Yoğurt yumurta maskesi hem cildinize hem saçınıza iyi geliyor

Yoğurt yumurta maskesi hem cildinize hem saçınıza iyi geliyor

Yoğurt yumurta maskesi cilt ve saç için uygulayabileceğiniz doğal bir çözümdür. Yoğurt yumurta maskesi daha canlı, daha genç ve daha pürüzsüz bir cilt sağlar. Yoğurt yumurta maskesi yapımı kolay, malzemeleri her an elinizin altında bulunabilecek türdendir.

Yoğurt ve yumurta maskesi tarifinden önce yumurtanın cilde faydaları üzerinde duralım.

Yumurtanın cilde faydaları

Yumurta cilt bakımı için kullanılabilecek doğal malzemelerin ilk sıralarında yer alıyor. Çünkü yumurta akı ve yumurta sarısında cilt için gerekli proteinler, vitaminler ve mineraller yer alıyor. Proteinler saçı güçlendirir ve besler.

Yumurtanın cilde faydalarını incelerken fark ediliyor ki yumurta akında yer alan proteinler hücre yenilenmesinde önemli görevler üstleniyor. Yumurta akı hasarlı hücreleri onarıyor, cilt kırışıklığı giderilmesinde önemli görevler görüyor. Yumurta akı içeriğindeki magnezyum minerali cilt yaşlanmasını engellemede etkilidir.

Potasyum yönünden de zengin olan yumurta akı cildin derinlemesine nemlendirilmesinde ve yumuşaklığını, elastikiyetini uzun süre korumasında katkı sahibidir.

Yumurta sarısı içeriğindeki selenyum da cilt ve saç dostu bir maddedir. Selenyum cilt tonunun dengelenmesinde, güneş ışınlarının cilde verebileceğin zararların engellenmesinde, güneş lekelerinin giderilmesinde ve güneşten kaynaklı kırışıklıkların engellenmesinde işlev görüyor. Selenyum antioksidan özelliğiyle serbest radikallerle savaşarak anti aging yaşlanma karşıtı özellikler taşıyor.

Yoğurdun cilde faydaları

Yoğurt cilt için mükemmel bir besleyici, canlandırıcı ve parlatıcı bir besin. Yoğurt ile siyah nokta, sivilce, ciltteki fazla yağların temizlenmesi, akne oluşumunun engellenmesi, cilt beyazlatma gibi cilt dostu faydalar elde edilebilir. Yoğurdun cilde faydalarınının daha geniş açıklamasını buradan okuyabilirsiniz. Yumurta yoğurt maskesi tarifleri ile hem cildiniz hem saçınız genç kalsın!

Yoğurt yumurta maskesi-Yoğurt ve yumurta maskesi-Yumurta cilt bakımı-Yumurtanın cilde faydaları- Yumurta yoğurt maskesi-Yoğurt saça iyi gelir mi-yoğurt yumurta saç maskesi-Yoğurt saç uzatırmı- Yoğurtla saç bakımı-yoğurtla saç uzatma-saça yoğurt sürmenin faydaları-Yoğurt saç çıkarır mı- Saça yoğurt sürülür mü-Yoğurt ve yumurta akı maskesi-Yoğurt yumurta akı maskesi-Yoğurt yumurta maskesi- Kırışıklıklar için yumurta akı maskesi-Yoğurt yumurta limon maskesi-Yoğurt yumurta sarısı maskesi- Yumurta sarısı maskesi-Yoğurt yumurta sarısı maskesi-Yumurta yoğurt zeytinyağı maskesi-Yoğurt ve yumurta saç maskesi- Yoğurt ve yumurta saç maskesi-yoğurt yumurta sarısı maskesi-yoğurt yumurta saç maskesi- Yoğurt ve yumurta saç maskesi-Saça yoğurt ve yumurta maskesi-Yoğurt yumurta sarısı maskesi

Yoğurt yumurta maskesi cildin dostu doğal bir bakım uygulaması

Yoğurt yumurta maskesi ile saç ve cilt bakımı

Yoğurt saça iyi gelir mi? Yoğurt saçı besler, güçlendirir. Bu nedenle yoğurt yumurta saç maskesi ile daha güçlü, canlı ve dirençli saçlara kavuşabilirsiniz. Yoğurt saç uzatırmı diye merak eden ziyaretçilerimiz için de söyleyelim, evet, yoğurt içeriğindeki mineral, protein ve zengin kalsiyum ile saçınızın büyümesine destek sağlayabilir. Yoğurtla saç bakımı ve yoğurtla saç uzatma kadim uygarlıklardan bize miras kalan bir cilt bakımı uygulamasıdır. Kadim uygarlıklar saça yoğurt sürmenin faydalarını binlerce yıl önce fark etmişlerdir.

Yoğurt saç çıkarır mı? Tek başına saça yoğurt sürmek saç çıkarmaz. Saçların güçlenmesine ve saç uzamasına katkı sağlar. Bu nedenle yoğurtla saç çıkarmadan daha çok yoğurt saç dökülmesini önlemek için tercih edilmelidir. Saça yoğurt sürülür mü? Elbette saça yoğurt sürülebilir. Bu konuda yoğurdun saça faydalarını ve yoğurt maskelerini okuyabileceğiniz yoğurt sürdüm yüzüme yazımızı incelemenizi öneriyoruz.

Yoğurt ve yumurta akı maskesi tarifi

Yoğurt yumurta akı maskesi için gerekli malzemeler:

 • Bir yumurtanın akı
 • Bir tatlı kaşığı evde mayalanmış yoğurt
 • Çeyrek muz veya avokado

Yoğurt yumurta maskesi yapılışı: Malzemeleri iyice karıştırın. Avokado veya muzun yoğurt ve yumurta akının içerisinde tam olarak kaybolmasını sağlayın. Hazırladığınız karışımı yüzünüze ve saçınıza uygulayabilirsiniz. 15 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

Kırışıklıklar için yumurta akı maskesi

İki adet yumurtanın akını bir kaba boşaltın. Köpürünceye kadar çırpın. Daha sonra cildinizdeki kırışık bölgelere uygulayın. Cildiniz üzerinde 20 dakikaya kadar bekletebilirsiniz. Daha sonra cildinizin gerildiğini hissedeceksiniz. Ilık suyla durulayın ve nemlendirici ile cildinizi besleyin.

Yoğurt yumurta limon maskesi

Yumurta akını bir kaba boşaltın. Koyu kıvama gelinceye kadar karıştırın. Üzerine yarım limonun suyunu sıkın. Birlikte karıştırıp hemen cildinize uygulayın. 15 dakika sonra durulayın. Cildinizdeki fazla yağların yok olduğunu, gözeneklerin açıldığını, siyah noktaların azaldığını siz de hissedeceksiniz.

Yoğurt yumurta sarısı maskesi

Yumurta sarısı maskesi cilt için büyük faydalar içeriyor. Yoğurt yumurta sarısı maskesi ile saçlarınız da adeta hayat kaynağına kavuşuyor. Yumurta yoğurt zeytinyağı maskesi özel olarak saç için hazırlanıyor. Yumurta yoğurt zeytinyağı maskesini göz çevresi ve dudak kenarları dışında cildinize de uygulayabilirsiniz.

Yoğurt ve yumurta saç maskesi için gerekli malzemeler:

 • Bir yumurta
 • Bir su bardağı yoğurt
 • Bir limon
 • İki yemek kaşığı zeytinyağı

Saça yoğurt ve yumurta maskesi için öncelikle yumurtanın sarısını beyazından ayırın. Bu maskede yumurtanın sarısını kullanıyoruz. Yumurta sarısı, yoğurt ve zeytinyağını bir kapta iyice karıştırın. Daha sonra bir limonun suyunu üzerine ekleyin. Tekrar karıştırın.

Elde ettiğiniz yoğurt yumurta sarısı maskesini saçınıza yedirerek uygulayın. Yoğurt yumurta sarısı maskesi saçı besleyici ve güçlendirici özellikte olduğu için bolca sürmekten çekinmeyin. Saç köklerinize kadar hazırladığınız yoğurt yumurta saç maskesinin ulaşmasını sağlayın. Yoğurt yumurta saç maskesini en az 20 dakika saçınızda bekletin.

Daha sonra ılık suyla saçınızı yıkayın. Yoğurt ve yumurta saç maskesi temizlenirken ayrıca şampuan kullanmanıza gerek yok. Ilık suyla yoğurt ve yumurta saç maskesini saçınızdan arındırabilirsiniz. Yoğurt ve yumurta saç maskesinin etkisinin artması ve uzun sürmesi için şampuan kullanmadan saç yıkamayı öneriyoruz.

Saça yoğurt ve yumurta maskesi uygulayarak hasar görmüş saç uçlarını, saç kırıklarını onarabilirsiniz. Ayrıca saça yoğurt ve yumurta maskesi yapmak saç köklerini besleyerek saçın uzamasını hızlandırır. Yoğurt yumurta sarısı maskesi içeriğindeki yağ asitleriyle saçınızda doğal bir parlaklık ve ışıltı ortaya çıkmasını sağlıyor.

Diğer yoğurt maskesi tarifleri


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Yoğurt yumurta maskesi hem cildinize hem saçınıza iyi geliyor (12 Yorum)

Yorum Yaz

 1. Nermin dedi ki:

  Ben dökülme için kullandım ama dökülmem de sadece azalma oldu tamamen bitmedi ben tamamen bitmesini ve saçımın güçlenmesini istiyorum bu sebeple şuan liquid keratin kullanıyorum saçlarımda dökülme durdu ve yeniler çıkıyor.

 2. […] Yoğurt yumurta maskesi (Yumurta yoğurt maskesi) (Yoğurt ve yumurta akı maskesi) […]

 3. […] vitamin ve demir yapısıyla saç köklerini güçlendirir, saç dökülmesini […]

 4. […] Yoğurt yumurta maskesi (Yumurta yoğurt maskesi) (Yoğurt ve yumurta akı maskesi) […]

 5. […] Yoğurt yumurta maskesi (Yumurta yoğurt maskesi) (Yoğurt ve yumurta akı maskesi) […]

 6. […] Yoğurt yumurta maskesi (Yumurta yoğurt maskesi) (Yoğurt ve yumurta akı maskesi) […]

 7. […] Yoğurt yumurta maskesi (Yumurta yoğurt maskesi) (Yoğurt ve yumurta akı maskesi) […]

 8. […] Yoğurt yumurta maskesi (Yumurta yoğurt maskesi) (Yoğurt ve yumurta akı maskesi) […]

 9. […] Yoğurt yumurta maskesi (Yumurta yoğurt maskesi) (Yoğurt ve yumurta akı maskesi) […]

 10. […] Yoğurt yumurta maskesi (Yumurta yoğurt maskesi) (Yoğurt ve yumurta akı maskesi) […]