Yoğurt çilek maskesi yaşlanma karşıtı bakım sağlıyor! Çilek maskesi Suna Dumankaya tarifini veriyoruz!

Yoğurt çilek maskesi yapanlar cildi gençleştirmesi, sivilcelere karşı etkili olması, beyazlatıcı ve cildin renk tonunu dengeleyici bir cilt bakımı yapıyor! Çileğin cilde faydaları için çilek maskesi Suna Dumankaya tarifini kaçırmayın!


0

Yoğurt çilek maskesi doğal cilt bakım ürünleri içerisinde dikkat çekiyor! Çileğin cilde faydaları konusunda en üst düzeyde verim elde etmek için yoğurt çilek maskesi ile cildinizi yenileyip, gençlik aşısı yapabilirsiniz. Çilek cilt için doğanın sunduğu harika meyvelerdendir.

Çileğin cilde faydaları içeriğindeki eşsiz vitamin ve Alpha Hydroxy Acid kaynağı olmasından geliyor. Bu nedenle cilt sağlığı ve anti aging özelikleriyle dikkat çekiyor. Yoğurt çilek maskesi yaparak siz de kendi güzelliğinizi ve gençliğinizi uzun süre koruyacak bir adım atabilirsiniz.

Çilek yoğurt maskesi gibi pek çok genç kalmak ve genç görünmek için benzersiz yöntemleri de buradan keşfedebilirsiniz.

Çilek yoğurt maskesi nasıl yapılır?

Çilek yoğurt maskesi için farklı malzemeler ekleyerek geniş bir maske yelpazesi elde etmek mümkün.  Burada vereceğimiz ilk tarif cilt beyazlatmak için yoğurt ve çilek maskesi yapımını içeriyor. Yoğurt ve çilek maskesi için gerekli malzemeler:

 • Çilek (100 gr)
 • Yoğurt (50 gr)
 • Limon bir adet
 • Bal (25 gr)

Çilek ve yoğurt maskesi hazırlanışı

Yoğurt ve çilek maskesi için öncelikle doğal olduğunu bildiğiniz çilekleri bir kapta ezin. Üzerine limonu sıkın. Daha sonra yoğurt ekleyin. Son olarak kıvam artırıcı özelliğiyle balı karıştırın. Tüm malzemenin birbiri içerisine karışmasını sağlayın. Elde ettiğiniz karışımı yanı yoğurt çilek maskesini cildinize uygulayın. Yirmi dakika kadar cildinizde bekletin. Daha sonra durulayın.

çilek maskesi ebru şallı- çilek sirkesi faydaları- çilek yağının cilde faydaları- çilek maskesi okul öncesi- çilek maskesi sivilce- strawberry yogurt mask my beauty diary- çileği yüze sürmenin faydaları- strawberry yogurt mask benefits- yoğurt ve çilek maskesi- çilek maskesinin cilde faydaları- çileğin cilt için faydaları- yoğurt çilek maskesi- Çileğin cilde faydaları- Çilek yoğurt maskesi- yoğurt ve çilek maskesi- Çilek ve yoğurt maskesi- yoğurdun cilde faydaları- Çilek maskesi ne işe yarar- çilek maskesi Suna Dumankaya- Limon çilek maskesi - Çilek limon maskesi hazırlamak- strawberry yogurt mask review- çileğin cilde faydaları nelerdir- cilde çilek sürmenin faydaları- strawberry yogurt mask my beauty diary review- çileğin cilde faydaları-
Çileğin cilde faydalarını elde etmek için yoğurt çilek maskesi ideal bir çözüm sağlıyor

Yoğurt çilek maskesini düzenli olarak her gün veya haftada bir uygulayabilirsiniz. (Strawberry yogurt mask my beauty diary) Bu sayede cildinizde renk açılması cilt beyazlatma elde edebilirsiniz.

Yoğurt ve çilek maskesi ile yoğurdun cilde faydalarından da yararlanabilirsiniz. Yoğurdun cilde faydaları konusunda buradan bilgi alabilirsiniz.

Çilek maskesinin cilde faydaları arasında cildi gençleştirmesi, sivilcelere karşı etkili olması, beyazlatıcı ve cildin renk tonunu dengeleyici özellikleri sıralanabiliyor.

Çilek maskesi Ebru Şallı tarafından uygulanmasıyla da ün kazanmış bulunuyor.

Leke giderici çilek maskesi, çilek maskesi Suna Dumankaya tarifi!

Çilek maskesi ne işe yarar sorusunun ilk yanıtı cilt tonunu açmada kullanılır idi. Şimdi vereceğimiz çilek maskesi tarifi ise yüz ve vücuttaki cilt lekelerini giderici maske olarak biliniyor. Böylece çilek maskesi ne işe yarar sorusunun ikinci cevabını da vermiş olacağız.

Bu maske tarifi çilek maskesi Suna Dumankaya olarak da biliniyor. Çilek maskesi Suna Dumankaya yorumuyla aşağıda tarif ediliyor.

Çilek maskesi Suna Dumankaya için gerekli malzemeler:

 • İki adet çilek
 • Bir yemek kaşığı yağsız yoğurt
 • Bir yemek kaşığı beyaz kil
 • Üç damla lavanta yağı

Malzemeleri karıştırarak krem kıvamında yüzünüze uygulayabilirsiniz. Yaklaşık 20 dakika bekleterek yüzünüzü yıkayın. Her gün lekeler için çilek maskesi yapabilirsiniz. Uygulayacağınız bu lekeler için çilek maskesi ile cilt lekelerini yok etmek mümkün olabiliyor.

Çilek maskesi sivilce için

Çilek maskesi sivilce için hazırlanırken ek katkı olarak limonun gücünden yararlanılıyor. Çilek maskesi sivilce için gerekli malzemeler şunlardır:

 • Üç adet çilek
 • Bir limon

Limon çilek maskesi yapımı:

Çilek limon maskesi hazırlamak için çilekleri bir kap içerisinde güzelce ezin. Bir limonun suyunu çıkarın. Limon suyunu ezilmiş çileğe ekleyin ve tekrar karıştırın, Elde ettiğiniz karışımı cildinize uygulayın. Böylece sivilcelere karşı etkili bir savunma sistemi elde etmiş olacaksınız.

Çileğin cilde faydaları

Çileğin cilde faydaları nelerdir? Çileğin cilde faydaları saymakla bitmez. Aşağıda çileğin cilde faydalarının en önde gelenlerini okuyabilirsiniz.

 • Antioksidan özelliğiyle gençleştirici etkiye sahiptir.
 • Cilde çilek sürmenin faydaları arasında cilt kırışıklıklarını azaltması sayılabilir.
 • Çileğin cilde faydaları nelerdir sorusuna en iyi cevaplardan biri serbest radikallere karşı mücadele etme özelliğidir.
 • Çileğin cilt için faydaları arasında yağlı ciltleri temizleme özelliği bulunuyor.
 • Ciltteki yağ birikimini azaltarak siyah nokta oluşumunu engeller.
 • İçerdiği folik asit ile hücre yenilemesi sağlar.
 • Daha canlı, daha parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.
 • C vitamini özelliğiyle cildi korur, sağlıklı bir cilt sunar.
 • Çileği yüze sürmenin faydaları arasında sivilce ile mücadele etmesi geliyor.
 • Çileğin kendisi faydalı olduğu gibi çilek yağının cilde faydaları da önemli cilt sorunlarının tedavisinde etkili oluyor.
 • Çilek sirkesi faydalarından da yararlanılabilir.

Yoğurt maskeleri


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin


Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı