İnce çizgiler ile aranıza çizgi çekecek 4 yöntem!

İnce çizgilere ne iyi gelir, ince çizgiler ile ince kırışıklıklar arasındaki farkları biliyor musunuz? İnce çizgilere ince ince elveda demek mümkün!


0

İnce çizgiler ve ince kırışıklıklar, farkına varmadı iseniz sonunda yüzünüzde ortaya çıkması muhtemel, cilt yaşlanmasının iki yaygın belirtisidir. Cilt yaşlandıkça doğal olarak nem ve elastikiyetini kaybeder ve cildinizin daha derin katmanlarındaki yağlar parçalandıkça çizgiler daha belirgin hale gelir.

Hepimiz yaşlanan cildi benimsemekle ilgili olsak da, ele almayı seçtiğiniz bir şeyse, bu çizgileri daha az fark edilir hale getirmeye yardımcı olabilecek birkaç ipucu, püf noktası ve cilt bakım ürünü var.

Bu yazıda; ince çizgilere ne iyi gelir, ince çizgiler ile ince kırışıklıklar arasındaki farklar ile ilgili inanılmaz faydalanacağınız ve şimdiye kadar neden bilmiyordum diyebileceğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

İnce kırışıklıklar gibi genç kalmak ve genç görünmek için benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.           

İnce çizgiler sorun olmaktan çıkıyor! 

Muhtemelen kırışıklıkların ne olduğunu zaten biliyorsunuzdur ve aynı kategoriye ince çizgiler koyabilirsiniz ama aslında önemli farklılıkları vardır. İnce çizgileri bebek kırışıklıkları olarak düşünün; henüz kırışık değiller, ama olabilirler.

ince çizgiler-ince çizgilere ne iyi gelir-gözaltı ince çizgiler-yüzdeki ince çizgiler-alındaki çizgileri yok etme-dudak çevresindeki ince çizgiler-alındaki ince çizgiler-yüzde ince çizgiler-ince çizgiler nasıl yok edilir-ince kırışıklıklar
İnce çizgiler gençlik ışıltınızı yok edemez!

American Academy of Dermatology’ye (AAD) göre, yüzünüzde her gün aynı kasları tekrar tekrar kasıldığında ince çizgiler oluşur. Aynı kasların yıllarca kullanılmaya devam edilmesi ile bu ince çizgiler olgunlaşır ve kalıcı hale gelen derin kırışıklıklara dönüşür. Mimik kırışıklıkları daha belirgindir ve görünümünü azaltmak daha zordur.

İnce çizgilere ne iyi gelir?

İnce çizgilere ne iyi gelir? Aşağıdaki maddeler ince çizgiler ile baş etmede size büyük yardım sağlayabilir.

  • İyi nemlendirme. Cilt yaşlandıkça doğal olarak nem kaybeder, bu nedenle herhangi bir iyi yaşlanma karşıtı rutinin anahtarı, kaybedileni geri koymaktır. Cildinizin nem seviyesini en üst düzeye çıkarmak için serumu nemlendiricinin altına sürün.
  • Gözaltı ince çizgiler ihmal edilmemelidir. Göz çevrenizin etrafındaki cilt çok hassastır – tüm yüzünüzdeki en incedir – bu yüzden ekstra neme ihtiyaç duyar. Yaşınız, cilt tipi veya cilt bakımı ile ilgili endişeleriniz ne olursa olsun, göz bölgesini nemli tutacak kaliteli bir göz kremine yatırım yapmayı düşünün
  • Bir gece kremi gibi bir gece maskesi yardımıyla uyurken cildinize nem desteği verin ve yaşlanan cilt endişelerinizi giderin.
  • Güneş koruyucu krem kullanın. Beğenin ya da beğenmeyin, güneşten korunmadan dışarıda olduğunuz her zaman, güneş ışınları cildinize zarar veriyor. Çözüm? Güneş kremi. Güneşten korunma, güneş hasarı belirtilerini yavaşlatmaya yardımcı olabilir.

İnce kırışıklıklar

İnce kırışıklıklar söylediğimiz gibi, cildinizin sonunda dolgunluğunu kaybetmesi ve zamanla incelmesi ve çok kuru hale gelmesi normal ve doğaldır. Doğal yaşlanma sürecini veya cildin yaşlanmasına karşı genetik yatkınlığını kontrol edemezken, cildin yaşlanmasına katkıda bulunan ve kırışıklıkları daha da kötüleştiren diğer çevresel faktörleri yönetebilirsiniz. 

İnce kırışıklar nasıl giderilir konusu ile ilgilenenler aşağıdaki makaleleri de okuyor!


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı