İğnesiz mezoterapi ile zamanı durduranları görenler şöyle diyor: Şekerim, senin için yıllar hiç geçmiyor!

İğnesiz mezoterapi adı verilen yeni bir yaşlanma karşıtı tıbbi yöntem, son yıllarda son derece popüler hale geldi. Yöntem büyük dozlarda vitamin (A, B3 veya C) veya hyaluronik asit ve büyüme faktörlerinin cildin derinliklerine ulaştırılmasına dayanıyor. İyonoforez, fonoforez ve elektroporasyon tekniklerinden biri seçiliyor. Faydaları çabucak hissediliyor. İğnesiz mezoterapi yaptıranlar kırışıklıkları ve lekeleri azaltarak ciltlerinin ışıltılı ve nemli göründüğünü fark ediyorlar Tek bir tedavi ile çoğu hasta cildinin tonunun dengelendiğini, pürüzsüz hale geldiğini ve gergin olduğunu hissediyor. İşte diğer detaylar! Kaçırmayın!


0

İğnesiz mezoterapi ile yüz gençleştirme, saç tedavisi, vücut sıkılaştırma, nem dengesinin sağlanması, kırışıklıkların azaltılması gibi faydalar amaçlanıyor. İğnesiz mezoterapi nedir? İğnesiz mezoterapi yaptıranlar göz altı morlukları, saç dökülmesi, anti aging yüz bakımı, selülit giderilmesi gibi bakımları enjeksiyonsuz olarak yani yan etkiye maruz kalmadan elde edebiliyorlar.

Bu yazıda iğnesiz mezoterapi nedir, iğnesiz yüz mezoterapisi, faydaları ve fiyatları konularında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Genç kalmak isteyenlerin güvenle başvurabilecekleri anti aging uygulamalardan olan meso peeling modern cilt bakım teknikleri arasında önemli bir yere sahiptir.

İğnesiz mezoterapi nasıl yapılır gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Mezoterapi nedir?

Konuya mezoterapi tedavisi nedir sorusundan başlayarak iğnesiz mezoterapinin farkını vurgulamak istiyoruz.

Mezoterapi, tıbbi bir tekniktir, özel olarak hazırlanmış vitamin, amino asit ve ilaç karışımlarının mikro-enjeksiyonunu, problemli bir alandaki mezoderm içine (yani deri altında sadece milimetre ) enjekte edilmesiyle yapılıyor.

Bu açıklama daha çok cilt mezoterapi nedir sorusunun da yanıtını oluşturuyor. Çünkü cilt mezoterapi nedir derken cilt altına yapılan enjeksiyondan bahsediyoruz. Saç için, yüz için de uygulanabilen ve başarılı sonuçlar doğuran bir tekniktir.

Mezoterapi nedir ne işe yarar?

Mezoterapi 60 yıldır gençlik veriyor başlıklı makalemizde de mezoterapi konusunda açıklayıcı bilgiler yer alıyor.

Özellikle mezoterapi nedir nasıl yapılır ve mezoterapi nedir ne işe yarar başlıklarında öneriler, fiyatlar ve bilgileri bu makaleden okuyabilirsiniz.

Mezoterapi nedir cilt için nasıl uygulanır?

Mezoterapi, yüz ve vücut üzerindeki problem alanlarını azaltmayı amaçlayan cerrahi olmayan bir cilt gençleştirme tedavisidir. Mezoterapi tedavisi yüz, boyun ve göz altı gençleştirme ve ayrıca saç inceltme gibi yaygın endişeler için kullanılabilir.

Mezoterapi nedir nasıl uygulanır? Mezoterapi tedavileri Hyaluronik Asitin doğrudan mezoderm içine (derinin orta tabakası) enjekte edilmesini içeriyor. Bu, kolajen ve elastin üretimini teşvik ederek cildinizi besler ve canlandırır ve cildinizin metabolizmasını uyarır.

Mezoterapi enjeksiyonları sonrasında cildiniz ‘dolgun, nemlendirilmiş, parlak, ışıltılı ve daha sıkı’ görünüyor.

Yüz bölgesine yapılan enjeksiyonlar yüz mezoterapi nedir sorusuna cevap oluşturuyor. Yüze mezoterapi nedir veya saç mezoterapi nedir noktasından ele alırsak alalım elde edilebilecek temel faydalar şunlardır:

 • Genel cilt gençleştirme
 • Cildin sıkılığını ve esnekliğini arttırır.
 • Cildin cildinde ve parlaklığında iyileşme
 • Kırışıklıkların önlenmesi ve gençleşmesini sağlar ve can sıkıcı, yorgun görünümlü bir cildi canlandırır.
 • Ellerde sarkma cildin tonunu ve elastikiyetini artırır, dekolte ve boyun bölgesi gençleştirir
 • Tüm cilt tiplerini güvenle tedavi eder.

Mezoterapi nedir zararları nelerdir?

Mezoterapi nedir sorusunun cevabı olabilecek detaylı açıklamaları yukarıda okuyabilirsiniz. Muhtemel mezoterapi zararları nelerdir bir de o pencereden konuya bakalım.

Mezoterapi güvenilir bir tekniktir. Bununla birlikte bazı yan etkiler görülebiliyor. İşte mezoterapi cilt yaptıranlar arasında görülebilecek olası mezoterapi yan etkileri!

 • Mide bulantısı
 • Ağrı
 • Duyarlılık
 • Şişme
 • Kaşıntı
 • Kırmızılık
 • Morarma
 • Enjeksiyon yerinde darbelere
 • Cilt koyu lekeler
 • İsilik
 • Enfeksiyon
 • Yara izleri

İğnesiz mezoterapi nedir?

İğnesiz meso peeling enjeksiyon mezoterapisi ile aynı amaca ulaşmak için uğraşır, fakat cildin yüzeyine uygulandığında aktif bileşenlerin penetrasyonunu, ciltteki dağılımını, cildin yüzeyinin koruyucu bariyer katmanları vasıtasıyla, taşınmaya yardımcı olmak için hafif elektrik akımları kullanarak, teşvik etmenin yollarını araştırır.

iğnesiz mezoterapi-iğnesiz mezoterapi nedir-iğnesiz mezoterapi cihazı-iğnesiz mezoterapi yaptıranlar-iğnesiz mezoterapi kadınlar kulübü-iğnesiz yüz mezoterapisi-meso peeling-iğnesiz mezoterapi cihazları-iğnesiz mezoterapi cihazı fiyatları-iğnesiz mezoterapi seans fiyatları-iğnesiz mezoterapi ne işe yarar-meso peeling facial-iğnesiz mezoterapi nasıl yapılır-iğnesiz mezoterapi yorumlar-iğnesiz mezoterapi izmir-iğnesiz mezoterapi uygulaması-iğnesiz mezoterapi faydaları-iğnesiz saç mezoterapisi-mesopeel filorga-iğnesiz mezoterapi zararları-meso peeling filorga
iğnesiz mezoterapi yaptıranlar

İğnesiz mezoterapi cihazı

Cilt hücreleri arasındaki maddenin cildin 9-10 cm altına kadar nüfuz edebilmesi için bir elektrikli cihaz marifetiyle bu işlemi gerçekleştiriyor. İğnesiz mezoterapi cihazları elektroporasyon tekniğiyle çalışıyor. Ciltte geçici sulu gözenekler oluşturmak için düşük akımlı kısa modülasyonlu darbeleri kullanıyor.

Bu acı içermeyen seçeneğin, iğne fobileri için uygun bir mezoterapi alternatifi sağladığı söylenebilir. Cildin 9 -10 cm’ye kadar nüfuz edebileceğini ve uygulanan edilen aktif bileşenlerin % 90’ını hedefe ulaştırabildiği belirtiliyor.

İğnesiz mezoterapi cihazı ile verilen elektrik darbesinin bu özelliği, ürünün girişine izin vererek, hücre zarını anlık olarak bozuyor. Zar birkaç saniye sonra mezoterapi karışımının hücre içerisine girmesinden sonra tekrar eski halini alıyor.

İğnesiz mezoterapi nasıl yapılır?

Yoğunluğu operatör tarafından ayarlanan bir darbeli düşük frekanslı akım kullanıyor ve tedavilerde kullanılan aktif bileşenlerde molekülleri iyonize eden özel bir dalga formu sunar ve içeriğin aşağıya inmesi için deride küçük kanallar oluşturur.

Meso peeling veya yüz için kullanıldığında meso peeling facial olarak da adlandırılan bu teknikte iyonize moleküller deriye doğru hareket ederken, cihazlar molekülleri derinlere itiyor.

Suda çözünebilen moleküller içinde bulunan maddeler nelerdir?

 • Lokal anestezi ve enflamasyonu azaltan ürünler
 • Hyaluronik asit
 • Kas gevşeticiler
 • Enzimler
 • Vitaminler
 • Mineraller
 • Bitki özleri
 • Büyüme faktörleri
 • Hormonlar ve hormon blokerleri

İğnesiz mezoterapi uygulaması

İğnesiz mezoterapi cihazı ile cildin doğal lipit bariyerini geçirir ve daha sonra hücreler arasında oluşturulan kanallarının altında doku boyunca etkisini sürdürür. Cildin 9 -10 cm’ye kadar nüfuz edebileceğini ve tatbik edilen aktif bileşenlerin % 90’ını sunabileceğini iddia ediyor.

Tedavilerde bitki ve bitki özlerinden elde edilen çeşitli maddelerin yanı sıra insan büyüme hormonları kullanılıyor. Bileşenlerin birçoğu insan vücudunda doğal olarak bulunur, bu nedenle tedavi, vücudun yağ yakma veya doku yenilenmesi yeteneğini arttırmak için bir kaplama sağlamak üzere tasarlanmıştır. İğnesiz mezoterapi uygulaması doğal etkisiyle güvenilir bir uygulamadır.

İğnesiz mezoterapi ne işe yarar?

İğnesiz mezoterapi faydaları nelerdir? Aşağıda maddeler halinde iğne kullanmadan yapılan mezoterapi uygulamasından elde edilebilecek faydaları inceleyebilirsiniz.

 • Cildin nem dengesini sağlamak
 • Cilt tonlamasını, renk bütünlüğünü hazırlamak
 • Selülit ve yağlardan kurtulmak (iğnesiz mezoterapi yorumlar bu konuda başarı hikayeleri sunuyor)
 • Göğüs sıkılaştırma
 • Saç dökülmesi (Alopesi) tedavisi (iğnesiz saç mezoterapisi)
 • Göz altı halkalarının giderilmesi
 • Cilt lekelerinin yok edilmesi
 • İğnesiz yüz mezoterapisi ile sarkmaların, cildin ve yüzün toparlanması
 • Anti aging yüz bakımı
 • Akne tedavisi

İğnesiz saç mezoterapisi

İğnesiz saç mezoterapisi saç telini güçlendiriyor. Bunun için keratini artırıyor. Ayrıca saç dökülme sürecini yavaşlatarak saç derisinde bulunan saç köklerinin aktif hale getiriyor. Böylelikle saç çıkmasını teşvik ediyor.

İğnesiz mezoterapi zararları

Bu tedaviyi yaptıranlar genellikle iğne gibi hissettiklerini söylüyor, ancak hiçbir rahatsızlık duymadıklarını belirtiyorlar.

Sağlıklı adaylar için neredeyse hiçbir risk veya yan etki olmadığı söylenmektedir.

Bununla birlikte, uygulanan serumlar içindeki bir veya daha fazla bileşene alerjik reaksiyon olasılığı bulunabilir; bu, kızarıklığın görünümü ile hemen uygulamada ortaya çıkacaktır. Alerji öyküsü olan olası bir adayın tedaviden önce bir yama testi yapması tavsiye edilir.

İğnesiz mezoterapi fiyatları

7 seans uygulama genellikle yeterli oluyor. İğnesiz mezoterapi cihazı fiyatları 1.250-10.000 TL fiyat aralığında profesyonel fonksiyonlarına göre değişkenlik gösteriyor.

İğnesiz mezoterapi seans fiyatları ise çoğu ülkede toplam olarak 200-450 Euro bir bedelle yapılabiliyor. Ülkemizde iğnesiz mezoterapi seans fiyatları uygulamanın yapılacağı merkeze ve uygulama yapılacak bölgeye, cildin ihtiyaçlarına göre değişebiliyor.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı