Soyulan ayak maskesi yapımı sonrası ayaklarınız yerden kesilecek! Bu mutluluğu size doyasıya yaşatacak 12 ayak derisini soyan maske tarifi!

Aspirinli ayak maskesi, ayak yenileyici mucize tarif, ayak peeling tarifi, ayak ölü deri temizleme yöntemleri, ayak topuktaki ölü deri nasıl temizlenir hepsi ve daha fazlası seni bekliyor! Soyulan ayak maskesi yapımı için en zengin bilgi kaynağını sunuyoruz!


0

Soyulan ayak maskesi yapımı ayaklarınızın genç görünmesi ve bakımlı olması için gereklidir. Vücudumuzun tüm yükünü çeken ayaklarımıza ne kadar özen gösteriyoruz.

Soyulan ayak maskesi yapımı ile bakımlı ayaklar genç kalmanın önemli göstergesidir. 

Ayak maskesi evde yapılabilir. Evde ayak maskesi ve pek çok ayak derisini soyan maske yapımı için alternatifleri şimdi okuyabilirsiniz.

Aspirinli ayak maskesi, ayak yenileyici mucize tarif, ayak peeling tarifi, ayak ölü deri temizleme yöntemleri, ayak topuktaki ölü deri nasıl temizlenir hepsi ve daha fazlası seni bekliyor!

Soyulan ayak maskesi yapımı gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Soyulan ayak maskesi yapımı

Soyulan ayak maskesi yapımı bebek ayaklarına yeniden kavuşmak için öneriliyor. Ayaklarınız sürekli kapalı ayakkabılarda veya çorap içinde ise veya yürüme veya koşma sürtünmesinden dolayı nem eksikliği nedeniyle ölü cilt birikebilir.

Ayrıca, ayak bakımını önemsemiyorsanız, düzenli olarak soyulan ayak maskesi yapımı gerekebilir. 

Soyulan ayak maskesi yapımı için evde bulabileceğiniz basit malzemeleri öneriyoruz.

Ayak derisini soyan maske yapımı malzemeler

Soyulan ayak maskesi yapımı, ayak derisini soyan maske yapımı

Ayak derisini soyan maske için yukarıdaki malzemeleri karıştırın ve ayaklara 20-25 dakika boyunca ovarak uygulayın.

Ayak derisini soyan maske yapımı etkisini görmek için bir ayak fırçası kullanın. Ayak derisi soyan maske ölü derileri ayaktan uzaklaştıracaktır.

soyulan ayak maskesi yapımı-ayak maskesi evde-evde ayak maskesi-ayak derisini soyan maske yapımı-ayak maskesi yapımı-ayak derisini soyan maske-ayak maskesi-ayak soyma maskesi nasıl yapılır-aspirinli ayak maskesi-ayak soyan maske yapımı-ayak yenileyici mucize tarif-ayak soyucu maske-ayak maskesi doğal-ayak maskesi ev yapımı-ayak maskesi tarifi-doğal ayak maskesi-ayak soyucu maske yapımı-ayak maskesi nasıl yapılır-ev yapımı ayak maskesi-ayak peeling
Soyulan ayak maskesi yapımı

Ayak derisini soyan maske yapımı sonrası öneri

Ayak derisi soyan maske sonrası nemlendirici ayak kremi uygulayabilirsiniz. Hatta vaktiniz varsa zeytinyağı ile iyice yağlayıp tam olarak nem dengesi ve yumuşama sağlayabilirsiniz.

Evde ayak maskesi tarifi

Dünyada en çok uygulanan evde ayak maskesi tariflerinden birini okuyorsunuz. Ayak maskesi doğal malzemelerle yapılıyor.

Ayak maskesi doğal tarif için malzemeler

Ayak maskesi evde yapımı

Yulaf ezmesi ve kahverengi şekeri ayak maskesi evde tarif için bir mutfak robotunda karıştırın. Küçük bir kâseye aktarın bal, bir çorba kaşığı limon suyu ve bir çorba kaşığı zeytinyağını ilave edin.

Ayak maskesi yapımı için elde ettiğiniz karışımı iki Ziploc torbaya ayırın ve ayaklarınızı torbalara yerleştirin. Maskeyi ayaklara masaj yaparak uygulayın ve 10 dakika bekletin. Ilık su ile durulayın.

Doğal ayak maskesi nasıl yapılır? Ayak maskesi doğal ürünlerle yapımı

Ayaklar için doğal maske yaparak hem ayak nemlendirici krem elde edebilirsiniz hem de ayak yumuşatıcı etkisiyle mucize ipeksi dokunuşu hissedebilirsiniz.

Doğal ayak maskesi evde yapmak için malzemeler

Ayak maskesi yapımı evde tarif

Doğal ayak maskesi için muz ve avokadoyu bir mikserde karıştırın. İçerisine bir miktar zeytinyağı ekleyebilirsiniz.

Elde ettiğiniz karışımı ayaklarınıza ve topuklarınıza kalın bir tabaka oluşturacak biçimde sürün.

Bu kremsi evde ayak maskesi tarifi uyguladığınız andan itibaren başta topuklardaki kuru derileri yumuşatıp nemlendirdiğini hissettiriyor.

Her cilt tipi için doğal bir seçenek olarak düşünebilirsiniz. Özellikle dermatit, sedef hastalığı ya da skleroderma nedeniyle özel dikkat gerektiren cilde büyük faydalar sağlayabilir.

Ayak maskesi evde yaparak hangi faydaları sağlayabilirsiniz?

Ayak nemlendirici krem etkili ve ayak yumuşatıcı tarifin sırrı muz ve avokadonun cilde faydalarında yatıyor.

Avokado, avokado yağı cildi güneşin zararlı etkilerine karşı koruyan ve aynı zamanda foto hasarları (kırışıklık ve güneş lekelerini düşünme) ve oksidatif stres gibi UV hasarlarının etkileriyle savaşan birçok E Vitamini içeriyor.

Ayrıca, bu ayak maskesini kullanmanın Vitamin E sayesinde tırnaklarınızı güçlendireceğini de fark edeceksiniz!

Ayak tırnak bakımı için bu maskeyi özellikle öneriyoruz. Pek çok tırnak bakım ürünlerinin toplam etkisini bu doğal maske verebilir.

Ayak tırnak bakımı yaparken maskenin içerisine biotin de ekleyebilirsiniz. Ayrıca düzenli olarak biotin almak ayak tırnak bakımını içeriden güçlendirip pürüzsüz ve daha güçlü hale getirebilir.

Muz cildi güneş ışığından korumak için yüksek miktarda C Vitamini içerir. Hem avokado hem de muz, B6 Vitamininin mükemmel kaynaklarıdır.

Bu vitaminin, kuru ve yorgun ayaklar için harika bir haber olan birçok dermatit ve cilt rahatsızlığı formunu tedavi ettiği gösterilmiştir.

Yoğurt ile ayak soyma maskesi nasıl yapılır?

Ayak soyma maskesi nasıl yapılır sorusunun elinizin altındaki malzemelerle yapılabilecek alternatifleri olduğunu biliyorsunuz. Şimdi vereceğimiz ayak soyma maskesi nasıl yapılır tarifinin ana malzemesini yoğurt oluşturuyor.

Ayak derisi soyma maskesi için malzemeler

Yoğurt ile ayak soyma maskesi nasıl yapılır?

Ayak maskeleri içerisinde yoğurtlu ayak soyma maskesi hem doğal hem de etkili bir yöntemdir. Yoğurttaki laktik asit doğal bir cilt soyucu etken maddedir. Probiyotik canlı kültürler de ölü deri hücrelerini parçalamak için yararlıdır.

Öte yandan bal, iyileşme sürecini hızlandırabilir. Bu basit ayak maskesi tarifini çırpın, ayaklarınıza katlayın, ardından tam etkiyi elde etmek için durulamadan önce birkaç dakika sarın veya çoraplara koyun.

Soyulan ayak maskesi yapımı gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Aspirinli ayak maskesi

Aspirinli ayak maskesi cilt soyucu ayak maskeleri arasında dünyada önemli bir yere sahip. Aspirinli ayak maskesi cilt soyucu ayak maskeleri yüz binlerce kişi tarafından uygulanıyor.

Aspirinle ayak maskesi malzemeler

Aspirinle ayak maskesi tarifi

Ayak soyan maske olarak Aspirin ayak maskesi yapmak için Aspirinlerin üzerine limonu sıkarak bir macun haline getirin.

Elde ettiğiniz ayak soyan maske yani Aspirinle ayak maskesi uygulaması öncesi bir işlem daha gerekiyor.

1 su bardağı ağız gargara suyu, 1 su bardağı beyaz sirke, 2 su bardağı sıcak su. Bu malzemeleri bir kaba koyarak ayağınızı içerisinde 20 dakika kadar bekletin.

Ayak soyan maske yapımı aşamasında ise Aspirinle ayak maskesi macununu ayağınıza iyice sıvayın. Macunu ayaklarınıza uygulayın ve ardından her ayağı tamamen örtmek için bol miktarda plastik sargı kullanın.

İsterseniz, ayak soyan maske yapımı etkisini artırmak için plastik sargıyı bantla sabitleyebilirsiniz, ancak plastik sargının üzerine uygun çorap giymenin yeterince güvenli olduğunu biliyoruz.

Genellikle akşam yemeğinden sonra ve yatmadan hemen önce ayak soyucu maske yapımı tercih edebilirsiniz. Ayak soyucu maske yapımı için en az iki saat ayakta tutulması öneriliyor.

Ayak soyucu maske yapımı sonrası ayaklarınızı yıkayın ve iyice kurulayın. Yine, kuru cildi gevşetmek için bir havlu ile kaba yamaların üzerinden geçebilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, bulabileceğiniz en kalın, en kremsi, en zengin nemlendirici ile ayaklarınızı nemlendirin. Çünkü limon suyu tekrar tekrar kullanıldığında ayaklarınızı kuruyacaktır.

Ayak yenileyici mucize tarif

Ölü cildin ayaklarınızda oluşmasını önlemenin en iyi yolu düzenli olarak nemlendirmek olarak açıklanıyor.

Bir ayak hastalıkları uzmanından, cildinizin kurumasını önlemek için esansiyel yağlar, merhemler veya kremler önermesini isteyin.

Ayaklarınızı daha fazla kuruyabilecek alkol içeren losyonlardan kaçının. Bebek yağı veya vazelin genellikle güvenlidir.

Şimdi ayak yenileyici mucize tarif ile ölü derilerden kurtulma zamanı.

Ayak yenileyici mucize tarif için malzemeler

Ayak yenileyici mucize tarif

Cildi soyan maske tarifleri içerisinde basit ama etkili bir yöntemi veriyoruz. Ayaklardaki ölü deriyi soyan peeling etkili bu maske kısa sürede düzenli yapılırsa bebek ayaklarına kavuşturabilir.

Ölü deriyi soyan peeling evde soyulabilen maske için ayak fırçası ile malzemeleri karıştırıp ayaklarınızı fırçalayın.

Bu ovma sadece çok lezzetli olmakla kalmaz, aynı zamanda E vitamini yağı en kuru kuru cildi bile tamamen dönüştürür.

Ölü cildi çıkarmak ve lezzetli malzemelerle biraz şımartmak için bu şekerli tatlı fırçalamanın bir çorba kaşığı ayak tabanlarına fırçalayın.

Ardından, kalan fırçalamayı, bir sonraki sefere ayağınızın bir makyaj yapması gerektiğinde buzdolabındaki kapalı bir kavanozda saklayın.

Soyulan ayak maskesi yapımı gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Ayaktaki olmuş deriler nasıl temizlenir?

Ayak maskesi ev yapımı veya evde ayak maskesi yapımı için yeni bir tarifle karşınızdayız. Ayak maskesi ev yapımı veya evde ayak maskesi yapımı için yine evde kolay bulunabilen malzemeleri tercih ediyoruz.

Ayaktaki olmuş deriler nasıl temizlenir, gerekli malzemeler

Ayak maskesi evde nasıl yapılır?

Ayaktaki ölü deriyi temizleme için ayak maskesi evde nasıl yapılır? Sirke içindeki asitler ağız bakım suyundaki etken maddelerle birleştiğinde cildi kimyasal bir seviyede nazikçe yıkar ve pul pul dökerek daha parlak, temiz ve yumuşak ayakları ortaya çıkarır.

Ayak ölü deri temizleme için haftada birkaç kez ayak maskesi evde nasıl yapılır tarifini uygulayın. Ölü cildi nazikçe pul pul dökmek için bir ponza taşı veya ayak fırçası kullanın.

Sıcak duşlardan veya banyolardan kaçının ve cildin kurumasını önlemek için ılık suda durulayın.

Soyulan ayak maskesi yapımı

Ayak topuktaki ölü deri nasıl temizlenir?

Çeşitli nedenlerle ayak topuklarınız zamanla çatlar ve kötü bir görünüm almaya başlar. Bu durum yaşlanmış bakımsız ayaklar ortaya çıkarır. Hoş olmayan ve kişinin güvenini zedeleyen ayak topuktaki ölü deri nasıl temizlenir?

Ayaktaki ölü deriler neden oluşur?

 • Nem eksikliği, kuru cilt.
 • Çok uzun süre ayakta durmak veya zayıf oturan ayakkabılar giymek, tahriş.
 • Isı ve nem etkisi. Spor ayakkabıları uzun süre giymek.
 • Sert kimyasallar veya tahriş edici maddeler içeren sabunlar ve vücut yıkamaları deriden nemi çıkarabilir.
 • Yaşlanma. Zamanla, cilt suyu tutma yeteneğini kaybeder, incelir ve daha az dolgunlaşır. Yaşlı insanların doğal yaşlanma sürecinin bir sonucu olarak kuru cilt yaşama olasılığı daha yüksek olabilir.
 • Diüretikler dahil olmak üzere bazı ilaçlar ayaklarda kuru cilde neden olabilir.

Ayak topuktaki ölü deri nasıl temizlenir?

Birkaç yöntemi düzenli olarak uygulamak sorunu çözecektir.

 • Ölü deriyi soyan maske yapmak. Bu sayfada ayak için ölü deriyi soyan maske tariflerini verdik. Bu tariflerden bir veya birkaçını uygulayabilirsiniz.
 • Düzenli olarak ayak fırçalayın.
 • Ponza taşı yani topuk taşı kullanın.
 • Kimyasal cilt soyucu losyonlar veya ince sıvılar şeklindedir. Bunlar, glikolik asit, laktik asit ve alfa-hidroksi asit gibi cildin yüzeyinde ölü hücreleri çözen bileşenler içerir.
 • Ayakları ılık suda bekletin.
 • Ayaktaki ölü deriyi soyan maske olarak bazı tarifleri uygulayabilirsiniz. Örneğin Epsom tuzu, bal, yulaf ezmesi, limon suyu, nane esansiyel yağı kullanarak ayaktaki ölü deriyi soyan maske yapabilirsiniz.

Karbonat ayak maskesi

Ayaktaki ölü deriyi soyan maske tarifleri içerisinde karbonat ayak maskesi de sıklıkla kullanılıyor. Karbonat, ölü cildin ayaklardan çıkarılması için evde kullanılan popüler bir tedavidir.

Ancak bazı dermatologlar karbonatın tahriş edici olabileceğini, kızarıklığa neden olabileceğini ve cildi daha da kurutma konusunda uyarırlar. Çünkü cildin doğal pH dengesini bozabilir.

Cilt hassasiyetiniz veya alerjiniz varsa, karbonat ayak maskesi kullanmayın. Yeni bir tedavi yapmadan önce mutlaka doktorunuza veya ayak hastalıkları uzmanına danışın.

Karbonat ayak maskesi kullanmaya karar verirseniz, 10-20 dakika boyunca ılık suda tam bir ayak banyosunda az miktarda (2-3 yemek kaşığı) kullanın.

Islandıktan sonra, ölü cildi çıkarmak için yukarıda belirtilen yöntemi kullanarak yavaşça bir ponza taşı veya ayak fırçası kullanın. Sonra bol miktarda nemlendirici uygulayın.

Ayaklarınızı ıslatırken kızarıklık veya tahriş yaşarsanız, derhal solüsyondan çıkarın.

Ayak peeling maskesi

Ponza taşları, şeker fırçalarına ve daha fazlasına kadar her şeyi denedim. Hiçbir şey işe yaramadı. Eşimi bacağımla törpülemekten uyandığım gece, bir mucize ürüne ihtiyacım olduğunu bildiğim geceydi” diyorsanız ayak peeling maskesi yapmanın zamanı gelmiş demektir!

Ayak soyucu maske tarifi

Ayak soyucu maske tarifini uygulayarak ayaktaki ölü deriden kurtulma ve topuklar dahil tüm cildin yumuşamasını sağlayabilirsiniz.

Bunun için ihtiyacınız olan şey ayak derisi yenileme maskesi yapmaktır. Yapacağınız ayak derisini soyan maskenin yan etkisi yoktur.

Ayak yenileyici maske için (ayak peelingi) için gerekli malzemeler

 • Altı adet Aspirin
 • Bir limon
 • Karıştırma için 1 küçük kap veya kase
 • Ayaklarınızı ıslatacak kadar büyük bir leğen
 • Ayaklarınızın etrafına sıkıca sarılacak plastik örtü
 • Çok kalın, zengin bir nemlendirici

Ayak için peeling (ayak derisini soyan maske), ayak peeling maskesi evde nasıl yapılır?

Aspirin kullanarak hazırlayacağınız ayak için peeling maskesi hem soyucu özelliğiyle hem de yenileyici ve nemlendirici katkısıyla iki etkili olarak görev yapıyor. Maske ayak topuk derisinin soyulması için etkili bir yöntemdir.

Ayak peeling maskesi evde nasıl yapılır? Aspirinleri bir kasede ezin. Üzerine limon suyu ekleyerek macun kıvamını almasını sağlayın. Ayaklarınızı 20 dakika karbonat, sirke, tuz karışımı içeren sıcak suda bekletin.

Elde ettiğiniz Aspirinli ayak deri soyucu maskeyle ayaklarınızı kaplayın. Kalın bir tabaka oluşturacak şekilde maskeyi sürün. Macunu ayaklarınıza uygulayın ve plastik sargı ile kaplayın.

Ayak peeling etkili Aspirinle ayak maskesi tarifi

Ayak peeling maskesi evde nasıl yapılır devam ediyoruz. En az 2 saat bekletin. İşiniz bittiğinde, yıkayın ve kalın bir nemlendirici uygulayın. Bu maskeyi bebek ayağı yumuşaklığına kavuşmak için bir hafta içerisinde birkaç gün peş peşe yapabilirsiniz.

Cilt soyulmaya başladıktan sonra, tedaviyi kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak cildin henüz soyulmaya başlanmadığı bölgelere (sadece amaçlanan) konsantre olduğunuzdan emin olun.

Ayrıca cildi temizlemek için duşta bir ponza taşı kullanılabilir, ancak ölü deriyi toplayıp çekmeye dikkat edin.

Acıtıyorsa, hala yaşayan cilde bağlı olduğu içindir. Herhangi bir zarar vermek istemezsiniz, bu yüzden ölü cildi kesmek için manikür makası kullanın.

Ayaktaki ölü deri maskesi ile hiç olmadığı kadar ayaklarınızı göstermek isteyeceksiniz!

soyulan ayak maskesi yapımı-ayak maskesi evde-evde ayak maskesi-ayak derisini soyan maske yapımı-ayak maskesi yapımı-ayak derisini soyan maske-ayak maskesi-ayak soyma maskesi nasıl yapılır-aspirinli ayak maskesi-ayak soyan maske yapımı-ayak yenileyici mucize tarif-ayak soyucu maske-ayak maskesi doğal-ayak maskesi ev yapımı-ayak maskesi tarifi-doğal ayak maskesi-ayak soyucu maske yapımı-ayak maskesi nasıl yapılır-ev yapımı ayak maskesi-ayak peeling
Ayak maskesi evde yapılabilir!

Ayak soyma maskesi (Ayaktaki ölü deri maskesi)

Evde kolay bulanan malzemeleri kullanarak bakımlı ayaklar için ayaktaki ölü deri maskesi ile genç görünümlü ve bakımlı ayaklara sahip olabilirsiniz.

Ayak derisini soymak için gerekli malzemeler

 • Üç adet limon
 • Üç yemek kaşığı şeker
 • Bir çorba kaşığı tatlı badem yağı
 • Bir paket kabartma tozu
 • Bir demet nane

Soyucu ayak maskesi tarifi, soyulan ayak maskesi nasıl yapılır?

Ayak peelingi etkili soyucu ayak maskesi için tüm malzemeleri karıştırarak ayaklarınıza ovarak sürün. 20 dakika kadar bekletin. Sonra tekrar masaj yaparak ayaklarınızı ovun.

Son olarak soyulan ayak maskesi yapımı etkisini artırmak için Aspirin ve limon suyunu karıştırıp bir saat kadar ayağınızda streç filmle sararak bekletebilirsiniz.

Ayaklarınızı ılık suyla durulayın ve nemlendirici krem uygulayın.

Bu kadar ayak ayak diye anlatıyoruz. Sıra geldi evde ayak bakımı nasıl yapılır sorusuna çözümler sunmaya!

Soyulan ayak maskesi yapımı gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Evde ayak bakımı nasıl yapılır?

Ayaklarınızın yorgunluğunu almak, rahatlamak ve nem dengesini sağlamak için maske hazırlayabilirsiniz. Yapacağınız ayak bakımı için maskeler tamamen doğal ve yan etkisi olmayan tariflerdir.

Bu ayak bakımı için maskeleri uygulayarak yumuşacık, genç görünen, temiz ve bakımlı ayaklara sahip olabilirsiniz.

Bitkisel ayak bakımı tarifi

Evde ayak bakımı nasıl yapılır sorusunun ilk adımı ayaklarınızı dinlendirmek ve rahatlatmaktır. Bunun için hazırlayacağınız bitkisel ayak bakımı maskesi için gerekli bitkileri kolaylıkla aktarlardan elde edebilirsiniz.

Ayak temizliği ve bakımı maskesi için malzemeler

Buradaki otları kurutulmuş olarak veya esansiyel yağ olarak kullanabilirsiniz.

Evde ayak bakım maskesi malzemeler

Ayak bakımı için doğal maskelerden birini hazırlamak için ılık bir su içerisine kuru otlar veya esansiyel yağları ekleyerek ayak bakımı için suyu hazırlayın.

Daha sonra evde ayak bakımı (evde ayak bakimi) suyunun içerisinde ayaklarınızı yarım saat bekletin.

Eğer evde ayak bakım maskesini aynı zamanda peeling etkili yapmak istiyorsanız veya esmer ayak sendromu yaşıyor ve ayakları beyazlatmak için çareler arıyorsanız karbonat da ekleyebilirsiniz.

Yarım saatlik ayak banyosundan sonra ölü derileri ponza taşı veya özel törpülerle uzaklaştırabilirsiniz. Bununla birlikte yukarıda tarifini verdiğimiz soyulan ayak maskesi önerilerinden birini de uygulayabilirsiniz.

soyulan ayak maskesi yapımı-ayak maskesi evde-evde ayak maskesi-ayak derisini soyan maske yapımı-ayak maskesi yapımı-ayak derisini soyan maske-ayak maskesi-ayak soyma maskesi nasıl yapılır-aspirinli ayak maskesi-ayak soyan maske yapımı-ayak yenileyici mucize tarif-ayak soyucu maske-ayak maskesi doğal-ayak maskesi ev yapımı-ayak maskesi tarifi-doğal ayak maskesi-ayak soyucu maske yapımı-ayak maskesi nasıl yapılır-ev yapımı ayak maskesi-ayak peeling
Ayak derisini soyan maske yapımı için evde ayak maskesi tariflerini inceleyebilirsiniz.

Ayak bakımı için öneriler

Yukarıdaki bitkisel zeytinyağı ayak bakımını yaptıktan sonra muhteşem bir final için hazır mısınız? Ayak masajı yaparak final yapabilirsiniz.

Ayak masajı için bitkisel ayak masajı losyonu tarifi veriyoruz. Bu tarifle ayak bakımı nasıl yapılmalı sorusunun final bölümünü gerçekleştirmiş olacaksınız.

Doğal ayak bakımı nasıl olmalıdır?

Ayak bakımı evde kolay yöntemlerle yapılabilir. İşte evde doğal ayak bakımı nasıl olmalıdır sorusuna muhteşem bir öneri! Tüm malzemeleri bir sprey şişesine karıştırarak koyun.

Daha sonra ayaklarınıza yeterince nem alıncaya ve yumuşayıncaya kadar masaj yaparak uygulayın. Bu doğal ayak spreyi erkek ayak bakımı evde tarif için de kullanılabilir.

Bu ayak spreyi ayak tırnak bakımı için de faydalıdır. Özellikle ayak tırnak bakımını hedefliyorsanız mutlaka içerisine E vitamini yağı eklemelisiniz.

Limonla ayak bakımı

Limonla ayak bakımı yapmak daha genç bir cilt ve bakımlı ayaklar için doğal yöntemdir. Ayaklarımızın vücudumuzdaki toksinlerin ortadan kaldırıldığı ana yerlerden biri olduğunu biliyor muydunuz? Bu neden sık sık ağrıyor, ayakları yakıyor!

Eliminasyon sürecini doğal olarak limonun gücü ile hızlandırabilirsiniz. Limon suyu, toksin eliminasyon sürecini teşvik etmek için en iyi ayak maddesini emer ve ağrıyan ayakların ağrı ve hassasiyetini hafifletmeye yardımcı olur.

Limonun cilt iyileştirici özelliklerinden yararlanmanın en kolay yolu limon suyu ayak banyosu ile yapılır. Besleyici zeytinyağı ve sakinleştirici sütle, yatıştırıcı limon açısından zengin bir ayak bakımı için ayak maskesi reçetesini deneyin. Ayakların bunun için size teşekkür edecek!

Limonla ayak bakımı maskesi gerekli malzemeler

 • Bir su bardağı limon suyu
 • İki yemek kaşığı zeytinyağı
 • Yarım çay bardağı yayık altı suyu veya yağlı süt

Limonla ayak bakımı nasıl yapılır?

Orta boy bir kapta, tüm malzemeleri birleştirin ve bir kenara koyun. Küveti ılık su ile yarıya kadar doldurun.

Eğer bir ayak küveti yoksa, ayaklarınıza sığacak kadar geniş, derin bir kap kullanın.

Limonlu ayak bakımı maskesi suyunu küvete veya leğene boşaltın. Rahat, yenilenmiş ayaklar için 15-20 dakika bekletin.

Ilık su ile ayaklarınızı yıkayın ve rahatlığı yaşayın.

Süper nemlendirici ayak maskesi

Aşırı kuru cildiniz varsa, bu ultra nemlendirici bir gece için ayak maskesini deneyin.

Nemlendirici ayak maskesi malzemeler

Süper nemlendirici ayak maskesi nasıl yapılır?

Ayak maskesi nasıl yapılır? Tüm malzemeleri bir arada karıştırın. Bir duştan sonra, gözenekler hala açıkken, maskeyi ayaklarınıza uygulayın.

Nemlendirici ayak maskesi etkisini tam olarak elde edebilmek için çorap giyerek geceyi geçirin. Sabah ılık bir suyla yıkayın. Ayaklarınızı ipeksi, pürüzsüz ve nemli hissedeceksiniz!

Ayak maskesi kullananlar (foot peel mask- Exfoliating ayak maskesi)

Kozmetik markalarının ayak derisi soyulması için geliştirdikleri özel formüllü maskeleri de tercih edebilirsiniz.

Bu maskeler arasında ziyaretçilerimizin sorduklarının bir kısmını aşağıda bulabilirsiniz. Yer alan markalar reklam amacıyla değil bilgilendirme için verilmiştir.

İlgili linke tıklayarak ürün hakkında açıklamalar ve ayak maskesi fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Evde ayak bakım maskesi yaparak ister ayak bakımı karbonat (karbonatla ayak bakımı) tercihini isterseniz kuru ayaklar için bakım amacıyla kullanabileceğiniz bitkisel ayak spreyini kullanabilirsiniz.

Güzel ve bakımlı ayakları hak ediyorsunuz!

Ayak sağlığı

Ayak sağlığı dünyada önemi geç anlaşılan ama yükseliş ivmesinde olan bir konudur. Bu nedenle Alman ayak sağlığı, İsveç ayak sağlığı gibi kavramlar ortaya çıkmıştır.

Ayak sağlığı günlük aktivitenin gerçekleşebilmesi açısından büyük öneme sahiptir. Gün içerisinde yaptığımız bütün aktivitelerin başlangıcı ayaklardır.

Ayaklarınız günlük fonksiyonlarınızın kritik bir parçasıdır. Ancak, bir şeyler ters gidene kadar, ayak sağlığını ve rahatlığını en üst düzeye çıkarmak pek aklımıza gelmez.

Örnekle ayak sağlığının önemini açıklamak gerekiyor. Amerikalıların % 75’i hayatlarında bir defa ayak problemleri yaşıyor. Bu oran dünya geneli için de kullanılabilir.

Çalışmalar ortalama Amerikalı kadının dolabında en az 19 çift ayakkabı olduğunu gösteriyor. Kadınlar erkeklerden yaklaşık dört kat fazla ayak problemine sahipler. Yüksek topuklar kısmen suçlanıyor.

Önemli bir nokta da ayak sağlığı kadar bakımlı ayaklara sahip olmaktır. Ayaklar dikkat çekici ve bakımlı olması gereken bir organdır. Çünkü pürüzsüz ayaklar özellikle açık ayakkabılarda vazgeçilmez estetik bir gerekliliktir.

Bitmedi! Soyulan ayak maskesi yapımı gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin


One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı