Yoğurt pirinç unu maskesi

Kategori: Gençlik Sırları - 34.885Yorum Yazın
Yoğurt pirinç unu maskesi

Yoğurt pirinç unu maskesi güzellik ve gençlik reçetesinin adeta olmazsa olmazlarındandır. Yoğurt pirinç unu maskesi malzemeleri kolay bulunan ama etkileri beklentilerden yüksek olan bir tariftir. Özellikle cilt beyazlatma için yoğurt pirinç unu maskesi ideal bir çözümdür.

Az sonra yoğurt ve pirinç unu maskesi tarifini okuyabilirsiniz. Ayrıca yoğurt pirinç unu maskesi nasıl yapılır ve pirinç unu yoğurt maskesi ne işe yarar konusunda faydalı bilgiler sizleri bekliyor. Pirinç unuyla maske yapımı genç bir cildin anahtarıdır.

 

Yoğurt pirinç unu maskesi-yoğurt ve pirinç unu maskesi-Suna Dumankaya pirinç unu maskesi-pirinç unu yoğurt maskesi-pirinç unu ve yoğurt maskesi-pirinç unu maskesi nasıl yapılır-pirinç unu maskesi kullananlar-pirinç unu maskesi faydaları-pirinç unu maskesi ne işe yarar-pirinç unu maskesi tarifi

Yoğurt pirinç unu maskesiyle her dem genç, pürüzsüz bir cilt mümkün Photo:Pixabay

Yoğurdun cilde faydaları

Yoğurdun içeriğindeki laktik asit ölü hücrelerin temizlenmesinde mükemmel işlev görür. Cilt için en önemli yogurt faydası kırışıklıkları azaltmada görülüyor. Çinko ise ciltteki sivilce ve lekelerle mücadele eder. Yoğurt pirinç unu maskesi yaparak yoğurdun cilde faydalarını (yogurt faydası) elde edebilirsiniz.

Yogurt maskesi tariflerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yoğurt kilo vermek için de kullanılabiliyor. Yoğurt diyeti ile ilgili detaylı bilgileri buradan okuyabilirsiniz.

 

Pirinç unu

Pirinç unu cilde faydası bakımından pek çok una göre daha etkindir. Pirinç unu glutensiz beslenmek isteyenler için buğday ununa iyi bir alternatiftir. Pirinç unu nasıl yapılıyor? Glutensiz pirinç unu ince öğütülmüş pirinç ile yapılır. Pirinç unu glutensiz olmasının yanı sıra yüksek lifli bir besindir. Bu nedenle sindirim sistemi için olumlu yanları vardır.  Divertiküler hastalık, kolon hastalıkları, tip -2 diyabet ve hipertansiyon riskini en aza indirmeye bile yardımcı olabilir.

Pirinç unu nasıl yapılır sorusundan daha önemli olanı pirinç unu kolesterol ve trigliseridlerin karaciğerden vücuda ihtiyaç duydukları yere taşınmasına yardımcı olan kolin içermesidir. Bu nedenle, kolin yani pirinç unu sağlıklı bir karaciğeri korumanıza yardımcı olabilir.

Pirinç unuyla maske (pirinc unu tarifi) yaparak benzersiz faydaları cildinize kazandırabilirsiniz.

Pirinç ununun cilde faydaları (Pirinç unun cilde faydaları)

Pirinç unu ile yüz maskesi yapmak cildiniz için vereceğiniz gençlik yatırımları arasında en kârlısı olabilir. Pirinç unu cilde faydası bilindiğinden kadim güzellik malzemelerinden biridir. Pirinç ununun cilde faydaları onu binlerce yıldır güzellik maskelerinin vazgeçilmez bir malzemesi yapıyor. Pirinç maskesi olarak pek çok malzeme birlikte karıştırılarak bin yıllardır kullanılıyor.

Pirinç unu cilde faydaları (Pirinç unun cilde faydaları) zengin içeriğiyle sunar. İçeriğinde demir, kalsiyum, fosfor, posa, azot, B1 vitamini, C vitamini, E vitamini, B2 vitamini, protein bulunur. Pirinç unu ne işe yarar? Bu maddeler cildin daha genç ve daha güzel görünmesi için işlev yaparlar. Para aminobenzoik asit cildi güneşten koruyan doğal bir tabaka oluşturur.

Pirinç ununun cilde faydası arasında yaşlanmaya yol açan lekeleri, ince çizgileri ve sivilcelere karşı aynı derecede harika etkisini belirtmek gerekiyor. Ayrıca, taze ve genç görünmesi için cildin esnekliğini ve sıkılığını korumaya yardımcı olur. Pirinç ununun cilde faydası size etkili bir bakım malzemesinin keşfini sunuyor.

 

Pirinç unu yüze faydaları

Daha başka olarak pirinç unu ne işe yarar? Pirinç unu maskesi cilt beyazlatma özelliğine de sahiptir. Pirinç unu ve yoğurt maskesi faydaları nelerdir birlikte bakalım.

Pirinç unu yüze faydaları nelerdir? Cildinizi temizler, arındırır ve yeniden mineralize eder. Bu güzel vücut temizliği ile cildiniz ipeksi pürüzsüz ve yumuşak bir görünüm sağlar. Ölü cilt hücrelerini uzaklaştırır, derinlemesine cilalayarak cildinizi temizler, cildi nemlendirir ve doğal parlaklığı korur.

Yazının devamında pirinç unundan maske nasıl yapılır sorusunun alternatif cevaplarını bulabilirsiniz. Yoğurt pirinç unu maskesi (yogurt maskesi) benzersiz faydalarıyla binlerce kişi tarafından uygulanıyor.

 

Yoğurt pirinç unu maskesi faydaları

Pirinç ununun yüze faydası olduğu kadim uygarlıklar tarafından da bilinmekteydi. Öyle ki Çin ve Antik Yunan medeniyetlerinde pirinç ununun yüze faydası için maske tarifleri uygulandığı biliniyor. Yoğurt pirinç unu maskesi içeriğinde bulunan malzemelerin faydaları listesini aşağıda okuyabilirsiniz. İşte pirinç unu ne işe yarar, yoğurt ne işe yarar cevapları!

 • Güneş lekelerine karşı cildi korur.
 • Pirinç maskesi cilt lekelerine karşı mücadele eder.
 • pirinç unu cilde faydası denilince akla cildi genç ve parlak göstermesi gelir.
 • Ferulik asit antioksidan maddesiyle serbest radikallerin yaşlanma etkisine karşı mücadele eder.
 • C ve E vitaminleri ile güneşin zararlı UV ışınlarının cildi yaşlandırmasını ve güneş lekesi oluşturmasını engeller.
 • Allantoin içeriği ciltteki yanık ve yara izlerinin kapatılmasında iş görür.
 • Pirinç unundan maske nasıl yapılır biliyorsanız cildi ölü hücrelerden temizlediğini de bilirsiniz.
 • Fazla yağları ciltten atarak siyah nokta ve sivilce oluşmasını önler.
 • Pirinç unuyla yüz beyazlatma yaygın olarak tercih edilir.
 • Pirinç maskesi yoğurt ile birlikte cildin nem dengesini sağlar.
 • Pirinç unu cilde faydası arasında gözenekleri temizlemesi önemlidir.
 • Kolajen üretimini destekleyerek daha esnek bir cilt pürüzsüz bir cilt vaat eder.

 

Pirinç ununun yüze faydası

Pirinç ununun yüze faydası pek çoktur. Bu faydalar arasında göz altı torbalarının ve morluklarının giderilmesi de yer alıyor.

Pirinç un, o korkunç görünen göz halkaları ile başa çıkmanın en iyi yollarından biridir ve doğal bir çözümdür. Ayrıca öylesine bitkin bir görünümden kurtulabilir ve yorgun gözler üzerinde soğutma etkisine sahip olabilirsiniz.

Örneğin pirinç unu ve limon maskesi yaparak kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz. Nasıl mı?

Pirinç unu maskesi neye iyi gelir? Pirinç unu maskesi cilde faydaları arasında yaşlanmaya yol açan lekeleri, ince çizgileri ve sivilcelere karşı aynı derecede harika. Ayrıca, sizin ve cildinizin taze ve genç görünmesi için cildin esnekliğini ve sıkılığını korumaya yardımcı olur.

Pirinç unu maskesi neye iyi gelir? Bir çay kaşığı pirinç ununu biraz salatalık suyu ve limon suyu ile karıştırın. Bu pirinç unu ve limon maskesini yüzünüze uygulayın ve kuruduktan sonra yıkayın. Bu aynı zamanda, güneşin verdiği ultraviyole zararları da absorbe edebilir. O nedenle güneşten hemen sonra bu maskeyi kullanabilirsiniz.

Pirinç unu maskesi cilde faydaları arasında cildi nemlendirme, cilt beyazlatma ve ölü hücrelerin ciltten uzaklaştırılması işlevini görebilir.

 

Yoğurt ve pirinç unu maskesi nasıl yapılır?

Suna Dumankaya pirinç unu maskesi olarak da bilinen yoğurt ve pirinç unu maskesi için gerekli malzemeler:

 • Bir su bardağı evde mayalanmış yoğurt
 • Bir su bardağı pirinç unu
 • Bir su bardağı yulaf
 • İki çorba kaşığı doğal bal
 • Bir iri portakalın kabuğu

Pirinç unu cilde faydası bakımından çok değerli bir besin maddesidir. Pirinç unu yoğurt maskesi hazırlamak için öncelikle portakalın kabuğunu bir kaba rendeleyin. Malzemeleri bir kaba koyarak karıştırın. Boza kıvamını alıncaya kadar karıştırma işine devam edebilirsiniz. hazırladığınız yogurt maskesi yoğurttan daha kıvamlı olmalıdır.

Hazırladığınız karışımı yüzünüze veya cildinize uygulayın. 10 dakika bekletip ılık su ile yıkayın. Haftada bir pirinç unu ve yoğurt maskesi uygulayabilirsiniz.

Yoğurt pirinç unu maskesi kullananlar sonuçlarından memnun. Ciltlerinde yeni ve genç bir görünüm elde ettiklerini belirtiyorlar.

Pirinç unu yoğurt maskesi (Aydınlatıcı, nemlendirici etkili)

Pirinç unu yüz maskesi nasıl yapılır? Başka bir ifadeyle pirinç unundan maske nasıl yapılır? Pirinç unu yoğurt maskesi ile cildinizi aydınlatırken nemlendirin. Çünkü pirinç unu ile maske yapmak şu faydaları sağlayabilir.

 • Yoğurt pirinç unu maskesi açık gözeneklerin tedavisine yardımcı olur .
 • Pürüzsüz ve parlak bir cilt sağlar.
 • Cildinizi iyileştirmeye yardımcı olur.
 • Yoğurt pirinç unu maskesi ciltteki toksinleri ve kirleri çıkarmaya yardımcı olur.
 • Dengeli ve net bir cilt tonu verir.

Bu faydalar pirinç unu ile maske yaparak elde edilebilir. Pirinç unu ile maske hazırlamak için gerekli malzemeler:

 • Bir su bardağı pirinç unu
 • İki yemek kaşığı bal
 • Bir limon
 • İki çay kaşığı zerdeçal

Pirinç unu yoğurt maskesi tarifi

Pirinç unu ve yoğurt maskesi hazırlamak için yukarıdaki malzemeleri karıştırın. Son olarak limonu ekleyin. Karışımın krem veya macun kıvamında olmasına dikkat edin. Pirinç unu ve yoğurt maskesi içeriğindeki antioksidan ajanlarla gençlik verirken, pürüzsüz bir cilt vaat ediyor. sivilce ve akneden kurtulmak için pirinç unu limon maskesini deneyebilirsiniz.

Cildinizin tonunu beyazlatan pirinç unu limon maskesi içeriğindeki zerdeçal ise antienflamatuar ve antiseptik özellikleri ile sivilcelerden arınmış pürüzsüz bir cilt için çalışır.

Başka malzemelerle pirinç unu yüz maskesi nasıl yapılır?

 

Pirinç bal limon maskesi

Pirinç bal limon maskesi pirinç unu kullanarak yapabileceğiniz en kolay maskelerden biridir. Bu maske pirinç unu ve limon suyu maskesi olarak da biliniyor.

Pirinç bal limon maskesi için gerekli malzemeler:

 • Bir su bardağı pirinç unu
 • Bir yemek kaşığı bal
 • Bir limon

Pirinç bal limon maskesi tarifi

Bal ve limon kullanarak hazırlanan pirinç unu maskesi yapılışı çok kolaydır. Pirinç unu ve limon suyu maskesi evde kolay hazırlanmakla birlikte etkisi bir hayli güçlüdür. Tüm malzemeleri karıştırın ve yüzünüze sürün. Bu karışımı yüzünüze hafif bir sabun ile temizledikten sonra uygulayın. 20 dakika bekleterek suyla yıkayın.

Pirinc unu gülsuyu maskesi

Cilt için favori maske olarak pirinç unu ve gül suyu kullanılarak yapılan pirinc unu gülsuyu maskesi öneriyoruz.

Bu maske çooook güzel kokuyor! Gül kokusu stresli olaylar sırasında sinirleri yatıştırmak için mükemmeldir ve uzun bir günün ardından ruhları iyileştirir.

Gül suyunun büzücü, serinletici, anti-bakteriyel ve cildi sakinleştirici etkileri bilinir. Güneş yanığı, kızarıklık, akne, egzama ve sedef hastalığı gibi çeşitli cilt rahatsızlıklarında kullanılır.

 

Pirinç unu gülsuyu maskesi nasıl yapılır? (Pirinc unu gülsuyu maskesi)

Tek yapmanız gereken yavaşça gül suyunu 1 bardak pirinç unu içine dökmektir. Karışım kalın bir losyonun kıvamına ulaşmalıdır. Çok ince ve akıcı hale gelirse, maskeyi kalınlaştırmak için daha fazla pirinç unu ekleyin. Biraz kaolin kili karıştırmak, bu maske reçetesine güzel bir arındırıcı bir dokunuş katıyor.

Yüze eşit olarak uygulayın ve 15-20 dakika ya da kurumaya bırakın.

Durulayınca cildinizi nazikçe pul pul dökmek için pirinç unu kullanın. Bu maskeyi haftada 2-3 kez kullanın.

Pirinç unu ile cilt beyazlatma

Pirinç unu cildi beyazlatırmı? Bu konuda cevabımız kesinlikle evet biçimindedir. Pirinç unu ile cilt beyazlatma için maske tarifleri uygulayabilirsiniz. Cilt beyazlatmak için pirinç unu mükemmel bir malzemedir. pirinç unuyla yüz beyazlatma maske tariflerini aşağıda okuyabilirsiniz.

Pirinç unu ile cilt beyazlatma maskesi tarifi

Pirinç unu ile cilt beyazlatma tarifleri arasında en çok ilgi görenlerinden biri yeşil çaylı olanıdır. Pirinç unu cildi beyazlatırmı sorusuna yeşil çay ve limon kullanarak mükemmel bir cevabı kendiniz verebilirsiniz.

Siz de yeşil çay ile pirinç unu yüz maskesi hazırlayıp cilt beyazlatmada doğal bir çözüm uygulayabilirsiniz. Aşağıda pirinç unu yüz maskesi nasıl yapılır sorusuna verilen tarifleri inceleyebilirsiniz.

Pirinç unu cilt beyazlatma maskesi (Pirinç unu yüz maskesi)

Pirinç unu ile yüz maskesi yapmak için doğada pek çok malzeme bizi bekliyor. Örneğin pirinç, bal, limon maskesi sayılabilir. Burada pirinç, bal, limon maskesi tarifinden önce yeşil çay kullanarak hazırlanabilecek pirinç unu maskesi yapılışı veriyoruz.

Pirinç unu cilt beyazlatma maskesi için gerekli malzemeler

 • Bir poşet yeşil çay
 • İki yemek kaşığı pirinç unu
 • İki çay kaşığı limon

Pirinç unu maskesi yapılışı (pirinç.unu maskesi)

Pirinç maskesi nasıl yapılır? Pirinç unuyla yüz beyazlatma için vereceğimiz tarifi deneyebilirsiniz. Pirinc unu beyazlatma maskesi yapmak için yeşil çayı bir kupa içerisinde sıcak su ile demleyin. Soğuduktan sonra iki yemek kaşığı yeşil çayı pirinç unu ile yüz maskesi için birleştirin. Pirinc unu beyazlatma maskesi yapmak için son olarak karışımın içerisine limon suyunu ekleyin. Elde ettiğiniz karışımı cildinize uygulayın ve beş dakikayı geçmeyecek şekilde bekletin. Daha sonra cildinizi soğuk suyla durulayın. Pirinç unu beyazlatma maskesini haftada üç kez yapabilirsiniz.

Pirinç unu beyazlatma maskeleri sadece yeşil çayla sınırlı değil elbette. En bilenen pirinç unu beyazlatma maskelerinden biri de pirinç unu karbonat maskesidir. Pirinç unu yüz maskesi tarifleri arasında sıkça sorulan karbonat pirinç unu maskesi nasıl yapılır?

 

Karbonat pirinç unu maskesi (pirinç maskesi nasıl yapılır)

Pirinç unu karbonat maskesi yaparak karbonatın cildi soyucu ve yenileyici özelliğinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca pirinç ununun cilde faydaları da bu maskede seni bekliyor!

Karbonat pirinç unu maskesi için malzemeler:

 • İki yemek kaşığı pirinç unu
 • Bir yemek kaşığı karbonat
 • Bir çay kaşığı limon suyu

Karbonat pirinç unu maskesi tarifi

Karbonat pirinç unu maskesi hazırlamak için tüm malzemeleri iyice karıştırın. Cildinize sürün. On dakikadan az olmamak kaydıyla bekletin. Daha sonra dairesel hareketlerle hatta bir kese yardımıyla cildinizden temizleyin. Bu maske ile cildiniz ölü derilerden temizlendiği gibi sivilcelerden de kurtulacaktır. Pirinç unu karbonat maskesi cildi kurutabilir. Bu nedenle yağlı bir cilde sahip değilseniz maske tarifinin içerisine salatalık püresi ekleyebilirsiniz. Ayrıca cildinizden maskeyi çıkardıktan sonra nemlendirici uygulayabilirsiniz.

 

Yumurta akı pirinç unu maskesi

Yüz sıkılaştırmak için yumurta akı ve pirinç unu maskesi yapabilirsiniz.

Yumurta akı pirinç unu maskesi malzeme listesi:

 • Beş çorba kaşığı beyaz lahana suyu
 • Üç çorba kaşığı pirinç unu
 • Bir yumurta akı

Pirinç unu yumurta akı maskesi tarifi

Doğal yüz bakım maskesi için ev yapımı yüz maskesi hazırlarken yumurta akını, lahana ve pirinç unu ile karıştırarak hazırlanabilir. Pirinç unu yumurta maskesi cilt sıkılaştırma etkisiyle yüzünüze gençlik aşısı ve pırıltısı sağlayabilir.

Yüz maskesini hazırlamak için 5 çorba kaşığı lahana suyunu ve 3 çorba kaşığı pirinç ununu karıştırın. Yumurta beyazı ekleyin ve pürüzsüz bir yumurta akı pirinç unu maskesi yüz için oluşturun. Bu cilt sıkılaştırıcı yumurta beyazı yüz maskesini uygulayın ve soğuk su ile durulamadan önce en az 15 dakika bekletin.

Pirinç maskesi nasıl yapılır? Cildi sıkılaştırmak için kullanılan bu yüz maskesi yüzdeki sarkmış cildi sıkılaştırmaya ve yüzdeki kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olacaktır. Lahana A, B, C vitaminleri için iyi bir kaynaktır ve gevşek yüz cildini önlemeye ve azaltmaya yardımcı olan besin maddeleri ve antioksidanları içerir.

 

Pirinç unu E vitamini maskesi

Pirinç unu E vitamini maskesi yapmak cildinizde büyük değişikliklerin ilk adımı olabilir. Bu değişimleri yaşamak istiyorsanız pirinç unu E vitamini maskesi yapmak için birkaç dakikanızı ayırmanız yeterlidir.

 

Pirinç unu ve E vitamini maskesi gerekli malzemeler

 

Pirinç unu ve E vitamini maskesi tarifi

Küçük bir karıştırma kabında, 1 çay kaşığı sandal ağacı tozu ve pirinç unu alın. Bunun için, bir çorba kaşığı aloe vera jeli ve bir E vitamini kapsülünden elde edilen yağları karıştırın. Biraz gül suyu ekleyin ve yumuşak bir macun yapmak için her şeyi iyice karıştırın.

Pirinç unu ve e vitamini maskesini yüzünüze ve boynunuza uygulayın ve kurumasını bekleyin. Sonra sade su ile yıkayın. Bu, tüm cilt tipleri için mükemmel bir adalet yüz maskesidir. Pirinç unu deriyi kir ve pisliklerden arındırıp temiz, parlak bir cilde bırakarak cildi temizler. Sandalağacı tozu da cilt pigmentasyonundan kurtulmada çok etkilidir ve yüze parlaklık ve parlaklık katar.

Pirinç unu E vitamini maskesi yapanların E vitamininden elde edebilecekleri faydalar ise şunlardır:

E Vitamini, sağlıklı ve güzel cilt için gerekli maddelerden biridir. Ve Vitamin E yüz maskeleri, bu şaşırtıcı cilt dostu besleyici cilt bakım rejimine dahil edilmenin en iyi yollarından biridir.

E vitamini, genç ve parlak cildi elde etmek için özelliklerle yüklenir. E vitamini, hücre çoğalmasını teşvik eden ve serbest radikallerin cilt hasarını önleyen antioksidan bakımından zengindir. E vitaminin anti yaşlanma özellikleri, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü geciktirmeye yardımcı olur.

Ayrıca sivilceleri iyileştirir ve deriyi güneş hasarından korur. E vitamininin besleyici özellikleri, koyu renkli lekelerden kurtulmanıza ve cildin renk değişikliğini hafifletir.

 

Yoğurt maskeleri ve yoğurt maskesi tarifleri

 

 

Pirinç unu maskesi faydaları (Pirinc unu maskesi, pirinç.unu maskesi)

Pirinç unu maskesi kullananlar başka maddelerle de bu maskeyi ve işlevini zenginleştiriyor. Bu nedenle pirinç unu maskesi faydalarından yararlanmak için cilt tipinize uygun maskeyi seçebilirsiniz. Pirinç unu maskesi ne işe yarar diye merak edenlerin aşağıdaki listeyi incelemesini öneriyoruz. Pirinç unu maskesi tarifleri için başlıkların linklerini ziyaret edebilirsiniz.

Pirinç unu maskesi nasıl yapılır? (Princ unu maskesi)

Klasik pirinç unu maskesi nasıl yapılır sorusunun tarifini burada inceleyebilirsiniz. Bu maske süt pirinç unu maskesi olarak da adlandırılıyor. Klasik pirinç unu maskesi için gerekli malzemeler şunlardır:

 • Bir avuç çiğ pirinç
 • Bir çorba kaşığı çiğ süt

Pirinç unu maskesi tarifi (Pirinç unu maskesi yapılışı)

Pirinç unu süt maskesi (Süt pirinç unu maskesi) olarak da bilinen bu tarif için öncelikle bir havan içerisinde pirinci un haline getirin. Hazır pirinç unu alarak da klasik pirinç unu maskesi yapabilirsiniz. Un haline gelen pirincin içerisine süt ekleyerek macun kıvamındaki karışımı elde edin. Elde ettiğiniz pirinc unu.maskesi yüze doğrudan uygulanabilir. Yüzünüzde 15 dakika kadar bekletip soğuk suyla durulayın. Pirinc unu.maskesi haftada 2-3 kez tekrarlanabilir.

Pirinç unu süt maskesi kullananlar (Süt pirinç unu maskesi yapanlar) sütün cilde faydalarından yararlanıp ipeksi, parlak, pürüzsüz hatta bebeksi bir cilde her yaşta sahip olabilirsiniz. Pirinç unu süt maskesi kullananlar arasına katılırsanız, cildiniz süt gibi olur, duru ve pürüzsüz!

Suna Dumankaya pirinç unu maskesi (Princ unu maskesi)

Güzellik konularındaki maske tarifleriyle geniş kitleler tarafından takip edilen Suna Dumankaya pirinç unu maskesi tarifiyle de önerilerine devam ediyor. İşte kendi anlatımıyla, cilt beyazlatıcı Suna Dumankaya pirinç unu maskesi videosu!

 

 

Pirinç unu maskeleri ve pirinç unu maskesi tarifi listesi

Sizler içinyoğurt pirinç unu maskesi dışında pirinç unuyla yapılan maskeler konusunda bir liste hazırladık. Elbette pirinç unuyla yapılan maskeler listesi daha uzun olabilir. Burada yer verilen pirinç unuyla yapılan maskeler ve özellikle yoğurt pirinç unu maskesi en çok tercih edilenlerden seçilmiştir.

 • Pirinç unu bal maskesi (Bal pirinç unu maskesi)
 • Pirinç unu süt maskesi (Süt pirinç unu maskesi) Editörlerimiz tarafından yayına hazırlanıyor
 • Pirinç unu gülsuyu maskesi (Gülsuyu pirinç unu maskesi) Editörlerimiz tarafından yayına hazırlanıyor
 • Domates ve pirinç unu maskesi (Pirinç unu domates maskesi) Editörlerimiz tarafından yayına hazırlanıyor
 • Karbonat ve pirinç unu maskesi (Pirinç unu ve karbonat maskesi) Editörlerimiz tarafından yayına hazırlanıyor
 • Balkabağı ve pirinç unu maskesi (Pirinç unu ve balkabağı maskesi) Aşağıda okuyabilirsiniz.
 • Pirinç unu ve ıhlamur maskesi (Ihlamur ve pirinç unu maskesi) Editörlerimiz tarafından yayına hazırlanıyor

Pirinç unu maskesinin faydaları

 • Pirinç unu maskesi ne işe yarar diye soranlara ilk cevabımız yüksek PABA seviyeleri (para aminobenzonik asit) güneş kremi olarak kullanılabilir.
 • Pirinç unu maskesinin faydaları arasından bir diğeri de içindeki allantoin güneş yanıklarını hafifletir ve cildi düzeltmeye yardımcı olmasıdır.
 • Pirinc unu maskesi içindeki tirozinaz ciltteki melamin üretimini kontrol eder. Cildin aydınlık ve renk tonunun dengeli olmasını sağlar.
 • Pirinç unu maske uygulaması fazla yağ ve sebumu deriden uzaklaştırır. Özellikle yoğurt pirinç unu maskesi yaparak cildinizin nem dengesini de koruyabilirsiniz.
 • Pirinç unu maske yapımı yeni bir hücre üretimini hızlandıran ve yaşlanmayı yavaşlatan zengin bir B vitamini kaynağı olmasıyla önemlidir.
 • Pirinç unu maskeleri cildin kolajen düzeyini yükselterek ve elastikiyetini geliştirerek cildi aydınlatmaya yardımcı olur.

 

Pirinç ununun faydaları

Pirinç ununun faydaları arasında cilt için olanlar gerçekten de sayıca çoktur. Pirinç unu işe yarıyor mu? İşte pirinç unu işe yarıyor mu sorusunun efsane cevapları!

Para aminobenzoik asit, ya da PABA, şaşırtıcı bir güneş kremi ve pirincin sadece yüksek konsantrasyonlarda içermesidir. Hepimizin bildiği gibi, güneş cildin erken yaşlanmanın büyük bir faktörüdür. Bu yüzden güneşten koruyucu maske veya güneş kremi uygulamak çok önemlidir .

Pirinçteki güçlü anti-aging ajanlar arasında antioksidan olan Ferulic Acid bulunur. Allantoin cildin kendisini yatıştırmasına ve onarmasına yardımcı olan bir ajandır.

Pirinç unu faydaları arasında cildi beyazlatma ve renk dengesini sağlama önemlidir. Hiperpigmentasyona neden olan enzim olan tirozinaz, cildinize pirinç tozu uygulandığında inhibe edilir.

Pirinç unu faydaları bunlarla sınırlı değildir. Pirinç, cildinizin doğal parlaklığını yeniden canlandırma yeteneğine sahiptir. Pirinç unu ölü cilt hücrelerini hafifçe çıkarırken, amino asitler ve vitaminler yeni cildi besler. Bir diğer pirinç unu faydası ise cildi soyması yani peeling etkisidir. Pirinç unu peelingi yapmak için bir bardak pirinç ununu bir tavada hafifçe kavurup yüze kese yapmak için kullanabilirsiniz. Kavrulmuş pirinç unu faydası olarak cildi temizlerken ekleyeceğiniz süt cildi yatıştırıp besleyecektir. Bu işlemi banyodan önce yapabilirsiniz.

 

Balkabağı ve pirinç unu maskesi

Domates ve pirinç unu maskesi gibi balkabağı ve pirinç unu maskesi cilt beyazlatma için muhteşem bir bileşimdir. Çünkü balkabağı cilt için pek çok faydalar barındırıyor. Balkabağının cilde faydaları içerdiği etken maddelerin cilde yenileyici etkilerinden oluşuyor. İşte balkabağı maskesi yapanlar ve elde edebilecekleri faydalar! İşte balkabağının cilde faydaları!

 

 • Balkabağı içerisindeki meyve enzimleri, cilt hücrelerinin üretimini arttırmaya yardımcı olur, bu da cildi yumuşak ve berrak hale getirecektir.
 • Yaşlanma belirtilerini önlemek için balkabağı içindeki C ve C vitamini kollajen üretimini arttırır.
 • Çinko ile kabak çekirdeği, hormon düzeyini ve yağ üretimini kontrol etmeye yardımcı olur ve akne sorunlarının tedavisinde yardımcı olur.
 • Balkabağının tohumları esansiyel yağ asitleri bakımından zengin olup, üretimini düzenleyen E Vitamini, yağlı bir cilde karşı harikadır.
 • Balkabağı, donuk, yaşlı görünümlü cildi ve koyu lekeleri tedavi etmek için mükemmel bir maske oluşturuyor.
 • Balkabağı güneş bronzluk ve güneş yanığını aydınlatarak cildin renk tonunu dengeler.

Balkabağı maskesi (Pirinç unu ile yapılan)

Pirinç unlu yüz maskesi tarifleri arasında balkabağı eşsiz bir yere sahiptir. Bal kabağı maskesi nasıl yapılır? (Bal kabagi maskesi nasil yapilir?) Balkabağı ve pirinç unu maskesi yapmak için gerekli malzemeler:

 • Bir su bardağı balkabağı püresi
 • Bir su bardağı süt
 • Bir su bardağı pirinç unu
 • Bir çorba kaşığı zerdeçal tozu

Balkabağı maskesi tarifi (bal kabagi maskesi nasil yapilir)

Pirinç unlu yüz maskesi tarifleri arasında yer alan Balkabağı maskesi yapmak için öncelikle bir dilim balkabağını suda haşlayarak kaşıkla veya karıştırıcı ile ezerek püre haline getirin. Püre haline gelen balkabağına süt ve pirinç ununu ekleyerek homojen bir karışım elde edinceye kadar karıştırmaya devam edin. Son olarak bu karışıma zerdeçal tozunu ekleyin.

Balkabağı ve pirinç unu maskesi iyi cilt beyazlatıcısı olarak kullanılır. Bir kabın içinde balkabağı püresi, pirinç tozu, zerdeçal tozu ve süt karıştırılarak maskeyi hazırlayın. Bu macunu yüze parmak uçlarıyla uygulayın ve 20 dakika bekletin. Hafifçe ovarak suyla yıkayın.

Bal kabagi maskesinin faydalari arasında cilt beyazlatma yanı sıra cildi yenileme de ilk sıralarda sayılabilir.

Bal ve pirinç unu maskesi

Bal ve pirinç unu maskesi yapmak cildi nemlendirir, besler, renk tonu dengesini sağlar, gençleştirir.  Pirinç unlu yüz maskesi için bal da kullanabilirsiniz. Bal kullanarak yaptığınız maske pirinç unu bal maskesi olarak biliniyor. Siz de pirinç bal süt maskesi kullananlar arasına katılın, cildinizi şımartın!

Bal ve pirinç unu maskesi malzemeler:

 • İki yemek kaşığı balkabağı püresi
 • Bir çorba kaşığı bal
 • Bir çorba kaşığı toz tarçın
 • Yarım kaşık yoğurt (Bir çorba kaşığı süt)
 • Badem ezmesi (3 adet bademle hazırlayabilirsiniz)

Bal ile pirinç unlu maske yapmak

Bu maske süt ve pirinç unu maskesi olarak da yapılabiliyor. Bal ile pirinç unlu maske yapmak için iki yemek kaşığı balkabağı püresi alıp bir çorba kaşığı bal, bir çorba kaşığı tarçın tozu, bir çorba kaşığı süt ekleyin.

Yukarıdaki tüm maddeleri ekleyin ve pürüzsüz bir macun oluşturun ve yüzünüze hazırladığınız pirinç unlu maskeyi sürün. 20 dakika bekletin.

Yüzünüzü yıkamak için ılık su yardımını kullanın ve aynada güzelliği bulmak için aynaya bakın.
Bal ile hazırladığınız pirinç unundan maske özellikle hassas ciltlerde ile iyi çalışır.

Pirinç unundan maske (pirinç unu maskesi kullanici yorumlari) içindeki vitaminlerin kolay emilmesi için yüzü buharla yumuşatmak gerekir. Buhar cildin gözeneklerini açacak ve çabuk emilimini sağlayacaktır. Pirinç bal süt maskesi kullananlar cildinin nem dengesini, sağlığını ve canlılığını olumlu katkılarla gençleştirmiş oluyor.

Pirinç unu peeling

Pirinç unu maskesi kullananlar sitemize yorum yaparak katkıda bulunabilirler. Bal kabagi maskesinin faydalari veya yoğurt pirinç unu maskesi konusunda da görüş bildirmek isteyen ziyaretçilerimize (pirinç unu maskesi kullanici yorumlari) yorum köşemiz açıktır.

 

Pirinç unu maskesi işe yarıyor mu? (pirinç unu maskesi kullanici yorumlari)

Bir maskenin işe yaraması ve beklenilen etkiyi gerçekleştirebilmesi için temel şart düzenli yapılmasıdır. Bu durum pirinç unu maskesi işe yarıyor mu sorusu için de geçerlidir. Pirinç unu maskesi kullananlar arasında yaptığımız araştırmada bu maskeyi düzenli olarak dört hafta kullandıklarında ciltlerinin pürüzsüz ve lekesiz hale gelmeye başladığını belirten yorumlara sıklıkla rastlıyoruz.

Bu satırların yazarı olarak bir arkadaşım pirinç unu maskesi kullandı. Çok düzenli kullanmasa da haftada bir kez üç ay boyunca yapmaya çalıştı. Sonuçların etkileyici olduğunu sivilce sayısı ve cilt lekelerinin görünümünde önemli azalmalar gördüğünü bana anlata anlata bitiremiyor.

Pirinç unu maskesi zararları

Pirinç unu maskesi zararları arasında en dikkat çekici olanı hazır pirinç unu aldığınızda başınıza gelebilecek alerjik reaksiyonlardır. Çünkü hazır pirinç unu içerisinde katkı maddeleri bulunabilir. bu maddeleri maske ile cildinize sürdüğünüzde olumsuz reaksiyonlar ve alerjik tepkiler ortaya çıkabilir.

Evde pirinç unu öğüterek maske yapmak yoğurt pirinç unu maskesi yan etkileri ve özellikle alerji yan etkisi bakımından çok daha güvenlidir.

Bir diğer pirinç unu maskesi zararları arasında dile getirebileceğimiz nokta ise bazı durumlarda pirinç ununun besleyici özelliği tüylenmeye neden olabilmesidir. Bu durum çok enderdir. pirinç ununun tüylenme yaptığına dair bilimsel bir kanıt bulunmamaktadır.

Yoğurt nedeniyle de ciltte kızarıklık görülebilir. Bu durumların hemen hepsi geçici olup, beklenmeyen bir durumla karşılaşırsanız hemen doktorunuza veya bir tıp merkezine başvurun.

Pirinç maskesi

Pirinç maskesi yaparak yılların akışını durdurabilirsiniz. Bu maskeyi süt ve pirinç unu maskesi olarak adlandırmak mümkün oluyor. Cildinizin yıllara meydan okuması için pirinç maskesi yapmak iyi bir fikirdir.

Pirinç maskesi için gerekli malzemeler:

 • Bir yemek kaşığı süt
 • Üç yemek kaşığı pirinç
 • Bir yemek kaşığı bal

 

Pirinç maskesi tarifi

Pirinci kaynatın. Suyunu süzün. Süzdüğünüz suyu ayrı bir kapta maskeyi sökmek üzere ayırın. Haşlanmış pirinçleri ılık hale getirdiğiniz sütle karıştırın. Karışımı yaparken pirinçleri ezerek sütle karıştırın. Son olarak bal ekleyin.

Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze uygulayarak 20 dakika kadar bekletin. Daha sonra pirinç suyuyla maskeyi sökün.

Pirinç etkili bir antioksidandır. Cildi besler, serbest radikallerin cilde verdiği zararları azaltır, nem dengesini sağlar, cildi gençleştirir. Pirinç maskesi cilt lekeleri için de çalışır.

Pirinç maskesini yaparken pirinç yerine ununu kullanıp pirinç unu bal süt maskesi olarak da hazırlayabilirsiniz. Bu maske pirinç unu süt bal maskesi olarak da isimlendiriliyor. Pirinç unu bal süt maskesi cildi yenileyip, gençleştirip canlılık kazandırıyor.

Pirinç unu süt bal maskesi yüzünüzü güneşin zararlı ve yaşlandırıcı etkilerine karşı da koruma altına alıyor. Pirinç unu bal süt maskesi doğal bir güneş kremi etkisi gösterebilir.

 

Pirinç suyu maskesi ile cilt beyazlatma

Tam olarak iki çorba kaşığı çiğ pirinç alın ve bir kapa koyun. Pirinçteki tüm kirleri ve istenmeyen parçacıkları yıkayın. Temiz bir yükselme üzerine biraz temiz su dökün ve aynı kapağı kapatın. Pirinci 20 dakika süreyle muhafaza edin, böylece pirinç kapta kalır.

Şimdi saklama kabının içine sütlü renk haline gelen suyu boşaltın. Yüzünü temizlemek için pirinç suyunu kullan. Pirinç suyunu yüzünüzde bir süre kurumaya bırakın. Kurutulduktan sonra, pirinci suyu ikinci tabakaya uygulayın.

Pirinç suyundan alınan tüm vitaminler ve mineraller cildiniz kuruyuncaya kadar cildinizin gözeneklerinden emilir. Yıkadıktan sonra, elinize bir kez dokunduğunda cildinizin pürüzsüzlüğünü hissedebilirsiniz. Artık organik makyajla daha parlak ve parlak renk elde edebilirsiniz. Pirinç tüketen insanlar aynı kalitede olmayabilir. Artık cilt tonu parlaklığını artırmak için çeşitli pirinç kullanabilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Yoğurt pirinç unu maskesi (13 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] ezmesi ve yoğurt her cilt türü için uygundur. Bu yüz maskesi gözeneklerinizi derinden gençleştirecek ve […]

 2. […] Yoğurt pirinç unu maskesi (pirinç unu yoğurt maskesi) […]

 3. […] ununun cilde faydaları ve pirinç unu maskesi nasıl yapılır konusunda yoğurt pirinç unu maskesi yazımızı okumanızı […]

 4. […] Yoğurt pirinç unu maskesi (pirinç unu yoğurt maskesi) […]

 5. […] Yoğurt pirinç unu maskesi (pirinç unu yoğurt maskesi) […]