Yeşil kahve zayıflatırmı? Yeşil kahve 1 ayda kaç kilo verdirir açıklıyoruz!

Yeşil kahve zayıflatırmı? Yeşil kahve kullanıcı yorumlarında günde üç kez aç karnına içerek 2 haftada 4 kilo verdiğini iddia edenler bulunuyor. Yeşil kahve ayda kaç kilo verdirir? Ayda 1 kilo veren olduğu gibi üç-dört kilo veren de olabiliyor.


0

Yeşil kahve zayıflatırmı? Yeşil kahve ile zayıflama konusu popüler kilo verme trendleri arasında yer alıyor. Yeşil kahve zayıflatırmı sorusunun cevabı ile 5 yıl hatta 10 yıl gençleşmek mümkün! İnanılmaz etkili bir mucizeyi yaşamak üzeresiniz!

Genç kalmak ve genç görünmek için kilo vermenin önemi yadsınamaz. Peki yeşil kahve zayıflatırmı? Bu nedenle yeşil kahve hem antioksidan etkisiyle gençleştiriyor hem de zayıflatıcı etkisiyle kilo vermeye yardım ediyor.

Yeşil kahve hakkında bilgi alabileceğiniz Yeşil kahve ile hem daha genç görün hem daha zayıf başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Bu yazıda aşağıdaki başlıkları heyecanla okuyabilirsiniz!

Yeşil kahve ile zayıflama gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Yeşil kahve zayıflatırmı?

Yeşil kahve içmek tek başına zayıflatıcı bir etki yapmaz. Yeşil kahve zayıflamaya yardımcı olarak kullanılabilir. Çünkü yeşil kahve çekirdeğinin zayıflatıcı etkisi içeriğindeki klorojenik asitten kaynaklanıyor. Prof. Dr. Erdem Yeşilada’nın verdiği bilgiye göre klorojenik asidin lipojenezi sağlayan enzimler üzerinde etkili olarak normal dokularda yağ birikimini azaltabileceği yönünde bazı deneysel bulgular dikkati çekiyor. Kafeini alınmış yeşil kahvenin kavrulmadan içilmesiyle zayıflatıcı etkisinin olabileceğine dair bazı bilimsel çalışmalar bulunuyor.

yeşil kahve zayıflatırmı-yeşil kahve zayıflatır mı-yeşil kahve ile zayıflayanlar-yeşil kahve diyeti-yeşil kahve zayıflatırmı yorumlar-yeşil kahve ile zayıflama kilo verme-yeşil kahve zayıflatıyor-yeşil kahve çekirdeğinin inceltici etkisi-yeşil kahve ayda kaç kilo verdirir-yeşil kahve zayıflamak için nasıl içilir-yeşil kahve ve zayıflama-yeşil kahve 1 ayda kaç kilo verdirir-yeşil kahve yağ yakıcı-yeşil kahve zayıflatırmı nasıl kullanılır-yeşil kahve kullanıcı yorumları
Yeşil kahve zayıflatırmı? Uzmanlar yeşil kahve ile zayıflama ilişkisini açıklıyor. Photo:Pixabay

Yeşil kahve nedir? Green coffee bean olarak bilinen yeşil kahve bildiğimiz kahvenin kavrulmamış halidir. Yeşil kahve çekirdekleri kavrulduğunda içeriğindeki klorojenik asit miktarı azalıyor. Bu nedenle öne sürülen zayıflatıcı etkisini kaybediyor.

Yeşil kahve kullanımı konusunda Prof. Dr. Erdem Yeşilada şu bilgiyi veriyor: Arabica tipi (Coffea arabica) tipi kahvenin bir bardağında, hazırlama yöntemine göre değişmekle beraber, 70-200 mg klorojenik asit bulunuyor. Normal sınırlarda bir kahve tüketicisinin günde 0,5-1 gram civarında klorojenik asit aldığı, fazla kahve tüketmeyenlerde ise bu miktarın 100 miligram civarında olduğu hesaplanıyor.

Yani günlük olarak etkili doz klorojenik asit alabilmek için büyük boy 6-7 fincan kahvenin tüketilmesi gerekiyor. Bu tüketim miktarı mide rahatsızlıkları başta olmak üzere metabolizmaya diyabet dahil riskler getirebiliyor.

Yeşil kahve ile zayıflama

Yeşil kahve ve zayıflama adeta birlikte anılır oldu. Bu yükselen trend yeşil kahve 1 ayda kaç kilo verdirir sorusunu gündemde tutuyor.

Yeşil kahve yağ yakıcı özelliğiyle toplumda biliniyor. Yeşil kahve içip zayıflayanların öyküleri dilden dile dolaşıyor. Yeşil kahve zayıflatırmı nasıl kullanılır soruları televizyon programlarında uzmanlara sıkça soruluyor. Yeşil kahve ile zayıflama için kafeini alınmış çekirdekler kullanılabilir. Yeşil kahve hapı veya kapsülü yeşil kahvenin yüksek miktarlarda içilmesinin getireceği riskleri önemli oranda ortadan kaldırıyor.

Yeşil kahve diyeti nasıl yapılır?

Yeşil kahve diyeti tek başına bir diyet listesi değildir. Yani detoks programları gibi üç gün yeşil kahve içerim 3 kilo zayıflarım düşünceniz varsa hemen unutun. Böyle bir diyet sağlık için de geri dönülmez zararlar oluşturabilir. Yeşil kahve diyeti nasıl yapılır? Daha doğrusu yeşil kahve diyet listesinde nasıl kullanılabilir?

Yeşil kahve ne zaman içilir? Yeşil kahve diyet listesi olmamakla birlikte kalori hesaplamalı bir diyet programı belirleyip öğün öncesi birer fincan yeşil kahve içilebilir. Günde üç fincan öğün öncesi veya yemeklerden yarım saat sonra içilecek yeşil kahve zayıflamaya yardımcı olabilir. Bu arada üç litreden az olmamak üzere su tüketilmemesi de ihmal edilmemeli.

Yeşil kahve ile zayıflayanlar

Yeşil kahve kullanıcı yorumlarına baktığımızda yeşil kahve ile zayıflayanlar günde sabah akşam olmak üzere iki öğün aç karnına içtiğini söylüyor. Örneğin kadınlar kulübü.com da rastladığımız bir yeşil kahve kullanıcı yorumlarında günde üç kez aç karnına içerek 2 haftada 4 kilo verdiğini iddia edenler bulunuyor. Yeşil kahve ayda kaç kilo verdirir? Ayda 1 kilo veren olduğu gibi üç-dört kilo veren de olabiliyor.

Yeşil kahve kullanıcı yorumlarında sindirim sistemine faydasından ve yağ yakıcı özelliğinden bahsediliyor. Yeşil kahve ile zayıflayanlara oranla sayıları daha az olmakla birlikte işe yaramadığını belirtenler de var. Bu yorumu yazanların ortak özelliği ise istikrarsız kullanmaları oluyor. Yeşil kahve zayıflatırmı yorumlar açısından bu şekilde özetlenebilir.

Yeşil kahve ile zayıflama kilo verme konusu kişinin kullanım sıklığına, metabolizma hızına, yaşına ve sosyal statüsüne göre değişiyor.

Yeşil kahve yoğurtla yenir mi?

Yeşil kahve yoğurtla yenir mi sorusuna olumsuz verilebilecek bir bilimsel dayanağa sahip cevap bulunmuyor. Yeşil kahve yoğurtla tüketilir mi (Yeşil kahve yoğurtla tüketilirmi) diye araştıran ziyaretçilerimizin yeşil kahve ve yoğurt içeren diyet listeleriyle karşılaşması mümkündür. Yeşil kahve yoğurtla yenir mi yenmez mi? En doğru cevap kişinin metabolizmasıdır. Sizin için zararlı etkileri görülebilir ama başka bir vücutta bu etkiler görülmeyebilir. Bu nedenle yeşil kahve yoğurtla tüketilir mi (Yeşil kahve yoğurtla tüketilirmi) sorusuna cevap ve diyet listesinde yer verip veremeyeceğinizi doktorunuzla görüşmeden belirlemeyin.

Yeşil kahve nasıl içilmeli?

Yeşil kahve nasıl içilir? Yeşil kahve aç karnına mı içilir tok karnına mı? Yeşil kahve aç mı tok mu içilir? Nasıl sorarsanız sorun cevap aynıdır. Yeşil kahve zayıflamak için kullanılıyorsa aç karnına içilir. Genç kalmak için yani antioksidan etkisinden yararlanmak için içiliyorsa tok karına içilir. Bu belirttiğimiz genelleme olup kişisel bünye ve tercihlere göre değişkenlik gösterebilir.

Yeşil kahve zayıflamak için nasıl içilir sorusunun cevabını yukarıda verdik. Yeşil kahve nasıl kullanılır? İki temel kullanım şekli var. İsterseniz Türk kahvesi gibi ya da kaynamış su içinde bitki çayı gibi demleyebilirsiniz. Yeşil kahve nasıl içilir sorusunun cevabı biraz da kişisel tercihlere bağlıdır.

Yeşil kahve kapsülü (Yeşil kahve kapsulu)

Green Coffee Bean Extract 60 kapsül ambalajlı olarak yaklaşık 55 TL fiyatla satılıyor. Yeşil kahve kapsülü (Yeşil kahve kapsulu) içeriğinde neler bulunuyor?

Kahve kapsülü nedir? Bir yeşil kahve kapsülü %50 Yeşil kahve çekirdeği ekstresi, kavrulmamış coffea robusto ekstresi, %50 Ponifenol, %50 Klorojenik Asit,  %10-5 Kafeolkuinik asit ve %2 den aza standardize edilmiş kafein, Chitosan 300 mg, Bitkisel kaynaklı jelatin (Hidroksipropil metil selüloz) gibi farklı bileşenlerden meydana geliyor.

Yeşil kahve kapsülü kullananlar şaşırtıcı zayıflama etkisinden söz ediyor. Bazı üretici firmalar diyet sırasında kilo kontrolü için öneriyor.

Yeşil kahve zayıflatır mı sorusuyla yazıya başlamıştık. Bitirirken özellikle vurgulamak istiyoruz ki yeşil kahve tek başına zayıflatmaz. Zayıflamaya yardımcı bir bitkisel destektir. Çok fazla tüketilmesi zarar verebilir. Bir doktora danışmadan asla kilo vermek için çabalamayın. Vücudunuzun kilo vermeye uygun olduğundan emin olun. Size uygun diyet konusunda çok detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin


One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı