Siyah nokta maskesi hazinesi: Tam 17 maske sizi bekliyor!

Siyah nokta maskesi evde yapılabilecek doğal ve bitkisel tarifler ile pürüzsüz, tertemiz bir yüze sahip olabilirsiniz!


0

Siyah nokta maskesi ile pürüzsüz bir yüze kavuşmak mümkün. Siyah nokta maskesi ile 3 yıl hatta 5 yıl gençleşmek mümkün olabilir! Bir mucize yaşamak için doğru yerde ve zamandasınız!

Aşağıdaki siyah nokta maskesi tariflerini uygulayarak cildinizi yenileyip, gençleştirin. Siyah nokta maskesi ayda yüz binlerce kişi tarafından uygulanıyor.

Bu yazı pürüzsüz ve siyah noktasız bir cilt için atacağınız adımları kapsıyor. Bu yazıdakileri hayatınızda uygulamaya başladığınız andan itibaren yepyeni bir cilt, genç bir görünüm ve daha güzel bir yüz sizi bekliyor. Bu yazıda bulabilecekleriniz:

 • Siyah nokta nedir?
 • Siyah nokta maskesi nasıl yapılır?
 • Siyah nokta maskesi evde yapabileceğiniz maske tarifleri
 • Hazır siyah nokta maskeleri
 • Siyah nokta maskesi fiyatı
 • Siyah nokta bandı
 • Siyah nokta tedavisi
 • Siyah noktalara ne iyi gelir?

Siyah nokta maskesi gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Siyah nokta maskesi evde yapılabilecek alternatifler! Siyah nokta nedir?

Yağ bezelerinin sertleşmesiyle veya cilt üzerindeki kir ve ölü hücrelerin açık gözenekleri doldurmasıyla siyah noktalar oluşur. Bu noktalar temizlenmezse ne olur? Ciltte sivilceler oluşur. Temizlenmeyen tüm siyah noktalar zamanla sivilceye dönüşür.

siyah nokta maskesi-siyah nokta temizleme maskesi-siyah nokta giderici maske-siyah noktalar için maske-sivilce ve siyah nokta maskesi-siyah nokta maskesi ev yapımı-siyah noktalara doğal çözüm-siyah noktalara ne iyi gelir
Siyah nokta maskesi kullanmadan sıkarak onlardan kurtulamazsınız

Siyah nokta neden çıkar? Yağ bezlerinin büyümesi ve özellikle ergenlik döneminde fazla çalışması nedeniyle yağ üretim artışı olur. Vücut bu fazla yağları cilt yoluyla atmaya çalışır. Cilt gözeneklerine ulaşan yağlar buradan atılmak için bir yardıma ihtiyaç duyar. Temizlenmesi gerekir. Cildin gözeneklerinin açılması yağ atılmasına katkı sağlar.

Cilt gözeneklerinde biriken ve atılamayan yağlar çevresel etkilerle kir ve tozla bütünleşir ve siyah noktaya dönüşür. Siyah nokta neden çıkar sorusundan daha anlamlı olanı neden temizlenmez ya da nasıl temizlenir?

Siyah noktalar nasıl temizlenir? Siyah noktaları sıkarak temizlemeyin. Siyah nokta sıkma tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Hatta mümkünse bu noktalara elinizi bile sürmeyin. Çünkü sıktığınızda ciltte geri dönüşü mümkün olmayan hasarlara yol açabilirsiniz. Uyguladığınız basınç kılcal kanamalara ve hücre ölümlerine yol açmaktadır. Bunun yerine tamamen doğal bir maske imdadınıza yetişebilir. Siyah nokta sıkma yerine siyah nokta tonik, siyah nokta karbonat ve siyah nokta cımbızı kullanmak istediğiniz sonuçları almanıza yardımcı olabilir.

Siyah nokta nasıl çıkarılır?

Siyah noktalar çıkarılmaz, temizlenir. Siyah nokta çıkarmak için siyah nokta nasıl sıkılır diye düşünüyorsanız büyük bir risk alıyorsunuz demektir. Çünkü siyah nokta patlatma o noktaların önce sivilce sonra yara olmasına neden olabilir.

Siyah nokta nasıl temizlenir?

Siyah noktalar çıkarılmaz, temizlenir. Siyah nokta temizleme için özel solüsyonlar, tonikler kullanılabilir. Siyah nokta temizleme kremleri de tercih edilebilir. Peeling etkili temizleme kürleri kullanılabilir.

Benzoil peroksit ya da salisilik asit içeren cilt kozmetik ürünleri ile siyah nokta temizliği yapılabilir. Bu maddeler antibakteriyel özelliktedir.

Ellerinizi siyah noktalardan uzak tutun. Siyah noktaları sürekli ellemek mikrop kapmasına, sivilce oluşmasına ve sivilcelerin yüze yayılmasına neden olabilir.

Siyah nokta temizleme için evde ılık su kullanılmalıdır.

Siyah noktalara ne iyi gelir?

Siyah noktalara su buharı iyi gelir. Ayrıca kese yapmak iyi gelir. Gözenekleri açmak için bol su içmek iyi gelir. Siyah nokta tedavisi maskeleri iyi gelir.

Siyah nokta temizleme bandı kullanılabilir.

Siyah nokta cımbızı

Bazı güzellik merkezlerinde siyah nokta çıkarma için siyah nokta temizleme aleti kullanılıyor. Evde de kullanabileceğiniz bu siyah nokta aleti aslında bir tür cımbız. Siyah nokta cımbızı nedir? Siyah nokta sıkma aleti nasıl kullanılıyor?

Siyah nokta çıkarma aparatı kullanımı kolay bir cımbız. Siyah nokta temizleyici olarak satılan bu ürün gözenekler açıldıktan sonra oradaki yağ tabakasını çıkarmaya yarıyor. Kullanımı kolay. Evde uygulanabilir. Siyah nokta cımbızı fiyatı 17-20 TL arasında değişiyor.

Siyah noktalara doğal çözüm

Siyah noktalara çözüm için en etkili yöntemlerden biri maskelerdir. Siyah nokta temizleme maskesi olarak hazırlanabilecek pek çok alternatif bulunuyor. Burada siyah nokta giderici maske tariflerini bulabileceksiniz. Siyah nokta maskesi evde de hazırlanabilecek tarifleri içeriyor. Siyah nokta temizleme maskesi evde nasıl yapılır? İşte çözümler. Siyah nokta doğal maske  tariflerini uygulayın, cildiniz tertemiz olsun.

https://youtu.be/hCxxDnKB2ZM

Aşağıdaki siyah nokta maskesi erkek ve kadın için kullanılabilir alternatifleri içeriyor. Siyah nokta maske yapımı için evde bulunan malzemeler yeterli oluyor. Siyah nokta maskesi nasıl kullanılır? Aşağıda okuyun, siyah nokta maskesi doğal çözümleriyle cildiniz bayram etsin.

Siyah noktalar için maske evde yapılabilecek önerileri sunuyoruz. Bu öneriler siyah nokta maskesi kullananlar tarafından denenen, başarısı deneyimle ispatlanmış siyah nokta maskeleri kesin çözüm noktasındaki tarifleri kapsıyor.

Siyah noktalar için maske tarifleri

Siyah nokta maske tarifi verdiğimiz bu yazıda siyah nokta maskesi ev yapımı çözümleri sizler için derledik.

siyah nokta maske tarifi-siyah nokta maskesi ev yapımı-siyah noktalara doğal çözüm-siyah nokta nasıl temizlenir-siyah noktalara ne iyi gelir-siyah nokta tedavisi-karbonat maskesi-siyah nokta bandı-yumurta akı maskesi-yumurta maskesi
Siyah noktalara doğal çözüm için siyah nokta maskeleri uygulayın

Yoğurt maskesi

Siyah noktalar kadın erkek hemen herkesin ortak derdi. Bu sorunla baş edebilecek mucize ürünler evlerimizde dolaplarda duruyor.

Yoğurt maskesi için üç yemek kaşığı yoğurt yeterli oluyor. İçerisine yarım limonun suyunu sıkarak sorunlu bölgelere uygulayın. 15-20 dakika cildinizde kaldıktan sonra suyla durulayın. Sizi rahatsız eden noktaların yok olmaya başladığını görebileceksiniz.

Yumurta akı maskesi

Mucize etkili bir siyah nokta çıkarıcı maske tarifi daha veriyoruz. Siyah nokta maskesi yumurta akı kullanılarak hazırlanıyor. Yine evde yapılabiliyor. İki adet yumurta akını bir kapta birleştirin. Yumurta akını köpürünceye kadar karıştırın. Mikser de kullanabilirsiniz.

Siyah noktalar için yumurta akı kullandığımız bu yöntemde elde ettiğiniz karışımı, içerisine hiçbir katkı koymadan doğrudan yüzünüze uygulayın. Yumurta akı maskesini çok kalın olmayan bir tabaka biçiminde kullanın. Birkaç dakika sonra kuruduğunu, cildinizin gerilmeye başladığını hissedeceksiniz. Bu aşamada ikinci katı sürün.

15 dakika bekleyin. Ilık su ile durulayın. Siyah nokta yüz maskesi sonrası tertemiz, pürüzsüz bir cilt sizi bekliyor.

Siyah nokta peeling maskesi

Peeling etkili maskeler siyah noktalarla büyük bir savaşım verir. Basit, evde hazırlayabileceğiniz bir siyah nokta sivilce maskesi tarifi veriyoruz.

Esmer şeker ve bal kullanarak hazırlanan maske için birer yemek kaşığı esmer şeker ve bal kullanmak yeterli oluyor. Bal konusuna dikkat çekmek istiyoruz. Doğal bal ile maske yapmanız cilt sağlığınız açısından önem taşıyor. Doğal olmayan ballar ciltte alerjik reaksiyonlar gösterebilir.

Malzemeleri bir kapta birleştirin. Yüzünüze ince bir tabaka oluşturacak şekilde uygulayın. Peeling etkisi için dairesel hareketler yapın. Çok bastırmayın. Peeling yapayım derken tahriş etmeyin. Bu hareketi yedi dakika uygulayın. Ilık suyla iyice durulayın.

Aspirin maskesi

Siyah noktaları geçiren maske olarak bilinen Aspirin maskesi ile ilgili tüm detayları özel hazırladığımız ‘Aspirin maskesi ile akne, sivilce ve siyah noktalara son’ başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. Siyah noktalara Aspirin maskesi uygulayarak sağlıklı bir çözüme kavuşabilirsiniz.

Siyah noktalar için peçete maskesi

Biraz yukarıda anlattığımız yumurta akı maskesinin farklı bir kullanım yöntemidir. Yumurta akı maskesi hazırlandıktan sonra göz ve burun delikleri için boşluklar açılmış peçete üzerine dökülüyor. Peçeteyi yüzünüze yapıştırın. Üç dakika sonra üzerinde yumurta akı sürülmüş ikinci bir peçeteyi ilk peçetenin üzerine yapıştırın. Son olarak aynı süre sonra üçüncü peçeteyi de yapıştırın.

Yarım saat bu şekilde bekleyin. Yarım saat sonra peçeteleri soyarak çıkarın. Peçetelerle birlikte siyah noktaların da geldiğini göreceksiniz. Bu muhteşem siyah nokta ve gözenek maskesi, siyah noktaları çeken maske uygulaması kolay, sonuçları ise çok başarılıdır. Yumurta maskesi siyah noktaların düşmanıdır.

Karbonat maskesi

Siyah nokta karbonat maskesi için ki yemek kaşığı karbonat kullanıyoruz. Karbonatı bir kapta suyla koyu kıvama gelecek şekilde karıştırıyoruz. Siyah noktaların bulunduğu bölgelere, parmak ucuyla masaj yapar gibi yedirerek sürüyoruz. Bu hareket aynı zamanda peeling etkisi de yapıyor. Daha sonra kurumasını bekliyoruz.

Kuruduktan on dakika sonra karbonat maskesini suyla durulayarak yüzümüzden uzaklaştırıyoruz. Siyah noktalara veda ediyoruz. Bu maskeyi haftada üz kez uygulayabilirsiniz.

Domates maskesi

Siyah nokta sıkıntısı yaşayanların evde kolayca hazırlayabileceği bir maske türü de domates maskesidir.

Siyah nokta maskesi hazırlama için olgunlaşmış bir domatesi püre haline getirin. Daha sonra siyah nokta olan bölgeler olmak üzere yüzünüze komple sürün. Bu sürme hareketini bilinçli olarak hafif bastırarak peeling etkisi oluşturacak şekilde on dakika kadar devam ettirin. Siyah nokta maskesi bitkisel çözüm için domatesin özelliklerinden yeterince faydalanın.

On beş dakika sonra yüzünüzü durulayın. Aman domatesler hormonsuz olsun! Domates maskesi cildi besleyici özelliğe de sahiptir.

Siyah nokta Türk kahvesi maskesi

Siyah nokta maskesi Türk kahvesi ile hazırlandığında hem peeling hem de anti aging özelliğiyle çifte etki gösteriyor. Siyah nokta maskesi Türk kahvesi kullanılarak yapılıyor.

Siyah noktalara Türk kahvesi maskesi için gerekli malzemeler:

 • Bir çay kaşığı soğuk sıkma zeytinyağı
 • Bir çay kaşığı bal
 • Bir çay kaşığı Türk kahvesi
 • Bir çay kaşığı toz şeker

Malzemeleri bir kap içerisinde iyice karıştırın. Elde ettiğiniz mucizevi karışımı cildinize masaj yaparak uygulayın. 15 dakika sonra yüzünüzü ılık suyla temizleyin.

Siyah noktalar için kil maskesi

Bu siyah nokta kürü ile kısa sürede etkin çözüme kavuşabilirsiniz. Sivilce ve siyah nokta maskesi için gerekli malzemeler

 • İki yemek kaşığı kil
 • Bir tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyu

Siyah nokta çıkarma maskesi için malzemeleri bir kapta su ile karıştırın. Karışım homojen hale gelinceye kadar devam edin. Hazırladığınız kürü göz çevrenizi koruyacak şekilde yüzünüze uygulayın. Kalın bir tabaka oluşturacak şekilde tüm yüzünüzün tamamına kullanabilirsiniz.

Siyah nokta kürü olan kil maskesi kurumaya başladığında görevini yapmış demektir. Ilık su ile yüzünüzü iyice durulayın. Bu kür ile hem siyah noktalardan kurtulup hem de cildinizi yenilemiş olacaksınız.

Toz jelatin siyah nokta maskesi

Siyah noktalar için cilt maskesi yapışkan özelliğe sahip toz jelatin ile hazırlanıyor. Maske siyah noktaları sökerek çıkarıyor. Bunun için gereken malzemeler:

 • Bir yemek kaşığı toz jelatin
 • Bir yemek kaşığı süt

Malzemeleri bir kapta karıştırıp macun kıvamına getirerek mikrodalga fırına koyun. 10 saniye mikrodalga fırında kalan karışımı soğumaya bırakın. Ilık hale geldiğinde yüzünüze uygulayın. Yüzünüzde kurumasını bekleyin. Daha sonra soyarak yüzünüzden çıkarın. Soyma işlemini yaparken cildinize zarar vermemek için dikkatli davranın.

Toz jelatin siyah nokta maskesini yüzünüzden söktükten sonra ılık su ile yıkayın. Siyah nokta maskesi jelatin özelliğiyle yüzünüzdeki tüm siyah noktaları kendisine yapıştırarak sizden uzaklaştırır.

Hazır siyah nokta maskeleri

Evde hazırlanan siyah nokta maskesi yanı sıra siyah noktalar için hazır maske seçenekleri de geniş bir yelpaze sunuyor. Evde yapabileceğiniz maskelerin yanı sıra kullanıma hazır satın alabileceğiniz siyah nokta maskesi soyulan maskeleri de sizlere tanıtıyoruz. Siyah nokta ilacı olarak kullanılabilecek siyah nokta temizleme ürünleri arasında tonik ve peelingleri de bulabilirsiniz. Siyah nokta maskesi Gratis gibi kozmetik ürünleri zincirlerinden veya internet sitelerinden bulunabiliyor.

Siyah nokta maskesi siyah renkte hazırlanıyor genellikle. Siyah noktaları soyulabilir özellikleriyle yüzünüzden sökerek çıkartıyor. Siyah nokta maske markaları ve ürünlerini listeledik.

 • Yves Rocher– Yves Rocher Pure Systeme – Siyah Noktaları Yok Eden, Gözenekleri Derinlemesine Arındıran, Sebum Dengeleyici Maske
 • Masuku siyah nokta maskesi – Kadın ve erkek kullanabilir. Soyulabilir özellikte maske.
 • Ostwint Soyulabilir Siyah Maske 150Ml
 • Beauty Face Beauty Collection Siyah Nokta Maskesi 50 gr. Beauty face siyah nokta maskesi
 • Blue Ocean Siyah Maske 150Ml
 • Petal Fresh Siyah Nokta Ve Akne Temizleyici Organik Kil Maskesi
 • Naturface Soyulabilen Siyah Nokta Maske 100ml
 • CLEAN & CLEAR Siyah Nokta Temizleyici Peeling Jel 150 ml
 • NEUTROGENA Visibly Clear Siyah Nokta Temizleyici Tonik 200 ml
 • Daiso Japan Siyah Nokta Maskesi – Japon siyah nokta maskesi
 • Avon Clearskin Blackhead Clearing Temizleyici Maske – Siyah nokta maskesi Avon
 • Siyah nokta bandı – Nivea T-Bölgesi Siyah Nokta Temizleme Bandı
 • Remove Multı Action Tüy Ve Siyah Nokta Alıcı Sir Ağda

Siyah nokta maskesi fiyatı markaya göre değişmekle birlikte 10-50 TL fiyat aralığında satılıyor.

Siyah noktalar için krem markaları

Siyah noktalar için krem, jel, peeling, köpük ürünlerini listeledik.

 • Clinique Exfoliating Scrub Arındırıcı Peeling
 • Murad T-Zone Pore Refining Serum
 • Sheseido Pureness Deep Cleaning Foam
 • Acnecinamide Peeling Scrub
 • Cyrene Advanced Micro Exfoliating Scrub
 • Burt’s Bees Derin Gözenek Temizleyici Peeling
 • L’oreal Paris Pure Siyah Noktalara Karşı Gözenek Arındırıcı Jel
 • Asam Pore Minimizer

Siyah nokta temizleme makinesi

Siyah nokta temizleme makinesi olarak üretilmiş yüz epilatörleri temizleme fırçalarıyla bu işlevi yapar hale geliyor. Özel olarak hazırlanmış başlıklarıyla siyah nokta temizleme makinesi cildi zarar vermeden temizliyor.

Bu makinelerin kullanımı son derece kolay. Doğru başlık ve fırçayla etkili sonuçlar almak mümkün oluyor. Siyah nokta temizleme makinesi markasına göre değişmekle birlikte 28-50 TL fiyat aralığında satılıyor.

Siyah noktalar için maske uygulaması bir lüks değil ihtiyaçtır. Her ciltte siyah noktalar bulunabilir.

Siyah noktalara 1 günde tam çözüm

Siyah noktalara 1 günde tam çözüm için siyah nokta vakum temizleyiciler kullanılabilir. Şarjlı vakum siyah nokta temizleyici ölü deri pul pul için, siyah nokta, sivilce ve yağ parçacık kaldırmak ve cildin elastikiyetini arttırır. Siyah nokta yok etme yöntemlerinden biri de siyah nokta vakum temizleyicilerdir. Siyah nokta vakum makinesi kullanımı kolay, pratik bir ürün.

Siyah nokta lazer tedavisi fiyatları

Siyah noktalara 1 günde tam çözümün bir diğer yöntemi lazer tedavisi. Fraksiyonel lazer olarak bilinen yöntemle cilt üzerinde oluşan siyah noktalar ve sivilceler beş seansta ortadan kayboluyor. Siyah noktalar için ilk seanstan itibaren önemli oranda azalma görülüyor.

Siyah nokta lazer tedavisi ciltteki yağ bezelerinin fazla çalışmasını dengeliyor. böylece ciltte fazla yağ olmaz. Bu durum cilt kanallarında yağ birikmesini ve siyah nokta oluşmasını engeller.

Siyah nokta lazer tedavisi fiyatları yüz için merkeze göre değişkenlik göstermekle birlikte beş seans için 200 TL‘den başlıyor 1.500 TL‘ye kadar çıkabiliyor.

Lazerle çözüm bulunamayan durumlarda medikal estetik veya estetik cerrahi çözümler devreye giriyor. Siyah nokta ameliyatı ile bu noktalar cerrahi yöntemle temizleniyor. Siyah nokta izlerinin kalmaması için estetik ameliyatlar yapılıyor. Siyah nokta izleri lazer ile de giderilebiliyor.

Siyah noktalar için sabun

Siyah noktalar için sabun kullanmak etkili olabiliyor. Hangi marka sabunları kullanabilirsiniz. Siyah noktalar için sabun markalarını derledik.

Siyah nokta ve sivilce nasıl geçer-siyah nokta ağdası-siyah nokta sıkma-siyah nokta izleri-siyah nokta sabunu-siyah nokta kürü-siyah noktalar için sabun
Siyah noktalar için sabun kullanarak siyah nokta oluşmasını engelleyebilirsiniz.
 • Bioderma Kuru, Hassas ve Atopik Ciltler için Temizleyici Bar
 • Numismed Sabun Siyah Nokta ve Sivilceler İçin Günlük Temizleyici

 • Sebamed Hassas Ciltler İçin Sabun
 • Clean & Clear Siyah Noktaları Temizleme Sabunu

 • Beauty Face Siyah Nokta Sabunu

Siyah nokta sabunları genellikle Ghassoul volkanik kil,Çinko, silika, kalsiyum, magnezyum, potasyum, Atkestanesi extratı, A, E, B8, B5, F ve H vitaminleri, arındırıcı tanecikler, siyah nokta ile savaşan özel maddeler içeriyor. Bu formüllere sahip sabunlar cildi derinlemesine temizler, siyah noktalara peeling etkisi gösterir, siyah nokta oluşumunu engeller.

Uzmanından siyah nokta temizleme maskesi

Makyajblogum.com bloğunun yazarı Ayşegül Ceylan’ın Elele Dergisi’nde önerdiği bir maske tarifini istifadenize sunuyoruz. Altı adet çileği, üç çorba kaşığı yoğurt ve bir tatlı kaşığı balla karıştırarak siyah nokta olan bölgeye uygulayın. 20 dakika kadar bekletmek gerekiyor. Çilek bulunamayan dönemlerde ise bir tatlı kaşığı karbonatı su ile karıştırıp macun kıvamına getirerek siyah noktalı bölgeye uygulayın. 20 dakika sonra siyah noktaların azaldığını, gözeneklerin küçüldüğünü görmeye başlıyorsunuz. Bu maskelerden en büyük faydayı sağlamak için düzenli uygulamak öneriliyor.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin


6 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı