesi için hazırladığınız maddeleri bir kapta iyice karıştırın. Hazırladığınız limon ve yoğurt maskesini yüzünüze veya cildinize elle ya da bir fırça yardımıyla sürün. 20 dakikadan az olmamak üzere bekletin. Sonra ılık suyla durulayın. Nemlendirici kullanabilirsiniz.

yoğurt limon bal maskesi-bal yoğurt limon maskesi nasıl yapılır-bal limon yoğurt maskesi-bal limon ve yoğurt maskesi-bal yoğurt limon maskesi faydaları-bal yoğurt limon maskesi ne işe yarar-yoğurt karbonat limon maskesi kullananlar-yoğurt limon maskesi kullananlar-yoğurt limon maskesi yapanlar-yoğurt limon maskesi sivilce-limon yoğurt maskesi siyah nokta-yoğurt limon yüz maskesi-yoğurt limon karbonat maskesi-yoğurt limon maskesi faydaları-cilde yoğurt limon maskesi-sivilceler için yoğurt limon maskesi-limon suyu yoğurt maskesi-limon yoğurt bal maskesi-yoğurt ve limon maskesi kullananlar-limon ve yoğurt maskesi Kadınlar Kulübü-yoğurt ve limon maskesinin faydaları-yoğurt ve limon maskesi ne işe yarar

Yoğurt bal limon maskesi cildinizin dostu

Yüze yoğurt ve limon maskesi uygularken göz çevrenize sürmemeye dikkat edin. Limon suyunun göze zararı ve yakıcı etkisi olabilir. Yoğurt limon suyu maskesi yapanların limonun yüzdeki güneş ışınlarına duyarlılık etkisi nedeniyle bir müddet doğrudan güneş ışınlarına maruz kalmamaları öneriliyor.

Yüzünüzde peeling etkisi de elde etmek istiyorsanız yukarıdaki tarife bir çay kaşığı karbonat ekleyerek yoğurt karbonat limon maskesi kullananlar arasına katılabilirsiniz. Yoğurt limon karbonat maskesi peeling özelliğiyle ciltteki fazla yağ, siyah nokta ve ölü deri temizlemede etkin olarak işe yarıyor.

 

Yoğurt limon bal maskesi

Eğer cilt tipiniz yağlı cilt ise yoğurt ve limon maskesinin cilde faydalarını artırmak için bir doğal madde daha ekleyebilirsiniz: Bal! Yoğurt limon bal maskesi yağlı ciltlerin temizlenmesinde, siyah noktaların giderilmesinde daha etkili olabilir.

Bal yoğurt limon maskesi nasıl yapılır? Bal limon yoğurt maskesi hazırlamak için gerekli malzemeler:

 • İki yemek kaşığı evde mayalanmış yoğurt
 • Bir yemek kaşığı limon suyu
 • Bir yemek kaşığı doğal bal

Bal yoğurt limon maskesi nasıl yapılır diyorsanız yukarıdaki malzemeleri bir kapta iyice karıştırın. Daha sonra bir fırça ile yüzünüze uygulayın.  En az 20 dakika yüzünüzde kalsın. Ilık suyla durulayın. Bal limon ve yoğurt maskesi haftada bir kez uygulanabilir.

Bal yoğurt limon maskesi ne işe yarar?

Bal yoğurt limon maskesi faydaları arasında cildi nemlendirme, yenileme, pürüzsüzleştirme, sivilce ve akne ile mücadele, siyah noktaları yüzden kaldırma, cildi besleme bir çırpıda sayılabilir. Bal yoğurt limon maskesi ne işe yarar sorusunun daha detaylı cevapları için buradan inceleme yapabilirsiniz.

Yoğurt limon maskesi kullananlar

Yoğurt limon maskesi kullananlar, yoğurt ve limon maskesinin faydaları konusundaki sonuçlarıyla ilgili yorumlarında memnun olduklarını ve kullanmaya devem ettiklerini belirtiyorlar. Çok az yorumda karbonat eklenmeden kullanılmaması öneriliyor. Yoğurt limon maskesi yapanlar düzenli uygulamanın etkiyi artırdığını dile getiriyor.

Limon yoğurt maskesi siyah noktaları yok etti yorumlarına sıkça rastlanıyor. Aynı sıklıkta yoğurt limon maskesi sivilce ile mücadelede de etkin sonuçlar doğuruyor yorumunda bulunanların sayısı hiç de az değil.

Yorumlar arasında yoğurt ve limon maskesi kullananlar ipeksi bir tene kavuştukları konusunda iddialılar. Bu konuda limon ve yoğurt maskesi Kadınlar Kulübü yorumlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Limon suyu yoğurt maskesi tarifi dışında yoğurt ile yapılabilecek maskeler de bulunuyor. Yukarıda tarifini verdiğimiz limon yoğurt bal maskesi onlardan biri. İşte diğer yoğurt kullanarak yapabileceğiniz birbirinden etkili muhteşem maskeler.

Yoğurt maskesi çeşitleri

 

 

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Yoğurt limon maskesi ile baharı karşılayın! (15 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] limon cilt bakımı için yoğurt limon maskesi yazımız tam size […]

 2. Güler dedi ki:

  Yanması normalde olur mu

 3. […] Yoğurt limon maskesi (Limon yoğurt maskesi) […]

 4. […] Yoğurt limon maskesi (Limon yoğurt maskesi) […]

 5. […] Leke ve koyu kahverengi cilt lekelerinin renginin açılması […]