1 haftada 20 cm saç uzatma

. 1 haftada 20 cm saç uzatma mümkün mü? Saç uzatan formül var mı? Bu konuda yapabilecekleriniz var. Neler olduğunu makaleden okuyabilirsiniz.


0

1 haftada 20 cm saç uzatma doğal yöntemleri kullanarak siz de her daim genç ve güzel saçlara sahip olabilirsiniz. Hızlı saç uzatma yolları için yapabileceğiniz çok şey var. 1 haftada 20 cm saç uzatma için neler yapabileceğinizi keşfedin! Hızlı saç uzatma yolları arasında doğal yöntemleri sizlere veriyoruz.

Haftada 20 cm saç uzatma doğal yöntemleri gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

1 haftada 20 cm saç uzatma

Hızlı saç uzatma yöntemleri kadın ziyaretçilerimiz tarafından sıklıkla soruluyor. 1 haftada 20 cm saç uzatma mümkün mü? Saç uzatan formül var mı? Bu konuda yapabilecekleriniz var. 1 haftada 20 cm saç uzatma erkek ve kadın için garanti edilemese de çok hızlı saç uzatma yöntemleri bulunuyor.

1 haftada saç uzatma yöntemleri nelerdir?

 • Protein yönünden zengin beslenme düzeni (Balık, yumurta, soya ürünleri, fasulye, yağsız et ve fındık vb.)
 • Günlük 75-90 mg C vitamini alın. C vitamini en çok kavun, narenciye, brokoli, biber ve ıspanaktan alınabilir.
 • Aloe Vera yapraklarındaki jelli sütü bal ile karıştırıp saçınıza 20 dakika uygulayın.
 • Domates, zeytinyağı ve aloe vera karışımını saç derinize 20 dakikadan az olmamak üzere uygulayın.
 • Saç yıkama suyunuza 15 damla biberiye yağı damlatın.
 • Doktorunuza danışarak biyotin hapı alabilirsiniz.
 • Çok sıcak su kırılmaya neden olur ve saçınızı cansızlaştırır. Saçlarınızı parlak ve sağlıklı tutmak için soğuk su ile yıkayın.
 • Saç kurutma makinesini kullanmayın.
 • Su içmek sağlıklı saç ve saç derisi için çok önemlidir. Cildinize yeterli miktarda su almadığınızda ve saçınızı kurutmaya başladığında uzaması da yavaşlar.

1 haftada 7 cm saç uzatma

Öncelikle 1 haftada 7 cm saç uzatma gibi bir başlık çok iddialı oluyor! Herkes için aynı etkiyi yapmayabilir ama vereceğimiz formül onlarca kişi tarafından denenerek çalıştığı kabul görmüş bir uygulama!

Basit bir karışımla 1 haftada 7 cm saç uzatma hayaliniz gerçek olabilir!

1 haftada 7 cm saç uzatma kürü

Saç uzatan yağ maskeleri ile 1 haftada 7 cm saç uzatma kürü için gerekli malzemeler şunlardır:

 • Bir tatlı kaşığı badem yağı
 • Bir Bemiks ampul
 • Bir tutam sinameki
 • Bir çay kaşığı rezene tohumu

1 haftada saç uzatma tarifi

Pek çok saç uzatma kürü tarifi çok iddialı rakamlar dile getiriyor. Örneğin 1 haftada 20 cm saç uzatma, 1 haftada 10 cm saç uzatma, 1 ayda 18 cm saç uzatma, 1 ayda 50 cm saç uzatma gibi… Elbette abartmanın da bir sınırı var! Örneğin 1 ayda 50 cm saç uzatma gibi iddialar artık olağan sınırların dışına çıkıyor ve mucize beklemek oluyor. O nedenle herhangi bir rakam hedefi koymadan şimdi tarifini vereceğimiz saç uzatma kürü 1 haftada saç uzatma kürü olarak kabul edilmelidir.

Gelelim 1 haftada saç nasıl uzar kürünün tarifine! Bu tarif daha çok 1 haftada 20 cm saç uzatma kadın saçı için gibi algılanıyor. Oysa tarifi 1 haftada 20 cm saç uzatma erkek saçı için de uygulayabilirsiniz.

Öncelikle rezene tohumlarını kaynar suya ekleyerek bir cezve veya demlikte yarım saat demleyin.

Aynı şekilde başka bir kapta sinameki çayını demleyip süzün. Soğuttuktan sonra sinameki ve rezene çaylarını birleştirin.

Bu karışıma bir Bemiks ampul ve badem yağını ekleyin. Saç diplerine iyice yedirin ve uzun süre kalmasını sağlayın. 1 haftada saç uzatma kürünü haftada bir uygulayın!

1 haftada saç uzatma sonuçları bazen 1 haftada 5 cm uzayan saçlar biçiminde bazen de 1 ayda 18 cm saç uzatma gibi sonuçlar verebilir. Saçlarınızda uygulama sıklığına ve tekniğine göre bir uzama olmaktadır.

1 haftada 20 cm saç uzatma gibi genç kalmak için pek çok benzersiz yöntemleri de buradan keşfedebilirsiniz.

1 haftada 10 cm saç uzatma

1 haftada 5 cm uzayan saçlar yeterli gelmiyorsa 10 cm olarak hedefleyin. Olağan koşullarda saçlar ayda 2 cm kadar uzuyor. Siz adeta doping etkisiyle 1 haftada 5 cm uzayan saçlar veya 1 haftada 10 cm uzayan saçlar için bazı çözümler deneyebilirsiniz. Elbette sonuçlar beklediğiniz gibi olabilir ama hedefinizin gerisinde de kalabilir!

Hızlı saç uzatma teknikleri arasında saç uzatma maskeleri ilk sıralarda geliyor. Bir saç maskesi yap saçına can ve hareket gelsin! Kendi doğal yağ maskesi yapabilir veya yerel eczaneden ya da güzellik malzemeleri dükkanından tezgah üstü saç maskeleri alabilirsin.

 • 1 su bardağı (237 mi) Hindistan cevizi yağı
 • 1 çorba kaşığı (14,8 mi) badem yağı
 • 1 çorba kaşığı macadamia yağı
 • 1 çorba kaşığı jojoba yağı

Hızlı saç uzatma teknikleri ile saç uzatan yağ maskeleri arasında bu özel maske favoridir. Hiçbir maske ile 1 ayda 50 cm saç uzatma mümkün değildir. Ancak etkili ve sizi sevindirecek sonuçları bu maskede alabilirsiniz.

Tüm malzemeleri birleştirin. Maskeyi nemli saça uygulayın ve 10 dakika bekletin. Ardından, saçlarınızı normalde yaptığınız gibi yıkayın ve bakım yapın. Aşırı yıkanmayı önlemek için normal olarak şampuan uyguladığınız günlerde saç maskenizi kullanın.

Saç uzatma yöntemleri doğal formüller

Saç uzatan yağ formülleri hazırlayarak etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Saç uzatan yağ kürleri sayesinde az masrafla büyük faydalar sağlamak mümkün olabiliyor.

Bu arada bir uyarıda bulunmak istiyoruz. 1 haftada saç uzatma gibi formüller her zaman ve her kişide aynı sonuçları vermeyebilir. Bu makalede okuyacağınız çözümler 1 haftada saç uzatma formülleri yanında kalıcı ve etkili saç uzatan doğal yöntemler konu ediliyor.

1 haftada saç nasıl uzar?

ABD Hastalık Kontrol Merkezi’ne göre saçlar ortalama olarak ayda 1.25 cm büyür. 1 haftada saç nasıl uzar sorusunu hızlı olarak hayata geçirmek için birkaç adıma uymak gerekiyor.

 • Saçların büyümesine yardımcı olmak için Biotin açısından zengin yiyecekler yiyin. Biotin yönünden zengin besinler arasında badem, fıstık, ceviz, yumurta, süt, peynir, karaciğer, somon, sardalya, avokado, karnabahar yer alıyor.
 • Art arda yedi gün boyunca günde en az bir kez beş dakika boyunca parmak uçlarınızla kafa derisine masaj yapın.
 • Saçlarınızı soğuk suyla yıkayın. Sıcak su, nemin saç tellerini çıkarır ve saç tellerini zayıflatır ve kırılmaya daha yatkın hale getirir. Saçlarınızı ılık suyla yıkayın, sıcak suyla yakmadığınızdan emin olun.
 • Jelatin, güçlü saçlar ve sağlıklı bir cilt için gerekli olan ciltte kolajen üretimine yardımcı olabilir.
 • Saç büyütme hazır kompleks kozmetik destekleri kullanabilirsiniz.
 • Ispanak ve brokoli yiyin.
 • Ispanak, saçınızın büyümesi için önemli bir sebzedir, çünkü protein ve A vitamini ve C vitamini açısından yüksek olup vücudunuzun saç derisini nemlendirmek için sebum üretmesi gerekir. Bu vitaminler arasındaki bir eksiklik kırılgan saçlara ve hatta saç dökülmesine neden olabilir, bu nedenle diyetinizde bol miktarda ıspanak yediğinizden emin olun.
 • Brokoli, yiyebileceğiniz en önemli yeşillerden biridir ve aynı zamanda saç sağlığı ve büyümesi için vazgeçilmez olan muhteşem bir süper besindir. Vitamin A ve vitamin C‘nin yanı sıra güçlü saçlar için gerekli olan temel B vitaminlerini de içerir. Brokoli içerisindeki antioksidan bileşikler, özellikle de C vitamini, serbest radikalleri ortadan kaldırarak saç dökülmesini önleyerek daha sağlıklı ve daha kalın saçlara katkıda bulunur.
 • Hindistan cevizi yağı kullanın. Böylece saçınıza doping yaparak 1 haftada saç nasıl uzar gözlerinizle görün!

1 haftada 20 cm saç uzatma gibi genç kalmak için pek çok benzersiz yöntemleri de buradan keşfedebilirsiniz.

1 haftada saç nasıl uzar erkek için!

Saç nasıl hızlı uzar erkek ziyaretçilerimizin de gündeminde olan bir konu! Erkek saçlarının hızlı uzaması için doğal besin ve vitamin takviyeleri almak gerekebilir. 1 haftada saç nasıl uzar erkek için çözümler arasında saç takviyeleri alınması önerilebilir.

Saç uzatan vitamin desteği listesi

Bu takviyeler saç nasıl hızlı uzar erkek için öneriler arasında yer alıyor. Alacağınız saç için takviyeler saçınızın daha hızlı ve sağlıklı büyümesine yardımcı olabilir. Herhangi bir takviye almadan önce, doğru dozu aldığınızdan emin olmak için doktorunuzla konuşmalısınız ve takviyeler şu anda üzerinde olduğunuz ilaçlarla olumsuz etkileşime girmeyecektir.

Biotin ve diğer saç uzatma vitaminleri farklı çalışabilir veya farklı insanlar için farklı yan etkilere neden olabilir.

1 haftada 20 cm saç uzatma gibi genç kalmak için pek çok benzersiz yöntemleri de buradan keşfedebilirsiniz.

Evde saç uzatma yöntemleri

Basit ama etkili bir tekniği evde saç uzatma yöntemleri olarak kullanabilirsiniz. Bu yöntem bir takviye, esansiyel yağ, maske gerektirmiyor. “İnversiyon” yönteminden söz ediyoruz.

İnversiyon” yöntemi, başınızı ters çevirdiğinizde, kalbinizin altında olacak ve daha sonra saç büyümesini teşvik edebilecek kan akışını uyaran yöntemdir. Yatağınıza koyun ve başınızın yatağın kenarından sallanmasına izin verin, böylece boynunuz yatağınızın kenarında desteklenir. Günde 4-5 dakika bu pozisyonda kalmaya çalışmalısınız.

Bu tekniğin herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. Doğal saç uzatma formülleri arasında pek çok insan uyguluyor ve sonuç aldığına inanıyor. Elbette sonuçları daha etkin kılmak için bitkisel saç uzatma yöntemleri ile destekleyebilirsiniz.

İnversiyon yönteminin etkisini hızlandırmak için bitkisel saç uzatma yöntemleri olarak şu adımları da yapabilirsiniz.

 • İnversiyon öncesi saç derinize Hindistancevizi yağı ile masaj yapabilirsiniz.
 • Soğanı ocakta folyoya sararak pişirin. Soğuttuktan sonra suyunu çıkarın. Hint yağı ile birleştirerek saçınıza uygulayın.

1 haftada 20 cm saç uzatma gibi genç kalmak için pek çok benzersiz yöntemleri de buradan keşfedebilirsiniz.

Saçınıza Hindistan cevizi Yağı kullanmanın saça faydaları

 • Saç köklerinin derinlerine nüfuz ederek saç büyümesini uyarır.
 • Kuru saçlar için inanılmaz nemlendirme sağlar.
 • Saçlara parlaklık katar.
 • Saçlarınızdaki protein kaybını azaltır

Saç uzatan doğal yöntemler

Saç uzatan doğal yöntemler arasında yer alan saç uzatan yağ tariflerinden birini veriyoruz.

Hindistan cevizi yağı ile saç uzatma formülü. 1 haftada 20 cm saç uzatma kadın saçı için Hindistan cevizi yağı ile mümkün olabilir! Hindistan cevizi yağı ile saç uzatmak için gece yatmadan önce bir yemek kaşığı kadar Hindistan cevizi yağını ısıtıp saç derisine etkili bir masaj yaparak uygulayın. Sonra streçle sarıp sabaha kadar bekletin. Streçin hava geçirmesi için bazı yerlerine küçük delikler açın.

Gece boyunca saç uzatan yağ saçınızda kalsın ve ertesi sabah saçlarınızı yıkayın.

Bunu ne sıklıkla yapmalısın? Saçınızı her yıkadığınızda Hindistancevizi yağı uygulayabilirsiniz. Haftada iki kere tavsiye edilir.

Hindistan cevizi yağı, potasyum açısından zengin olup, kafa derinizi sağlıklı tutar, yeni saç gelişimini teşvik eder ve hasar gören saçları onarır. Aynı zamanda kepeği ve saç dökülmesini azaltır. Hindistan cevizi yağı hasarlı saçlar için saç bakımı olarak da kullanılır.

En doğal saç uzatma yöntemleri arasında Hindistan cevizi yağını güvenle kullanabilirsiniz.

Saç nasıl daha çabuk uzatılır?

Saç nasıl daha çabuk uzatılır sorusunun doğal bir çözümü de biberiye yağıdır. Saç uzaması için biberiye yağı etkili bir doğal yoldan saç uzatma yöntemleri arasındadır. Doğal yoldan saç uzatma yöntemleri biberiye yağı formülü için;

 • Bir tatlı kaşığı biberiye yağı
 • İki yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

Biberiyeyi ve hindistancevizi yağlarını bir kapta karıştırın ve karışımı saç derinize ve saçınıza uygulayın. Gece boyunca saçınızda kalsın ve ertesi sabah yıkayın. Biberiye yağı, şampuan veya saç kremi ile karıştırılarak da uygulanabilir. En iyi sonuç için haftada iki kez saç uzatan yağı uygulayabilirsiniz.

Biberiye yağı, biberiye bitkisinin damıtılmasından hazırlanır. Yağ, hücre bölünmesini arttırır ve kan damarlarını genişletir, böylece kan dolaşımını uyarır. Saç büyümesini arttırır ve aynı zamanda saç tokluğu da verir.

1 haftada 20 cm saç uzatma gibi genç kalmak için pek çok benzersiz yöntemleri de buradan keşfedebilirsiniz.

Doğal yoldan saç uzatma yöntemleri

Doğal yoldan saç uzatma yöntemleri arasında yer alan saç uzatan yağlar listesini aşağıda inceleyebilirsiniz. Bu yağlar doğal saç uzatma etkileriyle saç uzatma yöntemleri evde yapabileceğiniz çözümlerdir.

Saç uzatma doğal yöntemleri

Saç uzatma yöntemleri evde kolayca hazırlanabilecek doğal kürlerle yapılabilir. Bu kürlerden biri de soğan suyu kürüdür.

Hızlı saç uzatan doğal yöntemler arasında yer alan soğan kürünün elde edildiği soğan suyu, kükürt bakımından zengindir ve dokularda kollajen üretimini arttırır ve saçın yeniden oluşumuna yardımcı olur. Saç büyümesi için en eski ve en etkili ev ilaçlarından biri olarak soğan suyu kısa sürede saç uzatma doğal yöntemleri arasında yer alıyor.

Saçları uzatan doğal yöntemler arasında yer alan soğan suyu hazırlamak için iki kırmızı soğan veya arpacık soğanı kullanabilirsiniz.

Soğanları soyun ve parçalayın. Parçaları karıştırın ve meyve suyu sıkacağında suyunu elde edin.

Saç derinize soğan suyunu dikkatli bir şekilde pamukla uygulayın ve 15 dakika boyunca muhafaza edin. Son olarak, hafif bir şampuanla durulayın.

İstenilen sonuçları elde etmek için haftada bir kez kafa derinize soğan suyu uygulayabilirsiniz. Doğal saç uzatma yöntemleri saçlar için kalıcı uzama sağlar. Bu yöntemler saçın sağlığı için de büyük faydalar sunuyor.

1 haftada 20 cm saç uzatma erkek

Erkek saçı kadın saçına göre daha yavaş uzayabiliyor. Bu handikabı ortadan kaldırmak için bitkisel kürler uygulayabilirsiniz.

1 haftada 20 cm saç uzatma erkek kürü için temel malzeme sarımsaktır. Bir baş sarımsağı bir havanda döverek suyu çıkacak biçimde jel haline getirin. Elde ettiğiniz karışımı saç diplerine uygulayın ve yarım saat kadar beklemeye bırakın. 1 haftada saç uzatma erkek formülünü haftada üç kez uygulayabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken nokta sarımsağın saçta iki saatten fazla bırakılmamasıdır. Bu saç sağlığı açısından risk oluşturabilir!

1 haftada saç uzatma erkek formülünün bir diğeri de badem yağı ile yapılıyor. Zeytinyağı ve badem yağı karışımını ocakta hafif ılıtarak saç diplerinize uygulayın. Yarım saatten az olmamak üzere bekletip durulayın. Böylece 1 haftada saç uzatma erkek formülü belirgin bir uzunluk farkı sağlayabilir.

1 haftada 20 cm saç uzatma gibi genç kalmak için pek çok benzersiz yöntemleri de buradan keşfedebilirsiniz.

Doğal yollarla saç uzatma yöntemleri

Doğal yollarla saç uzatma yöntemleri, hızlı saç uzatma erkek veya saç uzatma yöntemleri doğal bayan fark etmeden her saç türüne etki edebiliyor.

Saç uzatmak için doğal yöntemler arasında elma sirkesi de yer alıyor. Diğer bitkisel formüller gibi saç uzatmak için doğal yöntemler arayanlara elma sirkesini özellikle öneriyoruz. Çünkü elma sirkesi saç derisini nazikçe temizler, saçların PH dengesini korur ve saç büyümesini hızlandırır.

Hızlı saç uzatma doğal yöntemleri arasında yer alan elma sirkesi kürü için 75 ml elma sirkesi ve 1 litre su yeterli oluyor. Hızlı saç uzatma maskeleri kategorisindeki elma sirkesi kürü uygulaması için saçınızı şampuanla iyice yıkayın. Elma sirkesini su ile seyreltin. Saçınızı yıkadıktan sonra, bu solüsyonun bir fincanı son durulama olarak kullanın.

Saçınızı her yıkadığınızda elma sirkesi çözeltisiyle saçlarınızı durulama yapabilirsiniz.

saç uzatma doğal yöntemleri-1 haftada saç uzatma-hızlı saç uzatma erkek-saç uzatma yöntemleri evde-saç nasıl daha çabuk uzatılır-1 haftada 20 cm saç uzatma-saç uzatan yağ-hızlı saç uzatma maskeleri-saç uzatma yöntemleri ender saraç-saç uzatmak için doğal yöntemler-saç uzatan doğal yöntemler
1 haftada 20 cm saç uzatma
Photo: Pexels-Pixabay

1 haftada 20 cm saç uzatma gibi genç kalmak için pek çok benzersiz yöntemleri de buradan keşfedebilirsiniz.

Saç uzatan yağlar

Saç uzatan yağlar listesi kolayca ulaşabileceğiniz ve yüksek maliyeti olmayan bitkisel ürünlerden oluşuyor. Saçlar için esansiyel yağlar kullanmak için çok miktarda yararlı seçenek bulunuyor. Saç uzatan yağlar aynı zamanda kepek ve kuru kafa derisini tedavi etmeye, saçlarınızı güçlendirmeye, parlatmaya yardımcı oluyor. Doğal saç uzatma için uçucu yağlar kullanılabilir.

Saç uzatan yağlar listesi

 • Lavanta yağı. Saç uzatma yöntemleri arasında yer alan saç uzatan yağlar ilk sırasında lavanta yağı bulunuyor. Araştırmalar, lavanta yağının saç büyümesini hızlandırıcı etkilere sahip olduğunu göstermiştir.
 • Biberiye yağıBiberiye yağı, saç kalınlığı ve büyümesi için en önemli uçucu yağlardan biridir. Saç büyümesini uyaran ve iyileşmeyi hızlandıran hücresel metabolizmayı arttırmak için kullanılır.
 • Papatya yağı. Papatya yağı saç bakımında kullanılabilecek mükemmel bir yağdır.
 • Sedir ağacı yağı. Sedir ağacı yağı saç derisinde kan dolaşımını artırarak saç köklerini uyarmaya yardımcı olur. Saç büyümesini artırır ve saç kaybını yavaşlatabilir. Aynı zamanda incelmiş saçların dolgunlaştırılması için de etkilidir.
 • Limon otu yağı. Tropik ülkelerde yetişir, limon kokan bir yağdır. Saç foliküllerini güçlendirebilir ve kaşıntılı ve tahriş olmuş saç derisini yatıştırılabilir. Şampuan ya da saç kremi şişesine 10 damla limon otu yağı ekleyebilir ya da günlük olarak saç kremi ile birlikte 2-3 damla kafa derisine damlatıp masaj yapabilirsiniz.
 • Nane yağı. Nane yağı, kafa derisini uyarmaya yardımcı olur ve güçlü antiseptik özelliklerinden dolayı kepeği ve hatta biti tedavi edebilir. Araştırmalar, nane yağının, saç büyümesini de desteklediğini gösteriyor.

1 haftada 20 cm saç uzatma gibi genç kalmak için pek çok benzersiz yöntemleri de buradan keşfedebilirsiniz.

Hızlı saç uzatma maskeleri

Saç uzatma doğal yöntemleri içerisinde doğanın bize sunduğu mucizeler yer alıyor. Saç uzatma doğal yöntemleri için hazırlayacağınız maskeler inanın etkili sonuçlar verebiliyor. Hızlı saç uzatma maskeleri arasında bal ile yapacağınız uygulama önemli bir yer tutuyor. Balın besleyici ve nemlendirici özellikleri saç köklerini ve saç tellerini güçlendirir. Bal aynı zamanda saç derinize zarar veren serbest radikalleri ortadan kaldırmaya yardımcı olan antioksidanlar da içerir.

Saç için bal maskesi

En hızlı doğal saç uzatma yöntemleri arasında bal maskesi yer alıyor. Bal maskesi hızlı saç uzatma erkek ve kadın saç tipleri için idealdir.

Saçı çabuk uzatan doğal yöntemler arayanlar için hazırlanması ve uygulaması kolay bal maskesi iyi bir seçenektir.

Doğal ve hızlı saç uzatma yöntemleri denilince bal maskesi yapımı tarifini vermek şart oluyor.

Saç için bal maskesi malzemeleri

 • Bir tatlı kaşığı bal
 • İki çorba kaşığı doğal zeytinyağı şampuanı

Balla şampuanınızı karıştırın ve saçlarınızı her zamanki gibi durulayın. Bu maskeyi haftada iki kez yapabilirsiniz. Balın besleyici ve güçlendirici etkisi ile 1 haftada 20 cm saç uzatma mümkün olmasa da evde doğal saç uzatma yöntemi (evde dogal sac uzatma yöntemi) olarak iyi bir alternatiftir.

1 haftada saç uzatma yöntemleri

Aşağıda vereceğimiz saç uzatma formülü karışımını yaparak 1 haftada saç uzatma yöntemleri arasından birini deneyerek saç uzama hızında artış sağlayabilirsiniz.

Bu bitkisel yağları bir litre su içerisine 20’şer damla olarak ekleyin. Saç diplerinize kadar yedirerek saçınızı yıkayın. Her gün uygulayabileceğiniz bu karışım 1 haftada saç uzatma etkisini gösterecektir. Bu saç uzatma formülü için kullanılan bazı yağları ülkemizde bulmakta sıkıntı çekebilirsiniz. Ünlü aktarlar ile temas ederek veya internet siparişi vererek elde edebilirsiniz.

1 haftada 20 cm saç uzatma gibi genç kalmak için pek çok benzersiz yöntemleri de buradan keşfedebilirsiniz.

Bitkisel saç uzatma yöntemleri

Bitkisel yağlar ile hazırlayacağınız bitkisel saç uzatma yöntemleri saç uzatma konusunda çok etkili sonuçlar sağlayabilir.

Bitkisel saç uzatma yöntemleri kadın için olduğu kadar erkek saçları için de kullanılabilir. Aşağıda en çok bilinen ve sonuç alınan bitkisel saç uzatma yöntemleri kadın ve erkek için karışımları inceleyebilirsiniz.

Elbette bu karışımlar 1 ayda 20 cm saç uzatma gibi sonuçlar sağlamayacaktır. 1 haftada 5 cm saç uzatma hayaliniz gerçek olmayabilir ama bu uğurda yola çıkmak ve çaba harcamak da önemli bir destektir. Saçların olağan uzama sürecine olumlu katkı sağlayacaktır.

Aşağıdaki bitkisel çözümler saç uzatma yöntemleri erkek saçları için de uygulanabilir.

 • Nane yağı kullanıp zeytinyağı ile seyrelterek saçınıza uygulayabilirsiniz.
 • Biberiye yağı, badem yağı ile mükemmel saç uzatma etkisi sağlayabilir.
 • Susam yağı saç uzatma maskeleri içerisinde mutlaka olmalıdır. Hatta susam yağını doğrudan saçınıza uygulayabilirsiniz.
 • Argan yağı saç uzatma yöntemleri erkek saçlarında kullanılabilir. Nemli saça, saç diplerine uygulayın. Argan yağının saf olmasına dikkat edin.

1 haftada 20 cm saç uzatma gibi genç kalmak için pek çok benzersiz yöntemleri de buradan keşfedebilirsiniz.

1 ayda 20 cm saç uzatma mümkün mü?

5 günde saç uzatma ister misiniz? Şimdi 5 günde saç uzatma seçeneğini kim istemez dediğinizi duyar gibiyiz. 5 günde saç uzatma mümkün ama ne kadar uzayacağı ile ilgili bazı uyarılarımız olacak!

Bazı sitelerde 1 ayda 20 cm saç uzatma, 1 haftada 5 cm saç uzatma, 1 haftada 3 cm saç uzatan sır gibi başlıklar okuyabilirsiniz. Bu başlıkların tamamı için bilimsel bir veri sunmak istiyoruz. İnsan saçı ortalama olarak günde 0,35 ile 0,37 milimetre arasında büyüyor. Matematik olarak bir ayda 1 cm ile 1,5 cm arasında bir uzama hızına sahip. Saçların uzaması için doğal yöntemler ne kadar başarılı olabilir?

O halde haftada 5 cm saç uzatma mümkün olabilir mi? Elbette özel saç ekleme teknikleri ile haftada 5 cm saç uzatma mümkün! Ancak, yalnızca saçların uzaması için doğal yöntemler kullanarak yani hızlı saç uzatma maskeleri ile bu hız artırılabilir. Bununla birlikte yine matematiksel olarak haftada 5 cm saç uzatma için 4 kat hızlandırmak gerekiyor. Bu ise çok mümkün görünmüyor!

Saç uzatma erkek yöntemleri

Erkek saçı nasıl hızlı uzar? Saç nasıl daha çabuk uzatılır konusunda yapacağınız bütün çözümler hem erkek hem de kadın saçları için etkili olabilir. Ancak yine de özellikle erkek saçlarında daha etkili olacağına inanılan karışımlar olabiliyor. Saç uzatma yolları erkek evde nelerdir?

İşte saç nasıl daha çabuk uzatılır sorusunun erkeklere özel cevapları! Saç uzatma erkek yöntemleri!

 • Hızlı saç uzatma erkek saçı için özel maske olarak keten tohumu yağı ve ısırgan otu karışımını önerebiliriz. Isırgan otunun kaynatıp suyunu süzerek soğutun. Keten tohumu yağı ile birleştirip saç diplerine uygulayın. Hızlı saç uzatma erkek tarifi ile haftada olmasa bile ayda minimum 1.25 cm saç uzatmak mümkün olabilir!
 • Erkek saç uzatma yöntemleri arasında organik elma sirkesinin son durulama suyuna eklenmesi hızlı saç uzatma etkisi gösterecektir.
 • Hint Bektaşi üzümü suyu ve limon suyu karışımını erkek saçı nasıl hızlı uzar sorusunun cevabı olarak gece yatmadan önce saçınıza uygulayın. Bir streç filmle saçınızı sarın ve sabah yıkayın.
 • Saç uzatma yolları erkek evde nasıl yapılır?
 • Yumurta sarısı, patates ve bal kürü saç uzatma erkek yöntemleri arasında bir hayli popülerdir. Patatesin suyunu çıkarıp yumurta sarısı ve bal ekleyerek saçınıza uygulayın. Bir saat kapalı tutup, yıkayabilirsiniz.

1 haftada 20 cm saç uzatma gibi genç kalmak için pek çok benzersiz yöntemleri de buradan keşfedebilirsiniz.

1 haftada 3 cm saç uzatan sır

İşin sırrı zeytinyağı ve esansiyel yağlarda gizli. Zeytinyağı ısıtarak saçınıza uygulamak ve ek olarak lavanta yağı, hindistancevizi yağı, argan yağı, hint yağı gibi bitkisel uçucu yağlar kullanmak etkili sonuçlar sağlayabiliyor.

1 haftada 3 cm saç uzatan sır için ayrıca saçınızı doğal sabunlarla yıkamak, saç uzatan vitamin desteği almak da gerekebilir. Her şeyden önemlisi sağlıklı ve doğal beslenme düzenidir.

1 haftada 20 cm saç uzatma gibi genç kalmak için pek çok benzersiz yöntemleri de buradan keşfedebilirsiniz.

Süt ile saç uzatma

Süt saç uzatmak için kullanılabilecek etkili ve doğal bir besindir. Süt ile saç uzatma konusunda uzman editörlerimizin hazırladığı ‘Süt ile saç uzatma’ yazısını okuyabilirsiniz.

Uzmanlar ne diyor?

Aşağıda bir haftada hızlı saç uzatma, doğal saç uzatma yöntemleri ile ilgili bilgileri içeren videoyu izleyebilirsiniz.

1 haftada 20 cm saç uzatma gibi genç kalmak için pek çok benzersiz yöntemleri de buradan keşfedebilirsiniz.

Saç uzatma yöntemleri Ender Saraç

Aşağıdaki videoda saç uzatma yöntemleri Ender Saraç tarafından anlatılıyor. Ayrıca saç dökülmesini engelleyen tarifler de dikkat çekiyor.

Saç uzatmanın doğal yolları İbrahim Saraçoğlu

Saç uzatmanın doğal yolları İbrahim Saraçoğlu tarafından da tarifler ve görüşler dile getiriliyor. Örnek bir videoyu aşağıda bilginize sunuyoruz.

Bitmedi! 1 haftada 20 cm saç uzatma gibi genç kalmak için pek çok benzersiz yöntemleri de buradan keşfedebilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin


18 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Saçlarım hiç hızlı uzamıyordu. Keratin saça iyi geliyor, saçın temel maddesi dedikleri için keratin yüklemesi yapmaya karar verdim. İnternette patentli doğal keratin bakım seti olan liquid keratine denk geldim. Alıp kullandım ve çok faydasını gördüm. Saçlarım çok hızlı uzadı.

 2. ben saçlarımı uzatmak için intense keratin eczanesinin uzatma setini kullanmıştım saçlarım normalden daha hızlı uzadı bunun yanı sıra ise daha bakımlı ve gür oldu. tavsiye ederim.

 3. iksir gözenek açıcı kullanıyorum uzatma konusunda saç diplerini uyarıyor ve cok etkili 2hafta da saçlarımda uzama oldu

 4. Benim erkek kardeşimin saçları çok yavaş uzuyordu doğal yollu yöntemler aradık internette araştırırken evde kendimizin uygulayabileceği keratin iksir ve keratin dip bakım yağı ile karşılaştık kardeşimde uyguladık çok çabuk sonuç gösterdi ayrıca saçı çok iyi besliyor.

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı