Yüz yogası ile gamze yapma!

Kategori: Gençlik Sırları - 128.696Yorum Yazın
Yüz yogası ile gamze yapma!

Yüz yogası yılların bıraktığı izlerle mücadele etmekte mükemmel ve doğal bir çözüm sunuyor. Bu yazı size 15-20 önceki yüzünüzü kazanmanıza ve aynı yüz gençliğiyle önünüzdeki 15-20 yılı geçirmenize katkı sunabilir. Yüz yogası hareketlerini yaparak masrafsız, kolay ve doğal yolla gençleşin! Bu yazıda öğreneceğiniz gamze olusturma hareketleri, izleyeceğiniz yüz yogası videoları size büyük bir estetik ve sempatik sürpriz de sağlayabilir. Gamzeleri belirginleştirmek için yüz yogası yaparak daha karakteristik, genç görünen bir yüze sahip olabilirsiniz.

Botoks yok, dolgu yok, cilt gençleştirme operasyonları yok! Yapacağınız yüz hatlarını belirginleştirme egzersizleri, yoga yüz hareketleri tamamen doğal ve yan etkisi yok! Daha ne olsun! Yüz hatlarını belirginleştirme egzersizleri ile iyi genç kalmalar!

Yüz yogası nedir? (Yuz yogasi)

Uzakdoğu kökenli yüzdeki cilt sarkmaları, çizgileri ve kırışıklıkları engelleyen ve yüzü gençleştiren bir yoga tekniğidir. İngilizce face yoga veya facial yoga olarak biliniyor. İnternette yapılan aramalarda Türkçe karakterler yerine bazen yanlışlıkla ‘yuz yogasi’ biçiminde ifade edildiği de oluyor. Yüz egzersizi nasıl yapılır merak edenler için aşağıda resimli detaylar yer alıyor. Ayrıca yüz egzersizi nasıl yapılır videolu anlatımlar da bulunuyor.

Tüm vücudumuz ve cildimiz gibi yüzümüz de zamanla gerginliğini kaybeder. Yüzümüzde ağız ve göz çevresi başta olmak üzere kırışıklıklar, çizgiler, izler oluşur. Yüz kırışıklıkları vücudumuzun en çok görünen bölgesi olduğu için psikolojik olarak da olumsuz etkiler doğurur. Elbette yüz gerdirme işlemleri ile bu izleri silmek mümkün. Ancak kalıcı bir yüz gençliği için ideal bir teknik bulunuyor: Yüz gerdirme yogası.

Yüz yogası işe yarıyor mu? Yüz yogası teknikleri ile gerçek bir sıkılaşma ve keskin, çıkık elmacık kemiklerine sahip olabilirsiniz. Yoga nasıl ki vücudumuzu düzene sokuyor, sıkılaştırıyor yüz yogası da yüz kaslarını ve cildini sıkılaştıran egzersizler içeriyor. Yüz yogası egzersizleri her yaşta insanın kolayca yapabileceği teknikleri kapsıyor. Yüz yogası işe yarıyor mu sorusunu aklınızdan çıkarın, etkisini dünyadaki milyonlarca insen gibi gözlerinizle görün!

 

Yüz yogası ne kadar sürede etkili olur?

Bu soru çok önemli! Aşağıda hayatınızı değiştirecek, size geçmiş yılları cilt gençliği ve estetiği bakımından geri getirebilecek muhteşem bir yazı sizi bekliyor. Yüz yogası ne kadar sürede etkili olur  sorusu neden önemlidir. Çünkü yüz yogası teknikleri etkisini göstermek için 4-5 haftalık bir süreye ihtiyaç gösteriyor.

Bu sürenin sonunda belirli aralıklarla yoga yüz hareketleri yapılsa dahi etkisini uzun süre devam ettirebilir.

Yüz yogası önce sonra (Yüz yogasi once sonra)

Yüz yogası önce sonra (Yüz yogasi once sonra) arasındaki farklar inanılmaz! Aşağıda facial yoga olarak bilinen hareketleri yapan ve başarılı sonuçlarını internette paylaşan örnekler yer alıyor. Siz de hiç bir kimyasal kozmetik ürünü kullanmadan, tamamen doğal hareketlerle bu sonuçları elde edebilirsiniz.

Artık yüzüm sarktı, estetik yaptıracak param yok, çok yaşlı görünüyorum, kırışıklıklar artıyor gibi düşüncelere son! Yüz yogası öncesi ve sonrası arasındaki muhteşem farkı siz de yaşayın.

 

Yüz yogası öncesi ve sonrası (yuz yogasi once sonra )

Yüz yogası öncesi ve sonrası (yüz yogası before after ) bazı görsellerde 20 yıl gençleşme olduğu görülüyor. Yüz yogası öncesi sonrası arasındaki bu fark için yapmanız gereken egzersiz programı inanın günlük rutininiz içerisinde çok az zaman alıyor. Akşam yatmadan önce 10-15 dakikalık bir performans yüz yogası öncesi ve sonrası arasındaki inanılmaz değişimleri yüzünüze yansıtabilir.

Her şey başlamakla ve ilke adımı atmakla ilgili. Bir yanağınızı şişirin örneğin her şeyin değiştiğine gözlerinizle şahit olacaksınız. Dünyada milyonlarca insan yüz hareketleri ile gençleşiyor. Bu hareketleri yaparak kimyasal kozmetik ürün kullanmadan yıllara meydan okuyor. siz de yaşsız insanlar arasına katılabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki yüz yogası öncesi sonrası fotoğraflarına (yüz yogası before after) bir göz atmak! Gerisi kendiliğinden gelecektir. Emin olabilirsiniz!

Yüz jimnastiği elmacık kemiği dolgusu before after (önce sonra) resimlerini gözünüzün önüne getirin ve aşağıdakilerle karşılaştırın. Göreceğiniz gibi yüz hareket yogası ile elmacık kemiği dolgusu before after arasındaki benzerlik dolgusuz elmacık kemiği çıkarmanın en doğal yolunu gösteriyor.

Elmacık kemiği belirginleştirme egzersizleri ile önce sonra arasındaki çarpıcı farkı gözlerinizle görün!

 

Yüz yogası önce sonra önce sonra nasıl yapılır  Photo: https://encrypted-tbn0.gstatic.com

Yüz yogası-yüz yogası hareketleri-yüz yogası nasıl yapılır-face yoga-yüz yogası kitap-yüz yogası önce sonra-yüz yogası elmacık kemiği-yüz yogası video

Önce sonra arasındaki fark Photo: Face Yoga Method

Yüz yogası-yüz yogası hareketleri-yüz yogası nasıl yapılır-face yoga-yüz yogası kitap-yüz yogası önce sonra-yüz yogası elmacık kemiği-yüz yogası video

Yüz yogası öncesi sonrası  Photo: Yoga facial toning

Yüz yogası-yüz yogası hareketleri-yüz yogası nasıl yapılır-face yoga-yüz yogası kitap-yüz yogası önce sonra-yüz yogası elmacık kemiği-yüz yogası video

Gamze belirginleştirme yöntemleri Yüz yogasi once sonra Photo:Pinterest

 

Yüz yogası-yüz yogası hareketleri-yüz yogası nasıl yapılır-face yoga-yüz yogası kitap-yüz yogası önce sonra-yüz yogası elmacık kemiği-yüz yogası video

Gamze belirginleştirme yöntemleri önce-sonra Photo:http://facelift-exercises-natural-facelifts.blogspot.com.tr

Yüz yogası-yüz yogası hareketleri-yüz yogası nasıl yapılır-face yoga-yüz yogası kitap-yüz yogası önce sonra-yüz yogası elmacık kemiği-yüz yogası video

Yüz yoga önce-sonra

 

Yüz yogası-yüz yogası hareketleri-yüz yogası nasıl yapılır-face yoga-yüz yogası kitap-yüz yogası önce sonra-yüz yogası elmacık kemiği-yüz yogası video

Gamze belirginleştirme yöntemleri  Önce-sonra

 

Peta yüz yogası videoları (peta yüz egzersizi)

Peta yüz yogası videoları (Peta yüz egzersizi, yüz yogası peta) ile tüm dünyada yoğun ilgi görüyor. Birbirinden ilginç hareketler Defne Samyeli yüz egzersizleri arasında anlatılıyor. Defne Samyeli yüz jimnastiği konusunda bilgiler veriyor.

Aşağıdaki videoda Defne Samyeli yüz egzersizleri ne kadar sıklıkla yapılmalı konusunu anlatıyor. Yüz dolgunlaştırma egzersizleri için etkili bir görsel şov sunuyor. Defne Samyeli yüz jimnastiği, yüz egzersizleri resimli olarak ilginizi çekiyorsa sayfadaki videolar tam size göre!

Defne Samyeli yüz yogası linkleri de ilginizi çekebilir. (Defne Samyeli goz egzersizleri) Videoların devamında Defne Samyeli yüz yogası linkleri yer alıyor.

 

 

Yüz yogası ile gamze (Gamze için yüz yogası)

Doğal gamze yapmak elinizde! Sonradan gamze yapmak her yaşta mümkün olabiliyor! Bugüne kadar hep gamzesi olanlara imrenmiş ve hayıflanmış olabilirsiniz. Bu yazıda doğal gamze yapmak nasıl olur öğreneceksiniz! kendiniz için egzersizlerden yapacağınız gamze yapma programı ile etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Bu amaçla dudak kenarında gamze için yüz yogası müthiş bir tercih olabilir! Yüz dolgunlaştırma için ilaçsız, neştersiz bu yöntemleri kullanabilirsiniz. Yüz dolgunlaştırma, gamze yüz etkisi, yüz yogası kaşık hareketi kolay ama çok etkili uygulamalardır.

Aşağıda yüz dolgunlaştırma, gamze yüz etkisi, yüz yogası kaşık hareketi ve diğerlerini aşağıda yüz yogası nasıl yapılır başlığıyla okuyabilirsiniz.

Plastik cerrahi veya piercing uygulamadan, gamze yapma programı ve  tamamen yüz yoga hareketleri ile sonradan gamze yapmak isteyebilirsiniz. Dudak kenarında gamze olusturma hareketleri de benzer bir sonucu almanıza yarayabilir. Yüz yogası ile gamze yapma için aşağıda egzersizleri veriyoruz.

Daha önce gamze nedir açıklayalım. Yanaklarında çukurların nasıl oluştuğunu merak ettiniz mi hiç? Gamzeler kas deformitesinin bir sonucudur. Gülümsediğiniz zaman kısaltılmış kaslar çekilir ve bunun sonucunda ‘gamze’ olarak adlandırdığımız içi boş bir alan oluşur. Bu nedenle, kişi gülümseyince, çukurları görüyoruz. Kaslar gevşediğinde cilt normal ve dış görünüşte görünüyor. Çukurlar kalıtsaldır ve bir ebeveynin çukurları varsa gamzeye sahip olma ihtimalleri çok yüksektir.

Gamze oluşturabileceğiniz yüz yoga hareketleri

 1. Yanakları içe çekme hareketi (gamze belirginleştirme hareketi)

 

Bu hareketler gamze belirginleştirme etkisi yapıyor. Gamzeleri belirginleştirmek için yüz yogası yaparken yanaklarınızı dudaklarınız sekiz olacak kadar içe doğru çekin. Ağzınızda hiç hava kalmayacak kadar çekebilirsiniz. Adeta yanaklarınız ağzınızda diş yokmuş ve birbirine değecekmiş kadar içeriye çekilsin.  Bunu her gün on dakika boyunca yapın.

Yüz egzersizleri resimli olarak aşağıda gördüğünüz hareketin kanıtlanmış bir sonucu yok. Ancak halk arasında bu hareketin gamze oluşturduğuna inanılıyor. Özellikle silik, hafif gamze sahibi olanların gamze belirginleştirme için bu hareketi her gün yapmaları tavsiye ediliyor. İşte yüz egzersizleri resimli haliyle karşınızda!

 

yüz yogası-yüz yogası ile gamze-yüz yogası ile gamze yapma

Yüz yogası ile gamze yapma

 1. Yanağa bastırarak gamze (Yanaklara parmakla bastırma egzersizi)

Baş parmak ve işaret parmağını kullanarak yanağa bastırarak gamze oluşturma egzersizlerini yapabilirsiniz. Bir yanağınıza baş parmağınızı yerleştirin diğer yanağınıza ise işaret parmağını koyun. Sıkıca bastırın. Parmaklarınızı yüz yogası ile gamze yapma istediğiniz noktalara yerleştirin.

Beş dakika parmağınızla aynı noktaya basmaya devam edin. Bırakın ve gülümseyin ve tekrar aynı noktaya basın. Bu gamze yapma egzersizleri yirmi dakika boyunca tekrarlanmalıdır. Bu egzersizin uzun vadeli sonuçları yoktur, ancak bunu yaparak geçici bir gamze elde edebilirsiniz.

Parmaklarınızı yüzünüzdeki aynı noktalara sabit tutarak ifadenizi giderek geniş bir sırıtarak rahatlatın. Gülümseme geniş ve açık ağızlı olmalıdır, çünkü birisi oldukça geniş bir gülümsemeye sahip olduğunda doğal gamzeler genellikle görülür.

Aynadaki görünümünü kontrol et. Parmak uçlarınızın konumu hafifçe kapalıysa, parmak uçlarınızı hafifçe yanaklarından doğru yere kaydırmanız gerekebilir.

İstediğiniz çukurluğa parmak uçlarınızla veya kalem ucu ile sıkıca bastırın. Geçici oyuklar için derhal serbest bırakın. İsterseniz bir resim çekin.

 

yüz yogası-yüz yogası ile gamze-yüz yogası ile gamze yapma

Yüz yogası ile gamze

 

 1. Kurşunkalem kullanarak gamze yapma

Keskin olmayan kurşun kalemler veya kalem ya da kalemin arkası, düzenli aralıklarla yanaklara bastırmak için kullanılabilir. Bu sonuçta yanakların o bölgede oyuk haline getirilmesine ve sizlere gamze yapmaya yardımcı olacaktır.

 

Yüz yogası ile gamze nasıl oluşur-yüz yogası-yüz yogası ile gamze-yüz yogası ile gamze yapma

Gamze nasıl oluşur?

Yüz yogası nasıl yapılır?

Farklı yüz germe hareketleri ile zamana karşı durabilirsiniz. Bunun için yapılabilecek yüz jimnastiği hareketleri arasında öne çıkanlar şunlardır:

 • Dudak ve ağız çevresi için yüz jimnastiği hareketleri
 • Göz ve göz altı torbaları için hareketler
 • Burun çevresi için hareketler
 • Alın kırışıklıkları için hareketler
 • Boyun sarkmaları için hareketler
 • Yanaklar ve yanak çevresi için yüz yogası hareketleri

 

Yüz yogası hareketleri resimli olarak aşağıda açıklanıyor.

 • Yüz yogası dudak egzersizi çeşitleri

Dudaklarınızın arasına bir kalem veya pipet yerleştirin. Kalemi dudağınızla öne arkaya doğru hareket ettirin. Bu esnada yanaklarınızı yukarıya doğru çekin. Hareketi yaparken gözünüzü kısmayın.

 

Yüz yogası-yüz yogası hareketleri-yüz yogası nedir-yüz yogası nasıl yapılır-yüz yogası hareketleri resimli-yüz yogası kitap-yüz yogası kitabı-yüz yogası elmacık kemiği-yüz yogası yanak dolgunlaştırma-yüz yogası ile gamze-

Yüz yogası dudak hareketi

Elmacık kemiği belirginleştirme egzersiz çalışmaları istikrarlı yapılırsa önemli farkla elde edilebiliyor. Yüz yogası dudak egzersizi, dudak üstü, burun kenarı çizgileri, yanaklar ve boyundaki çizgilere karşı etkilidir.

Yüz dolgunlaştırma

 • Dudaklarınızı içe doğru çevirerek küçük ‘u’ harfi hareketi yapın. Yüz masajı yapanlar hareketin devamında gülerek dudaklarınızla büyük ‘o’ harfi şeklini yapıyor.
 • Kalemi dik olarak dişlerinizin arasına yerleştirin. Dudaklarınızı kalemin ulaşabildiğiniz en uç noktasına götürmeye çalışın.
 • Kaşıkla yüz yogası için üst dudağınızın içine yemek kaşığını yerleştirin. Alt dudakla öne doğru itin. Yukarıya doğru kaldırın. Beş saniye kadar bekleyin.
Yüz yogası-yüz yogası hareketleri-yüz yogası nedir-yüz yogası nasıl yapılır-yüz yogası hareketleri resimli-yüz yogası kitap-yüz yogası kitabı-yüz yogası elmacık kemiği-yüz yogası yanak dolgunlaştırma-yüz yogası ile gamze

Kaşık hareketi ile dudak ve yanak dolgunluğu elde ediliyor. (kaşıkla yüz yogası)

Yüz yogası ile dudak dolgunlaştırma (dudak kenarı çizgileri için yüz yogası )

Yüz yogası ile dudak dolgunlaştırmak mümkün. Yüz yogası ile dudak dolgunlaştırma için öncelikle ağzınızı hava ile doldurup önce bir yanağı şişirip sonra havayı diğer yanağa geçirin. Sonra iki yanağınızı birden balon gibi şişirin. Gözleriniz yuvasından çıkacakmış gibi olsun. Dudak kenarı çizgileri için yüz yogası hareketlerinden en etkilisi bu balon hareketidir.

 

yüz yogası yapan ünlüler-yüz yogası öncesi ve sonrası-yüz yogası önce sonra-yüz yogası dudak-yüz yogası Ayşe Tolga-yüz yogası video-yüz yogası teknikleri-yüz yogası burun-yüz yogası göz-yüz yogası göz çevresi-yüz yogası yanak-yüz yogasıalın-yüz yogası çene-yüz yogası egzersizleri-yüz yogası burun-yüz yogası ne işe yarar-yüz yogası gerçekten işe yarıyor mu-yüz yogası faydalı mı-yüz yogası ile gençleşme-yüz yogası resimli anlatım-yüz yogası kaş kaldırma-yüz yogası ile dudak dolgunlaştırma-yüz yogası gıdı eritme-yüz yogası yapanlar-yüz yogası kitabı

Yüz yogası ile gençleşme önce sonra nasıl yapılır

 

Dudak yogası

Dudak yogası yapanlar herhangi bir kozmetik ürün kullanmadan dudak dolgunlaştırma yapabiliyor. Dudak yogası yapanlar arasına katılmak için ayna karşısında dudak büzme hareketi yapın. Sanki küsmüş gibi dudağınızı içe doğru 15 saniye boyunca büzün. Daha sonra ayna karşısında kendinizi öpücük yağmuruna tutun. Yanak içlerini ağzınızla emerek balık dudak hareketini gerçekleştirin.

 

yüz yogası yapan ünlüler-yüz yogası öncesi ve sonrası-yüz yogası önce sonra-yüz yogası dudak-yüz yogası Ayşe Tolga-yüz yogası video-yüz yogası teknikleri-yüz yogası burun-yüz yogası göz-yüz yogası göz çevresi-yüz yogası yanak-yüz yogasıalın-yüz yogası çene-yüz yogası egzersizleri-yüz yogası burun-yüz yogası ne işe yarar-yüz yogası gerçekten işe yarıyor mu-yüz yogası faydalı mı-yüz yogası ile gençleşme-yüz yogası resimli anlatım-yüz yogası kaş kaldırma-yüz yogası ile dudak dolgunlaştırma-yüz yogası gıdı eritme-yüz yogası yapanlar-yüz yogası kitabı

Öpücük hareketi, önce sonra nasıl yapılır

Bu harekette işaret parmaklarınızı dudak kenarına koyarak gözlerinize doğru yukarı yönde kaldırıyorsunuz. İki dudak kenarına eşit miktarda parmaklarınızla bastırarak yukarı doğru çekin. bu şekilde bir-iki dakika kadar bekleyin. Hareketi her gün on kez tekrarlayabilirsiniz.

 

yuz yogasi-dudak kenarı çizgileri için yüz yogası-yüz dolgunlaştırma egzersizleri 

Dudak kenarı çizgileri için yüz yogası egzersizi

Dudak kenarı çizgileri için yüz yogası  bir sıra ile ve her gün tekrarlayarak dudak dolgunlaştırmayı başarabilirsiniz.

Yüz dolgunlaştırma egzersizleri, yüz yogası teknikleri, yüz hatları belirginleştirme egzersizleri, burun kenarı çizgileri için yüz yogası hareketlerini videodan takip edebilirsiniz.

 

 

Yüz yogası nasıl yapılır video

Yüz yogası nasıl yapılır video indirmeden aşağıda izleyebilirsiniz. İzleyeceğiniz yüz yogası video kayıtları ile hem teknikleri inceleyebilir hem de gençlik sırlarını keşfedebilirsiniz.

 

 

 

 • Yüz yogası balon şişirme egzersizi

Balon şişirmenin yüze faydaları nelerdir biliyor musunuz? Balon şişirmek yüz için yoga etkisi gösteren hareketlerdendir. Bildiğiniz balonlarla yapılan balon şişirme egzersizi, yüzünüzü kırıştırmadan balonu elinizi kullanmadan ağzınızla şişiriyorsunuz. Bu esnada yanaklarınızın dolması ve şişmesine izin verin. Balonu her gün daha fazla şişirerek egzersizi hızlandırın. Balon şişirmenin yüze faydaları yüzün gerginleşmesi ve dolgunlaşması etkisindedir.

Gamze balon hareketi sonradan sihirli çukurların ortaya çıkmasını da destekliyor. Kolayca yapılan gamze balon hareketi yanak dolgunlaştırma, yüzü germe etkisiyle de biliniyor.

Balon şişirmenin faydaları arasında yüz kaslarının çalışması, gergin bir yüz ve hücrelere daha çok oksijen gitmesi sayılabilir. Öylesine basit ve etkili ki balon şişirmenin faydaları zamanla inanılmaz etkileriyle yüzünüzde gençleşmeyi hissedeceksiniz.

Balon şişirme egzersizi aşama aşama geliştirilebilir. Önce bir hafta elma kadar, sonra bir hafta greyfurt kadar balon şişirme egzersizi yapabilirsiniz. Üçüncü hafta balon şişirme egzersizi için hedef karpuz büyüklüğüdür.

 

Yüz yogası-yüz yogası hareketleri-yüz yogası nedir-yüz yogası nasıl yapılır-yüz yogası hareketleri resimli-yüz yogası kitap-yüz yogası kitabı-yüz yogası elmacık kemiği-yüz yogası yanak dolgunlaştırma-yüz yogası ile gamze

Yüz yogası balon şişirme hareketi

 

Balonu şişirdikten sonra bırakıp yüz kaslarını dinlendirin. Bu sürede konuşmamanız tavsiye ediliyor. balon şişirmek yüz için olduğu gibi dudak ve yanaklarınızda etkili sonuçlar doğuracaktır.

 • Göz egzersizleri

 1. Yüz hatları belirginleştirme egzersizleri yanında özellikle yüz yogası göz çevresi için bu egzersiz yapılıyor. Gözlerinizi fal taşı gibi açın. Bu sırada işaret ve başparmağınızla iki yöne doğru gerdirin. Karşıya keskin şekilde 15 saniye kadar bakın. Göz çevrenizdeki kırışıklıklar kaybolmaya başlayacaktır.
Yüz yogası-yüz yogası hareketleri-yüz yogası nedir-yüz yogası nasıl yapılır-yüz yogası hareketleri resimli-yüz yogası kitap-yüz yogası kitabı-yüz yogası elmacık kemiği-yüz yogası yanak dolgunlaştırma-yüz yogası ile gamze

Yüz yogası göz hareketleri

 1. Gözlerinizi iyice açın. Baş parmaklarınızı göz kenarına yerleştirin. Yanlara doğru gergin şekilde çekin yani çekik gözlü hale gelin ve on saniye bekleyin. Boynunuzu geriye doğru gergin olacak şekilde yaslayın. Alt çenenizi öne çıkarın. Dilinizi damağınıza yapıştırın. On saniye süreyle bekleyin.
 2. Kaz ayaklarını azaltacak bu egzersizde işaret ve orta parmağınızı birleştirip göz kenarına yerleştirin. Gözlerinizi mümkün olduğunca büyük açmaya çalışın. Parmaklarınızı geriye doğru bastırarak cildinizi gergin hale getirip yukarıya itin. Bakışlarını karşıya doğru odaklansın.
 3. Yüz yogası göz kapağı düşüklüklerini ameliyatsız halledebilir. Yüz yogası yorumları arasında ayrıca yüz yogası göz altı torbalarını yok etmede de kullanıldığı belirtiliyor. Yüz yogası göz altı egzersizi ile yüzünüze önemli bir estetik etki sağlayabilirsiniz.
yüz yogası yapan ünlüler-yüz yogası öncesi ve sonrası-yüz yogası önce sonra-yüz yogası dudak-yüz yogası Ayşe Tolga-yüz yogası video-yüz yogası teknikleri-yüz yogası burun-yüz yogası göz-yüz yogası göz çevresi-yüz yogası yanak-yüz yogasıalın-yüz yogası çene-yüz yogası egzersizleri-yüz yogası burun-yüz yogası ne işe yarar-yüz yogası gerçekten işe yarıyor mu-yüz yogası faydalı mı-yüz yogası ile gençleşme-yüz yogası resimli anlatım-yüz yogası kaş kaldırma-yüz yogası ile dudak dolgunlaştırma-yüz yogası gıdı eritme-yüz yogası yapanlar-yüz yogası kitabı

Kaz ayaklarına son

 

 • Yüz egzersizleri

 1. Bildiğiniz balonlarla yapılan bu egzersizde yüzünüzü kırıştırmadan balonu elinizi kullanmadan ağzınızla şişiriyorsunuz. Bu esnada yanaklarınızın dolması ve şişmesine izin verin. Balonu her gün daha fazla şişirerek egzersizi hızlandırın.

Balonu şişirdikten sonra bırakıp yüz kaslarını dinlendirin. Bu sürede konuşmamanız tavsiye ediliyor. Bu hareket dudak ve yanaklarınızda etkili sonuçlar doğuracaktır.

 1. Alın masajı. İşaret parmaklarıyla alnınızın ortasına çok bastırmadan dairesel hareketleri içeren bir masajdır. Düzenli yapıldığı takdirde büyük faydalar sağlayacaktır.
 2. Avuç içlerini kaşların üzerine koyun. Üzerine bastırarak alnınızı kırıştırmadan yukarıya doğru kaldırın. Bu arada kaşlarınızı çatmaya çalışın. Bu harekete 10 saniye boyunca devam edin. Yüz yogası kaş kaldırma hareketini düzenli uygularsanız daha kalkık ve çekici kaşlara sahip olabilirsiniz.
yüz yogası yapan ünlüler-yüz yogası öncesi ve sonrası-yüz yogası önce sonra-yüz yogası dudak-yüz yogası Ayşe Tolga-yüz yogası video-yüz yogası teknikleri-yüz yogası burun-yüz yogası göz-yüz yogası göz çevresi-yüz yogası yanak-yüz yogasıalın-yüz yogası çene-yüz yogası egzersizleri-yüz yogası burun-yüz yogası ne işe yarar-yüz yogası gerçekten işe yarıyor mu-yüz yogası faydalı mı-yüz yogası ile gençleşme-yüz yogası resimli anlatım-yüz yogası kaş kaldırma-yüz yogası ile dudak dolgunlaştırma-yüz yogası gıdı eritme-yüz yogası yapanlar-yüz yogası kitabı

Yüz yogası kaş kaldırma hareketi

 

 • Yüz yogası gıdı eritme ve boyun egzersizleri

 1. Kafanızı geriye doğru yaslayın. Dik vaziyette oturun. Çenenizi öne doğru çıkarın. Alt dudağınızı mümkün olduğunca üst dudağın yayına yaklaştırmaya çabalayın. Burnunuza doğru da uzatabilirsiniz! 15 saniye bu şekilde beklemek yeterli oluyor. Bu hareketi günde on kez tekrarlayarak ve düzenli yaparak gıdı eritmeyi başarabilirsiniz, gıdı oluşumunu engelleyebilirsiniz.

 

yüz yogası yapan ünlüler-yüz yogası öncesi ve sonrası-yüz yogası önce sonra-yüz yogası dudak-yüz yogası Ayşe Tolga-yüz yogası video-yüz yogası teknikleri-yüz yogası burun-yüz yogası göz-yüz yogası göz çevresi-yüz yogası yanak-yüz yogasıalın-yüz yogası çene-yüz yogası egzersizleri-yüz yogası burun-yüz yogası ne işe yarar-yüz yogası gerçekten işe yarıyor mu-yüz yogası faydalı mı-yüz yogası ile gençleşme-yüz yogası resimli anlatım-yüz yogası kaş kaldırma-yüz yogası ile dudak dolgunlaştırma-yüz yogası gıdı eritme-yüz yogası yapanlar-yüz yogası kitabı

Gıdı eritme hareketi

Yüz yogası elmacık kemiği belirginleştirme (Yüz yogası yanak dolgunlaştırma)

Yüz hareketleri yaparak elmacık kemiği belirginleştirmeyi başka bir ifadeyle yüz yogası yanak dolgunlaştırma etkisini başarabilirsiniz. Bunun için yapacağınız yüz yogası elmacık kemiği egzersizleri şunlardır:

Dudakları dişleri kapatacak şekilde “O” şekline getir. Bu durumda dudağı kapatarak yanakları yukarıya doğru kaldır. Dudaklar kapalı vaziyette gülümseme egzersizi yap. Yanakları tekrar yukarı itmeye çalış. “O” egzersizini yaparken gülümsemeye çalış. Elmacık kemiği belirginleştirme egzersizleri yüzünüzde gençlik aşısı etkisi yapabilir.

Diğer bir elmacık kemiği belirginleştirme egzersiz tarifi ise şöyle: Orta parmağını çenenin ortasına koyarak yukarıya doğru bastır. Bu arada başını hafifçe arkaya yatır. Çeneni kullanarak parmağını itmeye çalış ve başını aşağı yukarı hareket ettirerek egzersize devam et.

Bu egzersizlerle yüz yogası yanak dolgunlaştırma faydasını görmüş olursunuz. Elmacık kemikleri çizgileri de keskinleşmiş olur.

Elmacık kemiği erkek okurlarımız tarafından da ilgi görüyor. Elmacık kemiği erkek yüzünde çıkık olursa daha seksi ve daha çekici olabiliyor. Bunun için yüz gerdirme yogası yapmak çok olumlu sonuçlar sağlayabiliyor.

 

yüz yogası yapan ünlüler-yüz yogası öncesi ve sonrası-yüz yogası önce sonra-yüz yogası dudak-yüz yogası Ayşe Tolga-yüz yogası video-yüz yogası teknikleri-yüz yogası burun-yüz yogası göz-yüz yogası göz çevresi-yüz yogası yanak-yüz yogasıalın-yüz yogası çene-yüz yogası egzersizleri-yüz yogası burun-yüz yogası ne işe yarar-yüz yogası gerçekten işe yarıyor mu-yüz yogası faydalı mı-yüz yogası ile gençleşme-yüz yogası resimli anlatım-yüz yogası kaş kaldırma-yüz yogası ile dudak dolgunlaştırma-yüz yogası gıdı eritme-yüz yogası yapanlar-yüz yogası kitabı

Elmacık kemiği belirginleştirme ve dudak kenarı izlerini silme hareketi

Burun kenarı çizgileri için yüz yogası

Burun kenarı çizgileri için yüz yogası yapılarak çözüm bulunabiliyor. Çünkü burun kenarından başlayan ve ağız çevresini dolaşarak çeneye doğru inen çizgiler derinleştikçe yaşlılık görünümünü artırıyor.

Bu durumdan kurtulmak mümkündür. Gülümseme ve kahkaha çizgileri olarak da bilinen burun kenarı çizgileri yüz yogası hareketleriyle yumuşatılıyor, bazı durumlarda tamamen silinebiliyor.

Dudak yogası yapanların dudak büzme hareketi gibi beş basit adımla inanılmaz etkili sonuçlar alınabiliyor. Yüz egzersizleri yapanlar aşağıdaki sıralamayı takip ederek çok başarılı sonuçlar alabilirler.

 • Ağzınızı havayla doldurun ve sıkıca kapatın ve havayı dudaklarınıza doğru iterek balon gibi şişirin.
 • Havayı sağa doğru yanaklara doldurup hareket ettirin.
 • Havayı sağa doğru yanaklara doldurup hareket ettirin.
 • Havayı üst dudakla dişiniz arasına doğru itin.
 • Havayı alt dudakla dişiniz arasına kaydırın.

Her adımı havayı 5 saniye boyunca tutun. Yanaklardaki ve ağızdaki direnci hissetmelisiniz. Bu hareketler yüz yogası yanak dolgunlaştırma egzersizleri arasında da yer almaktadır. Yüz yogası yanak dolgunlaştırma yapanlar, yüz masajı yapanlar, yüz egzersizleri yapanlar da yukarıdaki adımları uygulayabilir.

Burun kenarı çizgileri için yüz yogası her gün tekrarlanmalıdır. İlk 20 günden sonra günaşırı periyoda geçilebilir.

 

Yüz yogası kitabı

Yüz yogası kitap önerileri için araştırma yaptığımızda en çok dikkat çeken kitap Lourdes Çabuk yüz yogası oluyor. Bu kitapta 17 yüz egzersizi tanımlanıyor. Resimli tanımlamalar ve nefes tekniklerinin birleşimiyle yüz kaslarında güçlenme, dolgunlaşma ve elmacık kemiklerinin öne çıkması sağlanıyor.

Kitap hayli iddialı hazırlanmış. Günde 15 dakikanızı bu egzersizleri yapmaya ayırırsanız birkaç ay içerisinde 10 yaş gençleşmeniz mümkün iddiasını taşıyor.

Yüz yogası hareketleri resimli

Yüz yogası hareketleri resimli olarak anlatımda etkiyi artırıyor. Buradan yüz yogası hareketleri resimli olarak takip edilebilir.

 • Yüz yogası hareketleri lourdes çabuk video
 • Yüz yogası hareketleri nasıl yapılır
 • Yüz yogası hareketleri resimli
 • Yüz yogası hareketleri video

 

Yüz yogasının faydaları

Yüz yogası faydalı mı? Yüz yogası ne işe yarar? Yüz yogası gerçekten işe yarıyor mu? Kafanızda bu sorular varsa yüz yogası ile gençleşme deneyimini yaşamadan önce yüz yogası yorumları tarafından da desteklenen aşağıdaki faydalarını incelemenizi öneriyoruz.

 • Kırışıklıkları oluşmadan önce engellemek yüz yogası faydaları arasında en önde gelenidir.
 • Cildin yaşlanma etkilerini yok eder.
 • Etkili bir cilt gençleştirme tekniğidir.
 • Yüz yogasının faydaları arasında göz kapağı düşmelerini engellemek de yer alıyor.
 • Yüz yogası gıdı eritme ile daha zayıf bir görünüm kazandırır.
 • Yüz yogası yapanlar yüzdeki kırışıklık ve sarkmalara karşı önlem almış olduklarından yaşıtlarına göre 10-25 yaş genç gösterebilir.

Yüz jimnastiği hareketleri

 • Estetik cerrahi ve yüz estetiği uygulamalarına göre ucuz ve doğaldır.
 • Botoks ve dolgu gibi uygulamaların ender de olsa görülebilen olumsuz reaksiyonlarından korunmuş olursunuz.
 • Daha çıkık elmacık kemikleri ile yüz hatlarınız keskinleşir, yüzünüz güzelleşir. Yüz yogası faydaları arasında çıkık elmacık kemikleri önemli bir aşamadır.
 • Gergin, yorgun, bezgin yüz hatları yerine daha dingin, dinamik, canlı bir görünüm kazanırsınız.
 • Yüz yogası kasları sıkılaştırır. Bu da kolajen üretiminin artmasına neden olur. Kolajen artışı cildi daha canlı ve genç yapar.
 • Yüz gerdirme yogası şu alanlarda kas ve cilt sıkılaşması yapar: Yüz yogası yanak, yüz yogası alın, yüz yogası çene, yüz yogası gıdı, yüz yogası göz çevresi kaslarını geliştirir, çalıştırır ve cildi sıkılaştırır.
 • Sarkmış gerdanların etkili bir toparlama tekniğidir.
 • Yüz yogası ile gamze oluşturabilirsiniz. Gamze tutkusu olanlar için bu teknik vazgeçilmezdir. Plastik cerrahi alternatifi olarak yüz yogası gerçekten işe yarıyor mu sorusuna kesinlikle ‘evet’ cevabı verebiliriz.
yüz yogası yapan ünlüler-yüz yogası öncesi ve sonrası-yüz yogası önce sonra-yüz yogası dudak-yüz yogası Ayşe Tolga-yüz yogası video-yüz yogası teknikleri-yüz yogası burun-yüz yogası göz-yüz yogası göz çevresi-yüz yogası yanak-yüz yogasıalın-yüz yogası çene-yüz yogası egzersizleri-yüz yogası burun-yüz yogası ne işe yarar-yüz yogası gerçekten işe yarıyor mu-yüz yogası faydalı mı-yüz yogası ile gençleşme-yüz yogası resimli anlatım-yüz yogası kaş kaldırma-yüz yogası ile dudak dolgunlaştırma-yüz yogası gıdı eritme-yüz yogası yapanlar-yüz yogası kitabı

Yüz çizgileri oluşmadan önlem alın

 

Yüz yogası yapan ünlüler

Yüz yogası yapanlar arasında elbette ünlü isimler de yer alıyor. Yüz yogası yapan ünlüler arasında Nurgül Yeşilçay, Jennifer Aniston, Victoria Beckham, Gwyneth Paltrow, Esra Tüzün, Saba Tümer gibi isimler yer alıyor.

Yüz yogası Defne Samyeli tarafından da uygulanan bir teknik olarak tanınıyor. Pek çok ünlü isim gibi Defne Samyeli yüz yogası yapanlar arasında bu hareketleri düzenli olarak uyguluyor. basına yansımasa da ünlüler yüz hareketleri ile mimik çizgilerinin oluşmasını engelliyor, kırışıklıklarla mücadele ediyor.

Yüz yogası Ayşe Tolga tarafından da önerilen bir teknik. Yüz yogası Ayşe Tolga videosu ile bu tekniğin sıkı bir takipçisi ve tanıtıcısı durumunda. Ayşe Tolga yüz masajı ile ilgili merak ettiklerinizi aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Videoda anlatılan Ayşe Tolga yüz masajı tekniklerini öğrenerek siz de genç kalmanın sırlarından birini keşfetmiş olabilirsiniz.

 

Güzellik yogası içerisinde yer alan yüz masajı teknikleri ile daha genç, daha bakımlı bir yüze sahip olabilirsiniz. Haydi yoganın nimetlerinden bir an önce faydalanmaya başlayın! Zor geliyorsa hemen dudak bükebilirsiniz. İnanın bu bile faydalı bir facial face yoga hareketidir.

Yüz yogası yapanlar yorumlar (Yüz yogası yapanların yorumları)

Yüz yogası yapanlar yorumlar konusunda ilk akla gelen platform Kadınlar kulübü oluyor. sizin için bu konudaki yorumlardan birkaçını buraya alıyoruz. Sitedeki diğer yüz yogası yapanların yorumları için linki tıklayabilirsiniz. Yine yüz jimnastiği yapanların yorumları için sitemizde yer alan ve alacak yorumları da takip edebilirsiniz.

Yüz yogasının faydasını görenler inanamayacağınız kadar çok. Bu satırların yazarı olarak iki yıldır yüz yogası yapanlar arasındayım. Ben ve üç arkadaşım daha iki yıllık çalışma sonucunda inanılmaz faydalar gördük. Bu nedenle kendimizi çok rahatlıkla yüz yogasının faydasını görenler arasına dahil ediyoruz. Düzenli olarak günlük 10-15 dakikalık çabayla yüz yogasının faydasını görenler arasına katılabilirsiniz. Israr çok önemlidir!

İşte yüz egzersizi yapanların yorumları, işte Lourdes Çabuk yüz yogası yapanlar ve bu konudaki görüşlerden bir bölümü. Laurdes Çabuk yoga eğitmenidir. Lourdes Çabuk yüz yogası yapanlar için yazdığı kitapla referans konumundadır. Yüz yogası faydalı mı sorusunu kafasında barındıranların başvurabilecekleri kaynak bir kitaptır.

 • 15 Nisan 2009   Arkadaşlar ben 26 yaşındayım. Lourdes Çabukun Yüz Yogası adlı kitabını aldım ve başlamayı düşünüyorum. Ancak şunu söyleyim çok fazla hareket var. Hepsini üşenmeden yapmak imkansız bence -tatlicadiarzu- Yüz Yogası yapanların yorumlarını bekliyoruz
 • hotcoutureben yapıorm her sabah egzersizden sonrayüzünü abuksubuk biçimlere sokuosun dimi gerebildiğn kadar gerceksin bide yanaklarm cok sıkılaştı

 

 

Yüz egzersizi yapanların yorumları

 • 16 Nisan 2009    ginkageçrketen etkili bir spor yüzümüzdede kas var sonuçta
 • safsuBen üç aydır yüz yoğası yapıyorum.Bir faydası varmı bilemiyorum.Daha fazla devam etmek gerek sanırım.
 • 18 Eylül 2015      SutluKahveYaklaşık 6 aydır devam ediyorum. Özellikle boynumla ilgili sorunlarım vardı. 10 yıl önce diyet yaptım ve 26 kilo verdim. Uzun bir süreye yaymama rağmen verdiğim 26 kilo etkisini boynumda gösterdi. 10 yıldır cerrahi hariç her pek çok yöntemi denedim. Tek şansın cerrahi diyorlardı. Yogayla öyle toparladı ki.. Dermoroller için gittiğim dermatolog bile kaça patladı sana boynun diye sordu. Evet tabii bir maliyeti var. 20 lira, sadece 20 lira : ))

 

Yüz yogası yapanlar

Yüz yogası yapanlar basit hareketlerle pek çok faydayı aynı anda elde edebiliyorlar. İşte yüz yogası yapanlar (yuz yogasi) ve yüz yogası yapanların  elde ettikleri avantajların bir bölümü.

 • Yüz jimnastiği yapanların yorumları incelendiğinde önemli bir avantaj olarak plastik cerrahiden ve kozmetik ürünlerden ucuz olması gösteriliyor.
 • Yüzde yüz doğal olması büyük bir avantaj. Yüzünüze hiçbir şey zerk edilmiyor, hiçbir enjeksiyon yapılmıyor. Her şey tamamen doğal.
 • Yaşlanma sürecini yavaşlatabilir.
 • Boyun ve yüz kaslarının çalışması bu bölgelerdeki ağrıların azalması ve giderilmesine etki edebilir.
 • Zindelik verir, stresin azaltılmasında etkilidir.
 • Çift çene oluşmasını engeller
 • Gıdı eritmede etkilidir.

Yüz yogası yazmak bu kadar mı zor? (Yuz yogası)

İnternet arama motorlarında arama yapılırken hangi kelimelerin kullanıldığı makale yazarlarının ilgilendiği bir konudur. Bu makaleyi yazarken yüz yogası kelime öbeğinin yazımında çok büyük imla hataları yapıldığını gördük. O kadar zorlanılmış ki burada değinmek istedik. Aşağıda yazım hatalarının bir kısmı yer alıyor.

 • Yüz yoğası
 • Yuz yogasi nasil yapilir?
 • Yuz yogası
 • Yuz yogasi ne zaman sonuc verir?
 • Yuz yogasi öncesi sonrasi
 • Yüz yogasi önce sonra
 • Yüz yogasi
 • Yuz yogasi
 • Yuz yogasi once sonra

Evde gamze yapma egzersizleri (Gamze egzersizleri)

Yüz yogası gamze yapmak için estetik cerrahi dışında yapabileceğiniz doğal bir yöntemdir. Yüzdeki o sihirli çukurlara sahip olmak için evde gamze yapma egzersizleri yapabilirsiniz. Basit egzersizlerle çekici gamzelere kavuşmak mümkündür. İşte sizi gamzeli yanaklara kavuşturacak beş farklı gamze egzersizleri!

gamze oluşturma egzersizleri-gamze yapma egzersizleri-gamze egzersizleri

Evde gamze yapma egzersizleri ile her yaşta gamze oluşturmanın lüksünü ve güzelliğini yaşayın!

 1. Evde gamze yapma egzersizleri ve gamze belirginleştirme egzersizleri arasında birincisi dudakları sıkıştırıp yanakları içe doğru çekip emmektir. Bu yöntemi dudaklar kapalı vaziyette iken 10 dakika boyunca deneyin.
 2. Parmaklarınızla veya bir kalemin arkasıyla gamze oluşmasını istediğiniz noktalara baskı uygulayın. Bu baskıyı en az otuz dakika boyunca devam ettirin. Bu gamze egzersizi günde üç kez bir hafta boyunca yapın. Gamzeli yanakların keyfini çıkarın!
 3. yüz yogası gamze oluşturma egzersizleri ve gamze belirginleştirme egzersizleri arasında en gülünç olanı ağzınızı yayarak gülümsemeye çalışın. Geniş gülümseme tabir edilen bu gülüş yanaklardaki çizgileri belirginleştirir ve çizgilerin hemen arkasında gamze çukurlarının ortaya çıkmasını destekler. Geniş gülümsemeyi ayna karşısına geçerek çalışabilirsiniz. Alışkanlık haline getirirseniz etkileyici çukurlar sizi bekliyor olabilir.
 4. Geniş gülümseme yaparken parmaklarınızla noktalara baskı uygulayarak yüz yogası gamze oluşturma egzersizleri ileri aşamasına geçin.
 5. Yanaklardan hafifçe yukarıya doğru çekin. İşaret parmağınızı gamzenin oluşmasını istediğiniz noktaya yerleştirin. 40 saniye kadar çekin ve rahatlamak için bırakın. 15-20 saniye bekleyip hareketi tekrarlayın. Bu arada yukarıya çekerken yanakları emmeye çalışın. Gamze egzersizleri ve gamze belirginleştirme egzersizleri günlük en az 10 dakika uygulamanız gerekiyor.

 

Yanak piercingi gamze yapar mı?

Gamzeye piercing yapacak kadar doğuştan şanslı olmayabilirsiniz. Ancak içinizdeki gamze tutkusunu tatmin edebileceğiniz teknikleri öğrenebilirsiniz. Bu sayede gamzeye piercing yapmak imkânınız doğuştan olmasa bile sonradan piercing ile gamze yaparak sizi tatmin edebilir.

Yanak piercingi gamze yapar mı sorusuna ‘evet’ cevabını verebiliriz. Çünkü piercing yanaklarda gamze yapmak için uygulanan tekniklerden biridir. Yanak piercingi gamze için nasıl kullanılır?

Yanaklarında gamze yapmak için en etkili yöntemlerden biri delici bir işlemdir, yani piercing uygulamaktır. Bununla birlikte, piercing ile gamze yöntemini denemeden önce, bu delici yöntemin bazı enfeksiyon risklerine neden olabileceğini dikkate almanız gerekir; bu nedenle, bu yöntemi seçerken dikkatli olmalısınız.

Evde yanak piercingi ile gamze yapmak riskli bir işlemdir. bu nedenle uzman kliniklerde piercing ile gamze yapılmasını öneriyoruz. Yine de ede yanak piercingi gamze çukuru oluşturmak istiyorsanız aşağıdaki uyarıları göz önünde tutun!

 • Yanak gamzesi piercing uygulaması öncesi yanakları iyice temizleyin. Cildin dış kısmı, anti-bakteriyel mendil veya steril sabunlar yardımıyla temizlenmelidir.
 • Keskinliği etkileyen ağız içerisindeki zararlı bakterilerin riskini azaltmak için ağzınızı da dezenfektanla yıkamalısınız.
 • Yanak gamzesi piercing için tek kullanımlık iğne kullanılmalıdır.
 • Piercing ile gamze yaparken yanak delme işlemini gerçekleştirmek için kullanılan kanca steril olmalıdır.
 • Delme için kullanılan araçlar, bakterilerin onları etkilemesini önlemek için kullanıldıktan sonra temizlenmelidir.
 • İğne sterilize edilmek üzere kullanılmadan önce ısıtılabilir.
 • Elleri de antibakteriyel sabunla yıkamak öneriliyor.
 • Yanak gamzesi piercing takısı, antibakteriyel bir solüsyonda yıkanmalıdır.
 • Cildiniz alerjik ve hassassa delmemeyi tercih edin.
 • Piercing işleminden sonra cildinize iyi bakmanız gerekir ve delme yöntemi yapıldığında da çok önemlidir.

 

Yüz yogasının zararları

Yüz gençleştirme ve gamze nasıl belirginleştirilir konularında yüze yoga yapmanın önemli katkıları olduğunu yukarıda ifade ediyoruz. Bununla birlikte yüze yoga yapmanın ve gamze nasıl belirginleştirilir hareketleri yapmanın yan etkileri olabilir mi?

Yüz yogasının zararları arasında olası faktörler şunlardır:

 • Yüz yogası zararları arasında en dikkat çekeni yüzde kırışıklıklara neden olabilmesidir. Gamze çıkarma egzersizleri ve yüze yoga hareketleri arasında yüzü buruşturmak, dudakları büzmek gibi pozlar bulunuyor. Bu pozlar yüzde kırışıklıklara neden olabilir.
 • Daha keskin bir çene, daha kalın boyun, yumrulu yüz ve hatta görülebilir damarlar da dahil olmak üzere çok keskin, erkeksi bir görünüm yüz yogası zararları arasında sayılalabilir.
 • Gamze çıkarma egzersizleri yüz kramplarına neden olabilir. Bu fiziksel etkiler çok ender olarak ortaya çıkabilir.

 

Galat ı meşhur

Doğrusunun yerine kullanılarak zamanla yerleşen kelimelere veya kelime öbeklerine galat-ı meşhur deniyor. Google gibi arama motorlarında arama yapan bazı ziyaretçilerimiz de Türkçemizin güzelliklerini kullanmak yerine İngilizce karakterlere göre arama yapmayı deniyorlar. Bu durumda ortaya meşhur olmayan galatlar çıkıyor. Konumuzla ilgili bu duruma örnek olarak ‘yüz yogasi’, ‘yuz yogasi oncesi sonrasi ‘, ‘yuz yogası’, ‘yüz yogosu’, ‘yüzyogası’, ‘yuz yogasi nasil yapilir’, ‘yuz yogasi hareketleri’, ‘yüz yoğası’, ‘yuz yogasi ne zaman sonuc verir’, ‘yuz yogasi yapanlar’, ‘yüz yogas’, ‘yuzyogasi’, ‘yuz yogosu’, ‘yüz yogadı’, ‘goz yogasi’ aramalarını verebiliriz.

Genç Kalanlar, ‘yüz yogasi’, ‘yuz yogasi oncesi sonrasi ‘, ‘yuz yogası’, ‘yüz yogosu’, ‘yüzyogası’, ‘yuz yogasi nasil yapilir’, ‘yuz yogasi hareketleri’, ‘yüz yoğası’, ‘yuz yogasi yapanlar’, ‘yüz yogas’, ‘yuzyogasi’, ‘yuz yogosu’, ‘yüz yogadı’,’yuz yogasi ne zaman sonuc verir’, ‘goz yogasi’ biçiminde sayfamızı ziyaret eden okurlarımızın da hizmetindedir. Nasıl aratırsan arat, Genç Kalanlar doyurucu içeriğiyle beklentilerinize uygun derli toplu bilgiyi bulabileceğiniz popüler sitelerden biridir.

Yüz jimnastiği nasıl yapılır?

Yüz jimnastiği hareketlerine başlamadan evvel yüzünüzü bir nemlendirici ile nemlendirin. Cilt nemlendirici maske yaparak yüz jimnastiği için cildinizi hazırlayabilirsiniz. nemlendirici krem kullanacaksanız parmak uçlarınıza da sürmeyi ihmal etmeyin. böylece cildinizin yıpranmasını engellemiş olursunuz.

Yüz egzersizleri yapanlar basit tekniklerle yüzünüzü on yıl önceki haline çekebilirsiniz. Alın kırışıklıkları, dudak çevresi kırışıklıkları basit hareketlerle önlenebiliyor.

Yüz jimnastiği hareketleri için örneğin parmaklarınızı göz kapaklarınıza yerleştirip sabitleyin. Sonra kaşlarınızı yukarıya doğru kaldırmaya çalışın. Hareketi on kez tekrarlayın.

Bir diğer alın gerdirme gençleştirme hareketi ise parmaklarınızı alnınıza yerleştirip kafa derinizden aşağıya doğru getirmeye çalışın. Çok sıkı biçimde aşağıya çekin.

Bu ve benzeri yüz egzersizleri genç görünmeniz için büyük katkılar sunuyor.

 

Ayşe Tolga yüz yogası

İyi yaşam uzmanı Ayşe Tolga yüz yogası konusunda farkındalık yaratan isimlerden biridir. Aşağıdaki videoda Ayşe Tolga yüz yogası tanıtımını izleyebilirsiniz. Yüz masajı Ayşe Tolga anlatımıyla genç ve iyi yamanın anahtarlarından biri haline geliyor.

Yüz masajı Ayşe Tolga videosuna buyurun!

 

Yoga nedir?

Yoga nedir? Yoga ne demek? Yoga birleşme, bütünleşme anlamını taşıyan bir kelime. Akıl, ruh ve bedenin bütünleşmesini ifade eden bir Hint felsefe sistemidir. Ruhun ve bedenin eğitimini kapsayan bir bütünleşme sürecini öngörür. Zihnimizin kendini bulmasını, sadeleşmesini amaçlar. Bu süreç insanı huzura kavuşturur, mutlu ve başarılı kılar.

Hayatı yalın yaşamak isteyenler ve içsel yolculuğun kendilerine katacağı ruhsal ve bedensel kazanımları elde etmek isteyenler yoganın incelikleriyle ilgileniyor.

Yoganın Faydaları

Yoganın faydaları modern yaşam içerisindeki bizler için neredeyse sayısızdır. Yoga insanı dinlendirir, kendiyle başbaşa bırakır. Sevinç, mutluluk, huzur duygusu verir. Sağlıklı bir hayat için gerekli olan dengeyi sağlar. Vücuda esneklik, enerji ve güç katar. Hafızayı güçlendirir. Zihinsel becerileri geliştirir. İş ve okul yaşamında, kişisel gelişim sürecinde başarıyı ve verimi artırır.

Doğru duruş ve nefes alma teknikleriyle daha sağlıklı ve otacı bir hayat sunar. Doğru nefes almayla kan dolaşımını hızlandırır. Ağrı, sızı ve acı ile daha iyi mücadele eden yepyeni bir vücuda sahip olabilirsiniz. Elbette, düzenli şekilde yoga yapmak gerekiyor. Yoga bazı hastalıkların örneğin kas veya iç organ hastalıkları tedavisinde tamamlayıcı tıp unsuru olarak görev görür.

Yogayı herkes yapabilir. Yaş sınırı yoktur. Yoga yapan insan kendini ve kapasitesini dahi iyi bilir. Hayattan daha çok zevk alır, hayatına anlam katar.

Patanjali yoganın bilimini yapan kişidir. Aydınlanmaya giden yolda sekiz basamaktan oluşan bir meditasyon yolu çizmiştir. Bu basamaklar tanıyalım.

 1. Yama – Evrensel ahlaki disiplinler
 2. Niyama – Kişisel disiplin
 3. Asana – Yoga duruşları
 4. Pranayama – Nefesin kontrolü
 5. Pratyahara – Duyguları geri çekme
 6. Dharana – Dikkati bir yere toplama
 7. Dhayana – Meditasyon
 8. Samadhi – Kendini tanıma. Aydınlanma

Yoga ile yapacağınız yolculuk size inanılmaz imkanlar, huzur ve mutluluk getirebilir. Burada anlatılan facial yoga ile gençleşme de artı fayda olarak belirtilebilir.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Yüz yogası ile gamze yapma! (8 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] Kaş kaldırma yöntemleri arasında kaş kaldırma ameliyatı, kaş kaldırma egzersizleri, yüz yogası, kaş kaldırma botoks uygulaması, kaş tasarımı gibi kaş kaldırma estetiği teknikleri […]

 2. […] Yüz yogası yapın! Böylece yüzünüz daha şekilli, gergin, zayıf ve genç görünebilir […]

 3. […] Yüz yogası yapın! Böylece yüzünüz daha şekilli, gergin, zayıf ve genç görünebilir […]

 4. […] genç görünmek elinizde! Çene ucu dolgusu kavramı size yabancı gelebilir. Oysa en az dudak, yanak-elmacık, göğüs dolgusu kadar hatta onlardan daha fazla estetik görünümü etkileyebiliyor. Çünkü […]

 5. […] gerginleştirmek için egzersizler, yüz yogası yanında yüzü sıkılaştıran yağları kullanmak akıllıca bir anti aging amaçlı davranış […]

 6. […] Yüz yogası yapmak size kaybettiğiniz yılları geri kazandırabilir. […]

 7. […] taş çıkartıyor! Hartz 70 yaşında bu formda kalmasının sırrını şekeri bırakmak ve yoga olarak […]