Yoğurt mısır unu maskesi

Yoğurt mısır unu maskesi

Yoğurt mısır unu maskesi cilt için sağladığı büyük faydalarla dikkati çekiyor. Yoğurt mısır unu maskesi yaparak hem yoğurdun cilde faydalarından hem de mısır ununun etkilerinden yararlanabilirsiniz. Yoğurt mısır unu maskesi evde kolayca hazırlanabilir. Pahalı kozmetik ürünlere ihtiyaç duymadan cildinizi gençleştirin.

Yoğurdun cilde faydaları

Yoğurt cilt için mucizevi bir üründür. Yoğurdun cilde faydaları arasında canlılık katması, siyah noktalarla mücadele etmesi, cilde esneklik kazandırması bir çırpıda sayılabilir. Yoğurdun cilde faydalarını incelemek için ‘Yoğurt sürdüm yüzüme’ yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Mısır ununun cilde faydaları

Mısır unu içeriğindeki cildi besleyici özelliklerinin yanı sıra peeling etkisiyle tercih ediliyor. Yoğurt ve mısır unu maskesi ile daha genç bir cilde sahip olurken, cildinizdeki kepek, siyah nokta, sivilce ve akne gibi sorunlardan da kurtulabilirsiniz.

Mısır unu yoğurt maskesi yaparak hücre yenilemesi sonucu cildinizde on yaşa varan genç görünüm elde etmek mümkün olabiliyor. Mısır unu ve yoğurt maskesi cilt için besleyici ve yenileyici özellikleriyle yoğurt maskeleri arasında öne çıkıyor. Yoğurt ve mısır unu maskesi hem yaz hem de kış aylarında uygulanabilir. Özellikle kış aylarında cildin soğuğa karşı korunmasında da yoğurt ve mısır unu maskesi önemli işlev görebilir.

yoğurt mısır unu maskesi- yoğurt ve mısır unu maskesi- yoğurt karbonat mısır unu maskesi- mısır unu yoğurt maskesi- mısır unu ve yoğurt maskesi- mısır unu yoğurt karbonat maskesi- mısır unu maskesi- mısır unu maskesi suna dumankaya- mısır unu maskesi kadınlar kulübü- mısır unu maskesi kullananlar- mısır unu maskesi ne işe yarar- mısır unu maskesi nasıl yapılır- mısır unu kil maskesi- mısır unu maskesi faydaları- mısır unu kil maskesi faydaları- beyaz kil mısır unu maskesi- mısır unu süt maskesi- yuzdeki tuyler icin misir unu maskesi- mısır unu ve yoğurt maskesi- yoğurt ve mısır unu maskesi- yumurta akı ve mısır unu maskesi ne işe yarar-

Yoğurt mısır unu maskesi ile cildinizi yenileyin, yaşlanmayı durdurun

Yoğurt mısır unu maskesi nasıl yapılır?

Mısır unu maskesi tarifi için her evde kolayca bulunabilecek malzemeler gerekiyor. Mısır unu ve yoğurt maskesi için gerekli malzemeler:

 • Bir su bardağı mısır unu
 • Bir su bardağı yoğurt
 • Bir çorba kaşığı limon suyu

Mısır unu maskesi nasıl yapılır? Mısır unu ve yoğurt maskesi yapılışı: Mısır unu ve evde mayalanmış yoğurdu birlikte güzelce karıştırın. Daha sonra karışım içerisine limon suyunu ilave edin. Bu karışımı cildinize yedirerek uygulayın. Hafif daireler çizerek ve biraz bastırarak uygularsanız masaj ve peeling etkisi de elde edersiniz.

10 dakika sonra maskeyi ılık su kullanarak yüzünüzden temizleyin. Yoğurt mısır unu maskesini iki günde bir tekrarlayabilirsiniz.

Karışımın içine bir tatlı kaşığı kadar karbonat ekleyerek yoğurt karbonat mısır unu maskesi elde edebilirsiniz. Mısır unu yoğurt karbonat maskesi ile karbonatın cilt beyazlatma ve cilt nemi dengeleme özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

Mısır unu kil maskesi için yukarıdaki tarife kil ekleyebilirsiniz. Mısır unu kil maskesi faydaları için elde edeceğiniz karışımı düzenli olarak kullanmanız öneriliyor. Kil ve mısır unu maskesi yapanlar sonuçların beklediklerinden etkili olduğunu ifade ediyor. Siz de kilin cildinize katacağı faydaları tıpkı çamur banyosu gibi bu maske ile elde edebilirsiniz.

Mısır unu süt maskesi için tarife yoğurt yerine süt eklemeniz gerekiyor. Mısır unu ve süt maskesi yapanlar sütün cildi besleme özelliğinin güzellik için süt banyosu yapma kadim kültüründen geldiğini dile getiriyor.

 

Mısır unu maskesi nedir?

Mısır unu maskesi nasıl yapılır? Mısır unu maskesi temel madde olarak mısır unu kullanılarak yapılan cilt maskesidir. Mısır unu maskesi Suna Dumankaya tarafından televizyonlarda tanıtıldıktan sonra popüler hale geldi. Mısır unu maskesi Suna Dumankaya tarifini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Mısır unu ile cilt maskesi cilt lekeleri ve yaşlanma etkisinin yavaşlatılmasında faydalı oluyor.

 

Mısır unu maskesi kullananlar yaşlanma süreçlerinde yavaşlama hissettiklerini, kendilerini daha genç gördüklerini belirtiyor. Bu konuda mısır unu maskesi Kadınlar Kulübü yorumlarına da bakabilirsiniz.

Mısır unu maskesi ne işe yarar? (misir unu)

Mısır unu maskesi cilt için mükemmel bir besleyicidir. Mısır unu cilt maskesi çeşitleriyle cilt tipinize uygun kozmetik çözümleri doğal ürünlerle elde edebilirsiniz. Yüzdeki tüyler için mısır unu maskesi kullanılabiliyor. Mısır unu peeling maskesi yaparak ciltteki ölü derileri temizleyebilirsiniz. Düzenli kullanımda yüzdeki tüyleri azaltıcı etkisi mısır unu maskesi yapanlar tarafından mısır unu maskesi kullanıcı yorumları olarak vurgulanıyor. Mısır unu maskesi faydaları maddeler halinde aşağıda yer alıyor.

 • Cildi besler
 • Peeling etkisiyle ölü derileri ciltten atar
 • Yaşlanma sürecini yavaşlatır
 • İnce çizgileri ortadan kaldırır
 • Mısır unu leke maskesi cilt lekelerini azaltır, leke oluşumunu engeller
 • Cildi sıkılaştırır
 • Sarkma ve kırışıklıkları toparlar
 • Cilde canlılık ev esneklik kazandırır
 • Yüzdeki tüylerle mücadele eder (yuzdeki tuyler icin misir unu maskesi)
 • Mısır unu cilt beyazlatma etkisine sahiptir
 • Mısır unu karbonat maskesi yaparak karbonatın faydalarını da elde edebilirsiniz

 

 

 

Yoğurt maskesi çeşitleri


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Yoğurt mısır unu maskesi (13 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] Yoğurt un maskesi (Yoğurt mısır unu maskesi) tarif için tıklayın! […]

 2. […] Yoğurt mısır unu maskesi (Mısır unu yoğurt maskesi) […]

 3. […] yavaşlama hissettiklerini, kendilerini daha genç gördüklerini belirtiyor. Bu konuda yoğurt mısır unu maskesi yazımızı okumanızı […]

 4. […] Yoğurt mısır unu maskesi (Mısır unu yoğurt maskesi) […]

 5. […] Yoğurt mısır unu maskesi (Mısır unu yoğurt maskesi) […]

 6. […] Yoğurt mısır unu maskesi (Mısır unu yoğurt maskesi) […]