Yoğurt maskesi yapanlar açıklıyor: Ne cilt kuruluğu kalıyor ne de siyah noktalar! Heyecan uyandırıcı 9 farklı yüze yoğurt maskesi tarifi veriyoruz!

Yoğurt maskesi yapanlar ve yoğurt maskesi kullananlar sivilcelere, kuruluğa, pürüzlü cilde, mat görünüme ve ölü cilt hücrelerine veda ediyor. Çok daha fazlası var!


0

Yoğurt maskesi yapanlar elinin altındaki müthiş organik cilt ürününü değerlendiriyor: YoğurtYoğurt maskesi yapanlar yıllarca gençleşmek imkanını elde edebiliyor! Siz de böyle bir mucizeyi yaşamak üzeresiniz!

Yoğurt maskesi yapanlar ve yoğurt maskesi kullananlar sivilcelere, kuruluğa, pürüzlü cilde, mat görünüme ve ölü cilt hücrelerine veda ediyor. Ayrıca renk tonlarını açabiliyorlar. Üstelik Yoğurt maskesi yapanlar ve yoğurt maskesi kullananlar bu faydaları çok uygun bir maliyetle elde ediyor.

Yoğurt maskesi tarifleri ile cildinizde büyük değişimler elde edebilirsiniz. Yoğurdu cilde sürmek yani yoğurt maskesi kullanmak yoğurt yemek kadar faydalıdır. Bu yazıda yoğurt maskesi yapanlar, yoğurt maskesi kullananlar ne diyor öğrenebilirsiniz. Ayrıca yoğurt maskesi ne sıklıkla yapılmalı, videolu olarak yoğurdun cilde faydaları Suna Dumankaya yoğurt maskesi nasıl yapılır tarifini izleyebilirsiniz.

Ayrıca yoğurt maskesi yapanlar tarafından çok tercih edilen yoğurt ve nişasta maskesi tarifi, yoğurt maskesi göz çevresine sürülür mü (Yoğurt göz altına sürülürmü) sorularının cevaplarını ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

Yoğurt maskesi yapanlar, yoğurt maskesi yapanların yorumları

Yoğurt maskesi yapanlar ve cilde yoğurt sürmek eylemini uygulayanlar sosyal paylaşım platformlarında görüşlerini paylaşıyorlar. Aşağıda yoğurt maskesi yapanlar veya yoğurt maskesi kullananlar arasından seçtiklerimizi yayınlıyoruz.

Cilde yoğurt sürmenin faydaları yorumlar! Yoğurt maskesi ne işe yarar?

 • Hemen hemen herkesin evinde dolabında mutlaka yoğurt bulunur. Yoğurt maskesi karma ciltler için uygun bir maskedir. Malzemeler: yoğurt, mısır unu, bal. (Yoğurt maskesi yapanlar, Süslü Sözlük)
 • Cildim sivilce tedavisinden dolayı çok kuruduğu için az önce mutfağa gittim ve göz kararı bal ile yoğurdu karıştırıp cildime uyguladım. (Yoğurt maskesi kullananlar, Süslü Sözlük)

Yoğurt maskesi kullananlar anlatıyor!

 • Selam arkadaşlar ben azıcık cildimde bozulma göreyim hemen sade bildiğimiz yoğurdu yüzüme sürüyorum. Kısaca anlatayım sade yoğurdu yüzünüze sürün kuruyup gerginleşince yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Ve havlu sürmeyin kendi kurusun ve bir gün sonra farkı göreceksiniz. (Yoğurt maskesi yapanların yorumları, Kadınlar Kulübü)
 • Ben de yoğurdu limon ve tuzla karıştırıp arada bir yüzüme sürüyorum, cildi çok güzel temizliyor. Canlılık ve parlaklık veriyor. (Yoğurt maskesi kullananlar, Kadınlar Kulübü)
 • Limon zaten neredeyse tüm bakım ürünlerinde kullanılan bir ürün. Yoğurtta keza çok faydalı. Ben eskiden yapardım haftada bir uygulardım. Daha çok siyah noktaya etkili ama genel kanıda cildi besler bu maske. Biraz canınızı yakar sivilce varsa ama tahriş etmez. (Yoğurt maskesi yapanlar, Kızlar Soruyor)

Yoğurt maskesi yapanlar gibi genç kalmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Yüze yoğurt maskesi

Vereceğimiz yüze yoğurt maskesi tarifi cildi aydınlatıcı ve parlatıcı özelliktedir. Sivilce ile mücadele eder.

Bakterileri cildinizden uzaklaştırmak yanında nemlendirici etkisiyle kuru ciltler için idealdir.

Yüze yoğurt maskesi için malzemeler

 • Bir yemek kaşığı yoğurt
 • 5 adet organik çilek
 • Bir çorba kaşığı bal

Yoğurtlu yüz maskesi tarifi

Yoğurtlu yüz maskesi yapmak için önce bir çatalla çilekleri iyice ezin. Çilek ciltte alerjik reaksiyonlar yapabilir. Bu nedenle yoğurtlu yüz maskesi uygulamadan önce yama testi yapmanızı öneriyoruz.

yoğurt maskesi yapanlar- yoğurt maskesi kullananlar- yoğurt maskesi ne sıklıkla yapılmalı- yoğurdun cilde faydaları suna Dumankaya- yoğurt ve nişasta maskesi- yoğurt maskesi göz çevresine sürülür mü- yoğurt göz altına sürülürmü- yoğurt göz çevresine sürülürmü- yoğurt maskesi nasıl yapılır- yoğurt maskesi- nişasta yoğurt maskesi- yüze yoğurt sürmenin faydaları- yoğurdun cilde faydaları- yüze yoğurt maskesi-
Yoğurt maskesi yapanlar ve yoğurt maskesi kullananlar sırlarını açıklıyor!

Yoğurtlu yüz maskesi için bal ve yoğurdu ezilmiş çilek kabına ekleyerek karıştırın. Maskeyi kalın bir tabaka olarak yüzünüze uygulayın. Karışımı on beş dakika boyunca yüzünüzde kurumaya bırakın. Maskeyi ılık su kullanarak yavaşça çıkarın. Gözeneklerinizi kapatmak için yüzünüze soğuk su püskürtün. Yoğurdun yüze faydası ile cildinizi şımartın, adeta pasını silin, parlatın!

Yoğurt maskesi yapanlar gibi genç kalmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Yoğurt maskesi ne sıklıkla yapılmalı?

Yoğurt maskesi ne sıklıkla yapılmalı? Yoğurt maskesi kaç günde bir yapılır?

Sıklık için önerilen rakam ise haftada üç veya dört kez yapılmasıdır. Yoğurt maskesi daha sık yapılmamalıdır.

Yoğurt maskesi ne sıklıkla yapılır, yoğurt maskesi kaç günde bir yapılır sorusu cilt tipinize ve ciltte yaşadığınız soruna göre de değişebilir. Cilt nemlendirme maskesi olarak haftada bir kez yapmak yeterli olabilirken kuru cilde sahipseniz en çok üç kez olmak üzere haftalık periyot değerlendirilebilir.

Yoğurdun cilde faydaları Suna Dumankaya, Suna Dumankaya yoğurt maskesi nasıl yapılır?

Cilde yoğurt sürmek ne kazandırır? Bu konuda Suna Dumankaya yoğurt maskesi nasıl yapılır tarifi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Yoğurt maskesi yüze faydaları bakımından çok önemli bir cilt ürünüdür. Yoğurdun cilde faydaları Suna Dumankaya tarafından özellikle dile getiriliyor. Aşağıdaki videoda yoğurdun cilde faydaları Suna Dumankaya tarafından cilt sıkılaştırıcı ve nemlendirici yoğurt maskesi tarifiyle veriyor.

https://youtu.be/No2DaA9bqt4
Yoğurdun cilde faydaları Suna Dumankaya yoğurt maskesi içerisinde yer alıyor!

Yoğurt ve nişasta maskesi

Editörlerimiz mısır nişastası cilde faydaları başlıklı makalede aşağıdaki yoğurt ve nişasta maskesini veriyor. Söz konusu makalede mısır nişastası yanında buğday nişastası, pirinç nişastası, patates nişastası cilde faydaları gibi konular da yer alıyor.

Yoğurt ve nişasta maskesi için malzemeler

Yoğurt nişasta maskesi nasıl yapılır? Mısır nişastası yoğurt maskesi tarifi

Bu maske mısır nişastası yoğurt maskesi olarak da anılıyor. Nişasta yoğurt maskesi, yoğurt nişasta maskesi için öncelikle yukarıdaki malzemeleri bir kapta güzelce karıştırın. Daha sonra hazırladığınız karışımı cildinize uygulayın. 10 dakika kadar sonra ılık su ile yıkayın. Nişasta yoğurt maskesi haftada üç gün uygulanabiliyor.

Yoğurt maskesi göz çevresine sürülür mü?

Cilde yoğurt sürmek pek çok faydayı beraberinde getiriyor. Acaba yoğurt göz çevresine sürülür mü? (Yoğurt göz çevresine sürülürmü?) Evet yoğurt ve yoğurt maskesi göz çevresine sürülebilir.

Eğer koyu halkalar ve kabarık gözler sizin probleminizse göz çevresi için yoğurt iyi bir alternatiftir. Yoğurt maskesi göz çevresine sürülür mü? Yoğurdu gözlerinize uygularsanız, şişliği azaltır ve koyu halkaları azaltır. Yoğurdu en az 10 dakika boyunca gözünüzde bırakın. Yoğurt göz çevresine sürülür mü? (Yoğurt göz çevresine sürülürmü?)

Bazı ziyaretçilerimiz yoğurt göz altına sürülür mü? (Yoğurt göz altına sürülürmü?) Haftada bir veya iki kez yoğurt maskesi uygulamak, çok ihtiyaç duyulan nemi geri kazandırırken, göz çevresi halkalarını ve kahverengi lekelerin görünümünü azaltabilir.

Yoğurt maskesi göz çevresine sürülür mü (Yoğurt göz altına sürülürmü) endişesi yaşamayın. Yoğurdun göz çevresine faydaları ve cilde olumlu etkilerini değerlendirin.

Yoğurt maskesi için hangi yoğurt kullanılmalıdır?

Yoğurtlu yüz maskesi tariflerinde yer verilen yoğurt elbette evde kendi mayaladığınız doğal yoğurttur. Hani şimdi adı köy yoğurdu oldu ya! İşte tam da o! Hazır yoğurtlarla hele meyveli veya katkılı yoğurtlarla ciltte aynı etkiyi yakalamak imkansız!

Yoğurt maskesi yapanlar gibi genç kalmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Yoğurdun cilde faydaları, yoğurt cilt maskesinin faydaları

Yoğurt ve yoğurt maskesi cilde faydaları nelerdir? Yoğurt maskesi ne işe yarar?

 • Haşere sokmalarında kızarıklık gidericidir.
 • Yoğurdun cilde faydaları cilt enfeksiyonlarına karşı iyi bir kalkandır.
 • Yoğurt maskesi faydaları, mantar enfeksiyonlarıyla mücadele eder.
 • Yoğurdun cilde faydası güneş yanığını tedavi edici özelliktedir.
 • Saçlara nem dopingi yapar, canlılık kazandırır.
 • Yoğurt maskesi faydaları yaşlanmayı yavaşlatır. Anti aging bir besindir.
 • Yoğurdun cilde faydaları nelerdir? Yoğurdun cilde faydaları cildi sıkılaştırır, gerginleştirir ve pürüzsüz hale getirir.
 • Yoğurdun cilde faydaları nelerdir? Besleyici özelliği vardır. Cildi besler, güçlendirir, nem dengesini ayarlar.
 • Yoğurdun cilde faydası ciltteki fazla yağı (sebum) temizler. Cilt temizlemede gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Yüze yoğurt sürmenin faydaları, yoğurt maskesi faydaları

 • Yoğurt maskesinin cilde faydaları cildi nemlendirir.
 • Ölü derileri atmaya yardımcıdır. Peeling etkisi vardır. (Topuklarda nasır ve çatlamayı engeller)
 • Yüze yoğurt sürmenin faydaları gözenekleri sıkılaştırır.
 • Yoğurt maskesi faydaları sivilcelerle savaşır.
 • Yoğurt maskesinin cilde faydaları akneleri temizler, tam bir akne gidericidir.
 • Cilt lekelerinin azaltılmasında ve yok edilmesinde etkilidir.
 • Yüze yoğurt sürmenin faydaları ile göz altı halkalarının renginin hafifletilmesi sağlanabilir.
 • Yoğurt maskesi göz çevresi morlukları ve şişlikleri ile cilt sarkmalarında görev yapıcıdır.

Yoğurdun besin değeri ve kimyasal özellikleri

Yoğurt iyi bir laktik asit kaynağıdır. Bu özelliğiyle cildin ölü deriden arındırılmasına, nem depolamasına katkı sunar.

Asidik bir yapıya sahiptir. Antiseptik ve antibakteriyel özelliğiyle mikrop, mantar, bakterilerle savaşır. Doğal antibiyotik görevi görür.

Çinko yönünden zengindir. Bu özelliğiyle lekelerle, siyah noktalarla, akne ve sivilcelerle mücadele etmede önemli görev üstlenir.

Yoğurt içeriğinde yararlı enzim, asit, mineral ve vitaminler cilt dostu özelliğe sahiptir. Cildi güzelleştirir.

Probiyotik bir besin olması nedeniyle kolajen üretimini destekler, ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesine olumlu fayda sağlar. Serbest radikallerle savaşarak hücre yenilenmesine destek olur. Cildi gençleştirir.

Yoğurt maskesi nasıl yapılır? Yoğurt maskesi tarifi

Yoğurt maskesi yapanlar cilde faydalarını çok iyi bilirler. Yoğurt maskesi saç için faydalıdır. Yoğurt maskesi sivilce için faydalıdır. Yoğurt maskesi yüz için faydalıdır. Yoğurt maskesi lekeler için faydalıdır.

Yoğurt maskesi kullananların üzerinde görüş birliğine vardıkları konular, sivilcelerin azaldığı, lekelerin renginin soluklaştığı, aknelerin yok olmaya başladığı, nem dengesinin daha iyi noktaya yükseldiği oluyor.

Yoğurt maskesi nasıl yapılır? Yoğurt maya maskesi (Maya yoğurt maskesi) tarifi

Yoğurt cilt maskesi çok farklı malzemelerle yapılabiliyor. Evde yoğurt maskesi nasıl yapılır? Burada baz yoğurt cilt maskesi tarifini veriyoruz. Yoğurt maya maskesi (Maya yoğurt maskesi) olarak da bilinen bu tarif sıklıkla tercih ediliyor.

Yoğurt maya maskesi (Yoğurt ve maya maskesi) malzemeleri

 • İki kaşık evde mayalanmış yoğurt
 • İki tatlı kaşığı bira mayası

Maya ve yoğurt maskesi tarifi! Yoğurt maskesi nasıl yapılır, tarifi nedir?

Maya ve yoğurt maskesi için malzemeleri bir kase içerisinde iyice karıştırın. Yüzünüze çok bastırmadan masaj yaparak iyice yedirin. Yüzünüzde maskenin tabaka oluşturması gerekiyor. Yoğurt maya maskesi kaç dakika bekletilir? 20 dakika bekleyip ılık suyla durulayın.

Yoğurt maya maskesi ne kadar sıklıkla yapılmalı? Haftada bir veya iki kez yapılabilir. Yoğurt maya maskesi ne kadar sıklıkla yapılmalı sorusunun cevabı sizin maskeden beklentinize göre değişebilir. Ayrıca cilt tipiniz ve cildinizin durumu da önemlidir. Yoğurt ve maya maskesi örneğin yoğun sivilceli bir yüz için yarım saat uygulanabilir.

Yoğurt maskesi yüzde ne kadar durmalı? Yoğurt maskesi kaç dakika durmalı?

Yüze yoğurt sürmek ne işe yarar yukarıda açıkladık. Yüze yoğurt sürmek faydaları için tercih ediliyor. Yüzde 20-25 dakika kadar durması yeterlidir.

Eğer hassas, alerjik bir cildiniz yoksa yoğurt maskesi kaç dakika durmalı sorusunun karşılığı olarak iki saate kadar bekletebilirsiniz.

Bu soru yoğurt yüzde kaç dakika durmalı biçiminde de soruluyor. Yoğurt yüzde kaç dakika durmalı sorusu için de yukarıdaki kriterler geçerlidir.

Yoğurt cildi güzelleştirir mi?

Evet. Çünkü yoğurt daha pürüzsüz, nem bakımından doygun, parlak ve daha genç bir cilt vaat ediyor. Bu vaatlerin gerçek olduğunu düşünsenize! Yoğurt cildi güzelleştirir mi sorusu kendiliğinden yanıt buluyor.

Yoğurt maskesi yapanlar gibi genç kalmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Yoğurt maskesi yüzü beyazlatırmı?

Yoğurt cilt maskesinin yüzü beyazlatma özelliği bulunuyor. Bu nedenle antik çağlardan beri kadınlar tarafından cilt beyazlatıcı olarak tercih ediliyor.

Yoğurt maskesi neye iyi gelir?  Yüze yoğurt sürmek iyi gelir mi?

Özetlersek; cilde, yüze, saça, göz çevresine, uygulanabilir. Yüze yoğurt sürmek sivilcelere, akne, cilt kuruluğuna etkilidir. Ayrıca topuk nasır ve çatlaklarına, cilt beyazlatma, kırışıklık giderici, ince çizgilere iyi gelir. Yoğurt maskesi cilt lekeleri için de iyi ve doğal bir çözümdür.

Yoğurt cilt maskesi çeşitleri ve yoğurt maskesinin faydaları

Yoğurt maskesinin faydaları için pek çok alternatif sizi bekliyor. Yoğurt cilt maskesi tarifleri arasında değişik ürün ve gıdalarla kombinasyonları yer alıyor. Cilt tipinize ve cildinizin ihtiyacına en uygun yoğurt maskesi tarifini seçerek uygulayabilirsiniz.

Size özel yoğurt maskesinin faydaları ve tarifleri için üzerine tıklamanız yeterli olacaktır. İşte birbirinden benzersiz faydaları ile yoğurt maskeleri!

Yoğurt maskeleri

Editörlerimiz yoğurt maskeleri, yoğurt maskesi yapanlar yorumları konularında makaleler hazırlıyor. Aşağıdaki listede yoğurt maskesi yapanların yorumları, isimleri yer alıyor.

Ev yapımı yoğurt nasıl yapılır?

Yoğurt maskesi (Yogurt maskesi) için ev yapımı yoğurdu öneriyoruz. Ev yapımı yoğurt için annelerimizin tarifine dönmek gerekiyor. Ben de annemin yoğurdu mayalama şeklini ondan gördüğüm haliyle tarif edeceğim.

Öncelikle sütün iyice kaynatılması gerekiyor. Çünkü gerçek yoğurt için pastörize edilmemiş süt tercih ediliyor. Annem hiç pastörize sütle yoğurt mayalamış kadın değildir. Sütü iyice kaynattıktan sonra soğumaya bırakın.

Burada soğuma tabirini yanlış anlamamak gerekiyor. Çünkü asıl olan suyun ılık olmasıdır. Ilımaya bırakılan süt serçe parmağı içine batırıldığında hafif sıcaklık hissedilecek dereceye kadar bekletilir. Kaynamış sütün soğuması yine oda sıcaklığında olmalıdır. Açık serin havada veya buzdolabında soğutulmaya çalışılmamalıdır.

Yaklaşık 40-45 derece ısıya kadar ılıtılan sütün içerisine damızlık yoğurt mayası eklenir. Bu mayayı kimisi ekledikten sonra sütü karıştırır, kimisi sütün ortasına koyar karıştırmaz. annem süte damızlık yoğurt mayasını koyup hafifçe karıştırırdı.

Evde köy yoğurdu nasıl yapılır?

Maya eklenen süt artık yoğurt haline gelmesi için dinlenmeye bırakılır. Burada yine önemli bir konu var. Bazıları damızlık maya ile birlikte bir miktar şeker veya tuz ya da ikisini birlikte ekliyor. Annem bunları kullanmaz!

Mayalanmış sütün etrafı bir bezle sarılır. Kapağı kapatılır. Kapağının üstü de yine sıcak olması için bezle sarılır. Tencere kapağı yerine bazen tülbent benzeri bir bez sütün üzerine konur daha sonra komple sarılır.

Yaklaşık dört saat beklemek mayalama için yeterlidir. Eğer akşamdan mayalama yapılmışsa sabaha kadar beklenmez gece kalkılıp yoğurt açılır ve buzdolabına kaldırılır. Buzdolabında bir gün bekletilen yoğurt yemeğe hazır hale gelir.

Tahta kaşıkla yoğurt tencereden alınır. Yoğurdun alınan yerlerinde yoğurt suyu birikir. bu su çok değerlidir. Asla dökülmez. Ayranda kullanılabilir. Bir bardağa biriktirilip içilebilir. Yoğurt kaselere dağıtılırken bir miktar da bu sudan eklenir.

Hayatınızdan yoğurdu aman eksik etmeyin. Uzun ve sağlıklı yaşayanların temel besin kaynaklarından biri yoğurt yemektir. Yoğurdu düzenli tüketenlerin mide rahatsızlıkları olmadığı görülüyor.

Yoğurdun yüze faydaları da inanılmaz! Ayrıca yoğurt yemek cildi yeniliyor, gençleştiriyor. Bizzat kendi yaşadığım bir deneyimi anlatmak istiyorum. Benim dedem kahvaltıda mutlaka yoğurt yerdi. Ve sıkı durun yoğurdun içerisine bal koyarak tüketirdi.  Yukarıda yer verdiğimiz yoğurt bal maskesinin doğal besin halini dedem 100 sene önce keşfetmiş. Dedem 100 yaşına kadar yaşadı! Hem de çok sağlıklı idi. Son günlerinde bile berrak bir hafızası, keskin bir görüşü vardı.

Yoğurdun önemini sanırım iyi anlatabildik. Yoğurt cilt maskeleri ile yetinmeyin. Yoğurdun yüze faydaları için, cildinizi içeriden de güzelleştirmek için bol bol yemek yiyin.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin


26 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı