Tamanu yağı nedir? Tamanu yağı kullananlar 7 etkisiyle cildine nem bombası uygulamanın keyfini yaşıyor!

Tamanu yağı cilde faydaları ile öne çıkıyor. İşte Tamanu yağı faydaları, tamanu yağı ne işe yarar sorusunun yaşınızı hep 19 gösterecek cevapları!


0

Tamanu yağı nedir? Cildinizi nemlendirmeye yardımcı olan özelliklere sahiptir. Yağ asitleri açısından zengin olduğu için yağ, bariyer görevi görerek nemi içeri hapseder. Tamanu yağının uzun zamandır yara iyileşmesinden sivilce tedavisine; kırışıklıklardan daha sağlıklı saçlara kadar birçok sağlık ve güzellik yararına sahip olduğuna inanılıyor.

Bu makalede; tamanu yağı fiyatı, tamanu yağı sivilce izi, tamanu yağı kullananlar başlıklarını da okuyabilirsiniz.

Tamanu yağı kullananlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Tamanu yağı nedir?

Tamanu yağı, tamanu ceviz ağacı adı verilen tropikal bir yaprak dökmeyen ağaçta yetişen tohumlardan elde edilir. Tamanu yağı ve tamanu ceviz ağacının diğer kısımları, bazı Asya, Afrika ve Pasifik Adası kültürleri tarafından yüzlerce yıldır tıbbi olarak kullanılıyor.

Tamanu yağı faydaları, tamanu yağı ne işe yarar?

Tamanu yağı cilde faydaları ile öne çıkıyor. İşte Tamanu yağı faydaları, tamanu yağı ne işe yarar sorusuna karşılık olarak incelenebilecek maddeleri aşağıda yer alıyor.

  • Yağ asitleri bakımından zengindir. Tamanu yağı faydaları güçlü nemlendirme yeteneklerini sağlayan hem oleik hem de linoleik yağ asitleri içerir.
  • Antibakteriyel özelliklere sahiptir.
  • İyileşmeyi teşvik etmek için kollajen üretimini uyarır. Araştırmalar tamanu yağının yara iyileştirici ve cilt yenileme özelliklerine sahip olduğunu göstermiştir.
  • Antioksidan koruma sağlar. Tamanu yağı da güçlü antioksidanlarla doludur ve cildi güneş ve kirlilik gibi çevresel faktörlere maruz kalmanın neden olduğu zarar verici (ve yaşlanan) serbest radikallerden korumak için çok faydalıdır.
  • Antiinflamatuar faydaları, sedef hastalığı, egzama veya rosacea gibi iltihaplı cilt rahatsızlıkları için potansiyel olarak iyi olabileceği anlamına geliyor.
  • Vajinal enfeksiyonlar için tamanu yağı ne işe yarar? Tamanu yağının iltihabı azalttığına ve bakterileri yok ettiğine inanılıyor. Bu nedenle, bazıları vajinal enfeksiyonları tedavi etmek için topikal olarak kullanır.
  • Tamanu yağı uzun süreli kuruluktan kaynaklanabilecek herhangi bir kaşıntı veya kızarıklığı yatıştırmak için mükemmeldir.

Tamanu yağı sivilce için etkili midir? Tamanu yağı sivilce izi kullanımı

Tamanu yağı nasıl kullanılır? Tamanu yağı akne ve sivilce için etkili bir yağdır. Yapılan bir araştırma Propionibacterium acnes (P. acnes) ve P ropionibacterium granulosum (P. granulosum) dahil olmak üzere akne ile ilgili bakteri türlerine karşı yüksek antibakteriyel ve yara iyileştirici aktivite sergilediği bulundu.

Tamanu yağı nedir? Tamanu yağı kullananlar 7 etkisiyle cildine nem bombası uygulamanın keyfini yaşıyor!
Tamanu yağı nedir?

Tamanu yağı, hastane ortamında yara izlerini başarılı bir şekilde tedavi etmek için kullanılmıştır. Çok sayıda biyolojik çalışma, tamanu yağının yara iyileştirici ve cilt yenileme özelliklerine sahip olduğunu göstermiştir.

Hücre çoğalmasını ve cildinizin belirli bileşenlerinin (kolajen ve glikozaminoglikan (GAG) dahil) üretimini desteklediği gösterilmiştir. Bunların tümü yara izlerinin iyileşmesinde önemlidir.

Tamanu yağı, sivilcenin yanı sıra yara izi tedavisinde de faydalı olduğu gösterilen antioksidanlar açısından da zengindir.

Tamanu yağı kullananlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Tamanu yağı kullananlar

Tamanu yağı kullananlar etkilerini sosyal platformlarda dile getiriyor. Aşağıda tamanu yağı kullananlar yorumları arasından bazılarını inceleyebilirsiniz.

  • Bu yağı internette aradım Türkiye’mizde biraz pahalıya bulunabiliyor maalesef. Ancak alibaba‘da galonla satıyorlar neredeyse diye abartacak kadar çok ve daha ucuza satılıyor. (Tamanu yağı kullananlar yorumları, Süslü Sözlük)
  • Öncelikle bu yağı dileyen sadece cilt bakım serumu amaçlı da kullanabilir. Öyle güzel bir görünüm veriyor geceden sabaha, bayılacaksınız. Hem kendimde hem annem de göze hoş gelen, toparlanmış ve ışıltılı görünüm gözlemledim. (Tamanu yağı kullananlar yorumları, Süslü Sözlük)
  • Tamanu yağı, cilt ve saç bakımında oldukça fazla faydaları olan bir yağmış. Şu an tamanu yağlı ve argan yağlı bir krem kullanıyorum ve de ciddi ciddi merak ettim araştırdım. Tamanu yağı çok iyi bir nemlendirici, cilde sürüldüğünde emilimi hızlı olduğundan da olumsuz yağlı bir his bırakmıyor hiç. Kış aylarında vazgeçilmezimdi şahsen bu krem özellikle ellerim için, sonrasında gittikçe ayaklarıma, yüzüme ve her yerime sürmeye başladım. Bu yağın faydaları ise:

• Akne tedavisinde destek sağlar ve de sivilcelerin yayılmasını önler.

• Antioksidan özelliği ile cildin kırışıklık ve leke oluşum sürecini yavaşlatır.

• Kesik, yara, yanık gibi durumlarda iyileştirici etkiye sahiptir.

• Böcek ısırıkları ve güneş yanıklarına bağlı ödem ve şişlikleri dindirir, kaşıntıları önler.

• Egzama gibi cildi aşırı derecede kurutan rahatsızlıklarda cilde anında ve uzun süreli nemlilik ve rahatlama sağlar.

• Ayak ve ter kokusunu giderir. Ayak ve tırnak mantarının tedavisinde yardımcı olur ve de oluşumunu önler. (Tamanu yağı kullananlar yorumları, Ekşi Sözlük)

Tamanu yağı fiyatı

Tamanu yağı fiyatı farklı markalar arasında 30 ml için 49 TL ile 125 TL arasında fiyatlarla bulunabiliyor.  Tamanu yağı fiyatı ile ilgili tamanu yağı kaç para veya tamanu yağı ne kadar güncel fiyatlara buradan ulaşabilirsiniz.

Tamanu yağı kullananlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Tamanu yağı kullananlar aşağıdaki makaleleri de okuyor!


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı