Pınar Gültekin cinayeti son olsun! Doğarken ağladı insan Bu son olsun bu son!

Pınar Gültekin cinayeti bir kez daha şu gerçeği ortaya çıkardı: Bir ülkede kadınlar ve çocuklar ölüyorsa o ülkenin geleceği de ölüyor demektir. #pinargultekin gibi tüm kadına karşı şiddete hayır diyoruz.


0

Pınar Gültekin cinayeti kadına karşı şiddette artık bıçağın kemiğe dayandığını gösteriyor! Pınar Gültekin’in kadın cinayetine kurban gittiği ortaya çıktı. Günlerdir üniversite öğrencisi genç kadının akibeti araştırılıyordu. Muğla’nın Ula ilçesinde yaşayan Pınar Gültekin’in cansız bedeni Gülağzı mevkiindeki ormanlık alanda bir varilin içerisinde toprağa gömülü halde bulundu.

Ve çoğu kadın cinayetinde değişmeyen gerçek tekrar karşımıza çıktı. Pınar Gültekin’in katil zanlısı erkek arkadaşı evli ve bir kız çocuk babası Cemal Metin Avcı çıktı.

Özgecan Aslan cinayeti gibi bir erkek elini kana buladı. Üstelik sevdiğini iddia ederek.

Kadın cinayeti, #pinargultekin etiketiyle sosyal medyada büyük tepki çekti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da sosyal medyadan yaptığı açıklamada, vahşice katledilen Pınar Gültekin davasına müdahil olacaklarını duyurdu

Pınar Gültekin cinayeti
Pınar Gültekin Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi idi.

Katil zanlısı Cemal Metin Avcı ifadesiyle kan dondurdu!

Evli ve bir çocuk babası olduğu belirlenen Cemal Metin Avcı ifadesinde kan donduran sözler sarf etti.  “Pınar ile ayrıldıktan sonra kendime gelemedim. Yeniden onunla birlikte olmak istedim, teklifimi kabul etmedi.

O zaman son olarak “Çiftlikte bir akşam yemeği yiyelim” diye ikna ettim. Çiftliğe gittik, yemek yedik, yine bana dönmesini istedim. Oysaki o başkası ile olduğunu söyledi, zaten bunu hissediyordum.

Kıskançlık krizine girmiştim. Tartıştık, bana saldırdı, kavga ederken öldü. Cesedini yok etmek istedim. Önce yakmaya çalıştım. Olmadı, başaramadım.

Sonra bidona soktum, üzerine beton döktüm, yakalanacağımı biliyordum. Onu çok sevmiştim, çaresiz kaldım. Kıskançlık krizine girmiştim. Çok pişmanım. Çiftliğe gittiğimizde öldürme niyetim yoktu. Barışıp birlikte olmayı düşünüyordum.

Pınar Gültekin cinayeti

Sözde severek öldürenler! zincirinin şimdilik son halkası Cemal Metin Avcı toplumun içinde bulunduğu histerik duruma örnek oluşturuyor. Evli, çocuklu bir baba olarak sevdiği bir kadına karşı yapabildikleri insanın aklını zorluyor.

Kadın cinayetlerinin artık son bulmasını istiyoruz. Başta hükümetimiz olmak üzere tüm yetkililerin kadın cinayetleri konusundaki hassaslıklarını ve çabalarını biliyoruz. Bu çabaların daha da artırılarak bir an önce kadın cinayetlerinin son bulmasını diliyoruz.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin, 16 Temmuz günü, yalnız yaşadığı Ula ilçesinin Akyaka Mahallesi’ndeki evinden çıktı. Ailesi İstanbul’da yaşayan Pınar’a, ablası Sibel Gültekin telefonla ulaşamayınca paniğe kapıldı. Sibel Gültekin ile annesi Şefika Gültekin, Muğla’ya gelerek, Akyaka Jandarma Karakol Komutanlığı’na kayıp ihbarında bulundu.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı