Plank duruşu ve plank hareketi ile zayıflayanların yorumları 10 saniyede tüm kasların çalıştığını gösteriyor!

Plank duruşu (plank durusu) dünyada bir hayli popüler fitness hareketidir. Hemen hemen tüm temel antrenmanlara giren egzersizlerden biridir.


0

Plank duruşu, hiçbir yardımcı alete gerek kalmadan, evde tek başına veya salonlarda yapabileceğiniz bir fitness egzersizidir. Plank duruşu fitness egzersizleri içerisinde o kadar popüler ki tüm dünyada adeta bir salgın biçiminde yayılıyor.

Plank duruşu vücudunuzun kol ve ayaklar üzerinde yerden kaldırılarak sabit tutulması anlamına geliyor. Kelime anlamıyla tahta gibi durmaktır plank duruşu!

Bu makalede; plank hareketi ile zayıflayanların yorumları, plank nedir, plank faydaları nelerdir, plank duruşu kaç dakika içerisinde Plank hareketinin 6 mucizevi etkisi görülüyor inceleyebilirsiniz.

Ayrıca plank kaç kalori yakar, plank hareketi günde ne kadar yapılmalı, plank kaç günde Etki Eder, plank hareketi erkek fitness meraklıları için nasıl yapılır sorularına doyurucu karşılıklar bulabilirsiniz.

Plank hareketi yapanlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Plank duruşu (plank durusu)

Plank duruşu (plank durusu) dünyada bir hayli popüler fitness hareketidir. Hemen hemen tüm temel antrenmanlara giren egzersizlerden biridir.

Plank duruşu (plank durusu) sadece göbeğinizi değil, omuzlarınızdaki ve bacaklarınızdaki kasları da ateşler. Ayrıca, tahtalar güç ve dayanıklılık oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Plank duruşu (plank durusu) sanal alemde planking akımın doğmasına da neden olmuştur. Planking nedir? Planking akımı nedir? Yere yüzükoyun hiçbir şey yapmadan yatmak, o anı fotoğraflamak ve sanal alemde yaymak.

Plank duruşu (plank durusu) ise planking pozundan farklı olarak vücudun yüzükoyun yatay vaziyette tahta gibi sabit durarak kollar dirseklerden yere dayalı ayak bileklerinden güç alarak sırt, bel, kol, bacak, karın gibi tüm kasların aynı anda çalıştırılmasına deniyor. Kolay gibi görünüyor ama denediğinizde zorlanıyorsunuz.

Plank duruşu faydaları

Plank duruşu faydaları nelerdir? Pek çok liste arasında öne çıkan plank duruşu faydaları maddeler halinde öne çıkıyor.

 • Duruşunuzu yani postürü iyileştirir. Kambur veya kifoz, skolyoz gibi rahatsızlıklardan sizi koruyabilir.
 • Sırt ağrılarından kurtulmanıza yardımcı olur.
 • Tek hareketle hemen hemen tüm kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.
 • Daha dengeli bir vücuda sahip olursunuz.
 • Plank duruşu faydaları arasında vücudunuzun esnekliğini artırması da çok önemlidir.
 • Metabolizma hızınızı artırır.
 • Göbek eritme ve genel olarak kilo vermede etkilidir.
 • Ruh halinize olumlu etkiler sağlar.

Plank duruşu kaç dakika?

Plank duruşu kaç dakika sorusu kişiye ve plank duruşu egzersizlerine ne kadar süre önce başlama zamanı ile ilgilidir.  Bununla birlikte omurga biyomekaniği profesörleri ve diğer uzmanlar 10 saniyelik duruşların etkili olduğunu belirtiyor.

Plank duruşu kaç dakika sorusu için 10 saniyelik üç set her duruş pozisyonu için ideal sonuçları sağlayabilir.

Bazı uzmanlar ise 20 saniyelik aralıklarla plank duruşu öneriyor. 30 saniye ile bir dakika aralığında tutulmasının yüksek performans sayılacağı da dile getiriliyor.

Doğru egzersiz için plank programı oluşturmak ve kısa sürelerle başlayıp zamanla süreyi uzatmak kuralına dikkat etmek gerekiyor. Aksi halde sırt ve omurga sorunları ortaya çıkabilir.

Plank hareketi ile zayıflayanların yorumları

Plank hareketi ile zayıflayanların yorumları bu egzersizin ne kadar etkili olduğunu gözler önüne seriyor. Plank hareketi ile zayıflayanların yorumları arasından sizler için derlediklerimizi inceleyebilirsiniz.

Plank hareketi ile zayıflayanların yorumları

 • Plank harici hiç bir hareket yağ yaktırmaz. Ayrıca bölgesel yakamassın. Diyet ve cardio yapacaksın. Olay bundan ibaret. Herkesin yağlanması ve yağ yakması değişiktir. Senin amacın yağ oranını indirmek olsun. (plank hareketi ile zayıflayanların yorumları Donanım Haber, plank ile zayıflayanlar, Plank ile kilo verenler (Plankla kilo verenler), plank hareketi zayıflatır mı (plank hareketi zayıflatır mi), plank hareketi ile zayıflayanlar kadınlar kulübü)
 • Plank duruşunda rekorum 8 dakika. (plank hareketi ile zayıflayanların yorumları Donanım Haber, plank ile zayıflayanlar, Plank ile kilo verenler (Plankla kilo verenler), plank hareketi zayıflatır mı (plank hareketi zayıflatır mi), plank hareketi ile zayıflayanlar kadınlar kulübü)
 • Dışarıdan bakınca dünyanın en kolay egzersizi gibi görünüyor. ’60 sn yapacaksınız’ diyen elemana ‘tamam genç. yarım saatte yaparız nolcek sen ayakta kalma istersen’ diye ukalalık yaptırtıyor. ama başladıktan sonra saniyeler sanki direkt dakikaya dönüşüyor. (plank hareketi ile zayıflayanların yorumları, plank hareketi ekşi, plank ile zayıflayanlar, Plank ile kilo verenler (Plankla kilo verenler), plank hareketi zayıflatır mı (plank hareketi zayıflatır mi), plank hareketi ile zayıflayanlar kadınlar kulübü)
 • Daha dik durmayı kolaylaştırma konusunda faydasını gördüğüm egzersiz. sırf bunun için bile o zahmete değer. çünkü düzenli plank yapmazken dimdik durabilmek için hafif de olsa çaba sarf etmem gerekiyor gibiydi, düzenli plank sonrasında ise duruşum kendiliğinden dinçleşti. (plank hareketi ile zayıflayanların yorumları, plank hareketi ekşi, plank ile zayıflayanlar, Plank ile kilo verenler (Plankla kilo verenler), plank hareketi zayıflatır mı (plank hareketi zayıflatır mi), plank hareketi ile zayıflayanlar kadınlar kulübü)
 • Bu hareketi başlarda 20 saniye yapamıyordum, haftadan haftaya 15 25 35 45 55 saniye yapa yapa şu an 2 dk durabiliyorum. Gerçekten yapılabilecek en zor ve etkili hareket. Artık istesem de kambur duramıyorum. (plank hareketi ile zayıflayanların yorumları, plank hareketi onedio, plank ile zayıflayanlar, Plank ile kilo verenler (Plankla kilo verenler), plank hareketi zayıflatır mı (plank hareketi zayıflatır mi), plank hareketi ile zayıflayanlar kadınlar kulübü)

Plank yapanlar yorum ve açıklamalar!

 • Spor konusunda tecrübesiz olan bi insana en son tavsiye edilebilecek egzersizlerden biridir plank. Sakatlık riski yüksek çünkü sırtın belin kalçanın kolun bile duruşu çok önemli. (plank yapanlar Süslü Sözlük, plank yapanlar yorum, plank yapanlar kadınlar kulübü, plank yaparak zayıflayanlar kadınlar kulübü)
 • Vucudun nerdeyse her kasını çalıştıran çok etkili bir egzersizdir.daha etkili olması için karın kasılarak yapılmalı.ablalar yapınca gayet güzel görünüyor tabi. bi de salonda görün. (plank yapanlar Süslü Sözlük, plank yapanlar yorum, plank yapanlar kadınlar kulübü, plank yaparak zayıflayanlar kadınlar kulübü)
 • Bir de ters plank var, kalçanın daha aktif rol oynadığı ve yine karın merkezli kas gruplarını çalıştıran bir hareket. Aynı hareketin tersini yapıyorsunuz, bunun da bacak kaldırılan ya da daha da zor olan “köprü” versiyonları mevcut. (plank yapanlar Süslü Sözlük, plank yapanlar yorum, plank yapanlar kadınlar kulübü, plank yaparak zayıflayanlar kadınlar kulübü)
 • Plank hareketiyle zayıflayamazsın belki sıkılaşabilirsin. (plank yapanlar Kızlar Soruyor, plank yapanlar yorum, plank yapanlar kadınlar kulübü, plank yaparak zayıflayanlar kadınlar kulübü)
 • Uzun süre durmak bir zaman sonra karın kaslarının yanmaya başlamasına neden olur. Ki bu kasların geliştiği anlamına gelir. Yani karnını sürekli içine çekersen bile ekstra kalori yakmış oluyorsun. Yararlı ama bu plank hareketi vücudunda fazla yağ taşımayanlar için uygun bir hareket. Eğer karın bölgesinde yağ varsa önce yakılması gerekir. Göbekli bir kimse isterse günde 10 saat böyle dursun, gene de sonuç alamaz. Ama fit olup da ekstradan karın kası isteyenler için ideal bir hareket. (plank yapanlar Kızlar Soruyor, plank yapanlar yorum, plank yapanlar kadınlar kulübü, plank yaparak zayıflayanlar kadınlar kulübü)

Plank hareketinin 6 mucizevi etkisi

Plank yapmak mucizevi etkiler sağlayabilir. Plank yapmak her yerde özel bir ekipman gerektirmeyen fitness egzersizidir.

Plank hareketinin 6 mucizevi etkisi biliniyor. İşte plank hareketinin 6 mucizevi etkisi!

 1. Klasik plank vücudunuzun duruşunu düzeltir.
 2. Yan plank yan karın ve bacak kaslarını çalıştır.
 3. Bacağınızı kaldırarak plank yapmak bacak kasları ve bel kaslarını güçlendirir.
 4. Kolunuzu kaldırarak plank yapmak özellikle kol ve karın kasları için doping etkisi gösterebilir.
 5. Kol ve bacak kaldırarak yan plank yapmak karın ve bacak kaslarınızı içten ve dıştan aynı anda çalıştırabilir ve yağ yakmayı hızlandırır.
 6. Pilates topuyla yapılan plank hareketi omuz, boyun, sırt, kol, bacak, karın kaslarına etki ediyor.

Plank kaç kalori yakar? Plank hareketi kaç kalori?

Plank kaç kalori yakar sorusu özellikle plank ile kilo vermek isteyenler tarafından dile getiriliyor. Plank kaç kalori yakar? Ortalama kiloda olan bir insan 1 dakika plank duruşları ile yaklaşık 10 kalori yakacaktır.

Elbette plank kaç kalori yakar sorusunun karşılığı plank duruşu zorluğuyla da ilgilidir. Plank kalori hesabı için 70 kilo ağırlığındaki bir kişinin üç dakikalık plank hareketi kaç kalori? Bu soru yani plank hareketi kaç kalori 29 kalori yakıyor.

Plank hareketi kaç kalori sorusuna eğer pilates topu ile plank egzersizi açısından bakarsak bir dakikalık Plank kalori hesabı 8 kaloriye inebiliyor.

Plank hareketi yapanlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Plank hareketi günde ne kadar yapılmalı?

Plank ile zayıflayanlar gibi olmak için plank hareketi günde ne kadar yapılmalı? Elbette bu soru kişinin kilosu, fizyolojik durumu ve pek çok başka etkene göre değişebiliyor.

Başlamak için, ön ve her iki taraf için set başına 30 saniye olmak üzere 3 set plank yapmayı deneyin. Bunları klasik plank pozisyonunda yapın ve ardından her iki taraftan 3 set yan plank yapın.

Plank hareketi günde ne kadar yapılmalı? Toplam 9 set. Bunları her gün yapın. Bir süre sonra, her setin uzunluğunu 45 saniyeye veya bir dakikaya veya sizin için zorlayıcı olan herhangi bir şeye yükseltebilirsiniz, ancak 30 saniyelik setler iyi bir güç oluşturmak için yeterlidir.

Plank kaç günde Etki Eder?

Plank kaç günde Etki Eder sorusunun karşılığı da kişiye göre değişmektedir. Günlük üç sette 1 dakika ile başlayanlar için ilk bir hafta sonunda etkileri çıkabilir.

Plank kaç günde Etki Eder sorusuna gönül rahatlığı ile cevap verebilmek için günlük 5 dakikalık bir plank programı ile 1 aylık süre yeterli olabilir.

Plank duruşu, Plank kaç günde Etki Eder?

Plank hareketi erkek versiyonu!

Plank hareketi erkek veya kadın herkes tarafından yapılabilir. Plank hareketi erkek okurlarımız tarafından özellikle plank hareketi göbek eritirmi diye merak uyandırıyor.

Plank hareketi göbek eritir mi? (Plank hareketi göbek eritirmi) Evet, düzenli yapıldığında kasların sıkılaşması ve kalori yakmaya etkisi metabolizma hızı artışı ile birleşerek kilo vermenizi destekleyebilir.

Plank hareketi erkek duruşu!

Plank hareketi yapanlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Plank nedir? Plank ne demek? Plank hareketi nedir?

Plank hareketi nedir? Daha kısa ifadeyle plank nedir?

Plank nedir veya plank duruşu nedir? Plank vücudun dirsekler veya kollar üzerinde kaldırılarak sabit tutulması hareketidir. Bu hareket çok basit gibi görünebilir. Ancak uygulaması o kadar kolay değildir.

Özellikle yeni başlayanlar ve genç kalanlar için biraz dikkat ve sabır gerektirir. Plank programı yaparken başlangıçta kolay plank pozisyonu tercih edilmelidir. Zamanla daha zor planking yapılabilir.

Plank egzersizi nedir? Plank egzersizi sizin her yerde kolayca yapabileceğiniz hayatınıza çok olumlu katkıları olan bir fitness duruşu ve hareketidir.

Ben plank hareketi yapamıyorum diyerek paniğe kapılmayın. Israr ederseniz siz de planking yapmanın nimetlerinden fazlasıyla yararlanabilirsiniz.

Plank hareketi ne kadar süre uygulanmalıdır? Bu süre kişiden kişiye değişmekle birlikte başlangıçta beş dakikalık plank egzersizi programı yeterlidir. İlerleyen zamanlarda süre yükseltilebilir.

Plank ne demek? Pek çok diyet programı veya fitness paketlerinde yer alıyor. Plank’in en büyük faydası 10 saniye içerisinde tüm vücudu çalıştırması ve karın, sırt, göbek, basen, bacak, kol olmak üzere tüm vücudu sıkılaştırması.

Zıpkın gibi bir vücuda sahip olmak isteyenlerin vakit kaybetmeden günde 10-15 dakika bu hareketle ilgili setleri yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Plank ne demek? Plank hareketi ile tüm vücut kasları çalışıyor

Plank hareketi nasıl yapılır? Plank nasıl yapılır?

Plank nasıl yapılır? Plank egzersizi nasıl yapılır? Plank yapılması basit bir harekettir. Vücudun dirsekler veya kollar üzerinde düz bir şekilde yerden kaldırılarak yapılan harekettir.

Hareket başlandığında kolay olmakla birlikte süre ilerledikçe zorlaşır. Vücut kaslarındaki yağları yakmaya, metabolizmayı harekete geçirmeye başlar. Kısa plank, uzun plank, yan plank olarak varyasyonları vardır.

Plank hareketi yapanlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Plank hareketleri, plank nasıl yapılır?

Plank ne demek? Plank hareketi nasıl yapılır? Plank hareketinin üç temel duruşu bulunuyor. Bunlar düz plank hareketi, yan plank hareketi ve ters plank hareketi olarak isimlendiriliyor.

Düz ve yan plank hareketi varyasyonları ise onlarca plank pozisyonu üretilebiliyor. En popüler plank pozisyonlarını görüyorsunuz.

İşte plank nasıl yapılır, plank hareketi nasıl yapılır sorusuna cevap oluşturan plank duruşları!

Plank pozisyonu nelerdir? Plank positions – Plank pozisyonları

 • Klasik plank pozisyonu: Kolların dirseklere kadar yere paralel yerleştirildiği ve vücudun ayaklar üzerinde yerden kaldırıldığı düz plank hareketidir.
 • Straight arm plank pozisyonu: Bu plank pozisyonu avuç içlerinin yere tam olarak bastığı ve kolların dirsekten kırılmadan dik olarak tutularak göğüsün ve başın öne doğru baktığı düz plank egzersizidir.
 • Plank arm-leg lift pozisyonu: Avuç içi yere bakarken gövdenin 45 derecelik açıyla yerden kaldırıldığı pozisyonda bir kol ve bir bacağın çapraz olarak yana açıldığı düz plank egzersizidir. Zor bir plank egzersizidir. Dikkatli uygulanmalıdır.
plank hareketi-plank faydaları-plank programı-plank hareketi ile zayıflayanlar-plank hareketi ne kadar süre-plank hareketi ne işe yarar
Plank arm leg hareketi ile bacak kaslarına ekstra güç

Yan plank duruşu

Temel yan plank hareketi duruşu: Tek kol üzerinde vücudun yan pozisyonda yukarı kaldırıldığı pozisyondur. El bele konulabilir veya yukarıya doğru dik olarak tutulabilir. Klasik plank egzersizleri arasında yer alır.

Plank duruşu ve plank hareketi ile zayıflayanların yorumları 10 saniyede tüm kasların çalıştığını gösteriyor!
Yan plank duruşu (Photo:www.womenshealthmag.com)

En etkili plank hareketleri

 • Tırtıl hareketi: Klasik düz plank hareketi duruşunun bacak ve karın kaslarını ekstra geliştiren şeklidir. En etkili plank hareketleri arasında yer alan düz plank duruşu pozisyonundan sonra bacaklar sırayla yerden kaldırılarak çapraz biçimde diğer bacağın dirseğine kadar bükülür ve bel bükülen ayak yönünde kıvrılarak bu şekilde planking yapılır. Bir tırtılın kozasından çıkmasını için gösterdiği çabayı hatırlatan bu hareket tüm vücut kaslarını çalıştırır.
plank hareketi kaç kalori-plank hareketleri-plank nedir-planking-caterpillar plank pozition
Tırtıl gibi kaslarınızı kasarak hareket ettirip kozanızı yırtarak git bir görünüme kavuşun
 • Tek ayak yukarıda hareketi: Plank duruşları klasik tek ayak hareketi ile devam ediyor. Klasik düz plank duruşu bir ayağın yukarıya kaldırıldığı plank egzersizi olarak biliniyor. Ayaklar sırayla kaldırılır.
plank egzersizi-plank hareketleri-plank faydaları-plank pozisyonu
Tek ayak sırayla çalıştırılıp plank hareketinin faydaları artırılıyor

Toplu plank hareketi: En etkili plank hareketleri arasında yer alıyor. Sabit duran bir plates topu üzerinde düz plank hareketi yapılmasıdır. Bu harekette dirsekler yere paralel tutulabileceği gibi yerden kaldırılıp yere dik olarak da kullanılabiliyor. Plates topu dışında plank hareketlerinde farklı spor aletlerinden de yararlanılabilir. Bunlar arasında ağırlıklar, toplar, yastıklar, kutular yer alıyor.

Ters plank hareketi: Vücudun düz plank hareketi tersine sırt üstü pozisyonda dirsekler ve kollar üzerinde kaldırılarak planking yapılması hareketidir.

Kimler plank hareketleri yapabilir?

Plank haraketleri her yaştan erkek ve kadınların yapabileceği hareketlerdir. Size uygun olan hareketleri bir fitness antrenörü ile birlikte belirleyebilirsiniz. Sağlık sorununuz varsa fitness hocasından önce doktorunuzla bu konuyu konuşmalısınız.

Plank hareketi genç kalanlar tarafından uygulanan egzersizlerin başında yer alıyor. Evde, doğada, fitness salonlarında hatta ofis ortamlarında yapılabildiği için plank hareketleri adeta bir gençlik aşısı etkisi gösteriyor.

Plank hareketi yapanlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Plank hareketi faydaları, plank faydaları nelerdir? Plank ne işe yarar?

Plank hareketi ne işe yarar? Plank hareketleri kas sistemine büyük fayda sağlar. Plank egzersizi yapanlar kaslarını çok verimli çalıştırır. Plank hareketi faydaları arasında kas grupları ve vücudun organları yer alıyor.

Plank ne işe yarar sorusunun o kadar çok cevabı var ki, burada öne çıkanları sıralıyoruz. Çünkü plank adeta tek başına bir fitness programıdır. İşte plank ne işe yarar sorusunun öne çıkan cevapları!

Plank ne işe yarar? Plank hareketi ne işe yarar?

Plank hareketi ne işe yarar? İnanılmaz etkileri içerisinde plank hareketi ne işe yarar sorusuna ilk verilebilecek cevapların listesini inceleyebilirsiniz.

Plank hareketinin faydaları nelerdir?

 • Plank faydaları karın kasını çalıştırır, düz karın elde etmeye yarar
 • Plank zayıflama egzersizlerini destekler, diyet programı ile uyumlu etki eder
 • Plank faydaları ağırlık kaldırma kapasitenizi artırır
 • Zıplama becerinizi yükseltir
 • Plank hareketi faydaları karın kaslarına baklava görünümü kazandırabilir
 • Plank hareketi faydaları kalçalarınızın daha güzel hale getirir, fazla kalça yağlarını yakar, kalçayı sıkılaştırır.
 • Plank hareketi ne işe yarar? Sırt ağrısını hafifletir.
 • Plank hareketinin faydaları içerisinde postür düzeltme çok önemli bir yere sahip. Postür görünümüne olumlu katkı sunar
 • Plank faydaları metabolizmayı hızlandırır, kilo vermeye katkı sağlar

Plank zayıflatır mı? (plank zayıflatırmı)

Plank hareketinin faydaları arasında en çok merak edileni ise zayıflatıp zayıflatmadığı oluyor. Plank hareketleri hem kalori harcamayı artırır, metabolizmayı hızlandırır.

Bu etkileri plank zayıflatır mı (plank zayıflatırmı) sorusuna olumlu cevap vermemizi sağlar. Ayrıca plank hareketi göbek eritimi konusunda faydalıdır.

Özellikle karın kaslarının yoğun çalışmasını sağlar. Bu da beraberinde yağların yakılmasına, ve kasların ortaya çıkmasına katkı sunar. Plank yoga duruşu sizi hem ruhsal olarak hem de bedenen daha zinde yapacaktır.

Plank egzersizi ne işe yarar? Plank egzersizi programı uygulayanlar daha sıkı kaslara sahip olur. Daha sıkı kaslar daha fit bir görünüm sunar.

Plank hareketi ile zayıflayanlar

Plank hareketi ile zayıflayanlar bu konuda plank egzersizi kalori yakmada müthiş etkili bir hareket olduğunu dile getiriyor.

Ayrıca kas gücünü geliştirdiği için otururken bile kalori harcamanıza yardımcı olur. Plank egzersizi 5 dakika içerisinde bile 100 Kcal’ye yakın kalori yakılabilir.

Plank hareketi ile zayıflayanlar ayrıca artı bir faydadan bahsediyor. Alt karın kas grubunun çalışmasıyla Six Pack denilen baklava dilimleri de size plank egzersizi artı katkısı olacaktır!

Plank hareketi kaç kalori yaktırır?

10 dakika süren bir plank egzersizi programı size 110 kalori (kcal) yaktırır. Bu rakam süre uzadıkça artan oranlarda olur.

Plank hareketi yapanlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Plank hareketi hangi kasları çalıştırır? Plank hangi kasları çalıştırır?

Plank karın kası dışında da pek çok kası harekete geçirip çalıştırır. Plank hareketi programı yaparken özellikle çalıştırmak istediğiniz kasları hedefleyin. Bu konuda yazımızın plank pozisyonları (plank positions) bölümü yol gösterici olacaktır.

İşte plank hangi kasları çalıştırır sorusunun cevapları!

Plank hangi kasları çalıştırır?

 • Transversus abdominis (Enine derin karın kasları) : Ağırlık kaldırma gücünüzü artırıyor.
 • Rectus adbominis (Önden arkaya giden karın kasları) : Baklava görünümü verdiği gibi sportif performansını yükseltir.
 • Oblique muscles (Yan bel kasları) daha dengeli ve sabit yan duruş kapasitesini artırır.
 • Glutes (Kalça kasları) : Kalçaları sıkılaştırır.
 • Pectoralis major, minor: Göğüs kasları
 • Bicep: Pazu kasları
 • Brachioradialis: Bilek kası
 • Quadriceps: Bacak kasları

Özel plank programı, 5 Dakikalık Plank Egzersizi programı

Aşağıda verdiğimiz plank programı fitness eğitmenleri ve plank trainerler tarafından hazırlanmıştır. Bu profesyonel plank programı ile hem kaslarınızı çalıştırabilir hem de fit kalabilirsiniz.

Plank programı

 1. 1 dakika kollar düz plank
 2.  30 saniye klasik plank
 3.  1 dakika tek bacak havada plank
 4.  1 dakika yan plank
 5. 30 saniye kollar düz plank
 6. 1 dakika klasik plank

Plank faydaları arasında en önemlisi gövdemizi ayakta tutan tüm kasları çalıştırıyor olmamız. Sırt kasları da çalıştığından sırt ağrıları yok olur.

Plank duruşu ve plank hareketi ile zayıflayanların yorumları 10 saniyede tüm kasların çalıştığını gösteriyor!
30 günlük plank programı

Plank hareketi düzenli yapılması ile plankın faydaları sonucu vücudun dengesi, postür duruşu ve esnekliği artıyor.

Plank için hayatınızda yer açın. Genç kalın!

Plank hareketi nedir, Plank video izle!

Plank egzersizi video görüntüleri ile nasıl yapılıyor kolayca öğrenebilirsiniz. Plank hareketi video hemen izleyin, siz de plankın faydalarını bir an önce görün!

Plank hareketi nasıl yapılır video izle!

Plank hareketi yapanlar

Siz de plank egzersizi yapanlar arasına katılın! Genç kalın.

Plank hareketi yapanlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Plank duruşu ile ilgilenenler aşağıdaki makaleleri de okuyor!


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin


5 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı