Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar sonuçları 3 kelimeyle özetliyor: Süper, çim adam, doğal!

Saç sıklaştırma ekimi yaptıranların yorumları ülkemizin medikal estetik alanındaki önemli hizmetlerinden birini açıklıyor.


0

Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar sayıları özellikle erkekler arasında artıyor. Saç sıklaştırma işlemi için ekim yaptırmak medikal estetik teknolojinin gelişmesiyle yaygınlaşıyor. Erkekler ve kadınlar için saç sıklaştırma başarıyla uygulanabiliyor.

Saç sıklaştırma ekimi için genelde saçlı derinin arka kısmı yani ense üst kısımları tercih edilir. En sağlıklı donör bölge burasıdır. Buradan alınan saç folikülleri ile birlikte alınan sağlıklı saç kökleri seyrek bölgelere transfer ediliyor.

Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar arasına girmeden bilinmesi gerekenler!

FUE tekniği ve DHI saç ekim tekniği kullanılabileceği gibi son yıllarda gelişimi ile göz dolduran robotik saç ekimi veya kök hücre saç ekimi gibi farklı teknikler de kullanılabiliyor.

Saç ekimlerinde saç ekim tipinde küçük saç derisi parçaları (veya ekim başına 1 ile 3 saçtan oluşan foliküler üniteler) kullanılır. 3 ile 5 saatte 5000 saç teline kadar bir seansta ekilebilir.

Bu süre içinde, bir saç çizgisini bitirmek veya değişken büyüklükteki kel bir yüzeyi yoğunlaştırmak mümkündür.

Saç ekimi yaptırmadan önce, anestezik krem ​​uygulamasının ardından ameliyat öncesi tıbbi bir değerlendirme, bazı ön ilaçlar ve ağrısız bir lokal anestezi yapılması gerekir.

traşsız saç ekimi yaptıranların yorumları-saç ekim forum-saç ekimi forum-saç sıklaştırma ekimi-fue saç ekimi fiyatları forum-en iyi saç ekim doktoru forum-saç ekimi ile ilgili yorumlar-saç ekimi yorumları-saç ekim yaptıranlar-organik saç ekimi yaptiranlarin yorumları-tepe bölgesi saç ekimi forum-saç ekimi sonrası süreç forum-kadınlarda saç ekimi yaptıranlar-saç sıklaştırma-saç ekimi yaptıranlar-sakal ekimi yaptıranların yorumları-saç ekim yorumları-dhi saç ekimi yaptıranlar-saç ekimi fiyatları forum
sac sıkılaştırma yaptıranlar

Saç ekimi neredeyse ağrısızdır ve işlem, hastanın bir ile iki saat dinlendikten sonra kliniği terk etmesine izin verecek kadar basittir.

Kullanılan saç grefti tekniğine ve tedavi edilecek yüzeyin büyüklüğüne bağlı olarak hasta 1 ile 2 gün içinde mesleki faaliyetine devam edebilecektir.

Seyrek saç sıklaştırma ekimi

Tam dökülmemiş seyrek saç için sıkılaştırma ekimi yapılıyor. Bunun için erkeklerin az dökülmüş saça saç ekimi konusunda avantajları daha çok olabiliyor.

Az dökülmüş saça saç ekimi dökülme tipini göre farklılık gösterir. Erkek tipi saç dökülmelerinde kafanın donör bölgesindeki saçlar dökülmediği için seyrek saç ekimi için uygun bir koşul oluşturur.

Seyrek saç sıklaştırma ekimi özellikle özgüven artışı açısından nemlidir. Seyrek saç ekiminde greftlerin birer birer alınıp ekilmesi çok daha uygun bir seçenek olacaktır.

Bunun için FUE ve alt grubu tekniklerinden birisi çok daha fazla tercih edilir. Özellikle Direkt Saç Ekimi tekniği olan DHI en fazla kullanılan saç ekimi tekniği olarak bilinir.

Traşsız saç ekimi nedir?

Traşsız saç ekimi veya tıraşsız saç ekimi, saç ekiminde en son tekniklerden biridir. Özellikle 15 cm’den uzun saçlı kadınlar sonuçlardan fazlasıyla memnun. Bu nedenle gün geçtikçe daha fazla kadın sağlıklı saçlarına kavuşmak için tıraşsız saç ekimi tercih etmektedir.

Saçları kesmeden uygulanan saç ekimi, adından anlaşılacağı gibi saçların tamamını ya da bir kısmını tıraş etmeden yapılan saç ekimine verilen isimdir.

Saç kazıtmadan ya da saçları kesmeden saç ekimi fikri, saç nakli düşünen kimselere oldukça cazip gelmektedir.

Ayıca saç ektirmeyi düşünen birçok kişi, ilk günlerde dahi saç ekimi yapıldığının başkaları tarafından anlaşılmasını istememektedirler.

Tıraşsız saç ekimi

Öte yandan saç şeklini değiştirmek veya saçlarını kazıtmak istemeyen erkekler de bu tekniği kullanabilir. Ancak daha iyi sonuçlar için yöntemin titiz ve yoğun bir çalışmaya ihtiyacı vardır.

Kısaca traşsız saç ekimi saçları 3 numaraya vermeden donör bölgeden gizli küçük bir kısmını keserek yapılan saç nakli işleminin adıdır.

Traşsız saç ekimi yaptıranların yorumları

Traşsız saç ekimi yaptıranların yorumları ülkemizin medikal estetik alanındaki önemli hizmetlerinden birini açıklıyor. Türkiye saç ekimi konusunda son yıllarda inanılmaz bir yükseliş trendine sahiptir. Ülkemize özellikle İstanbul için sağlık turizme amacıyla on binlerce turist geliyor.

Traşsız saç ekimi yaptıranların yorumları ile ilgili linkleri tıklayarak tamamını okuyabilirsiniz.

Saç ekimi yaptıranların yorumları

 • Bu yaz saç ekimi yaptırmayı planlıyorum; ancak yakın çevremden şahit oluyorum ki yaptıranların çoğu çim adama dönmüş. (Traşsız saç ekimi yaptıranların yorumları, Net, saç ekimi yaptıranların yorumları, saç ekim yorumları)
 • Saç dökülmesi yaşayan herkes bunu düşünüyor ama saç ekimi için belirli kurallar var bu kurallara uymadan yapılan ekimler genelde başarısız veya seyrek olur sonlanmış ve saç ekimine uygun hale gelen deride saç ekimi yapılabilir. (Traşsız saç ekimi yaptıranların yorumları, saç ekimi yaptıranların yorumları, saç ekim yorumları)
 • Yapılacak olan saç ekiminde saçlar öyle doğal durmalı ki saç ekimi olduğu dışarıdan bakıldığında belli olmamalı ve olabildiğince sık olmalı. Bunu gerçekten sağlamak çok zor ancak imkansız değil. Deneyimli ve tecrübeli bir ekiple bunu başarmanın mümkün olduğunu gördüm. Saç ekimi yaptırmayı düşündüğünüz merkezlerde daha önce ekim yaptırmış birileriyle temasa geçmeniz size gayet iyi bir fikir verecektir. Günümüzde en yaygın,en bilindik ve başarısı kanıtlanmış en iyi yöntem FUE dir. (Traşsız saç ekimi yaptıranların yorumları, saç ekimi yaptıranların yorumları, saç ekim yorumları)

Saç ekim forum yorumları

Saç ekimi yaptırmak isteyenler doğru merkez ve doktor için ciddi araştırma yapıyor. Bu sürede elde ettikleri deneyimleri paylaşıyorlar.

 • 6 aydır araştırıyorum bir Transmed bir de İstanbul saç ekim ve estetik merkezi bana iyi geldi. Transmed bayağı pahalıya yapıyor galiba, Etiler’de olmasından kaynaklanıyor olabilir. İstanbul saç ekim ve estetik merkezide garanti veriyor. Aslında en güzeli yaptıranların tecrübelerini dinlemek, arkadaşımız saç durumunun ileriki zamanlarını bizimle paylaşsa iyi olacak. Birisinden görüp duyup emin olmadıkça insan çekiniyor bu işte. (Saç ekim forum yorumları, Donanım Haber, saç ekimi forum (sac ekimi forum), tepe bölgesi saç ekimi forum, saç ekimi sonrası süreç forum, saç ekimi forum yorum)
 • Size Estetistanbul’u önerebilirim. Kendimin saç sorunu yok fakat ailemden 2 kişi orada saç ektirdi. Birisinin 1 seneyi geçti ve sonuç çok iyi. Profesyonel bir ekip var baya ilgileniyorlar ekim sonrası baya takip ediyorlar sizi. Google da Dr. Hamid Aydın ismini aratarak bilgi toplayabilirsiniz. (Saç ekim forum yorumları, Donanım Haber, saç ekimi forum (sac ekimi forum), tepe bölgesi saç ekimi forum, saç ekimi sonrası süreç forum, saç ekimi forum yorum)

Saç ekim forum yorumları

 • Birim kıl (greft) fiyatı ortalama 1 euro, toplam ücreti ise kellik düzeyi ve pazarlık yeteneğiyle korelasyonlu operasyon. (Saç ekim forum yorumları, Ekşi Sözlük, saç ekimi forum (sac ekimi forum), tepe bölgesi saç ekimi forum, saç ekimi sonrası süreç forum, saç ekimi forum yorum)
 • Saç dökülmesinin asıl sebebi genetiktir. Fue, fut ve son olarak dhi no touch enseden alınan kılları kopyala/yapıştır olarak değil de kes/yapıştır olarak uygular. Ama sizden saç alınan verici bölge (donör) farkedilemeyecek miktarda alınır. Başka birinin saçı olmaz, olursa bunun adı saç ekimi olmaz, protez saç olur. Omuz, göğüs kılları ise kalitesizdir, tercih edilmez. (Saç ekim forum yorumları, Ekşi Sözlük, saç ekimi forum (sac ekimi forum), tepe bölgesi saç ekimi forum, saç ekimi sonrası süreç forum, saç ekimi forum yorum)
 • Birçok özel hastanenin “estetik kliniği” mevcut. Saç ekimi yaptıracaksanız, bu hastanelerin hijyenik ve yetkili doktorlar tarafından uygulama yapılan kliniklerini kullanın. 2 bin lira fazla verin ama abuk subuk saç ekim merkezlerine gitmeyin. (Saç ekim forum yorumları, Ekşi Sözlük, saç ekimi forum (sac ekimi forum), tepe bölgesi saç ekimi forum, saç ekimi sonrası süreç forum, saç ekimi forum yorum)

En iyi saç ekim merkezi forum yorumları, saç ekim merkezi tavsiye yorumları

Saç ekimi yaptırmak isteyenler en iyi saç ekim merkezi forum aramalarını sıklıkla yapıyor. Yorumlarda saç ekim merkezi tavsiye bilgileri de çoğunlukla yer alıyor.

Yorumların bir bölümü saç ekim merkezi tavsiye niteliğinde firmalar tarafından yapılan reklam amaçlı yazışmalar olabiliyor.

 • Maalesef günümüzde ekim işini %100 özenle gösteren hiç bir merkez yok. Şu yüzden, iki kulak arkanıza batırılan punchla beraber çıkarılan greftte 2 ila 4 saç kökü, teli ile birlikte çıkarılıyor. Bu çoklu kök (greft) ise ekilecek deriye bir noktadan delik açılarak yerleştiriliyor. Böyle olunca tek bir noktadan çıkan saç telleri uzadıkça çiçek buketi gibi aynı yöne değil farklı yönlere açılarak uzuyor. (En iyi saç ekim merkezi forum yorumları, saç ekim merkezi tavsiye yorumları, Ekşi Sözlük)
 • Saç ekimi de her işlemde olduğu gibi doğru zamanda ve doğru hastada kullanıldığı takdirde çok başarılı olan bir işlemdir. Doğru hastada ve doğru zamanda yapılmadığı takdirde de hayal kırıklığına uğratması kaçınılmazdır. Dikkatli olun, sorun, soruşturun. (En iyi saç ekim merkezi forum yorumları, saç ekim merkezi tavsiye yorumları, Ekşi Sözlük)
 • İnanılmaz zahmetli ve acılı bir süreci olan işlem. Sadece şakak kısmından 9-10 iğne yemeniz gerekiyor, toplamda sanırım 50 civarı iğne olunuyor. İşlem 7-10 saat civarı sürüyor. Kanaldı, saç kökü toplamaydı derken sanırım kafada 1000 in üzerinde delik açılıyor. Benim gibi sadece ön kısımlarda açığı olan arkadaşlar ektirmeden önce 2 defa düşünsünler. Yaptırıyorsanız da sedasyon uygulayan bir yerde yaptırın. (En iyi saç ekim merkezi forum yorumları, saç ekim merkezi tavsiye yorumları, Ekşi Sözlük)

Saç ekimi ile ilgili yorumlar

Saç ekimi ile ilgili yorumlar arasından seçtiklerimizi inceleyebilirsiniz. Saç ekimi ile ilgili yorumlar tümünü okumak için ilgili linki tıklayabilirsiniz.

 • Başta lokal anestezi için yapılan enjeksiyon dışında herhangi bir acı veya ağrı hissetmiyorsunuz. Enjeksiyonun acısı biraz yüksek. Onun dışında aynı pozisyonda saatlerce yatmak yorucu ve can sıkıcı. 11.hafta: %15-20 kadar saç çıktı ve uzadı. Donör bölge tamamen kapadı. hatta yabancı bir berber alım yapıldığı dahi farketmedi ki “alımı nereden yaptılar” diye bir soru yöneltti. Arada 1 seans prp yapıldı. Prp biraz acı veriyor. Ekimden önce de yaptırdığım bir işlem ilk seansda hiç kanama olmamıştı acı da yoktu ama 2., 3. ve 4. seanslarda acı yükselerek arttı. Nedenini kan dolaşımının artması olarak yanıtladılar ki onların yalancısıyım. şimdilik her şey yolunda gidiyor. (fue saç ekimi fiyatları forum, en iyi saç ekim doktoru forum, saç ekimi fiyatları forum, saç ekimi ile ilgili yorumlar, saç ekimi yorumları, saç ekim yaptıranlar, organik saç ekimi yaptiranlarin yorumları)
 • Klasik FUE yönteminde kafanın tamamı saçlar 1 milimetre olacak şekilde yani sıfır numaraya traş edilir. Tıraşsız yöntem de ise komple tıraş etme işlemi ortadan kalkmaktadır. Uluslararası literatürde nonshaven yada unshaven hair transplant olarak adlandırılmaktadır. (fue saç ekimi fiyatları forum, en iyi saç ekim doktoru forum, saç ekimi fiyatları forum, saç ekimi ile ilgili yorumlar, saç ekimi yorumları, saç ekim yaptıranlar, organik saç ekimi yaptiranlarin yorumları, Hakan Doğanay)

Kadınlarda saç ekimi yaptıranlar

Saç dökülmesi yalnızca erkeklerin sorunu değildir. Kadınlarda saç ekimi yaptıranlar sayı olarak günümüzde daha çok artırıyor.

Kadınlarda saç ekimi yorumları ilginizi çekebilir. Kadınlarda saç ekimi yorumları tümünü okumak için ilgili linkleri tıklayabilirsiniz.

 • Kadınlarda saç ekimi hizmeti 2 farklı teknikle gerçekleştirilir. Traşsız FUE ya da DHI yöntemlerinden bir tanesi kullanılır. Uygulanacak teknik, saç ekimi fiyatını etkileyen en büyük etken olmaktadır. Kadınlarda uygulanacak saç ekimi, erkeklerde uygulanacak yönteme benzese de aslında çok farklıdır. (Kadınlarda saç ekimi yaptıranlar, kadınlarda saç ekimi yorumları, Sağlık Aktüel)
 • İlk başlarda çok kararsızdım detaylı araştırdım ve karar verdim. Şüphelerim vardı iyi olur mu diye. Detaylı bir araştırma yaptıktan sonra İstanbul’da iyi bir merkezde ekimimi yaptırdım. 1 yıl sonunda gözlerime inanamadım. Görünümüm her şeyim değişti, aynalara bile sürekli bakar oldum. Bu işlem size uygunsa çekinmeden yaptırın derim, boşa zaman ve vakit kaybı yapamayın. (Kadınlarda saç ekimi yaptıranlar, kadınlarda saç ekimi yorumları, Saç Ekiminiz)
 • Kadınların saç ekimi yaptırması için herhangi bir engel yok fakat erkeklerin saç ekimi sürecinden daha zor ve bu sebeple daha dikkatli olunması gereken bir süreç olduğu için doktor ve klinik seçimi yapılırken her zaman tavsiye ettiğimiz gibi detaylı bir araştırma sürecinin ardından karar verilmelidir.
 • En küçük FUE operasyonları bile artık kadınlara uygulanabilir durumdadır. Bu sebeple saç ekimi yaptırmanızın önünde herhangi bir engel bulunmamaktadır. (Kadınlarda saç ekimi yaptıranlar, kadınlarda saç ekimi yorumları, Kadınlar Kulübü)
 • Fue tekniği bu da… Ben cuma yaptırdım pzt işe gittim saç kesilmiyor .. Kalem gibi bir aletle içine kıl kökü yerleştirip onu ekiyorlar … Saç arkadan alınan yer kesiliyor onuda üstteki saçlar kapattığı için sorun olmuyor … Ekilen kısımlar da saçı kesmiyorlar… Ağrı hissetmedim .. Hiçbir yan etki olmadı.. Bilmiyorum benim için çok konforluydu.(Kadınlarda saç ekimi yaptıranlar, kadınlarda saç ekimi yorumları, Kadınlar Kulübü)

DHI saç ekimi yaptıranlar

Foliküler ünite nakli (FUT) ve foliküler ünite ekstraksiyonu (FUE) en yaygın iki tekniktir. FUT sırasında, bir cerrah kafa derinizin arkasından bir şerit saç keser ve tek tek saç köklerini çıkarır.

FUE sırasında bir cerrah, folikülleri doğrudan kafa derinizden alır. Her iki ameliyatta da foliküller kafa derinizin saçsız bölgelerine yerleştirilir.

Saç ekimi nasıl yapılır?

DHI, FUE saç ekiminin değiştirilmiş bir versiyonudur ve benzer bir prosedürü izler. Cerrahınız, saç köklerini kafa derinizin bir kısmından, genellikle başınızın arkasından alacak ve saçsız alanlara yerleştirecektir.

DHI saç ekimi yaptıranlar anlatıyor

 • Merhaba Eşim saç ekimi yaptıracak, herkes ayrı birşey söylüyor. Herkes bissürü teknikten bahsediyor. Özellikle perkütan saç ekimi ve dhi saç ekimi konusu açılınca bizim saç ekim merkezleri havalarda uçuyor. Fue saç ekimini 5000-6000 arasında değişirken , bu yöntem neden 15 000 tl ye yapılıyor. Yoksa fue çok iyi bir teknik değil mi? Dhi saç ekimi tekniğinin sadece havası mı var. (Dhi saç ekimi yaptıranlar, dhi saç ekimi yaptıranlar yorumları, DHI–Kalem Tekniği Yaptıranların Yorumları, Donanım haber)
 • DHI yöntemiyle yapılan saç ekiminde donör bölgeden alınan saç kökleri, operasyon yapılacak bölgede bir delik açılmadan doğrudan özel iğne uçları ile ekiliyor. Traş yapılmadan düzenlenen operasyona son dönemde saçları seyrekleşen, saç dökülmesine maruz kalan kadınların kliniklerden destek aldığını öğrendik. (Dhi saç ekimi yaptıranlar, dhi saç ekimi yaptıranlar yorumları, DHI–Kalem Tekniği Yaptıranların Yorumları, İyi Günler)
 • DHI, ileri derecede saç dökülmesi olan kişiler için idealdir. 5 yıldır erkek tipi kellikten kaynaklanan saç dökülmesi yaşayan erkekler veya Norwood Ölçek Sınıfı 3 veya üzeri olarak sınıflandırılanlar DHI saç ekiminden fayda görecektir. DHI, saç dökülmesi için tıbbi tedavilere olumlu tepki vermeyen erkekler için de tek seçenek olabilir. DHI ayrıca yanık veya yırtık gibi travmalar nedeniyle saçlarını kaybeden kişilere de yardımcı olabilir. Bununla birlikte, tamamen kel olan kişiler DHI saç ekimi ameliyatı için ideal adaylar olarak görülmez. DHI etkili bir saç onarıcı ameliyattır, ancak tam tıbbi geçmişinizi cerrahınıza açıklamanız önemlidir. (Dhi saç ekimi yaptıranlar, dhi saç ekimi yaptıranlar yorumları, DHI–Kalem Tekniği Yaptıranların Yorumları, dailyhunt)

DHI SAÇ EKİMİ AVANTAJLARI

 • Daha sık saç ekimi yapmak için uygundur.
 • Saçı traş etme gibi bir durum söz konusu değildir.
 • Maliyeti daha yüksek. Maliyet daha az.
 • Bir seansta 100-150 kök ekilebilir.
 • Saç ekimi süresi 2-6 saat sürebilir.
 • Saç ekiminin iyileşmesi daha hızlıdır.
 • Kanama yok denecek kadar azdır.

FUE SAÇ EKİMİ AVANTAJLARI

 • Geniş bir alana saç ekimi yapmak için uydur.
 • İşlem saç aralarına da uygulanabilir.
 • Bu işlemin uygulanışı daha farklıdır.
 • Saç tıraşı gerektirmektedir.
 • Bir seansta 60 kök ekilebilir.
 • Saç ekimi süresi 7-9 saat arasında değişebilir.
 • Saç ekimi iyileşmesi hızlıdır.
 • Doğal görünüm çok daha iyidir. Doğal görünüm iyidir.
 • Kanama seviyesi azdır.
 • Saç köklerinin zarar görme ihtimali çok düşüktür.
 • DHI tekniğine göre zarar görme ihtimali az oranda yüksektir.

Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar arasına nasıl girdim?

Otuzlu yaşlara geldiğimde saçlarımda seyrelmeler başladı. Bu durum başlangıçta beni rahatsız etmedi. Hatta sigaraya bağlayıp, zamanla sigarayı bırakırsam saç dökülmesi sorunu bitecekmiş gibi algıladım.

Saç tipim gereği saçımın ön bölümü her geçen zaman açılmaya devam etti. Bir gün aynada saçımın önünde bir kanalın arkaya doğru artık neredeyse kelleştiğini fark ettim.

Hemen araştırmaya başladım. Saç ekimi nedir? Saç ekimi nasıl yapılır? Saç ekimi yaptıran varmı?

Önce kellik neden olur sorusundan başlayalım.

Kellik neden olur?

Kellik neden olur sorusunun en yaygın cevapları aşağıda listeleniyor.

 • Stres
 • Erkek tip saç dökülmesi
 • Genetik faktörler
 • Saçkıran
 • Kansızlık, anemi
 • Tiroid hastalıkları
 • Mantar gibi deri hastalıkları
 • Kullanılan ilaçlar
 • Kanser tedavisi
 • Demir, çinko ve protein azlığı
 • Ateşli hastalıklar
 • Doğum sonrası
 • Şok diyetler
 • Saç koparma alışkanlığı
 • Doğum kontrol hapları

Saç ekimi teknikleri

Saç ekimi yaptıranlar arasına katılma maceram sırasında yaşadıklarımı burada paylaşıyorum.

Saç ekimi yaptıranlar 2021 aramaları yaptım Google üzerinde. Bu araştırmalarım sonucunda saç ekimi için birden fazla teknik bulunduğunu gördüm. Örneğin fue, organik saç ekimi, dhi saç ekimi, perkutan saç ekimi, bio saç ekimi, fut saç ekim tekniği, vb.

En iyi saç ekim merkezi yorumlar noktasında ilgi alanıma girdi. Bu sefer saç ekim tekniklerine göre de araştırma yapmaya karar verdim.

Artık dhi saç ekimi yaptıranlar (dhi saç ekimi yaptıranlar yorumları), bio saç ekimi yaptıranlar, organik saç ekimi yaptıranlar yorumları (organik saç ekimi yaptıranlar forum), traşsız saç ekimi yaptıranlar, perkutan saç ekimi yaptıranlar, organik saç ekimi yaptıran var mı aramaları ve eş dost arkadaş sohbetlerinde alınan önerilerle altı ay geçirdim.

Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Saç sıklaştırma ekimi, saç ekimi kararı

Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar arasında yer almaya karar verdim. Tüm bu araştırmalarım sonucunda Fue tekniği ile saç ekimi yaptırmaya ve PRP uygulatmaya karar verdim.

Bu süreçte saç ekimi yaptıran ünlüler de ilgi alanıma girdi. Acun Ilıcalı, Murat Boz, Oğuzhan Koç, Tamer Karadağlı, Egemen Bağış, Yalın saç ekimi yaptıran Türk ünlüler olarak tarihe geçtiklerini gördüm!

İstanbul’da bir klinik ve doktorla Fue tekniği kullanılarak saç ekimi konusunda karar verdim. Özel hastanede beni karşıladılar.

Gerekli tetkikleri yaptıktan sonra doktorumun önerisiyle kafa derisinin yağ dokusuna kök hücre enjekte edilmesi gibi bir işlemle başlandı. Daha sonra ense ile kulak arkası bölgesinden alınan saçlar tek tek enjekte edildi.

Fue tekniğinin uzun sürdüğünü orada öğrendim. Saç kökleri ile birlikte tek tek toplanıyor ve yine tek tek enjekte ediliyordu. Altı saat süren işlem sonucunda doktorum 2000 civarında greft naklettiğini açıkladı.

İşlem korktuğum gibi acı vermedi. Kızarıklık dışında bir komplikasyon yaşamadım. Ve bekleme süreci başladı. Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar arasında artık benim adım da vardı.

Sonuçlar

Yaklaşık bir ay sonra saç ekimi yaptıranlar yorumları 2021 aramalarında artık benim de yorumum yer alıyordu. Çünkü sonuçlar olumluydu.

Saç ekimi yaptıranlar yorumları arasında çok olumsuz olanları da bulunuyor. Bu konuda arkadaşımın yaşadığı bir deneyimi belirtme istiyorum.

Tam tepe bölgesinde saçsızlık sorunu bulunan arkadaşım beş bin lira ücret ödeyerek saç ektirdi. Ancak hangi teknik kullanıldığını bilmiyor. Saç ekimi ağrılı ve acılı oldu.

Kafa derisi içerisine çok miktarda sıvı enjekte edilmiş işlem sırasında. Saç alınan bölge bile günlerce şişmiş vaziyette kaldı. Saç ekimi yapılan bölgede ise ekilen saçların neredeyse yarısı çıkmadı.

Bu arada saç ekimi yalnızca saç nakli şeklinde yapılmıyor. Sakaldan saç ekimi yaptıranlar yanında göğüs bölgesi kıllarının kullanıldığı durumlarla da karşılaşılıyor.

Yalnızca şakaklara saç ekimi yaptıranlar da sonuçlardan memnun olduklarını belirtiyorlar.

Saç ekimi yaptıranlar fiyat

Saç ekimi yaptıranlar fiyat noktasında ödedikleri ücretin çoğunlukla karşılığını aldıklarını belirtiyorlar. Kellik oranına göre ve uygulama tekniğine göre saç ekimi fiyatı değişkenlik gösteriyor.

Elbette saç ekim merkezi ve doktorun da maliyete etkisi bulunuyor. Saç ekimi fiyatları 2021 yılında beş bin lira ile sekiz bin lira arasındaki skalada hareket ediyor.

Saç ekimi yaptıran bayanlar

Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar arasında kadınlar da yer alıyor. Saç dökülmesi temelde erkeklerin sorunu gibi algılanıyor.

Oysa yukarıda kellik nedenlerinde yer aldığı gibi sadece kadınlara özel saç dökülme etkenleri de var. Stres gibi etkenler de tıpkı erkekler gibi kadınlarda saç dökülmesi sorunu yapıyor.

Bu durumda saç ekimi yaptıran kadınların yorumları (saç ekimi yaptıran bayanların yorumları) önem kazanıyor. Saç ekimi yaptıran kadınların yorumlarıburadan okuyabilirsiniz.

Saç ekimi yaptıran bayan ünlüler yani saç ekimi yaptıran ünlü bayanlar arasında Madonna başı çekiyor.

Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar aşağıdaki makaleleri de okuyor!


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin


16 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Merhaba ben İsveç’ten geldim. Mega Hair Trans da yaptırdım ekimimi. Fue saç ekimi tekniği ile yapıldı ekimim ve 8 saatlik bir operasyon geçirdim. Son derece başarılı ve güler yüzlü bir ekipti herşey için kendilerine teşekkür ederim. Saçlarım yaklaşık 3 4 ay içinde çıkmaya başladı. Hızlada uzamaya devam etti. Mega Hair Trans sayesinde saçlarıma yeniden kavuşup tekrar tarayabilmek benim için çok büyük mutluluk. Ben kendi adıma çok çok memnun kaldım saç ekimi yaptırmak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim.

 2. Merhaba ben Gebze’den geldim İstanbul’a saç ekimi için. Saçlarımı Gülten Ünveren hanım ekti. Fue yöntemi ile oldu ekimim toplamda 4000 grefts kök ekildi ve kökler ensem den alındı. Ertesi gün ilk saç yıkamam yapıldı. Saç ekimi için sadece 2 günümü ayırmam yeterli oldu ekim sonundada saç ekimi garanti belgesi verildi. Ekim öncesi ve sonrası fotoğraflarım linkte mevcut bakmak isteyenler için. Ben çok memnun kaldım ekim yaptırmak isteyen herkesede tavsiye ederim. Sizlerinde memnun kalacağınıza eminim.

  https://i.hizliresim.com/zJMlVg.jpg

  https://i.hizliresim.com/o6V8Zq.jpg

 3. Saç ekimimi Mega Hair Trans da yaptırdım. Özel implanter kalemleri ile saçlarımı ektirdim. Ekimim yaklaşık olarak 8 saat sürdü. Başarılı bir saç ekimi operasyonu geçirdim. Ekim koordinatörü Gülten Ünveren hanım ve ekibi çok güler yüzlü ve nazik davrandılar. Aldığım hizmetten çok memnun kaldım. Ekim sonunda saç ekimi garanti belgesi verildi. Mutlu bir şekilde ayrıldım. Herkese saç ekimini öneririm.

 4. Merhaba fue yöntemi ile ektirdim ben saçlarımı. Saç ekimimi Mega Hair Trans da yaptırdım. Saç köklerim ensemde olmadığı için göğsümden alındı. Herhangi bir ağrı yada acı hissetmedim. Gayet rahat bir saç ekimi operasyonu geçirdim. Operasyonum 8 saat sürdü. Ekimden bir gün sonra ilk saç yıkamam yapıldı. Bana bilgiler verildi ekim sonrası yapmam gerekenler ile ilgili. Saçlarımı nasıl yıkamam gerektiği anlatıldı. Çok memnun kaldım ben ekim koordinatörüm Gülten Ünveren hanımda ekibide oldukça güler yüzlü insanlardı. Saç ektirmek isteyenlere tavsiye ederim.

 5. Merhaba ben ve arkadaşım saç ekimi operasyonumuzu Mega Hair Trans da yaptırdık. Özel implenter kalemleri ile yapıldı saç ekimimiz. Çok titiz ve güler yüz ile davranıldı çok memnun kaldık. Yaklaşık 8 saat benim operasyonum sürdü. Ertesi gün ise arkadaşımın ekimi yapıldı ve onunkide 9 saat kadar sürdü. Aldığımız hizmet çok güzeldi. Ekim sonrasında saç ekimi garanti belgesi verildi. Yıkamamız ve saç bakımımızın nasıl olacağı hakkındada bilgiler aldık. Çok detaylı bilgiler verildi. İlgilerinden dolayı Güneş Aksoy hanıma ve Gülten Ünveren hanıma çok teşekkür ederiz. Ekim yaptırmak isteyen herkese canı gönülden tavsiye ederim.

 6. İnternette saç ekimini araştırırken. Türkiye’de bu işi en iyi Mega Hair Trans’ın yaptığı kanısına vardım. Lakin Türkiye’ye gidecek Vaktimiz yoktu biz 6 arkadaş Mega Hair Trans Koordinatörü Gülten Ünveren İle İletişime geçtik Saç Ekimi için Almanya’da da hizmet verdiklerini ilettiler ve istersek saç ekimlerimizi Almanya’da da yaptırabileceğimizi öğrendik. Ben ve 5 arkadaşım Saç ekimlerimizi çok güzel bir şekilde yaptırdık. Saçlarım çıkmaya başladı eğer vakit bulabilirsem bu fotoğraflarımın sonraki halinide buraya ekleyeceğim. Mega hair trans yetkilileri bize aynı zamanda saç ekimi sonrası nasıl yıkama yapacağımızı saçlarımızın çıkması için nasıl yol izleyeceğimizle ilgili ilaç kullanımı hakkında da belgeler verdiler. Aynı zamanda Saç Ekimi Garanti belgemiz bile var. Güneş aksoy ve Gülten ünveren hanım’a çok teşekkür ediyorum.
  https://i.hizliresim.com/76gnYl.jpg

 7. Merhaba benim alnımda çok açılmalar vardı. Bende saç ekimi yaptırmak zorunda kaldım çünkü bu durumdan çok rahatsızlık duyuyordum. Ekimimi Mega Hair Trans da saç ekimi koordinatörü Gülten Ünveren hanım ekti. Son derece profesyonel güler yüzlü bir hanımefendi. Fue yöntemi ile oldu ekimim. Aldığım hizmetten ve gördüğün ilgiden çok memnun kaldım. Herkese saç ekiminde Gülten hanımı tavsiye ederim. Öncesi ve sonrası fotoğraflarımı linklerden inceleyebilirsiniz..

  https://i.hizliresim.com/9DJav5.jpg
  https://i.hizliresim.com/qJod9R.jpg
  https://i.hizliresim.com/ManV9g.jpg
  https://i.hizliresim.com/QprL1Z.jpg

 8. Beyler selam herkese ben 5 ay önce Gülten Ünveren hanıma yaptırdım saç ekimimi. Çok başarılı işini severek yapan bir saç ekimi koordinatörü kendisi ben çok memnun kaldım sizlerede tavsiye ederim.

 9. Saç ekimi öncesi ve sonrasıyla çok ciddi bir işlem. Geri dönüşü olmayan ve ortalıktaki firmaların %90’ının merdiven altı olduğu, pişman olabilme olasılığınızın çok yüksek olduğu bir işlem. Yanlış ekim yapılmış binlerce çim adam görebiliriz sokaklarda örnek olarak. Ekim yapacak firma alanında uzman, tecrübeli, müşteri referansına sahip, çok şişirme fiyatlarla değil, hak ettiği fiyata işlem yapan bir firma olmalı. Ekim yapıldıktan sonra sizinle işimiz bitti hadi bye bye demeyecek, ilk yıkamaları sıkı takip edecek ve ortalama 6 ay gibi bir süre fotoğraflı takibe devam edecek. Size doğru, GÜVENilir, mantıklı bilgi verebilecek, sorularınızdan bıkmayacak, tam ilgi ve alaka gösterebilen çok fazla firma yok.
  Ama şansa bakın HAİR AJANS Bunlardan biri ! Güven bey ve ekibiyle emin ellerdesiniz..

 10. Merhaba ben mayıs ayında Mega Hair Trans’da saç ekimi yaptırdım. Benim saçlarımın aralarında çok açılmalar vardı. Buda saçlarımı çok seyrek gösteriyordu. Bende ekim yaptırmaya karar verdim. Araştırdım Gülten Ünveren hanımı buldum. Bana önce ücretsiz saç analizi yaptılar. Sonrasında fue yöntemi ile ekimim yapıldı ertesi günde saçlarımın ilk yıkanması yapıldı. Çok başarılı geçti operasyonum. Gülten hanımda ekibide beni rahat ettirmek için ellerinden geleni yaptılar hasta memnuniyeti çok güzeldi. Ben memnun kaldım ekim yaptırmak isteyen arkadaşlar var ise tavsiye ederim.

 11. Merhaba ben saç ekimimi Mega Hair Trans da yaptırdım. Organik saç ekimi oldu kökler ensemden alındı. 3400 grefts ekildi. Operasyonum 8 saat sürdü ve çok başarılı geçti. Ekimden bir gün sonra ilk saç yıkamam yapıldı. Aldığım hizmetten çok memnun kaldım. Saç ektirmek isteyenlerede tavsiye ederim.

 12. 2016 ocak ayında Gülten Ünveren hanıma saç ekimi yaptırdım. Fue yöntemi ile oldu ekimim. Daha öncesinde başka yerde fut tekniği ile ektirmiştim saçlarımı ama sonucum hüsran oldu ne yazıkki. Sonrasında Mega Hair Trans ile tanıştım hastaların öncesi ve sonrası fotoğrafları tekrar cesaretlendirdi beni. İyiki Gülten hanımla tanışmışım kendilerine sevgiler emeklerine sağlık saçlarım ile çok mutluyum. Saç ektirmek isteyenlere mutlaka tavsiye ederim.

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı