Portakal maskesi nasıl yapılır? 1 değil 8 farklı tarif veriyoruz. Portakal cilde faydaları siyah nokta ve akneyi engelliyor!

Portakal maskesi sivilce için etkili bir doğal ajan görevi yapıyor. Syah noktaları temizleyerek cilt temizleme maskesi etkisi de gösteriyor. Portakal cilt maskesi tarifleri ayrıca cilt sıkılaştırıcı ve gözenek küçültücü etkiye de sahip. O halde portakal maskesi nasıl yapılır birlikte okuyalım! Üstelik 8 farklı tariften biri mutlaka senin için!


0

Portakal maskesi nasıl yapılır? Portakal maskesi evde kolayca yapabileceğiniz cilt gençleştirici bir tariftir. Portakal maskesi sivilce, cilt lekeleri, siyah noktalardan kurtulmak, cilt gençleştirmek etkilerini aynı anda elde edebilirsiniz. Portakal peeling etkisiyle de muhteşem cilt yenileyicidir!

Bu yazıda portakal maskesi nasıl yapılır, portakal kabuğu maskesi, portakal kabuğu bal yoğurt maskesi, portakal suyu maskesi, portakal suyu ve ün maskesi tariflerini bulabilirsiniz. Ayrıca portakal kabuğu kabartma tozu maskesi tarifini de kaçırmayın!

Portakal cilde faydaları ve portakal yağı cilde sürülürmü endişenizi giderecek portakal yağının cilde faydaları amaçlı portakal yağı maske tarifi de bonus olarak yer alıyor!

Portakal maskesi kullananlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Portakal maskesi nasıl yapılır?

Mükemmel bir C vitamini kaynağı olan portakal cildiniz için harika şeyler yapabilir. Meyvenin kendisi dışında, portakal suyu ve hatta portakal kabuğu, cildinize çeşitli avantajlar sağlayabilir.

Dolayısıyla, bu meyvenin tüketimi ve cilde doğrudan uygulaması cildiniz için aşağıdaki yollarla faydalı olabilir.

Portakal maskesi nasıl yapılır? Portakal maskesi sivilce için tarif!

Portakal maskesi sivilce için etkili bir doğal ajan görevi yapar. Bu amaçla aşağıda vereceğimiz portakal maskesi tarifi ideal bir çözüm sunabilir. Maske tarifini tüm cildiniz için de uygulayabilirsiniz.

Bu maske portakal cilt maskesi olarak biliniyor. Maske cildi daha canlı, parlak ve nem yönünden doygun hale getiriyor. Fazla sebumu alarak akne ve sivilce oluşumunu engelliyor.

Özellikle portakal cilt maskesi siyah noktaları temizleyerek cilt temizleme maskesi etkisi de gösteriyor. Bu portakal cilt maskesi ayrıca cilt sıkılaştırıcı ve gözenek küçültücü etkiye de sahiptir.

Portakallı maske için malzemeler

Portakal maskesi nasıl yapılır?

Portakal cilt maskesi hazırlamak için portakal kabuğu tozu ve zerdeçalı bir kapta karıştırın ve güzel bir macun oluşturmak için gül suyu ekleyin.

Macunu yüzünüze ve boynunuza uygulayın ve 10-15 dakika kurumaya bırakın. Daha sonra ıslak parmaklarla dairesel bir hareketle ovun. Ilık suyla yüzünüzden çıkarın.

Portakal cilt maskesi haftada iki kez uygulanabilir.

Portakal cilt maskesi doğal bir antibakretiyel olarak çalışır. Yüzdeki sivilceleri uzaklaştırır. Temizleyici etkisiyle yeni sivilce oluşumunu engeller.

Portakal maskesi kullananlar inatçı bronzluğu giderir ve cildinin rengini canlandırır. Portakal maskesi kullananlar cilt beyazlatma etkisini tüm portakallı maskelerde bulabilirler.

Portakal kabuğu maskesi (Portakal kabugu maskesi nasil yapılır)

Sivilce ve akne oluşumunu engelleyen portakal kabuğu maskesi için evde kolayca hazırlayabileceğiniz bir tarif veriyoruz.

Portakal kabuğu bal yoğurt maskesi için malzemeler

 • 2 çay kaşığı portakal kabuğu tozu
 • 1 tatlı kaşığı organik bal
 • 1 tatlı kaşığı yoğurt

Portakal kabuğu bal yoğurt maskesi nasıl yapılır? Portakal kabuğu maskesi nasıl yapılır?

Portakal kabuğu maskesi nasıl yapılır? Portakal kabuğu cilt maskesi yapmak için malzemeleri macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Daha sonra yüzünüze veya cildinize uygulayarak 15-20 dakika kadar bekletin.

Portakal kabuğu yüz maskesi için kabukları iyice öğütmeyi öneriyoruz. Çünkü portakal kabuğu yüz maskesi için kullanacağınız kurutulmuş portakal kabuklarının iri taneli olması yüzünüzde istenmeyen çiziklere sebep olabilir.

portakal maskesi-portakal kabuğu maskesi-portakal maskesi nasıl yapılır-portakal kabuğu bal yoğurt maskesi-portakal suyu maskesi-portakal suyu ve ün maskesi-portakal maske-portakal kabuğu kabartma tozu maskesi-portakal yoğurt maskesi-portakallı maske-yoğurt portakal maskesi-portakal ve yoğurt maskesi-portakal cilt maskesi-portakal maskeleri-portakal kabuğu maskesi nasıl yapılır-portakal cilt-portakal kabuğu tozu maskesi-portakal maskesi ne işe yarar-portakal kabuğu maskesi ne işe yarar-portakal suyu ve un maskesi-portakal cilde faydaları-portakal yağı cilde sürülürmü-portakalin cilde faydasi
Portakal maskesi nasıl yapılır? Photo:Pexels-Pixabay

Portakal kabuğu maskesi ne işe yarar?

Portakal kabuğu maskesi ne işe yarar sorusunu içeriğine bakarak ele alabiliriz. Balda güçlü bir antibakteriyel ve antiseptik ajan var. Serbest radikallerle savaşarak cildin yaşlanmasını yavaşlatır. Cildi nemlendirir.

Yoğurt ise sivilce ve akneye neden olan mikropları ve bakterileri öldüren canlı kültürler içerir. Cildi nemlendirir ve besler.

Portakal maskesi kullananlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Portakal kremi nasıl yapılır?

Porselen bir cilde kavuşmak için evde portakal kremi nasıl yapılır videosunu izleyebilirsiniz. İşte porselen cilt için portakal kremi videosu!

Portakal suyu maskesi (Portakal yoğurt maskesi, yoğurt portakal maskesi)

Portakal yoğurt maskesi (Yoğurt portakal maskesi, portakal ve yoğurt maskesi) özellikle akne için kullanılabilir. Portakal kabuğu veya içeriği yerine suyu kullanıldığı için portakal suyu maskesi olarak da biliniyor.

Portakal suyu maskesi (Portakal yoğurt maskesi, portakal ve yoğurt maskesi) için gerekli malzemeler

 • Yarım bardak taze sıkılmış portakal suyu
 • Bir yemek kaşığı yoğurt

Portakal yoğurt maskesi tarifi, portakal maskesi nasıl yapılır?

Portakal yoğurt maskesi (Portakal ve yoğurt maskesi) hazırlamak için malzemeleri iyice karıştırın. Macun kıvamı elde edebilmek için gerekirse yoğurt miktarını artırabilirsiniz.

Yoğurt portakal maskesi nasıl yapılır? Elde ettiğiniz macun kıvamındaki portakal suyu maskesini yüzünüze, boynunuza elle uygulayın. Bir katman oluşturacak kalınlıkta sürebilirsiniz.

20 dakika bekletin. Ilık su ile durulayın ve yumuşak el havlusuyla hafifçe kurutun. Derinizde gerekli nemi korumak için yüzünüze ve boynunuza yağsız nemlendirici uygulayın.

Portakal maskesi nasıl yapılır tarifini verdik. Acaba portakal maskesinin faydaları nelerdir? Makalenin devamında portakal maskesinin faydalarını okuyabilirsiniz.

Portakal suyu ve ün maskesi, Portakal suyu ve un maskesi

Portakal suyu cilt için faydaları ile cildi besler, sivilce ve akne ile mücadele eder. Daha parlak bir cilt sunar. C vitamini desteği ile güneş ışınlarının ve çevresel yıpratıcı etkenlerin zararlarını indirger.

Portakal suyu ve ün maskesi, Portakal suyu ve un maskesi malzemeler

 • Yarım su bardağı portakal suyu
 • İki yemek kaşığı un

Portakal suyu ve un maskesi nasıl yapılır? Portakal suyu ve ün maskesi nasıl yapılır?

Unlu portakal maskesi yapımı için malzemeleri karıştırın. Macun kıvamına gelen portakal suyu ve un maskesi (Portakal suyu ve ün maskesi) karışımını yüz ve boyun bölgesine yoğun olarak uygulayın.

Portakal suyu asidik özelliğiyle tahriş edici olabilir. Portakal suyu ve un maskesi (Portakal suyu ve ün maskesi) için önce bir yama testi yapmanızı öneriyoruz.

Bu portakallı yüz maskesi 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz. Portakal suyu ve un maskesi (Portakal suyu ve ün maskesi) cildi nemlendirici özelliğiyle de ünlüdür. Bu nedenle maske sonrası nemlendirici uygulanmasına gerek göstermez.

Portakal maskeleri

Portakal maskeleri içerisinde portakal kabuğu maskesi, portakal kabuğu tozu maskesi, portakal suyu maskesi, Portakal suyu ve un maskesi, portakal yağı maskesi yer alıyor. Elbette bu portakal maskeleri yoğurt, bal, un gibi malzemelerle birlikte kullanılıyor

Portakal maskeleri cilt bakımı için özel bir yere sahiptir. Çünkü pürüzsüz bir cilt için portakal maskeleri mükemmel çalışıyor. Üstelik portakal maskeleri her evde kolaylıkla bulunabilen malzemelerle yapılıyor.

Portakal kabuğu maskesi kullananlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Portakal maskesi ne işe yarar? Portakal maskesinin faydaları nelerdir?

 • Portakal cildinize çok faydalı Vitamin C ile doludur.
 • Vücudumuzda doğal olarak E Vitamini bulunur ve E vitamini UV ışığına maruz kalan cildi onarmak için çok önemlidir.
 • C vitamini, oksitlenmiş E vitamini rejenerasyonuna yardımcı olur, böylece E Vitamini cildimizi onarabilir. Bu vitamin kombinasyonu ile kırışıklarla mücadele edebilir ve cildinizin genel dokusunu geliştirebilirsiniz.
 • Portakal maskesi ne işe yarar sorusunun sırrı C vitamininde gizlidir. C vitamini ayrıca kollajenin üretimine yardımcı olur ve cildinizi daha sıkı ve sıkı hale getirir. Cildinizin görünümünü daha parlak ve ışıltı katılmış olacaktır.

Portakal maskesi ne işe yarar?

 • Portakal maskesinin faydaları arasında C vitamini ile hasarlı cildi onarmayı da sayabiliriz. Güneş tarafından yaralanan cilt, akne ve diğer cilt problemleri, cildinizin daha iyi görünmesini sağlayacak bir şey bulmak için sizi umutsuz bırakabilir.
 • Organik yoğurt cildiniz için nem içeceğidir. Organik yoğurt kullanmak önemlidir, çünkü cildiniz zararlı kimyasal maddeler ve koruyucular içermeyen yoğurttan daha iyi tepki verecektir.
 • Organik yoğurt ayrıca kuru cildinizi nemlendirmeye, cilt beyazlatma, tahriş olmuş cildi yatıştırmaya ve sivilcelerden kurtarmaya yardımcı olacaktır.

Portakal kabuğu maskesi

Portakal kabuğu cilt için adeta bulunmaz bir nimettir. Pek çok kişi portakal kabuklarını değerlendirmeyerek aslında önemli bir cilt bakım ve gençleştirme ürününü çöpe atıyor.

Üstelik farkında olmadan! Size bir anti aging kremi çöpe atın deseler elbette kimse bu hareketi yapmayacaktır. Oysa portakal kabuğunu çöpe atmak tam da bir anti-aging kremi çöpe atmakla aynı etkiye sahiptir.

Portakal kabuğu tozu maskesi için malzemeler

 • Bir su bardağı portakal tozu
 • Bir su bardağı yoğurt

Portakal kabuğu tozu maskesi nasıl yapılır?

Portakal kabuklarının besin maddeleri ve antioksidanlar için bir enerji merkezi olduğunu biliyor muydunuz? Portakal kabukları portakalın kendisinden daha yüksek bir C vitamini içeriğine sahiptir!

Portakal kabuğu tozu maskesi için yoğurtla portakal kabuğu tozunu karıştırın. Karışımı cildinize ve özellikle yüzünüze sürün. 20 dakika bekletip ılık suyla yıkayın.

Cildinize iyi bakmazsanız ve gerekli nemlendirmeyi yapmazsanız portakal kabuğu görünümlü yüz gibi trajik durumlarla karşılaşabilirsiniz. Yalnızca portakal kabuğu görünümlü yüz değil bakımsız ve yaşlı bir görünüm de bu tabloya eşlik edebilir.

Portakal kabuğu maskesi kullananlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Portakal kabuğu kurusu ne işe yarar?

Portakal kabuğu kurusu ne işe yarar yakından bakalım. Aşağıda portakal kabuğu kurusunun içeriğindeki maddeleri listeledik. Listeyi portakal kabuğu maskesi ne işe yarar biçiminde de değerlendirebilirsiniz.

 • C vitamini. Cildi serbest radikal hasarından korur. Akne oluyşumunu önler ve sağlıklı bir cilt parlaklığı yaratır.
 • Aşınmış hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur ve DNA hasarını önler. Kuru, pul pul ve kaşıntılı cildi iyileştirmek için etkilidir.
 • Kurutulmuş cildi nemlendirir. Nemi korumaya yardımcı olur.
 • Cildin hücrelerindeki oksidatif stresini engelleyerek genç görünen, parlayan ciltler sağlar. herkes size helal olsun! der.

Portakal suyu cilde sürülür mü? (Portakal suyu cilde sürülürmü?)

Portakal suyu cilde sürülür mü? Portakal suyu cilde sürülebilir. Özellikle portakallı cilt maskesi yapılarak güvenle kullanılabilir.

Çok hassas ciltlerde portakallı cilt maskesi için portakal suyu cilde sürülür mü, tahriş yapar mı endişesi yaşayabilirsiniz.

Bazı ciltlerde alerjik reaksiyonlar oluşabilir. Bu nedenle portakal suyu cilde sürülür mü (Portakal suyu cilde sürülürmü?) endişesi yaşamamak için yama testi yapılabilir.

Portakal meyvesi cilde birçok yönden fayda sağlar. Portakaldaki C vitamini içeriği cildin genç ve taze görünmesini sağlar. Portakal suyu açık gözenekleri küçülterek cilde fayda sağlar.

Sadece yüzünüze bir portakal suyu uygulayın; 2-3 dakika bekletin ve hemen yıkayın. Bu, genişlemiş gözeneklerin kapatılmasına ve yüzünüze parlayan bir ışıltı verilmesine yardımcı olur.

Portakal kabuğu yüz maskesi

Portakal kabuğundan maske yaparak da cilde uygulayabilirsiniz. Portakal, akne kurumasında çok faydalı olan sitrik asit bakımından zengindir. Portakal, her gün daha parlak bir cilt ortaya çıkarmak için cildinizi nazikçe pul pul döken meyve asitleri içerir.

Akne ve yara izlerine uygulamak için rendelenmiş portakal kabuklarını ezin. Portakal kabuğundan maske ile akne ve sivilcelere düzenli olarak uygulandığında, sivilceleri ve izlerini azaltmada büyük yarar sağlar.

Portakal kabuğu yüz maskesi cildin canlı ve parlak görünmesine katkı sunar. Ayrıca portakal kabuğu yüz maskesi pürüzsüz bir cilt sağlayabilir.

Portakal kabuğu maskesi kullananlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Portakal kabuğu kabartma tozu maskesi (Portakal kabugu maskesi nasil yapılır?)

Portakal kabuğu maske malzemesi olarak çok etkilidir. Cilt için süper etkilerini portakal kabuğu maske malzemesi olarak birlikte kullanıldığı diğer ürünlerle pekiştirir.

Portakal kabuğu kabartma tozu maskesi rahatsız edici sivilceleri uzak tutmaya yardımcı olan güçlü özelliklere sahiptir. Gözeneklerinizi derinlemesine temizlemek ve kir, kiri, aşırı yağ ve bakterileri yok etmek için muhteşemdir.

Sivilceleri ve siyah noktaları cildin yüzeyinden uzaklaştırmak için bu cilt canlandırıcı portakal kabuğu yüz maskesinin kalın bir katını uygulayın.

Portakal kabuğu kabartma tozu maskesi malzemeler

 • 2 çay kaşığı portakal kabuğu tozu
 • 1 çay kaşığı yulaf ezmesi
 • 1 çay kaşığı kabartma tozu (Karbonat)

Portakal karbonat maskesi tarifi, portakal maskesi yapımı

Karbonatlı portakal maskesi yapımı (Portakal karbonat maskesi) için yukarıdaki tüm malzemeleri bir kapta karıştırın. Portakal kabuğu kabartma tozu maskesi kalın bir macun oluşana kadar yavaş yavaş su ekleyin.

Portakallı yüz maskesi (Portakal karbonat maskesi) için temiz parmak uçlarını kullanarak, karışımın kalın bir katını hafif bir dairesel hareketle yüzünüze masaj yapın. 15 dakika bekletin.

Portakal karbonat maskesi sonrası yüzünüzü soğuk su ile durulayın ve temiz bir havlu ile kuru tutun. Cildiniz inanılmaz derecede yumuşak hissedecek ve temiz ve nemli görünecektir.

Yüzünüz maskeden sonra kuru ise, özellikle akne bölgelerinde doğal bir nemlendirici olarak bir damla zeytinyağı kullanın.

Bu tarife süt ekleyerek portakal kabuğu ve süt maskesi de elde edebilirsiniz.

Portakal kabuğu ve süt maskesi cildinizi nazikçe pul pul dökülür ve ovar. Cildin yüzeyindeki kirleri ve kirleri emer ve yok eder. Karbonat ise deriyi derinden temizler.

Portakal cilde faydaları nelerdir? Cilt için portakal kabuğu ne işe yarar? 

 • İçeriğindeki antioksidanlar yaşlanma ile savaşır. Anti aging ürünler içerisinde portakal önemli bir yere sahiptir.
 • Portakal kabuğu, meyveden daha fazla C vitamini içeriğine sahiptir. Kabukları atmak yerine onları güneşte kurutabilir ve portakal kabuğu tozu hazırlamak için öğüterek kullanabilirsiniz. Bu bir vücut ovma tozu olarak kullanılabilir.
 • Portakal kabuğu cilt lekeleri için etkili bir maddedir.
 • Selülitten kurtulmak için portakallı selülit maskesi yapılabilir.
 • Akne tedavisinde yararlanabilirsiniz.
 • Sivilcelerin oluşumunu engeller, sivilce tedavisinde doğal etkileriyle kullanılabilir.

Portakal cilde faydaları (Portakal yağı cilde sürülürmü, portakalin cilde faydasi nedir)

 • Portakal kabukları ciltte koyu lekeleri hafifleten ve zamanla etkili bir şekilde uzaklaştıran doğal bir beyazlatma ajanıdır.
 • Portakal kabuğu cilt lekeleri ile mücadelesinde saldırıya uğramış deri hücrelerinden gelen zararlı UV ışınlarını saptırarak güneş ışığını azaltmada yardımcı olur.
 • Portakal maske etkisi ile cildi sıkılaştırır.
 • Portakallı maske peeling etkisiyle ciltteki ölü hücreleri ve kirleri temizler.
 • Cildi nemlendirir. Kalsiyum, antioksidan üretimine katkıda bulunur ve böylece kuru cildi tersine çevirir ve sağlıklı ve parlak bir cilde kavuşmasını sağlar.
 • Portakallı maske etkili bir tonik olarak kullanılabilir.
 • Saç için de faydalıdır. Kepeği önler, saç uzamasını teşvik eder.

Portakal cilde faydaları

Portakal cilde faydaları ile keşfedilmeyi bekleyen bir mucize! Maalesef portakal cilde faydaları ile bugüne kadar çok bilinmiyor.

Meyveler cildimiz ve saçlarımız için iyidir. Ancak mütevazı portakal olağanüstü bir meyvedir, çünkü cildinizi güçlendirmeye ve genç kalmaya yardımcı olacak malzemelerle doludur!

Portakal cilde faydaları cildimizin görünümünü ve hissini artırabileceğinden günlük güzellik cilt bakım rutini için her alanında kullanılmasını mükemmel hale getirir.

Bu arada portakal kabuğunun cilde faydaları da inanılmazdır. Portakal kabuğunu da atmaya gerek yok, yüz maskeleri ve vücut ovmaları oluşturmak, güzel ve sağlıklı bir ışıltı bırakarak tüm kirleri çıkarmak için mükemmeldir. Örneğin portakal kabuğunun cilde faydaları içinde siyah nokta düşmanı olmasını hemen sayabiliriz.

Portakalın cilde faydası nedir? (Portakalin cilde faydasi)

Portakalın cilde faydası nedir (Portakalin cilde faydasi) sorusunun cevaplarını maddeler halinde inceleyebilirsiniz. Yüze portakal sürmek, portakalın hem kabuğundan hem de suyundan ve posasından faydalanmak cilt için akıllı bir tercihtir.

Portakal suyu cilde faydaları içmek kadar sürerek kullanmayı da öne çıkarıyor. Portakal maskeleri ile portakal suyu cilde faydaları için önemli bir adım atabilirsiniz.

Cilde ve portakalın yüze faydaları nelerdir?

 • Portakal’daki doğal yağlar, cildi nemlendirmeye yardımcı olarak daha uzun süre daha sağlıklı görünen bir cilt sağlar. Portakal suyunun cilde faydaları parlak ve canlı bir cildin teminatıdır.
 • Portakal suyunun cilde faydaları birinci madde ile sınırlı değil. Portakal’da bulunan antioksidanlar, kırışıklıkların üretimini yavaşlatabilecek ve erken yaşlanmayı durdurabilecek serbest radikallerle savaşır.
 • Yüze portakal suyu sürmek, cildin pul pul dökülmesine yardımcı olan ve aknenin kurumasına yardımcı olan yüksek bir sitrik asit içeriği sağlar. Yüze portakal suyu sürmek cildinizin genel görünümünü iyileştirir.

Portakal kabuğunun yüze faydaları (Portakal kabugunun cilde faydası, portakal kabugu yuze faydasi)

 • Portakal kabuğunun cilde faydaları gerçekten inanılmaz. Portakal kabuğu, portakalın kendisinden daha yüksek bir C vitamini içeriğine sahiptir. Bu yüzden portakal kabuğunu öğütün ve sağlıklı görünen bir ışıltı için günlük güzellik rutininde bir vücut ovma olarak kullanın.
 • Portakal yüze sürülür mü? (Portakal yüze sürülürmü?) Portakal kabuğunun yüze faydaları (Portakal kabugunun cilde faydası, portakal kabugu yuze faydasi) fırsatını kaçırmayın. Elbette yüze sürülebilir. Portakal yüze sürülür mü (Portakal yüze sürülürmü?) sorusunun teknikleri için portakal maskesi tariflerini inceleyebilirsiniz.
 • C vitamini, cildinizin daha genç ve daha esnek görünmesini sağlayan vücudun kolajen ve elastin oluşturmasına yardımcı olur.
 • Portakal ayrıca cilt sarkmasını önleyebilir ve sıkılığı artırabilir.
 • Portakal kabuğunun saça faydaları da göz ardı edilmemelidir. Portakal kabuğunun saça faydaları canlı ve dolgun saçlar vaat ediyor!

Portakal sivilceye iyi gelir mi? (Portakal sivilceye iyi gelirmi, portakal kabuğu sivilceye iyi gelirmi?)

Cilde portakal suyu sürmek sivilce ve akne ile mücadelede etkili olabilir. Elbette siyah nokta, akne, sivilce ve izleri için cilde portakal suyu sürmek fikrini uygulamadan önce cilt durumunuzu bir dermatolog ile değerlendirmelisiniz.

Portakal sivilceye iyi gelir mi (Portakal sivilceye iyi gelirmi) sorusuna cevap olarak sivilce için portakal maskesi tarifini uygulayabilirsiniz.

Portakal yağı cilde sürülür mü? (Portakal yağı cilde sürülürmü?)

Portakal yağının cilde faydaları pek çoktur. Bu nedenle portakal yağı cilde sürülür mü (Portakal yağı cilde sürülürmü?) endişesini kafanızdan bir an önce silin. Ve portakal yağının cilde faydaları ile tanışın!

Portakal yağının cilde faydaları için portakal yağı maskesini deneyebilirsiniz.

Portakal yağı maskesi

Portakal yağı maskesi olarak da bilinen aydınlatıcı bir tarif veriyoruz.

Portakal yağı maskesi malzemeler

Portakal yağı maskesi nasıl yapılır?

Malzemeleri birleştirin ve yüzünüze uygulayın. 10-20 dakika kurumaya bırakın (cildiniz ne kadar hassassa, o kadar kısa zaman önerilir). Ilık su ile çıkarın.

Bentonit kil cildi kurur ve sıkılaştırır, yabancı maddeleri çıkarır ve gözenekleri temizler.

Bitmedi! Portakal kabuğu maskesi kullananlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir!

 • Portakal çiçeği suyu (Editörlerimiz portakal çiçeği suyu cilde faydaları, portakal çiçeği suyu nasıl yapılır ve portakal çiçeği suyu nasıl kullanılır konularını içeren bir makaleyi hazırladı.)
 • Portakal peeling (Editörlerimiz Portakal peelingorange peel skin‘ tarifi içeren etkili bir makale hazırladı.)

Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı