Erkeklerde yağlı cilt bakımı ipuçları! Akne eğilimli, sürekli parlayan cildinden nefret etme! 1 çok çaresi var!

Aşırı yağlı erkek cilt tipleri özellikle akne, siyah nokta sorunu yaşıyor. Erkeklerde yağlı cilt bakımı için tonik kullanımı öneriliyor. Ayrıca retinol de iyi geliyor. Diğer öneriler ve ipuçları için okumaya devam edin!


1
1 point

Erkeklerde yağlı cilt bakımı özel bir süreç gerektirir. Çünkü yağlı cilt erkek ve kadın için de bakımı zor bir cilt tipidir. Çünkü akne ve siyah noktaya eğilimlidir. Temizlik ve günlük cilt bakımı için erkeklerde yağlı cilt bakımı özel bir rutin gerektiriyor.

Erkeklerde yağlı cilt bakımı için vereceğimiz ipuçları çok iyi ve genç görünmenizi sağlayacaktır. Parlak, akne eğilimli cildinizde nefret etmek yerine, bununla başa çıkmanın akıllıca yollarını bulun ve en iyi şekilde görünün. Olumlu olacak çok şey var. Örneğin, yağlı cilt erkek yaşlanma sürecine karşı daha iyi duran daha kalın bir cilde sahip olma eğilimindedir. Kuru ve hassas cilde sahip erkekler derin kırışıklıklar ve kahverengi yaş lekeleri ile uğraşırken, yağlı cilde sahip erkekler hala çok genç görünecektir.

Erkek yağlı cilt bakımı gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Erkeklerde yağlı cilt bakımı nasıl yapılmalı?

Erkeklerde yağlı cilt bakımı için adım adım yapılacakları listeliyoruz. Cildim çok yağlı erkek cilt bakımı nasıl olmalı diyorsanız maddeleri takip edebilirsiniz.

  • Cildim çok yağlı erkek cilt bakımı için ilk adım günlük olarak cilt temizliği yapmaktır. Erkek yağlı cilt tiplerinde gözenekler daha çok kir ve akne için uygun olacaktır. Bu nedenle erkek günlük cilt bakımında ilk adım gözenekleri düzenli olarak temizlemektir.
  • Erkekler için yağlı cilt bakımı haftada en az bir kez peeling cilt soyma gerektiriyor. Peeling, cildinizi taze ve temiz tutmanın önemli bir parçasıdır. Peeling maskesi evde yapabileceğiniz gibi erkek yağlı cilt bakım ürünleri içerisinden bir peeling maskesi de alabilirsiniz.

Erkek yağlı cilt bakımı gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Erkeklerde yağlı cilt bakımı
erkek yağlı cilt bakımı

Erkek yağlı cilt bakımı nasıl olmalıdır?

Yağlı cilt bakımı erkek okurlarımız için sorun olmaktan çıkıyor. Çünkü erkek yağlı cilt bakımı için verdiğimiz önerileri adım adım takip etmek erkek yağlı yüz bakımı ve cilt bakımını kolaylaştırıyor.

Aşağıda erkek yağlı yüz bakımı için yapılması önerilen maddeleri incelemeye devam edebilirsiniz.

  • Tonik kullanın. Tonik yağlı ciltler için bakım erkek rutininde tonik ürünleri çok etkili olacaktır. Yağlı bir cildiniz varsa, doğru tonik cildinizdeki parlaklık görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir ve sizi mat bir görünümle bırakabilir. Çoğu tonik, cildinizin gerçekten temiz olmasını sağlamak için kalan kirleri ve kalıntıları da temizleyebilir.
  • Retinol Kullanın. Retinol içeren erkek yağlı cilt bakım ürünleri deneyebilirsiniz. Retinol cildinizi pürüzsüz hale getirir, kırışıklıkları önler. Erkek yağlı ciltler için krem seçerken etken maddesi retinol veya retinaldehit olan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Yağlı cilt bakımı erkek için nemlendirme önerileri

Nemlendirmek yağlı cilt bakımı erkek ciltlerinde vazgeçilmez bir adımdır. Günlük yağlı erkek cildi bakımı içerisinde mutlaka yer almalıdır.

Yağlı erkek cildi bakımı nemlendirme nasıl yapılır? Yağlı cildi olan insanlar, gözenekleri bloke etme ve aşırı terleme ve yağ üretimine yol açtıkları için kalın, ağır nemlendiricilerle sıklıkla zor zamanlar geçirirler. Bu nedenle, nefes alabilirlik vaat eden hafif bir seçenekle sadık kalın. Su bazlı ve komedojenik olmayan nemlendirici kremleri arayın.

Yağlı cilt bakımı erkek rutininde nemlendirilmesi gerekmediği yaygın bir efsanedir. Aşırı yağlı cilt erkek bakımında nemlendiriciler cildin üzerinde bir kalkan gibi otururlar ve zararlı toksinlerin ve kirleticilerin gözeneklerde oturmasını önlerler.

Ayrıca aşırı yağlı cilt erkek bakımında nemlendirici kullanmak güneş koruyucu faktörleri de içerebilir. Bu da erkek yağlı ciltler için nemlendirici krem tercihinde dikkat edilmelidir.

Eğer açık tenli bir erkek yağlı ciltler için nemlendirici krem arıyorsanız mutlaka güneş koruma faktörü yüksek olanları tercih edin.

Erkek yağlı cilt bakımı gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Yağlı cilt erkek bakımı püf noktaları

Yağlı yüz için ne yapılmalı erkek okurlarımız merak ediyor. Tüm soruları yağlı yüz için ne yapılmalı erkek okurlarıma açıklıyoruz.

Yağlı yüz erkek cilt tipi nasıl yıkanır? Eğer yağlı yüz erkek cilt tipine sahipseniz yüzünüzü duşta yıkayın veya yüzünüzün üzerine ılık su püskürtün. Bu gözenekleri açar ve derinlemesine kirleri temizlemeye yardımcı olur.

Yüz yıkamasını uygularken, halkaları hafifçe ovalayın. Güçlü bir şekilde ovalamayın çünkü yağlı erkek cildi ve yüz cildi çok hassastır.

İşiniz bittiğinde, gözenekleri kapatmak için soğuk suyla durulayın ve sonra kurulayın. Yüzünüzü asla kuru ovalamayın ki cildin gerilmesi erken kırışıklıklara neden olabilir.

Yağlı cilt erkek bakımı rutini

Yağlı erkek cildi için yağlı cilt erkek bakımı rutininde önemli bir uyarıya sıra geldi. Yüzünüzü asla sabunla yıkamayın. Ne tür bir sabun kullanırsanız kullanın, yağlı erkek cildi ve yüz için çok serttir. Mutlaka sabun kullanmak isteyen yağlı cilde sahip erkekler için yağlı cilde hangi sabun iyi gelir başlıklı makaleyi de okumalarını öneriyoruz. Yüzünüzü günde iki kereden fazla yıkamak tamamen gereksizdir. Cilt temizleyici maske ve ürünleri tercih edebilirsiniz.

Cildinizin türüne bağlı olarak yüzünüzü temizledikten sonra haftada 1-3 kez ovma (peeling) işlemi yapılmalıdır. Yağlı cilde sahip erkekler daha sık pul pul dökülürken, hassas / kuru cilde sahip erkekler bunu daha az yapmalıdır.

Yüzünüzü yıkadıktan veya ovaladıktan ve iyice kuruduktan sonra, tüm yüzünüze bir erkek yüz nemlendiricisi uygulayın. Alın ve gözlerin etrafını nemlendirmeye özen gösterin.

Yağlı erkek cilt temizliği rutininde nemlendirici cildi sıkılaştırır, su kaybını önler ve yaşlanma karşıtı bir etkiye sahiptir.

Yaşlanma karşıtı erkek yağlı cilt bakımı

Erkekler de sıklıkla soruyor, cilt yaşlanmasını nasıl önleyebilirim. Yaşlanma karşıtı erkek cilt bakımı için birkaç öneri veriyoruz.

  • SPF’li güneş kremi kullanın: Güneşte 30 dakikadan uzun süre kalacaksanız cildinizin açıkta kalan tüm kısımlarında güneş kremi kullanın. Yağlı ciltler için krem erkek cilt tercihinde güneş koruyucu faktör içermesine dikkat edin.
  • Göz Kremi kullan: Genç kalmak ister misin? Genellikle gözlerinizin altında koyu halkalar veya torbalar olur mu? Erkek göz kremi, iyi görünmek için gizli silahınızdır. Erkek göz çevresi bakımı için yağlı ciltler için krem erkek okurlarımız gerekliliğini sorguluyor. Göz kremi bileşenleri, göz çevresindeki bölgeyi uyarır, şişlik ve sıvı birikimini azaltır. Erkekler için en iyi göz kremleri kafein içerir; kanı vücuda geri pompalayan inanılmaz bir uyarıcıdır.
  • Yaşlanma Karşıtı KremKullanın: Yatmadan önce her gece bir erkek yüz nemlendiricisi kullanmanızı öneririz. Ancak kırışıklıklar ve ince çizgilerden endişe ediyorsanız, bir erkek yaşlanma karşıtı krem ​​kullanmalısınız. Tercihiniz yağlı ciltler için krem erkek ürünlerinde anti aging özelliklere dikkat edin.

Bitmedi! Erkek yağlı cilt bakımı gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

1
1 point

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı