Alfa Lipoik Asit kullananların yorumları: Yaşlanmayı durduruyor, kilo verdiriyor, vücudu temizliyor! Alfa Lipoik Asit cilde faydaları 20 başlıkta toplanıyor!

Bu yazıda Alfa Lipoik Asit kullananların yorumları, Alfa Lipoik Asit nedir, alatab kullananlar yorumları, alfa lipoik asit kilo verdirir mi, Alfa Lipoik Asit içeren ilaçlar, Alfa Lipoik Asit içeren kremler, Alfa Lipoik Asit cilde faydaları, günlük alınması gereken doz gibi müthiş faydalı bilgileri bulabilirsiniz.


1
1 point

Alfa Lipoik Asit kullananların yorumları ile yepyeni ufuklara yelken açabilirsiniz. Alfa Lipoik Asit (ALA) genç kalmak isteyenlerin mutlaka bilmesi gereken bir destektir.

Öylesine etkili bir destek ki hücrelerin ve cildin yaşlanmasını durdurabilir, kilo verebilir, Alfa Lipoik Asit kullananlar insülin direncini yenebilir, diyabetin vücuda zararlarını azaltabilir, tepeden tırnağa, saçınızdan gözünüze faydalar elde edebilirsiniz.

Alfa Lipoik Asit kullananların yorumları pek çok faydayı ve genç görünmenin sihrini sizinle tanıştırabilir.

Bu yazıda Alfa Lipoik Asit kullananlar, Alfa Lipoik Asit nedir, alatab kullananlar yorumları, alfa lipoik asit kilo verdirir mi, Alfa Lipoik Asit içeren ilaçlar, Alfa Lipoik Asit içeren kremler, Alfa Lipoik Asit cilde faydaları, günlük alınması gereken doz gibi müthiş faydalı bilgileri bulabilirsiniz.

Alfa Lipoik Asit pek çok vitamin ve bileşenden yüzlerce kat etkili bir antioksidandır.

Alfa Lipoik Asit kullananlar gibi genç kalmak için pek çok benzersiz yöntemi de buradan keşfedebilirsiniz!

Alfa lipoik asit kullananların yorumları

Alfa lipoik asit kullananların yorumları konusunda hem uzmanlar hem de kullananlar tarafından olumlu görüşler bulunuyor. Aşağıda Alfa lipoik asit kullananların yorumları arasından editörlerimiz seçtiklerini inceleyebilirsiniz.

 • Bir kaç yıl once keşfedilmiş, kalp ve şeker hastalığı tedavilerinde kullanılan güçlü bir antioksidan. Yan etkileri halen tartışmalı. Yaşlanmayı geciktirici özellikleri olduğu söyleniyor. (Alfa lipoik asit Ekşi, Alfa lipoik asit kullananların yorumları, alfa lipoik asit kullanıcı yorumları)
 • Alfa lipoic asit, lipoic asit diye de bilinir. Antioksidanttır. Bilim adamlarına göre alfa lipoic asit yaşlanmayı azaltan etkenlerden biridir. Alfa lipoic asit kanda glukozun zararını azaltıp yaşlanma sürecini uzattığı söylenmiştir. Diyabetli hastalarda oldukça iyi sonuçlar alındığı gözlenmiştir. (Alfa lipoik asit Ekşi, Alfa lipoik asit kullananların yorumları, alfa lipoik asit kullanıcı yorumları)
 • Ben 600 mg olanını kullandım çünkü az miktarın serbest radikalleri temizlemede yeteri kadar başarılı olacağını sanmıyordum. Çok pis isilik yaptı. (Alfa lipoik asit Süslü, Alfa lipoik asit kullananların yorumları)
 • Alpha lipoic asit hipoglisemisi olanlarda ani şeker düşmesine sebep olabiliyormuş, ki ben de normal zamanda sık sık tansiyon/şeker düşmesi yaşayan biriyim. bu yüzden beni olumsuz etkilediğini hissettim. (Alfa lipoik asit Süslü, Alfa lipoik asit kullananların yorumları)
 • Coenzyme 10 ile birlikte kullanıldığında bir manası var. Tek başına da elbet vardır bir hikmeti de, esas co10 ve lipik tabletini beraber almaklazım..3-6 ay kullan 2 ay ara sonra tekrar.. süper sonuçlar alanlar gördüm :) (alfa lipoik asit kullananlar kadınlar kulübü, alfa lipoic asit kullananlar, alfa lipoik asit hapı kullananlar)
 • Ben de şu an coenzımle beraber alfa lıpoık asıt kullanıyorum 1 haftadır. 2 ay kullandıktan sonra spirulına kullanacağım. Sonra tekrar bunları dönüşümlü yani inşallah faydası olur 29 yaşındayım zayıfım yüzüm çok çökük. Göz altlarımdan korkuyorum. İnşallah önlemlerle bir şeyler yapacağız yaşlanmamak için. (alfa lipoik asit kullananlar kadınlar kulübü, alfa lipoic asit kullananlar, alfa lipoik asit hapı kullananlar)

Alfa Lipoik Asit kullananlar! Alpha lipoic acid kullananlar ve yorumları!

 • Ben omega 3 kapsülü kullanıyorum günde 1 tane. Ayrıca sabahları aç karna C vitamini efervesan tablet içiyorum. Şimdi aklımda alfa lipoik asit var. Çok süper diye pompalıyorlar ama alıp kullanmazsam çatlarım. (Süslü Sözlük)
 • Cilt yaşlanmasıyla mücadelede yılda 1-2 kez tekrarlayacağınız üçer aylık alfa lipoik asit kürlerinden faydalanmayı da düşünebilirsiniz. Günde 200-400 mg’lık dozlar yetiyor. (Hürriyet- Prof. Dr. Osman Müftüoğlu)
 • Serbest radikallerin ciltte oluşturduğu zararları engellemek, foto yaşlanmayı (güneş ışığına bağlı cilt yaşlanması) azaltmak için sadece dışarıdan kullanımıyla yetinmemeli, ağız yoluyla da alfa lipoik asit desteği alınmalıdır. Alfa lipoik asidin ağız yoluyla kullanımı, cilt dışında kalen pek çok yaşlılıkla ilgili sorunda da koruyucu ve tedavi edici yarar sağlar. Alzheimer hastalığı, katarakt ve şeker hastalığında faydalı olabileceği kanıtlanmıştır. Ağız yoluyla kullanımında 250-500 mg arasında değişen dozlarda kullanılabileceği belirtilmişse de, bizim önerimiz günlük destek için 50-150 mg’lık dozların kullanılmasıdır. Daha fazla serbest radikal saldırısına maruz kalan ciltlerde destek dozu 200-250 mg’a yükseltilebilir. (Uzm. Dyt. Gökmen Gök)
 • Bu gerçekten benim için bir fark yaratıyor gibi görünüyor. Ben onlarsız adeta bir sis içerisindeyim. Bazı şeyleri hatırlamayı kolaylaştırıyor gibi görünüyor. (Amazon)

Thioctacid kullananlar yorumları, thioctacid nedir?

Thioctacid nedir basit olarak alfa lipoik asit etken maddesini barındıran ilaçtır. Thioctacid nedir? Thioctacid, özellikle diyabette (periferik sinir hasarı) nörolojik hastalıkların ve polinöropatinin tedavisi için uluslararası bir preparattır.

Thioctacid karaciğer enzimlerinin seviyesini düşürmeye yardımcı olan güçlü bir antioksidandır. Doktor onayı olmadan kullanılmamalıdır. Thioctacid nedir sorusunun karşılığı bir vitamin veya besin desteği olmadığıdır. İlaç olduğu için doktor reçetesi olmadan kullanılmamalıdır.

 • Türkiye’de ilaç olarak ruhsatlı tek alfa lipoik asit preparatı olan thioctacid adlı ilacın etken maddesi. (Thioctacid kullananlar yorumları, Ekşi)
 • Alfa lipoic asit, lipoic asit diye de bilinir. Antioksidanttır. bilim adamlarına göre alfa lipoic asit yaşlanmayı azaltan etkenlerden biridir. alfa lipoic asit kanda glukozun zararını azaltıp yaşlanma sürecini uzattığı söylenmiştir. diyabetli hastalarda oldukça iyi sonuçlar alındığı gözlenmiştir. (Thioctacid kullananlar yorumları, Ekşi)
 • Dahiliye Doktorum, Nöroloji Uzmanı Doktor arkadaşına gönderdiğinde: Tioctacid 600 HR ‘yi yazdı. Bu ilâç sinir ve sinir uçlarının şeker hastalığı tarafından tahribatının engellemesine yardımcıdır. Bu şu demektir; Allah korusun, ayak parmak uçları, ayaklarımız ve parmak uçlarımızın zaman içerisinde kesilmesine kadar götüren rahatsızlıkları önlemektedir. Yani hani Kangren dediğimiz o ölümcül rahatsızlığın önlenmesine katkıda bulunan ilâçlardandır. Ben her iki ilâcı da yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum ve şükürler olsun; diyetime de dikkat ettiğim sürece iyi durumdayım. (Doktorunuz size uygun olan HR’yi verecektir, yani; 200, 400, 600 HR.) (Thioctacid kullananlar yorumları, (Sadık Türkmen)

Alfa Lipoik Asit kullananlar gibi genç kalmak için pek çok benzersiz yöntemi de buradan keşfedebilirsiniz!

Alatab kullananlar yorumları

Alatab konu alfa lipoik asit olunca kullanılan ve dikkat çeken ilaçlardan biridir. Alatab kullananlar yorumları öncesi Alatab nedir açıklayalım.

Her bir film kaplı tablet 600 mg alfa lipoik asit içeren bir ilaçtır. Reçete ile ve doktor onayıyla kullanılması gerekiyor.

Alatab kullananlar yorumları

 • Vücutta çok az miktarlarda üretilebilen bu besin öğesinin yiyeceklerle ya da besin desteği olarak alınması zorunludur. Alfa Lipoik Asit yetersizliğinde vücudunuz ihtiyacı olan enerjiyi toplayamayacaktır ve muhtemelen sizi yaşlandıran hücresel süreçler hızlanacaktır. (Alatab yorumlar, alfa lipoik asit ve koenzim q10 osman Müftüoğlu)
 • Alfa Lipoik Asit aynı zamanda çok güçlü bir antioksidandır. Antioksidan gücü ne E-vitaminin ne de C-vitaminin gücü ile kıyaslanabilir. Suda ve yağda aynı zamanda eriyebilen, bu nedenle de hücrenin hemen her yerinde görev üstlenebilen tek antioksidandır. C ve E vitamini ile Co-enzym Q10 ve Glutatyon gibi diğer antioksidanlar arasında güçlü bir antioksidan ağ oluşumunu da destekler. Diğer antioksidanların vücutta kullanılırlıklarını arttırır. (Alatab yorumlar, alfa lipoik asit ve koenzim q10 osman Müftüoğlu)
 • Alfa Lipoik Asit, cilt yaşlanmasını geciktirmede ve ciltte yaşlanma sonucu oluşan kırışıklık, kuruma, pörsüme gibi sorunları tedavi etmede de son derece etkili bir antioksidandır. Ağız yolu ile kullanılması veya kozmetik ürünler içerisinde cilde uygulanması ciltteki yaşlanma belirtilerini ertelemektedir. (Alatab yorumlar, alfa lipoik asit ve koenzim q10 osman Müftüoğlu)
 • Alfa-lipoik asit, kilo vermeyi teşvik edebilecek özelliklere sahip olsa da, insanlar üzerindeki genel etkisi ihmal edilebilir görünmektedir. (alatab zayiflatirmi, alatab zayiflatirmi)

Tiopati kullanıcı yorumları

Tiopati, Thioctacid, Lipoik asit, (genellikle adı α – lipoik asit ) olarak da bilinen, tioktik asit, insanlarda da dahil olmak üzere bitki ve hayvanlarda, sentezlenir doğal olarak oluşan bir organosülfür bileşiktir.

İlaç olarak reçete edilmektedir. Bu nedenle Tiopati kullanıcı yorumları veya besin desteği gibi algılanmalıdır. Doktor onayı olmadan Tiopati kullanıcı yorumları gibi aramalar sizi yanlış bilgilendirebilir.

Alfa lipoik asit R formu nedir?

Alfa lipoik asit r formu olarak bilinen R-lipoik asit, anahtar ‘mitokondriyal antioksidan‘, alfa lipoik asidin biyolojik olarak aktif formudur. R-lipoik asit doğrudan hücresel metabolizmaya dahil olur ve C vitamini, E vitamini ve glutatyon vitaminlerini geri dönüştürürken çeşitli serbest radikalleri ve reaktif oksijen türlerini (ROS) temizleyebilen hücre içi antioksidan döngüsünün hayati bir bileşenidir.

alfa lipoik asit kullananların yorumları-alatab kullananlar yorumları-ginseng faydaları osman Müftüoğlu-alfa lipoik asit kilo verdirir mi-alfa lipoik asit kullananlar-alpha lipoic acid faydaları-tiopati kullanıcı yorumları-alatab zayiflatirmi-alfa lipoik asit nedir-alfa lipoik asit süslü-alfa lipoik asit içeren ilaçlar-thioctacid kullananlar yorumları-alfa lipoik asit faydaları-alfa lipoik asit içeren kremleralpha lipoic acid kilo verme-alpha lipoic acid nedir-alfa lipoik asit r formu-
alfa lipoik asit r formu satın al-alfa lipoik asit krem
Alfa lipoik asit kullananların yorumları gençlik iksirine işaret ediyor. Photo: Pexels

Alfa lipoik asit R formu nedir sorusu için şu bilgiyi de vermek istiyoruz. Çoğu alfa-lipoik asit takviyesi rasemiktir yani, eşit miktarda [R] ve [S] formlarını içerir. Ancak, yalnızca RALA vücutta doğal olarak bulunan formdur.

Alfa Lipoik Asit nedir sorusu başlığında R formuna r (alpha lipoic acid) da değinmek istiyoruz. ALA R formudoğal’, S formu ise ‘sentetik’ bir bileşik olduğunu gösteriyor. Alfa lipoik asit R formu içeren destekleri alabilirsiniz.

Alfa Lipoik Asit nedir? Alpha lipoic acid nedir?

Alpha lipoic acid nedir? Başka bir yazım şekliyle alfa lipoik asit nedir? ALA doğal bir bileşiktir. ALA R-lipoik asit veya tioctik asit olarak da bilinen lipoik asit (LA), vücudun her hücresinde ( R ) bulunan bir disülfür içeren bileşiktir. Hücrelere oksijen taşınmasında görev yapar.

Alpha lipoic acid nedir devam ediyoruz. ALA, doğal olarak hücrelerimizin mitokondri bölümünde, enerji üretimine yardımcı olan bir enzim sisteminin bir parçası olarak bulunur. Hem yağda hem de suda çözünür. Cildinizin lipit katmanlarından kolayca emilir ve hücre plazması membranında serbest radikal bir savaşçı olarak iyi çalışır. Ayrıca, ALA, birleştirilen Vitamin E ve vitamin C‘den 400 kat daha güçlüdür. Her ikisi de antioksidan özellikleri ile ünlüdür.

ALA vücutta aşağıda sıralanan görevleri yerine getirir.

 • ALA hücrelerin içinde ve dışında güçlü bir antioksidan görevi görür.
 • Lipoik asit (ALA) hem yağ hem de suda çözünür. Antioksidan vitaminleri ( C ve E vitaminleri gibi) yeniden üretmeye yardımcı olur.
 • Lipoik asit şekeri ve yağ metabolizmasını düzenler.
 • Lipoik asit, mitokondriyal fonksiyonu geliştiren mitokondriyal solunum enzimleri için gerekli bir kofaktördür. Lipoik asit yaşlanma süreci sırasında ürettikleri yüksek ROS seviyelerine karşı koruyarak mitokondri üzerinde “canlandırıcı” bir etki yapar.
 • Lipoik asit (ALA ) aynı zamanda antioksidan aktivitesinden bağımsız olarak anti-inflamatuar etkiye sahiptir.

Alfa Lipoik Asit kullananlar gibi genç kalmak için pek çok benzersiz yöntemi de buradan keşfedebilirsiniz!

Alfa lipoik asit faydaları, alpha lipoic acid faydaları

Alfa Lipoik Asit faydaları (Alpha lipoik asit faydaları) arasında genel sağlık alanları yanında alfa lipoik asit cilde faydaları ayrı bir başlık olarak ele alınmayı hak ediyor.

Alpha lipoic acid ne işe yararAlpha lipoik asit faydaları nelerdir?

 • Hücrelerdeki oksidatif hasarı engelleyerek gençleştirici etki yapar, yaşlanmayı durdurur.
 • ALA takviyesi kilo vermeye katkı sağlar.
 • Glutatyonu arttırmaya yardımcı olur.
 • Alfa lipoik asit faydaları egzersiz sonrası kas yenileme işlevini yerine getirir.
 • Alzheimer hastalığını önlemede etkilidir.
 • Alfa lipoik asit faydaları, hem şeker hastalığının önlenmesinde hem de tedavisinde yararlı etkilere sahiptir.
 • Kalp ve damar sağlığı için olumlu katkılar sunar.
 • ALA, metabolik sendrom ile mücadeleye yardımcı olur.
 • Yüksek tansiyonu düşürücü etkiye sahiptir.
 • Alfa lipoik asit faydaları kötü kolesterolü düşürür.
 • ALA beyni korur.
 • Parkinson hastalığına karşı koruyucudur.
 • Göz sağlığını iyileştirir.
 • Migreni önleyebilir.
 • Ağrıyı azaltır.

Alfa Lipoik Asit kullananlar gibi genç kalmak için pek çok benzersiz yöntemi de buradan keşfedebilirsiniz!

Alfa lipoik asit yararları, alfa lipoik asit ne işe yarar?

Alfa lipoik asit yararlarıalpha lipoic acid faydaları yukarıda zikredilenlerin yanında aşağıdaki maddeler altında da devam ediyor. Burada yar veremediğimiz, yeni bilimsel araştırmalarla keşfedilen pek çok alfa lipoik asit ne işe yarar sorusunun cevabı daha bulunuyor. Sitemizi takip ederek alpha lipoic acid ne işe yarar sorusunun güncel cevaplarını bulabilirsiniz.

Alpha Lipoic Acid faydaları, alfa lipoik asit ne işe yarar?

 • Ülseri önleyici etkisi vardır.
 • Sperm kalitesini artırır.
 • Yüksek riskli gebeliklerde yardımcıdır.
 • Kemik erimesini engeller.
 • Zehirli metallerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.
 • Alpha lipoic acid faydaları ile yaraları iyileştirir.
 • Kanserle mücadele eder.
 • Ömrü uzatmada telomer tedavisi gibi etkisi olabilir.

Alpha lipoic acid cilde faydaları, Alfa lipoik asit cilde faydaları

Cilt için alfa lipoik asit neye yarar? ALA ilk önce serbest radikalleri nötralize ettiği hücre plazma zarına yoğunlaşır. Daha sonra serbest radikallerin aktivitesini bastırabildiği ve diğer pro-enflamatuar kimyasalların aktivasyonunu önleyebildiği, sitozol olarak bilinen hücrenin sulu iç kısmına geçer.

Cilt gençleştirme için alfa lipoik asit neye yarar? ALA cilde birçok fayda sağlar. Göz altı halkaları görünümünde, sıkılık ve şişkinlik kaybında önemli bir düşüş yaşayabilirsiniz. ALA ayrıca yüzdeki şişlik ve şişkinliği azaltmaya yardımcı olabilir.

Alfa lipoik asit cilde faydaları anti-enflamatuar etkileri ayrıca görünür kızarıklığı ve lekelenmeyi azaltmaya yardımcı olarak cilt renginin daha düzgün görünmesini ve sık sık fondöten kullanmanın gereksiz olmasını sağlar. ALA, gözenekleri küçültmeye yardımcı olabilir ve cilde sağlıklı, parlak görünümlü bir parlaklık verir.

Görünür ince çizgileri ve kırışıklıkları ele almanız mı gerekiyor? Alpha lipoic acid cilde faydaları ile hizmetinizdedir. ALA, cilde kan akışını kontrol eden nitrik oksit üretimini düzenleme kapasitesiyle mükemmeldir. Böylece canlı ve pırıl pırıl bir cilde sahip olabilirsiniz. İşte alpha lipoic asit faydaları ile cilt lekelerinden ve göz çevresi sıkıntılarından kurtulabilirsiniz. Daha genç görünmek alpha lipoic asit faydaları ile mümkün olabilir!

Alpha lipoic acid cilde faydaları arasında östrojen tükenmesiyle tetiklenen yaşlanmanın hızlandığını göstermektedir. Çalışmadaki veriler, ALA ve diğerleri gibi antioksidanların (baharat zerdeçal dahil) antioksidan eksikliğinin önlenmesine ve böylece mitokondrinin hücresel dejenerasyondan korunmasına yardımcı olabileceği kavramını desteklemektedir.

Alfa Lipoik Asit kullananların yorumları

Alfa Lipoik Asit kullananlar cilt gençleştirme, diyabet ile mücadele, hücrelerin şekerlenmesi yani glikasyon sonucu yaşlanmasının engellenmesi gibi amaçlarla dünyada kullanılıyor.

Alpha lipoic acid kullananlar tek başına bu desteği aldığı gibi bazı durumlarda Biotin, Coenzim Q 10 ve ester C gibi kombinasyonlar biçiminde de tercih edilebiliyor. Vitamin desteği olarak Alfa Lipoik Asit kullananların yorumları arasından bazılarını bilgilerinize sunuyoruz.

Alfa Lipoik Asit kullananlar gibi genç kalmak için pek çok benzersiz yöntemi de buradan keşfedebilirsiniz!

Alfa Lipoik Asit krem

Sitemiz ziyaretçilerinin alfa lipoik asit r formu satın al duygusuna kapılmış olmaları mümkündür. Eğer siz de alfa lipoik asit r formu satın al fikrinizi uygulamak ve genç kalmaya başlamak istiyorsanız aşağıda alfa lipoik asit r formu hangi marka içerisinde yer alıyor sorusunun cevaplarını maddelerde bulabilirsiniz.

ALA içeren yaşlanma karşıtı kremleri (alfa lipoik asit r formu hangi marka) pek çok markada bulabilirsiniz. Değişik markaların kozmetik ürünleri içerisinde kollajen düzeyini yükselten, kırışıklıkları gideren, cilt elastikiyetini artıran çeşitlerini bulmak mümkündür.

Alfa lipoik asit tüm dünyada kozmetik ve anti aging sektöründe popüler hale gelince beraberinde pek çok marka Alfa lipoik asit krem ve benzeri cilt ürünleri üretmeye başladı.

Ala içeren kremler ciltteki kırışıklık ve yaşlanma belirtileri ile mücadelede önemli katkılar sunuyor. Bu öylesine bir katkı ki ala içeren kremler cildi nemlendiriyor, besliyor, canlandırıyor ve gençleştiriyor. Şu soruyu sorduğunuzu işitir gibiyiz: Alfa lipoik asit içeren kremler hangileri? Elbette alfa lipoik asit krem isimleri örneğin C vitamini ile kombin edilerek daha farklı zenginleştirilmiş içerikte de sunulabiliyor.

Alfa lipoik asit içeren kremler büyük ilgi görüyor. Alfa lipoik asit içeren kremler hangileri?  Aşağıda alfa lipoik asit içeren kremler arasından bir derleme yer alıyor. Bu alfa lipoik asit içeren kremleri eczane ve internet kanalından satın almak mümkün oluyor. Aşağıda alfa lipoik asit içeren krem markaları arasından bir bölümünü bilgi amacıyla listeliyoruz.

İşte alfa lipoik asit içeren krem markaları derleme listesi! Bilgi amaçlı alfa lipoik asit krem isimleri!

Alfa lipoik asit içeren kremler

 • Janson Beckett Alpha Lipoic, Vitamin C Ester & DMAE Night Cream Gece Kremi 118 ml. 312 TL
 • Piping Rock Alfa Lipoik DMAE’li Krem, 4 oz (113 g) Kavanoz – 25,35 TL
 • The Ordinary Alpha Lipoic Acid 5% 30ml – 12,49 USD
 • CSI DMAE, Alpha Lipoic Acid Hydrating Cream — 2 oz (60 g) 16,11 USD
 • Derma E Firming DMAE Moisturizer 56 gr – 215,25 TL
 • DermaPlus Md C-Lipoic Antioxidant Serum 28.3 gr – 381,65 TL

Alfa lipoik asit r formu satın al

Alfa lipoik asit r formu satın al kararı verdiğinizde alternatif olarak bulabileceğiniz ürünlerin bir bölümünü editörlerimiz derlediler.

 • Ocean Alfa Lipoik Asit 600 mg 
 • Solgar Alpha Lipoik Asit 200 mg
 • Venatura Alfa Lipoik Asit 90 Kapsül (venatura alfa lipoik asit kullananlar)
 • Nutraxin Alfa Lipoik Asit 200 mg

Alfa lipoik asit kullanan ünlüler

Alfa lipoik asit kullanan ünlüler arasında İpek Tuzcuoğlu gibi ALA destekleri alanlar yanında krem olarak ürün tercih edenler de bir hayli fazladır.

Basında yer aldığı şekliyle Alfa lipoik asit kullanan ünlüler veya kullandığı tahmin edilenler arasında Asuman Krause, Berna Laçin, Pınar Altuğ, Defne Samyeli, Seray Sever, Nurgül Yeşilçay, Arzum Onan, Zuhal Topal yer alıyor.

Alfa lipoik asit cilde faydaları (alfa lipoik asit cilt yararları)

ALA yapılan araştırmalarda cilt için antioksidan özellikleriyle yaşlanma karşıtı etki göstermektedir. Ciltteki yaşlılık belirtilerinin ortadan kaldırılmasında görev yapmaktadır. Ayrıca yaşlılık lekeleri ile de mücadele etmektedir.

ALA yaşlanmayı önleyici iki sağlığın teşvik edici bileşimi olan glutatyon ve alfa lipoik asit koenzim Q10 gibi diğer antioksidanların etkinliğini arttırır. Alfa lipoik asit koenzim q10 kullananlar cilt yaşlanmasına karşı iyi ve etkili bir kalkan elde ediyorlar.

Alfa lipoik asit koenzim Q10 ile birlikte cilt için en gerekli antioksidanlar arasındadır. Siz de alfa lipoik asit koenzim q10 kullananlar arasına katılın!

ALA, glutatyon peroksidaz aktivitesini geri kazandırarak, aksine yaşla birlikte düşen doku GSH düzeylerini artırır. Q10 alfa lipoik asit kullanarak yılları yavaşlatın, zamanı durdurun!

Alfa lipoik asit Osman Müftüoğlu

Alfa lipoik asit Osman Müftüoğlu tarafından özellikle cilt yaşlanmasını durdurmak için öneriliyor. Bu konuda Hürriyet Gazetesindeki köşesinde Alfa lipoik asit Osman Müftüoğlu B12, D vitamini, Omega 3 destekleri gibi önerilen destekler arasında yer alıyor.

Alfa lipoik asit Osman Müftüoğlu tarafından Alfa lipoik asit dokularda “glikasyon” yani “şekerlenme” adı verilen olumsuz, yaşlandırıcı ve paslandırıcı süreçleri kontrol altında tuttuğu için cilt yaşlanmasını da geciktiren bir doğal madde olarak tanımlanıyor.

Bitmedi! Alfa Lipoik Asit kullananlar gibi genç kalmak için pek çok benzersiz yöntemi de buradan keşfedebilirsiniz!

Alfa lipoik asit içeren ilaçlar

Alfa lipoik asit içeren ilaçlar, vücutta sinir uçlarını tahrip eden Periferal diabetik polinöropati hastalığı için kullanılır. Bu hastalığın sebebi şeker hastalığıdır. Diyabetli kişilerde ortaya çıkabilir. Burada işlediğimiz ALA destekleriyle ilgisi yoktur. Alfa Lipoik Asit ilaç tıbbi tedavi amaçlı kullanılır ve doktor teşhisi ve reçetesi gerektirir.

Alfa lipoik asit içeren ilaçlar listesi

Aşağıda alfa lipoik asit tablet olarak eczanelerde doktor reçetesi ile bulabileceğiniz Alfa Lipoik Asit içeren ilaçlar ile ilgili bir listeyi sunuyoruz. Alfa lipoik asit tablet besin desteği değildir.

Alfa lipoik asit ilaç isimleri

 • Thioctacid nedir? Thioctacid 600 HR etkin madde olarak 600 mg alfa-lipoik asit içeren film kaplı tabletlerdir. Thioctacid 600 HR, şeker hastalığında (diyabet) diyabetik nöropati adı verilen, çevresel sinir hasarına bağlı olarak vücudun uç bölgelerinde ortaya çıkan ağrı, his kaybı, kuvvet kaybı gibi belirtilerin tedavisinde kullanılır.
 • Alatab 600 mg hr 30 film tablet. Tioctic acid etken maddeye sahip ilaçtır.
 • Alfazan 600 mg 30 film tablet
 • Lipolin 600 mg hr 30 film tablet
 • İnsulipon 600 mg/ 50 ml enj. coz. içeren 5 flakon
 • Tiodik 600 mg film kaplı tablet (30 film kaplı tablet)
 • Tiopati 600 mg hr 30 film tablet (tiopati 600)
 • Ukra hr 600 mg 30 film tablet

Alfa lipoik asit zayıflatırmı? Alpha lipoic acid kilo verme için kullanılabilir mi? Alfa lipoik asit kilo verdirir mi?

Alpha lipoic acid kilo verme için kullanılabilir mi? Sağlıklı aşırı kilolu / obez kadınlarda, kalori kısıtlı bir diyetle ALA takviyesi kilo kaybını artırır. Kanıtlamış iştah azaltıcı etkisi biliniyor.

Diyet yapmasanız bile, lipoik asit glikoz ve yağ metabolizmasını büyük ölçüde artırabilir. Sonuç olarak, gıdalardaki şekerler ve yağlar daha çok parçalanacak ve yağ olarak depolanmak yerine enerji için kullanılacaktır. Bu aynı zamanda tüketicinin daha az yemeye ihtiyacı hissetmesine neden olacaktır .

Alfa lipoik asit kilo verdirir mi? Fazla kilolu veya obez kişilerle yapılmış birkaç başka çalışmada, lipoik asit hafif fakat önemli kilo kaybına yol açtı.

Tip 2 diyabetli obez hastalarda, lipoik asit ile tedavi edilen insanlar önemli ölçüde daha fazla kilo kaybettiler ve trigliserit seviyeleri daha düşük seviyedeydi.

Alfa lipoik asit zayıflatırmı? Başka bir ifadeyle alfa lipoik asit kilo verdirir mi? Lipoik asit obezite ve metabolik sendrom ile ilişkili bir molekül olan chemerin üretimini engeller. Bu, lipoik asidin obezite ve şeker hastalığına karşı nasıl yardımcı olduğunu açıklayabilir.

Bitmedi! Alfa Lipoik Asit kullananlar gibi genç kalmak için pek çok benzersiz yöntemi de buradan keşfedebilirsiniz!

Alfa lipoik asit içeren kremler (alfa lipoik asit içeren kremler hangileri)

Ciltte yaşlanmanın fiziksel belirtileri ile mücadele söz konusu olduğunda, bazı çalışmalar yüzde 5 alfa lipoik asit içeren kremler kullanıldığında güneşin oluşturduğu ince çizgileri azaltmaya yardımcı olduğunu keşfetti.

Cilt hasarı yüksek miktarlarda serbest radikallerin bir yan etkisidir, bu nedenle antioksidan dolu meyvelerin ve sebzelerin genç görünmesini sağladığı söylenir. ALA çok güçlü antioksidan etkiye sahiptir. Alfa Lipoik asit içeren cilt ürünleri yaşlanma etkilerinin durdurulması ve izlerinin yok edilmesinde en büyük yardımcınız olabilir.

ALA’nın vücuttaki en değerli rolü oksidasyon işlemi sırasında oluşan tehlikeli kimyasal reaksiyon yan ürünleri olan serbest radikallerin etkileri ile savaşmaktadır. ALA, hücrelerimiz içinde, normal hücresel reaksiyonlara karşı koruyucu etkiye sahip olan dihidrolipoik aside dönüştürülür.

Alfa lipoik asit kullananlar (alpha lipoik asit kullananlar)

Alfa lipoik asit kullananlar (alpha lipoik asit kullananlar) yaptıkları yorumlarda bu desteğin insülin direncini yenmede ve metabolik sendromla mücadelede çok yararlandıklarını belirtiyorlar.

Bazı yorumlar sindirim sisteminde kabızlık sorunu oluşturduğunu belirtiyor.

Cilt için krem olarak kullananlar da ALA etkileri karşısında memnuniyetlerini ifade ediyor. ALA içeren kremleri kullanmaya devam edeceklerini dile getiriyor.

Alfa Lipoik Asit kilo aldırırmı sorusu da ALA kullananlar arasında tartışılıyor. İştah azaltıcı özelliğiyle bilinen ALA kilo aldırmaz.

Bitmedi! Alfa Lipoik Asit kullananlar gibi genç kalmak için pek çok benzersiz yöntemi de buradan keşfedebilirsiniz!

Alfa lipoik asit kaç mg alınmalı? (Alpha lipoic acid dosage, alfa lipoik asit günlük doz)

Alpha lipoic acid nasıl kullanılır? Alfa lipoik asit nasıl kullanılır? Alfa lipoik asit günde kaç mg alınmalı? ALA farklı dozlarda ticari suplement olarak satılıyor. Alfa lipoik asit hangi marka öneriliyor? Piyasada bulabileceğiniz ticari ürün dozları aşağıda yer almaktadır.

Günlük alfa lipoik asit ihtiyacı için alfa lipoik asit günde kaç mg alınmalı? Tavsiye edilen lipoik asit oral terapötik dozları 600-1800 mg / gün aralığındadır. Araştırmalar, alfa lipoik asit günlük doz artışının yan etkileri olduğunu da gösteriyor.

Alfa lipoik asit kaç mg alınmalı? Osman Müftüoğlu alfa lipoik asit nasıl kullanılır sorusuna özellikle cilt için günlük dozun 200-400 mg olabileceğini belirtiyor.

Alfa Lipoik Asit hapı olarak tanımlanan ticari ürün ambalaj şekilleri aşağıda listelenmiştir.

Bitmedi! Alfa Lipoik Asit kullananlar gibi genç kalmak için pek çok benzersiz yöntemi de buradan keşfedebilirsiniz!

Alfa lipoik asit hangi marka?

En iyi alfa lipoik asit hangi marka gibi sorular sıklıkla soruluyor. Aşağıda günlük alfa lipoik asit ihtiyacı için gıda takviyesi olarak bulabileceğiniz bazı markaları listeledik!

 • Alfa lipoik asit 200 mg
 • alfa lipoik asit 600 mg (Alpha Lipoic Acid 600 mg)( alfa lipoik asit 600)
 • Alfa lipoik asit Solgar
 • Alfa lipoik asit GNC
 • Alpha lipoic acid 300 mg
 • Alpha lipoic acid powder (toz)
 • Alfa lipoik asit tablet

Alfa lipoik asit hangi besinlerde var? Alfa lipoik asit hangi gıdalarda var?

Siz de alfa lipoik asit içeren besinler ile bu desteği doğal yollarla alabilirsiniz. Alfa Lipoik Asit hangi besinlerde bulunuralfa lipoik asit hangi gıdalarda var bir göz atalım! İşte alfa lipoik asit nelerde var listesi!

Alfa lipoik asit nerede bulunur? Beslenme düzeninizde alfa lipoik asit içeren gıdalar mutlaka yer almalı. Alfa lipoik asit içeren besinler tükettiğinizde ALA dışında da büyük faydaları olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Alfa Lipoik Asit içeren yiyecekler arasında öne çıkanlar aşağıdaki listede bulunuyor.

Alfa lipoik asit nelerde var? Alfa lipoik asit nelerde bulunur?  Alfa lipoik asit hangi besinlerde bulunur?

Alfa lipoik asit nelerde bulunuralfa lipoik asit hangi besinlerde var sorusunun ilk akla gelen cevapları!

Alfa lipoik asit içeren gıdalar nelerdiralfa lipoik asit nerede bulunur?

 • Brokoli
 • Ispanak
 • Kırmızı et
 • Sakatat (karaciğer, kalpler, sığır eti veya tavuk böbrekleri gibi)
 • Brüksel lahanası
 • Bira mayası
 • Domates
 • Bezelye
 • Bira mayası
 • Pancar
 • Havuç

Bitmedi! Alfa Lipoik Asit kullananlar gibi genç kalmak için pek çok benzersiz yöntemi de buradan keşfedebilirsiniz!

Alfa Lipoik Asit tablet fiyatı

Alfa Lipoik Asit ve koenzim Q10 (koenzim q10 ve alfa lipoik asit ) veya alfa lipoik asit b1-b6-b12 destekleri birlikte bulunabiliyor. Firmalar ALA destek tabletlerini farklı içeriklerle kombine edebiliyor. Çünkü Alfa Lipoik Asit ve koenzim Q10 birlikte cilt yaşlanmasını etkilemede mükemmel görev yapan antioksidanlar olarak biliniyor.

Alfa lipoik asit satın al kararı verdiyseniz, alfa lipoik asit kürü yapmak niyetindeyseniz alfa lipoik asit krem veya alfa lipoik asit etken maddesi içeren desteklerin fiyatı sizi ilgilendirmektedir.

Örnek oluşturması açısından alfa lipoik asit solgar fiyat 200 mg’lık ambalajda 50 kapsül fiyatı yaklaşık 70-80 TL aralığındadır.

Alfa lipoik asit fiyat aralığı marka ve miligram özelliğine göre değişkenlik gösteriyor.

Alfa lipoik asit ne zaman alınmalı?

ALA yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasıyla krem veya destek olarak alınabiliyor. Bu konuda yaşlanma karşıtı konusuyla ilgilenen uzman doktorlardan destek alabilirsiniz.

Alfa-lipoik asit veya ALA, vücutta doğal olarak bulunan bir bileşiktir. Enerji üretimi gibi hücresel düzeyde hayati fonksiyonlara hizmet eder. Sağlıklı olduğunuz sürece, vücut bu amaçlar için ihtiyaç duyduğu tüm ALA’yi üretebilir. Bu gerçeğe rağmen, ALA takviyelerini kullanmaya son zamanlarda ilgi çok olmuştur. ALA savunucuları diyabet ve HIV gibi durumların tedavisinde yararlı etkilerden kilo kaybını arttırmaya kadar çeşitli iddialarda bulunur.

Alfa lipoik asit ne zaman alınmalı? Yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaya başladıktan sonra Alfa Lipoik Asit takviyesi alınmaya başlanabilir.

Çalışmalar, bir ALA desteği oral dozunun yaklaşık % 30 ile % 40’ının emildiğini göstermektedir. ALA, aç karnına alınırsa daha iyi absorbe olabilir.

ALA’nın faydası olan diğer hastalıklar ve durumlar

Antioksidan ve antienflamatuar etkileri nedeniyle, lipoik asit, hastalığı doğrudan iyileştirir, ister metabolik ve oksidatif stres endekslerinde olsun, birçok farklı koşulda yararlıdır. Koşulların bazıları aşağıda listelenmiştir.

 • Hipotiroidizm: Alt klinik hipotiroidi olan hastalarda lipoik asit, oksijen türevi serbest radikalleri azaltarak endotel fonksiyonunu geliştirir.
 • HIV enfeksiyonu: HIV tedavisinde Alfa Lipoik Asit önerilebiliyor.
 • Sistinüri: Lipoik asit farelerde sistin taşının oluşumunu engeller.
 • Karaciğer Cerrahisi: Karaciğer ameliyatı geçiren insanlarda Lipoik asit karaciğer iskemi / reperfüzyon hasarını azalttı.
 • Kalp Cerrahisi: Koroner kalp hastalığı olanlarda etkili oluyor.
 • Yüksek früktozlu mısır şurubu – pankreas hasarına neden oldu: Lipoik asit, metabolik değişiklikler ve pankreatik lezyonları iyileştirdi.
 • Periferik Arter Hastalığı: 3 aylık lipoik asit takviyesi, yürüme atmosferi ve periferik arteryal hastalıkta gecikmiş ağrı oluşumunu geliştirdi.
 • Akut Koroner Sendrom: Lipoik asit teyit akut koroner sendrom olan hastalarda oksidatif stresini iyileştirir.
 • Takotsubo sendromu: Takotsubo sendromu, strese bağlı kalp kası hasarının bir şeklidir. Lipoik asit tedavisi, Takatsubo sendromlu hastaların kalbindeki adrenerjik sinir hücrelerinin inervasyonunu geliştirir.
 • Kalp Yetmezliği: Lipoik asit etkili bir şekilde kalp hücresi ölümünü azaltır, ilerleyici kalp yenilemesini önleyebilir ve hatta kalp fonksiyonunu iyileştirebilir.
 • Koku Kaybı: Üst solunum yollarının enfeksiyonları bazen koku alma duygusunun azalmasına neden olur. Lipoik asit koku işlevini geliştirir.
 • Orak hücre hastalığı: Orak hücre hastalığı olan hastalarda, lipoik asit tedavisi bir hasta alt grubunu yağ ve protein oksidatif hasarlardan korur.
 • Polikistik over sendromu: Lipoik asit ve d-chiro-inositol ( DCI ), polikistik over sendromlu kadınlarda klinik ve metabolik sağlığı iyileştirdi.
 • Kronik omurilik Yaralanması: Kronik omurilik hasarı olan erkeklerde, lipoik asit açlık kan şekeri, vücut ağırlığı, vücut kitle endeksi, bel çevresi ve kan basıncını düşürdü. Lipoik asit de gıda alımını azalttı.

Solgar alpha lipoic acid ne işe yarar? Solgar alpha lipoic acid 600 mg ne işe yarar?

Alpha lipoic acid farklı markalarda besin ve vitamin desteği olarak bulunuyor. En bilinen markalardan biri de Solgar. Alfa lipoik asit r formu Solgar olarak soruluyor. Alpha lipoic acid solgar kullananlar yorumlarını aşağıda paylaşabilirler.

Solgar alpha lipoic acid ne işe yarar? Alfa lipoik asit r formu Solgar markasında 200 mg’lık ambalajda şeker, tuz, nişasta içermeyen formda sunuluyor.

Solgar alpha lipoic acid kullananlar (Solgar alfa lipoik asit kullananlar, alpha lipoic acid solgar kullananlar) yaptıkları yorumlarda detoks etkisi için kullandıklarını belirtiyorlar. Bir diğer yorumda hastalıklara direnç için kullanıldığı görülüyor. Özellikle genç kalmak isteyenler için farklı markalar veya Solgar alpha lipoic acid kullananlar (Solgar alfa lipoik asit kullananlar) günde bir tablet biçiminde öneriliyor.

Yukarıda alfa lipoik asit hapı ile ilgili bir liste vermiştik. Burada gıda takviyesi olarak Alfa lipoik asit Solgar markası dışında aşağıdaki markaları da inceleyebilirsiniz. İşte alfa lipoik asit Solgar ve diğer markalar!

 • Koenzim q10 alfa lipoic asit solgar
 • Voonka Alpha Lipoic Acid 32 Kapsül (voonka alfa lipoik asit kullananlar)
 • Nutraxin Alpha Lipoic Acid 200 mg 60 Kapsül
 • Ncs Coenzyme Q10 Alpha Lipoic Acid Lcarnitine 180 Tablet (ncs alfa lipoik asit kullananlar)
 • Ligone Beta Glucan Multivitamin Alpha Lipoic Acid Omega 3

Bitmedi! Alfa Lipoik Asit kullananlar gibi genç kalmak için pek çok benzersiz yöntemi de buradan keşfedebilirsiniz!

Alfa lipoik asit yan etkileri, alfa lipoik asit zararları

Alfa lipoik asit yan etkileri olarak aşağıdaki durumlar bildiriliyor. Alfa lipoik asit zararları olarak aşağıdaki durumlar ortaya çıktığında doktorunuza bildiriniz veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Alfa lipoik asit yan etkileri, alfa lipoik asit zararları

 • Zor nefes almak; yüzün, dudakların, dilin veya boğazın şişmesi.
 • Düşük kan şekeri
 • Baş ağrısı
 • Açlık
 • Güçsüzlük
 • Terleme
 • Sinirlilik
 • Baş dönmesi
 • Hızlı kalp atış hızı veya titreme hissi
 • Mide bulantısı
 • Deri döküntüsü

Alfa lipoik asit nereden alınır?

Alfa lipoik asit nereden alınır sorusu için temel kanallar şunlardır:

 • Eczaneler
 • İnternet siteleri
 • Vitamin ve gıda takviyesi mağazaları

Alfa Lipoik Asit yan etkileri (alfa lipoik asit zararları)

Alfa lipoik asit takviyeleri, hamile veya emziren çocuklarda veya kadınlarda incelenmediğinden şu an yetişkinlerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Besin desteği formdaki ALA’nın yan etkileri nadirdir ancak bazı insanlar şu etkiler görülebilir: Uykusuzluk, yorgunluk, ishal, deri döküntüsü veya düşük kan şekeri seviyeleri (özellikle diyabetli veya kan şekeri düşük olan kişiler).

Hayvanlarda, çok yüksek seviyelerde toksisiteye maruz kaldıklarına dair kanıtlara rağmen, insanlarda ALA tüketiminin üst limiti tanımlanmamıştır. ALA’nın bazı yararları (ör. Metallere kimyasal bağlanma) bir ölçüde problemlere neden olabilir, yani her belirli kişi için dozajın bireyselleştirilmesi daha iyidir.

ALA ve insülin direnci

Alfa lipoik asit kullanımı diyabet ve metabolik sendromun bazı fiziksel sonuçlarının ele alınmasında etkililiği bulunmuştur.

İlginçtir, ALA’nın insüline benzer şekilde kas ile glikoz alımını stimüle ettiği bulunmuştur. İnsülin direncinin ve hiperinsülineminin idaresinde belirgin bir role sahip olabileceğini belirtmiştir.

Bitmedi! Alfa Lipoik Asit kullananlar gibi genç kalmak için pek çok benzersiz yöntemi de buradan keşfedebilirsiniz!

Ginseng faydaları Osman Müftüoğlu açıklıyor!

Ginseng faydaları Osman Müftüoğlu tarafından makalelerinde açıklanıyor. Editörlerimiz sizin için derledi!

 • Ginseng bitkisel besin takviyesinin yorgunluğu azalttığını, dayanıklılığı, fiziksel ve zihinsel performansı artırdığını gösteren güvenilir bilimsel çalışmalar mevcut. Bununla birlikte, aynı bitkinin uykunuzu kaçırabileceğini, tansiyonunuzun fırlamasına neden olabileceğini, kalp ritim bozukluğuna yol açabileceğini de lütfen göz önüne alın! (Ginseng faydaları Osman Müftüoğlu, Hürriyet)
 • Hangi ginseng? Sorunun yanıtı aslında sadece iki sözcükten ibaret: Gerçek ginseng. Sorun da zaten tam da bu noktada başlıyor. Zira gerçek ginsengi bulmak deveye hendek atlatmaktan bile zor bir süreç. Gerçek ginseng, Kore ginsengi. Panax ginseng bitkisinin köklerinden elde edilebiliyor. Gerçek ginseng düşündüğünüzden çok daha pahalı. (Ginseng faydaları Osman Müftüoğlu, Hürriyet)
Ginseng faydaları Osman Müftüoğlu anlatıyor!

Osman Müftüoğlu önerdiği kremler

Ziyaretçilerimiz Alfa Lipoik Asit konusu ile ilgilenirken sıklıkla Ginseng faydaları Osman Müftüoğlu ve Osman Müftüoğlu önerdiği kremler konusunda da sorular iletiyorlar. Biz de bu doğrultuda birkaç satırla alıntı yayınlıyoruz.

 • Iris germanica özlerinden, daha doğrusu bir tür zambak olan bu bitkinin yağlarından üretilen cilt ürünlerinin mükemmel neticeler vereceği anlaşılıyor. Bu ürünlerin ciltte adeta bir ‘kök hücre’ etkisi yarattığı, fibroblast adı verilen hücreleri uyardığı ve kolajenelastin liflerinin her ikisinin de üretimini artırıp destek dokusunu güçlendirdiği, cildin kendini onarmasını, yenileyip içten ve daha güçlü bir şekilde yapılanmasını kolaylaştırdığını gösteren araştırmalar var. (Osman Müftüoğlu önerdiği kremler, Hürriyet)
 • Corallina Officinalis özleri ve Abyssine 657 bir arada da kullanılabilen çok kuvvetli antioksidan proteinler. Corallina Officinalis ‘deniz mercan özü’ olarak bilinen bitkisel bir ekstrat. (Osman Müftüoğlu önerdiği kremler)
 • Cildi gençleştirmekte kullanılan maddelerden ilki olan alfa hidroksi asitlerin bugün de hâlâ işe yaradığını söylememiz lazım. Retinoik asit için de aynı şeyler yazılabilir. O da hâlâ pek çok üründe yer alıyor. Alfa lipoik asit, Coenzim Q10, C vitamini E vitamini de yine birçok ürün için ana oyuncular gibi görünüyor. (Osman Müftüoğlu önerdiği kremler)
 • Yeniliklere gelince… Omega-3 yağ asitleri son birkaç yılın en çok ilgi çeken molekülleri. Birçok cilt ürününe DHA ve EPA ekleniyor. DMAE içeren ürünler ilgi görmeye devam ediyor. (Osman Müftüoğlu önerdiği kremler)

Osman Müftüoğlu önerdiği kremler

 • Yeni bir keşif de bitkisel bazlı Haberlea Rhodopensis. Özellikle kuru, hassas ciltlerde mükemmel sonuç veriyor. (Osman Müftüoğlu önerdiği kremler)
 • Yeni bir bitkisel bazlı yıldız da ‘squalene’ olarak gösteriliyor. Skualen bildik bir bitkisel kimyasal aslında. Zeytin tıka basa bu maddeyle dolu. Akdeniz halkının zeytinyağını ve zeytin özlerini bir ‘cilt ustası’ gibi kullanmasının gerçek nedeni belki de skualen’dir. Bu öz de son yıllarda çok sayıda serum ve kremde yer alıyor. (Osman Müftüoğlu önerdiği kremler)
 • Nar çekirdeği yağında bol miktarda bulunan Omega-5  (nar çekirdeği yağının neredeyse yüzde 70’ini oluşturan) bu çok özel yağ asidi de tıpkı diğer yağ asitleri (omega-6 ve omega-3) gibi ciltte harika sonuçlar verebiliyor. (Osman Müftüoğlu önerdiği kremler)

Like it? Share with your friends!

1
1 point

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin


2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı