Muz kabuğu maskesi akne ve sivilce tedavisi mucizesi! Çöpten bile muz kabuklarını toplamak isteyeceksiniz!

Yüze muz kabuğu maskesi uyguladığınızda 20 dakika kadar bekletin. Yüzünüzün yüze muz kabuğu maskesi ile gerildiğini hissedeceksiniz. Ilık suyla yüzünüzü temizleyin. Uyguladığınız yüze muz kabuğu maskesi sonrası inanılmaz bir nemlendirme ve etkili bir sivilce mücadelesini görebilirsiniz. Serap Kunak tarifini de merak ediyorsanız okumaya devam edin!


0

Muz kabuğu maskesi ile bir mucizeye hazır mısınız? 10 yıl hatta 20 yıl gençleşmek mümkün! Büyük bir mucizeyi yaşamak üzeresiniz! Dünya genelinde pek çok kişinin yıllara meydan okumasını sağlayan ünlü doktorlar Genç kalmak için size özel hediye niteliğindeki önerileri, daha geç olmadan yakalamanızı istiyorlar. Bu makaleyi okuyanların yüzde 80’i Genç kalanların tercihi olan denenmiş önerileri de kaçırmıyor!

Muz kabuğu maskesi cildinizdeki sivilceleri yatıştırabilir, kızarıklıklardan kurtulabilir, cildinizin nem dengesini sağlar, kırışıklık ve lekelerle mücadele edebilirsiniz. Muz kabuğu maskesinin bu kadar çok faydasını bilseniz eminiz ki bir daha yediğiniz muzların kabuklarını asla çöpe atmazsınız!

Gerçekten de muz kabuğunun faydaları saymakla bitmiyor! Bu makalede hem muz kabuğu maskesi nasıl yapılır hem de muz kabuğunun faydaları nedir, özel olarak da muz kabuğunun cilde faydaları nedir konularını inceleyebilirsiniz.

Muz kabuğunun cilde faydaları gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Muz kabuğu maskesi

Muz kabuğu maskesi nasıl yapılır tarifini vermeden önce gerekli malzemelere göz atalım.

Muz kabuğu maskesi nasıl yapılır?

Bir muzun kabuğu ile yarım muzu püre haline getirin. Daha sonra bir kaseye koyarak içerisine yumurtayı sarısıyla beraber kırın. Tekrar karıştırıp gül yağı ekleyerek macun kıvamına getirin.

Hazırladığınız muz kabuğu ile maske karışımını yüzünüze sürebilirsiniz. Cildinizde lekeli veya sivilceli bölgelere veya nemlendirmek istediğiniz cilt bölgelerine de uygulayabilirsiniz. Ayrıca cilt sarkmasına karşı da muz kabuğu ile maske kullanılabilir.

Yüze muz kabuğu maskesi uyguladığınızda 20 dakika kadar bekletin. Yüzünüzün yüze muz kabuğu maskesi ile gerildiğini hissedeceksiniz. Ilık suyla yüzünüzü temizleyin. Uyguladığınız yüze muz kabuğu maskesi sonrası inanılmaz bir nemlendirme ve etkili bir sivilce mücadelesini görebilirsiniz.

Muz kabuğu maske yaparak sivilceler ile mücadele ediyorsanız düzenli uygulamanızı öneriyoruz. Bir gün ara vererek muz kabuğu maske tarifini uygulayabilirsiniz. Muz kabuğu sivilce maskesi aynı zamanda cilt lekelerinin açılmasına, sivilce izlerinin giderilmesine de yardımcı olacaktır.

Muz kabuğu cilt maskesi, cildinizde kızarıkları gidererek rahatlama sağlayacaktır. Doğrudan muz kabuğunun iç yüzeyini çatlamış ciltlere, topuklara, sivilceli ve kuru cilt bölgelerine de sürebilirsiniz.

Muz kabuğu maskesi Serap Kunak

Güzellik ve cilt maskesi tariflerine programlarında sıklıkla yer veren Serap Kunak aşağıdaki videoda ilginç açıklamalarda bulunuyor. Siz de muz kabuğu maskesi Serap Kunak videosunu izleyerek muz ve muz kabuğunun cildinize katkılarını hayretle öğrenebilirsiniz.

 

Muz kabuğu maskesi faydaları

Muz kabuğu sivilce maskesi tarifini uygulayarak ciltteki tahriş olmuş bölgeleri, kızarıklıkları, sivilce ve akne ve sivilce izlerini tedavi etmekte önemli yol alabilirsiniz.

Aşağıda muz kabuğunun bilinmeyen faydaları listesini hazırladık. Bu liste muz kabuğu maskesi faydaları yanında elde edebileceğiniz diğer etkiler hakkında da önemli bilgiler içeriyor.

muz kabuğunun faydaları-muz kabuğu maskesi nasıl yapılır-muz kabuğu cilt maskesi-muz kabuğunun cilde faydaları nedir-muz kabuğunun cilt lekelerine faydaları-muz kabuğunun faydaları cilde-muz kabuğunun faydaları nelerdir-muz kabuğu göz altı-muz kabuğu maskesi-muz kabuğu maske-muz kabuğu maskesi nasıl yapılır-yüze muz kabuğu maskesi-muz kabuğu cilt maskesi-muz kabuğu ile maske-muz kabuğu maskesi faydaları-muz kabuğu maskesi serap kunak-muz kabuğu sivilce maskesi-muz kabugunun dişe faydası-muz kabuğunun bilinmeyen faydaları-muz kabuğunun bitkilere faydaları-muz kabuğunun cilde faydaları nedir-muz kabuğunun cilt lekelerine faydaları-muz kabuğunun dizlere faydaları-muz kabuğunun faydaları-muz kabuğunun faydaları cilde-muz kabuğunun faydaları diş-muz kabuğunun faydaları ender saraç-muz kabuğunun faydaları nelerdir-muz kabuğunun faydaları ve zararları-muz kabuğunun nasıra faydaları-muz kabuğunun saça faydaları-muz kabuğunun sivilceye faydaları-muz kabuğunun cilt lekelerine faydaları-muz kabuğunun cilde faydaları nedir-muz kabuğu göz altı
Muz kabuğu maskesi cildinizde pürüzsüz ve canlı bir görünümü vadediyor.                          Photo: Pexels – Pixabay

Muz kabuğunun faydaları

Muz kabuğunun faydaları diş, nasır, cilt lekeleri, saç gibi başlıkları kapsıyor. Aşağıda benzersiz muz kabuğunun faydaları listesini incelemenizi öneriyoruz.

 • Muz kabuğunun cilt lekelerine faydaları

Cilt lekeleri için maske yaparak muz kabuğundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca muz kabuğunun cilt lekelerine faydaları için doğrudan lekeli bölgeye kabuklar kahverengi oluncaya kadar yedirerek bir saat bekletin. Daha sonra ılık suyla ovarak yıkayın. Aloe vera jeli içeren krem ile veya cilt nemlendirme maskesi ile bakımı tamamlayın. Bu işlemi cilt lekeleri azalıncaya kadar her gün tekrarlayabilirsiniz.

 • Muz kabuğunun dişe faydası (muz kabugunun dişe faydası)

Muz kabuğunu her gün dişlerinize bir dakika kadar sürün. Bu organik diş beyazlatma işlemidir. Aksi takdirde bir diş estetik kliniğinde diş beyazlatma çok fazla paraya mal olabilir. Ayrıca içeriğindeki mineral ve vitaminlerle ve etken maddelerle muz kabuğunun faydaları diş için oldukça fazladır.

 • Muz kabuğunun nasıra faydaları

Kozmetik ürünlerle tedavi edemediğiniz nasırlarınız için muz kabuğunun faydaları inanılmazdır. Muz kabuğunun nasıra faydaları için nasırlı bölgeye yedirerek iyice sürün. Özellikle banyo yaptıktan sonra topuklarınıza sürerek nasırların hızla iyileşmesini sağlayabilirsiniz. Muz kabuğunun cilde faydaları nedir? Topuk çatlakları için de muz kabuğu etkili ve doğal bir bakım malzemesidir.

 • Muz kabuğunun saça faydaları

Muz kabuğu saçı güçlendirici ve kırılmasını azaltıcı etkiye sahiptir. Kısaca saç onarıcı özelliktedir. Saçı nemlendirici etkiye de sahiptir.

 • Muz kabuğunun vücuda faydaları

Muz kabuğu, gözlerin zararlı güneş UV ışınlarından korunmasına yardımcı olur. Muz kabuğunu gözünüze sürmeden önce kabuğu güneş altında bıraktığından emin olun. Katarakt riskini de azalttığı kanıtlanmıştır.

Kaşıntı ve ağrıdan anında kurtulmak için sivrisinek ısırıkları üzerine masaj yapın.

 

Muz kabuğunun cilde faydaları nedir?

Maddeler halinde muz kabuğunun cilde faydaları nedir sorusunun cevaplarını bulabilirsiniz.

 • Muz kabuğu, siğillerin çıkarılmasına yardımcı olur. Yeni siğil oluşumunu ortadan kaldırır. Bunun için, sadece etkilenen bölgedeki kabuğu ovalayın veya üzerine bir gecede kabuğu bağlayın. Bu, bir muz kabuğunu cilt için kullanmanın en basit yollarından biridir.
 • Sivilce için muz kabuğunun cilde faydaları nedir? Sivilceleri tedavi etmek için yüzünüzdeki ve vücudunuzdaki muz kabuklarını her gün 5 dakika masaj yapın. Muz kabuğunun sivilceye faydaları ile ilgili sonuçlar bir hafta içinde görünmelidir. Akne kaybolana kadar kabukları kullanmaya devam edin.
 • Cilde muz kabuğunun faydaları nelerdir sorusuna kırışıklıkları azaltmak cevabı da verilebilir. Muz kabuğu cildinizi nemlendirmeye yardımcı olur. Bir püre muz kabuğuna yumurta sarısı ekleyin. Bu karışımı yüzünüze uygulayın ve 5 dakika bekletin. 5 dakika sonra yıkayın.
 • Muz kabuğu göz altı torbaları ve kahverengi halka lekelerle mücadelede kullanılabilir.
 • Muz kabuğunun faydaları cilde sedef hastalığını iyileştirme etkisiyle de görülüyor. Muz kabuğu sedef hastalığı etkilenen bölgeye uygulayın. Muz kabuğunun nemlendirici özellikleri vardır ve ayrıca kaşıntıyı da azaltır. Hızlı bir şekilde sedef hastalığını iyileştirir ve zaman içinde fark edilir sonuçları görebilirsiniz.
 • Muz kabuğunun dizlere faydaları da var. Çünkü muz kabuğu ağrı giderici olup doğrudan ağrılı bölgeye uygulanabilir. Ağrı gitmeden 30 dakika bekletin. Bitkisel yağ ve muz kabuğunun bir karışımı da ağrının giderilmesine yardımcı olur.

Muz kabuğunun faydaları ve zararları

Yukarıda muz kabuğunun faydaları ve zararları ile ilgili olarak özellikle faydalarından söz ettik. Muz kabuğunun zararları var mıdır? Muz kabuğunun alerjik reaksiyon oluşturma riski dışında bilinen, araştırılmış zararları olmadığı belirtiliyor.

 

Muz kabuğunun faydaları Ender Saraç

Muz kabuğunun faydaları Ender Saraç gibi uzmanlarca da sıklıkla dile getiriliyor. Aşağıdaki videoda özetle muz kabuğu faydaları ve etkilerini izleyebilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin


2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. zirvede üşüyenler romanındaydı sanırım karekterin biri uyguluyordu
  ben oradan öğrenmiştim çok faydalı cilde harikalar yaratıyor.

 2. Muz, adet sancısı için adeta bir ilaç. Adet öncesi ve sonrası muz yiyerek bu dönemin daha rahat geçmesini sağlayabilirsiniz. Muz kabuğu ile de siğilleri yok edebilirsiniz.

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı