Mısır nişastası cilde faydaları 11 noktada toplanıyor: Cilt beyazlatma, canlılık, nem!

Mısır nişastası cilde faydaları gibi pirinç nişastasının cilde faydaları da benzersiz olumlu etkiler gösteriyor!


0

Mısır nişastası cilde faydaları ile yoğurt nişasta maskeleri arasında önemli bir yere sahip. Mısır nişastası cilde faydaları ile 10 yıl hatta 20 yıl gençleşmek mümkün olabilir! Bir mucize yaşamak için zaman kaybetmeyin!

Bugüne kadar mısır nişastası cilde faydaları konusunda çok şey okumuş olabilirsiniz. Burada önereceğimiz yoğurt nişasta maskelerinde mısır nişastası da kullanacağız. O nedenle mısır nişastası cilde faydaları konusunda bilgiler vererek maske tarifine geçmek istiyoruz. Evde kolayca hazırlayacağınız yoğurt nişasta maskesi ile cildinizde muhteşem gençlik elde etmek için okumaya devam edin.

Mısır nişastası cilde faydaları yanında genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Mısır nişastası cilde faydaları

Hazırlayacağımız yoğurt nişasta maskesinde pirinç nişastası, buğday nişastası veya mısır nişastası kullanabilirsiniz. Buğday nişastasının cilde faydaları da mısır nişastası ile hemen hemen aynıdır. Buğday nişastasının cilde faydaları için cilt maskesi olarak kullanabilirsiniz.  Biz özellikle mısır nişastasının tercih edilmesini öneriyoruz. Bu doğal gıda aynı zamanda peeling etkisiyle de cilt için ölü hücreleri temizleme görevi görüyor.

buğday nişastası ile yüz maskesi- patates nişastası ile yüz maskesi- nişasta ile yüz maskesi- mısır nişastası ile yüz maskesi- nişastanın cilde faydaları- mısır nişastası cilde faydaları- pirinç nişastası cilde faydaları- yoğurt nişasta maskesi- yoğurt ve nişasta maskesi- buğday nişastası yoğurt maskesi- nişasta yoğurt maskesi- nişasta ile yüz maskesi- buğday nişastasının cilde faydaları-
Mısır nişastası cilde faydaları için yoğurt nişasta maskesi uygulayabilirsiniz Photo:Pexels

Nişasta cilde iyi gelir mi? (Nişasta cilde iyi gelirmi) Mısır nişastası cilde faydaları maddeler halinde aşağıda bilginize sunuluyor.

 • Mısır nişastası cilde faydaları cildin ölü derilerden temizlenerek bebek cildi gibi olmasını katkı sağlar
 • Mısır nişastası cilde faydası arasında cilde canlılık vermesi sayılır
 • Cildin nem dengesinin sağlanmasında olumlu etkileri olur
 • Mısır nişastası cilde faydaları ciltte iltihaplanma varsa bu sorunu çözer
 • Ciltte kaşıntı durumu varsa kaşıntıyı gidermek mısır nişastasının cilde faydasıdır
 • Ciltte güneş yanığı oluşursa su ve yoğurt ile karıştırılarak kullanılabilir
 • Mısır nişastası saç için de faydalıdır, kuru şampuan yapılabilir
 • Cildi yenileyici etki göstererek anti aging ile cilt gençleştirme sunar
 • Cilt beyazlaması mısır nişastasının cilde faydasıdır
 • Mısır nişastasının cilde faydaları arasında cilt tonlarını dengelemek de bulunur
 • Kırışıklık giderici işlev yerine getirir

Pirinç nişastası cilde faydaları için de yukarıdaki maddeler geçerlidir.  Pirinç nişastası cilde faydaları arasında özellikle cilt tonunu açması ve cildin pigment dengesini sağlamasını vurgulamak gerekiyor.

Buğday nişastası cilde faydaları

Buğday nişastası cilde faydaları arasında cildi canlandırması, parlak bir görünüm kazandırması ilk sıralarda yer alıyor. Bununla birlikte ciltteki sivilce izleri için de etkili olabilir.

Buğday nişastası yüze faydaları arasında sivilce ve akne ile mücadele öne çıkıyor. Akne ile mücadelede buğday nişastası cilde faydaları arasında önemlidir. Ciltteki kırışıklıkların giderilmesinde de yüze nişasta sürmek etkili olabilir. Güçlü antioksidanlar ve flavonoidler erken yaşlanmayı önler. Bu faydalar için yüze nişasta sürmek ile ilk adımı atabilirsiniz.

Nişastanın yüze faydaları cilt bakımında büyük ölçüde yardımcı olur. Güneşin neden olduğu deri hasarına karşı korunmada yararlı olan büyük miktarlarda rutin içerir. Bu nedenle nişastanın yüze faydaları güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağladığı için doğal bir güneş losyonu olarak kabul edilebilir.

Buğday nişastası maskesi yaparak cilde faydalarını elde edebilirsiniz. Kişisel cilt bakımında, buğday nişastası genellikle yüz maskesi bileşeni olarak bulunur. Aşırı yağı ve yabancı maddeleri absorbe etme özelliği, çoğu yüz ve cilt bakım ürününde mükemmel bir bileşen olmasını sağlar. Çoğu evde yapılan yüz maskesi tarifleri, bir nişasta olarak buğday nişastasını çağırır.

Buğday nişastası maskesi için bal, yoğurt, limon, zeytinyağı kullanılabilir.

Mısır nişastası cilde faydaları yanında genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Yoğurdun cilde faydaları

Yoğurt cilt için mükemmel bir doğal üründür. Faydaları arasında cildi yenilemesi, cildin nem dengesini sağlaması, siyah noktalarla mücadele etmesi, gözenekleri açması ilk akla gelenler. Yoğurdun cilde faydaları ve yoğurt maskesi tarifleri konusunda ‘Yoğurt sürdüm yüzüme’ isimli geniş çaplı araştırmalara dayanan yazımızı okuyabilirsiniz.

Buğday nişastası faydaları

Buğday nişastası ile maske (bugday nişastası maske) yapmak cildinize neler kazandırabilir? Buğday nişastası E vitamini açısından zengin bir yumuşatıcıdır. Buğday nişastası faydaları arasında cilt nemlendirme, yaşlanma karşıtı etkiler, cilt beyazlatma sayılabilir.

Hidrolize buğday nişastası daha basit karbonhidrat moleküllerine ayrılan ve cilt kremi olarak kullanılan ve viskoziteyi artıran ve çoğunlukla saç bakım ürünlerinde (örneğin şampuan, saç spreyi, jeller ve boyalar) bulunan nişastadır. Buğday nişasta maskesi tariflerini tüm bu faydalar için tercih edebilirsiniz.

Buğday nişastası cilt maskesi ile cildinizde bahar tazeliğini dört mevsim ve her yaşta sürdürebilirsiniz. Buğday nişastasının cilde faydası cilt lekeleri ile mücadelede de etkindir. Buğday nişastasının faydaları cilt için cilt yenileme etkisi gösterebilir. Ev nişastası faydaları ile organik olarak maske deneyebilirsiniz.

Buğday nişastası yüz maskesi yüzdeki sivilce ve izleri için, iltihaplı yüz problemleri için özellikle iltihap giderici etkidedir.  Buğday nişastalı maske tarifleri cilt yatıştırma amacıyla haftada iki kez yapılabilir.

Pirinç nişastasının cilde faydaları

Cilt için pirinç nişastası faydaları nelerdir? Pirinç nişastası, anti-enflamatuar özellikleri ile bilinen büyük bir antioksidan olan ferulik asit ve allantoin de dahil olmak üzere güzel bir cilt için gerekli olan vitaminler, mineraller ve amino asitleri içerir.

İşte maddeler halinde pirinç nişastasının cilde faydaları!

Pirinç nişasta sivilceye iyi gelirmi? Maske olarak kullanıldığında nişasta sivilceye iyi gelirmi sorusuna olumlu cevap verilebilir.

Mısır nişastası cilde faydaları yanında genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Nişasta maskesi tarifleri

Mısır nişastası maskesi kullananlar hangi faydaları elde edebilir? Nişasta maskesi tarifleri ile cildinizde ilk gençlik ışıltısını yıllar boyu sürdürebilirsiniz. Aşağıda nişasta maskesi nasıl yapılır sorusuna alternatif tarifleri bulabilirsiniz. Siz de cildinize uygun bir nişasta maskesi seçerek uygulayabilirsiniz.

Nişasta yoğurt maskesi

Mısır nişastası ile yüz maskesi yapmak için çok fazla malzemeye gerek yok. Siz de her an evde elinizin altında bulabileceğiniz malzemelerle mısır nişastası ile yüz maskesi yapabilirsiniz. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz nişasta yoğurt maskesi için gerekli malzemeler:

 • Bir çorba kaşığı mısır nişastası
 • Bir çorba kaşığı evde mayalanmış yoğurt
 • İki çorba kaşığı havuç suyu
 • Bir bardak su

Nişasta yoğurt maskesi için öncelikle yukarıdaki malzemeleri bir kapta güzelce karıştırın. Daha sonra hazırladığınız karışımı cildinize uygulayın. 10 dakika kadar sonra ılık su ile yıkayın. Nişasta yoğurt maskesini haftada üç gün uygulayabilirsiniz.

Yoğurt nişasta maskesi için farklı bir tarif

Cildinize doğal bir canlılık katacak yoğurt nişasta maskesi için gerekli malzemeler:

 • Bir çorba kaşığı nişasta
 • Bir çay kaşığı tuz
 • Bir çorba kaşığı bal

Yoğurt nişasta maskesi için malzemeleri karıştırın. Hazırladığınız yoğurt nişasta maskesi karışımını peeling etkisi yapacak şekilde yüzünüze masaj yaparak yedirin. 10 dakika kadar bekletip ılık su ile durulayın.

Yoğurt nişasta maskesi cildinizdeki kılcal mikro kırışıklıkları ve izleri yok etmedeki becerisini hemen fark edeceksiniz. Yoğurt ve nişasta maskesi cildinizin zamana karşı kaybettiği elementlerini geri kazandıracak. Yoğurt ve nişasta maskesi ile sonsuz gençlik ışıltısı cildinizden hiç eksik olmayacak.

Nişasta ile yüz maskesi yaparak hem nişastanın cilde faydaları hem de yoğurdun faydalarından cildiniz yararlansın. Nişasta ile yüz maskesi tariflerimiz bununla sınırlı değil. Cildinize bayram ettirecek ve size kaybettiğiniz yılların canlılığını geri verecek nişasta ile yüz maskesi tarifleri için bizden ayrılmayın. Nişastanın cilde faydaları ile cildinizde bebeksi bir ten, genç bir canlılık ve pürüzsüz bir cilt ve güzellik sizi bekliyor olabilir.

Mısır nişastası cilde faydaları yanında genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Mısır nişastası maskesi

Mısır nişastası yüze sürülürmü? Mısır nişastası maskesi kullananlar kusursuz, taze ve parlak cilt elde etmenin en etkili yollarından birini tercih ediyor. Çünkü mısır nişastası maskesi yaparak mısır nişastasının cilde faydaları ve etkilerinden yararlanabilirsiniz.

Cildiniz son zamanlarda yorgun ve donuk görünüyorsa, size mısır nişastası ve yoğurt maskesi önerebiliriz. Burada vereceğimiz mısır nişastası maskesi veya başka ifadeyle nişasta maskesi tarifi için ise süt kullanacağız. Bu yüz için mısır nişastası ile maske cildinizi renklendirir, aydınlatır ve cildinize çok fazla fayda sağlar. Mısır nişastası ezmesi, yüzünüzdeki koyu renk lekelerin düzeltilmesinden sorumlu olan A vitamini içerir; cilt hücrelerinin yenilenmesinden sorumlu demir ve kalsiyum içerir.

Mısır nişastası maskesi tarifi

Mısır nişastası ile maske cildinizdeki sinir bozucu aşırı yağdan kurtarır ve cildinizin her gün ürettiği yağ seviyesini düzenler. Bu nedenle yağlı cilt için de yararlıdır. Bir mısır nişastası ve süt yüz maskesi, doğal kolajeni cildinize verecek kadar iyi miktarda protein içeriyor.  Böylece mısır nişastalı maske sizi daha genç ve daha taze görünür hale getiriyor.

Mısır nişastası ile yüz maskesi veya mısır nişastası cilt maskesi olarak kullanabilirsiniz. Mısır nişastası maskesi nasıl yapılır?

Mısır nişastası ile yüz maskesi için malzemeler

 • 2 yemek kaşığı mısır nişastası
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 3 çorba kaşığı süt
 • Fırında pişirme için 1 çay kaşığı şeker (isteğe bağlı)

Mısır nişastası maskesi nasıl yapılır?

Mısır nişastası yüz maskesi için orta boy bir kapta tüm malzemeleri bir macun oluşturana kadar birlikte çok iyi karıştırın.

Mısır nişastası ve süt maskesini yüzünüze uygulamadan önce, temiz ve kuru olduğundan emin olun. Maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın ve karışımın kalın bir tabaka ile çok iyi kapatıldığından emin olun.

Mısır nişastası ve süt maskesini 20 dakika yüzünüzde veya kurumaya bırakın ve daha sonra serin su ile yıkayın. Mısır nişastası maske tarifi cildinize gençlik geri getirecek adımlardan biri olabilir.

Mısır nişastalı maske işlemini haftada bir kez tekrarlayın ve yüzünüzü parlak ve cildinizi yumuşak hissedin. Ayrıca mısır nişastası yüz maskesi ile her daim daha genç görünün!

Mısır nişastası maskeleri

Mısır nişastası cilt maskesi tarifleri inanılmaz etkileriyle cildinize gençlik ışıltısı ve canlılığı getiriyor. Mısır nişastası maskeleri arasında kolayca yapabileceğini bir tarif daha vermek istiyoruz. Evde hazırlayabileceğiniz bu maske için ihtiyacınız olan malzemeler şunlardır:

Mısır nişastası cilde faydaları için mısır nişastasını ılık suya ekleyin ve çok kalınlaşana kadar karıştırın. Daha sonra karışıma E vitamini ekleyin. Bu maskeyi yirmi dakika boyunca yüzünüze uygulayın ve ardından ılık suyla yıkayın.

Bu maskenin başka bir tarifi var: mısır nişastası, havuç suyu ve ekşi krema alın. Tüm malzemeleri karıştırın ve maskeyi yirmi beş dakika yüzünüze uygulayın. Ardından ılık suyla yıkamalısınız. İstenen sonuçlara sahip olmak için üst üste üç gün uygulayın.

Mısır nişastası ne işe yarar? Yüz kırışıklık önleyici mısır nişastası maskeleri etkili, kanıtlanmış ve en önemli şey bu güzelliği kovalamanın güvenli bir yöntemidir. Cildin gençliğini uzatır, tonunu arttırır, yumuşatıcı ve iltihap giderici bir etkiye sahiptir, epidermal hücrelerin rejenerasyonunu arttırır ve yağ bezlerinin işleyişini iyileştirir.

Burada nişasta yüze sürülürmü sorusuna da cevap vermek istiyoruz. Maske ile birlikte nişasta yüze sürülebilir. Doğrudan yalnızca nişasta sürmek alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Maske ile nişasta yüze sürülürmü? Evet, sürülebilir!

Bir maddeyi doğrudan yüzünüze sürmeden önce mutlaka doktorunuza danışın!

Mısır nişastası cilde faydaları yanında genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Buğday nişastası ile yüz maskesi

Buğday nişastası ile yüz maskesi yapmak için gerekli malzemeler:

Yukarıdaki malzemeleri puding kıvamına gelecek şekilde karıştırın. Elde ettiğiniz puding kıvamındaki buğday nişastası ile yüz maskesini göz çevresi hariç yüzünüzde kullanabilirsiniz. Maskenin içeriğindeki malzemelerden herhangi birine karşı cildinizde bir duyarlılık olabilir. Bunun için öncelikle küçük bir alanda test etmenizi öneririz.

Buğday nişastası yoğurt maskesi cildinizde bahar tazeliği hissi verecektir. Buğday nişastası yoğurt maskesini düzenli olarak kullanırsanız gençleşme etkisini daha belirgin yaşayabilirsiniz. Buğday nişastası yoğurt maskesi haftada iki gün olmak üzere altı ay boyunca uygulanabilir. Daha sonra ara vermek ve birkaç ay sonra tekrar başlamak mümkün.

Mısır nişastası saç maskesi

Mısır nişastasının saça faydaları yani daha güçlü saç kökleri ve canlı saç telleri için mısır nişastası ile saç bakımı yapabilirsiniz. Bu etkili saç düzleştirici ev yapımı mısır nişastası saç maskesi doğru şekilde muhafaza edildiğinde uzun süre düz saçlar için çok etkili olabilir. Aşağıdaki malzemeleri kullanarak saçlarınız düzleştirip canlandıracak mısır nişastası saç maskesi yapabilirsiniz.

Mısır nişastası ile saç maskesi gerekli malzemeler

 • 2 yemek kaşığı jelatin
 • Mısır nişastası 2 yemek kaşığı
 • 2 çorba kaşığı badem yağı

Saç için mısır nişastası maskesi nasıl yapılır?

Bu maske ile mısır nişastası saça faydaları (misir nisastasi saca faydalari) elde edilebiliyor. Jelatini bir tavada ısıtın ve eritin. Yağı ve mısır nişastasını bu maskede karıştırın ve hafif sıcak karışımı saçlarınıza kökten uca uygulayın.

Mısır nişastalı saç maskesi veya başka bir ifadeyle mısır nişastası ile saç maskesi saçınızda yarım saat kadar kalmalıdır. Son olarak mısır nişastalı saç maskesi uyguladığınız saçınızı bol su ile yıkayın. Hafta için bir şampuan kullanmayın ve saçlarınızı fön ile kurutmadan uzak durun.

Yeri gelmişken nişasta saça sürülürmü sorusunu da cevaplayalım. Doğrudan nişasta saça sürülürmü derseniz bunu önermiyoruz. Ancak maske tarifleri ile saça nişastanın faydası hedeflenebilir. Nişastalı saç maskesi yaparak saçınızı besleyebilir, güçlendirebilir ve parlak bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Nişastanın saça faydaları nelerdir? Nişastalı saç maskesi saç dökülmesini engelleyebilir. Çünkü saç köklerini besleyen nişastalı saç maskesi dolaylı olarak mısır nişastası maskesi saç güçlendirici etkiye sahiptir.

Mısır nişastası maskesi saç için kökten uca kadar etki ediyor. Bu doğal malzeme ideal bir saç geliştiricidir.

Mısır nişastası cilde faydaları yanında genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Mısır nişastası yumurta maskesi

Bu maske yüz germe amacıyla Hollywood yıldızlarının güzellik ve gençlik sırları arasında bulunuyor. Siz de genç görünümlü daha sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Mısır nişastası yumurta maskesi için gerekli malzemeler

Mısır nişastası yumurta maskesi tarifi

Yumurtanın beyazlarını bir kaba alın. İyice çırpın. Macun kıvamına gelmesini sağlayın. Bu karışıma mısır nişastasını ekleyin. Kıvamı çok katı hale getirmemeye dikkat edin. Daha sonra yüzünüze uygulayın. 20 dakika sonra ılık suyla temizleyin.

Yumurta nişasta maskesi kullananlar daha gergin ve genç bir yüz sizi bekliyor. Doğal ev yapımı güzellik tarifleri kusursuz, taze ve parlak bir cilt elde etmenin en etkili yoludur. Cildiniz son zamanlarda yorgun ve donuk görünüyorsa, o zaman hemen siz de nişasta maskesi kullananlar (nisasta maskesi) arasına katılabilirsiniz.

Patates nişastası ile yüz maskesi (patates nişastası maskesi)

Patates nişastasının cilde faydaları nelerdir? Nişasta yüz maskesi yapmak patates nişastası faydaları olarak cildin yağ dengesini sağlamak, cildi yenilemek, germek ve sıkılaştırmak gibi faydalar sağlıyor. Patates nişastası ile yüz maskesi yaparak özellikle kızarıklık ve sivilceleri yok etmede başarı sağlayabilirsiniz.

Patates nişastasının faydaları için lekeler, akne, sivilceler için patates yüz maskesi yapabilirsiniz.

Mısır nişastası cilde faydaları yanında genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

https://youtu.be/WOtC7LYAWWs

Patates nişastası ile yüz maskesi için gerekli malzemeler:

 • Yarım limonun suyu
 • Yarım çay kaşığı karbonat
 • İki tatlı kaşığı patates nişastası

Patates nişastası ile yüz maskesi yapımı

Malzemeleri karıştırarak yüze uygulanabilecek bir kıvama getirin. Daha sonra kalın bir tabaka halinde yüzünüze uygulayın. Yüzünüzdeki akne, sivilce, çukurlar, kızarıklıklar ve siyah noktalar patates nişastası ile yüz maskesi düzenli uygulamasıyla yok olurlar. Patates nişastası ile yüz maskesini 15 dakika kadar yüzünüzde tutun. Daha sonra ılık su ile yıkayın.

Nişastanın cilde faydası, faydaları

Nişastanın cilde faydası olarak sıralanabilecek pek çok madde bulunuyor. Aşağıda nişastalı yüz maskesi tariflerinde kullanarak elde edilebilecek faydaların bir kısmını listeliyoruz.

 • Mısır nişastası cilde faydaları güneş yanığı, ısırıklar, cilt tahrişi gibi cilt tahrişini önlemek için kullanabilirsiniz. Fıstık ezmesi gibi kıvama gelinceye kadar yeterli miktarda soğuk su içeren 3 çorba kaşığı bir macun oluşturun. Bir parça pamuk veya gazlı bez kullanarak etkilenen bölgelere uyguladıktan sonra derhal kurumasını bekleyin.
 • Nişastalı maske kullanmak böcek ısırıklarının azaltılmasını sağlıyor. Böceklerin ısırıkları kaşıntı ve nem ve bakteri maruz kaldığında daha şiddetli hale gelebilir. Isırıkları temiz ve kuru tutun ve kaşıntıyı azaltın. Üç çorba kaşığı nişasta ve soğuk suyu birleştirerek ve karıştırılarak nişasta ezmesini sürün ve ardından böcek ısırıklarından etkilenen bölgelere uygulayın.
 • Güneş ışınlarının etkilerini engellemek mısır nişastası faydaları arasındadır.
  Mısır nişastasının faydaları arasında koltuk altı losyonu etkisi vardır. Sıcak bir günde aşırı terlemeden rahatsız oluyorsanız nişastanın faydaları ile bu sorundan kurtulabilirsiniz.
 • Bu bölgedeki ter salgısını, kötü kokuyu azaltmak için nişasta uygulayarak rahatlatabilirsiniz. Nişasta tozunu uygulayabilir ve fazlalığı bir bezle silebilirsiniz. Bu koltuk altı losyonu mısır nişastasının faydaları kuru yapacak ve dermatit olasılığını azaltacaktır.
 • Nişasta cilde faydaları içerisinde yüz temizleyici süspansiyon hazırlanabilir. Bunun için yarım fincan gliserin, su ve mısır nişastası kullanılmalıdır. Bu amaçla bir ısıtıcıda gliserin ve mısır nişastası su ile ısıtılarak karıştırılmalıdır. Soğuduktan sonra cilt temizleyici olarak kullanılabilir. Nişastanın cilde etkisi hem sebum dengesini hem de renk tonunu sağlayacaktır.

Mısır nişastası cilde faydaları yanında genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Nişastanın cilde faydaları nelerdir?

Genel olarak, nişasta etkilenen alanlara su ile nişastanın bir karışımın uygulanması ve cilt tahrişi azaltmak için bu karışımı kullanarak çeşitli cilt problemlerinin tedavisinde yardımcı olur.
Yüz pudrası olarak kullanıp nişastanın cilde faydaları nelerdir sorusunun cevabını gözlerinizle görebilirsiniz.

Nişasta limon maskesi (nişasta ve limon maskesi)

Limon nişasta maskesi ne işe yarar? Aşırı sebum üretimi yağlı cilde yol açar. Limon nişasta maskesi yağ emici özelliklere sahiptir. Bu maske aynı zamanda cildi temizler ve daha iyi bir cilt tonuna yol açarak kan dolaşımı uyarır.

Limon ile yapılan nişasta yüz maskesi ciltteki ölü derilerin uzaklaştırılmasına da etki eder.

Nişasta limon maskesi malzemeleri

Nişasta limon maskesi tarifi

Nişasta maskesi ne işe yarar (nisasta maskesi) sorusunun cevaplarını gözlerinizle görmek için tüm malzemeleri karıştırın. Birkaç damla gül suyu ekleyerek yumuşak bir macun hazırlayın. Yüzünüze uygulayın. Suyla durulayın. Nişasta limon maskesini (nişasta ve limon maskesi) haftada bir veya iki kez uygulayın.

Nişasta süt maskesi

Mısır nişastasıyla maske yapmak için süt ideal bir malzemedir. Siz de süt, bal ve kahverengi şeker kullanarak mısır nişastasıyla maske yapabilirsiniz.

Mısır nişastası ile yüz maskesi için gerekli malzemeler

 • 2 yemek kaşığı mısır nişastası
 • 1 çorba kaşığı bal
 • 3 çorba kaşığı süt
 • Cilt soyma peeling için 1 çay kaşığı kahverengi şeker (isteğe bağlı)

Mısır nişastası ile yüz maskesi tarifi

Mısır nişastasının yüze faydaları nelerdir? Nişasta süt maskesi ten renginizi canlandıracak, aydınlatacak ve cildinize çok daha fazla fayda sağlayacaktır. Nişasta, yüzünüzdeki koyu lekelerin düzeltilmesinden sorumlu olan A Vitamini içerir; Ayrıca cilt hücrelerinin yenilenmesinden sorumlu olan demir ve kalsiyum içerir.

Nişasta süt maskesi tarifi

Süt ile nişasta maskesi nasıl yapılır? Bu nişasta cilt maskesi için tüm malzemeleri karıştırın. Mısır nişastası ve süt maskesini yüzünüze uygulamadan önce, temiz ve kuru olduğundan emin olun. Maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın ve karışımın kalın bir tabakasıyla çok iyi kaplandığından emin olun. Mısır nişastası ve süt maskesini yüzünüzde 20 dakika ya da kuruyana kadar bekletin. Soğuk su ile yıkayarak yüzünüzden çıkarın.

Bitmedi! Mısır nişastası cilde faydaları yanında genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Yoğurt maskeleri ve tarifleri ile genç ve pürüzsüz bir cilde kavuşun!


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
1
win
admin


Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı